Wolna Strefa Jawa - CZ

  • Maja 17, 2024, 12:02:27
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Autor Wątek: rozrusznik elektryczny w jawie  (Przeczytany 14636 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

cypis.z

  • Gość
Odp: rozrusznik elektryczny w jawie
« Odpowiedź #25 dnia: Lutego 28, 2007, 06:58:43 »

Kurcze ale nadal mi nikt nie podpowiedział gdzie mogę dostać i za ile orginalny rozrusznik albo najlepiej jak go ściągnąć z czech <yes>
Zapisane

ekeler

  • Gość
Odp: rozrusznik elektryczny w jawie
« Odpowiedź #26 dnia: Lutego 28, 2007, 08:06:03 »

Sprawd¼ u Ruszczyka.
Zapisane

cypis.z

  • Gość
Odp: rozrusznik elektryczny w jawie
« Odpowiedź #27 dnia: Lutego 28, 2007, 18:41:34 »

U Ruszczyka można dostać ale to około 1050  zł , a może ktoś wie jak taniej z Czech ściągnąć??
Zapisane

SirP

  • Gość
Odp: rozrusznik elektryczny w jawie
« Odpowiedź #28 dnia: Marca 02, 2007, 19:20:06 »

Otóż pisałem wcześniej o rozruszniku wykorzystującym alternator, postanowiłem dzisiaj sprawdzić jak się ma teoria do praktyki i niestety wychodzi na to, że alternator jest zasłaby aby sprężyć powietrze. Podłączyłem pod wał wiertarkę aczkolwiek jeszcze spróbuję w poniedziałek z nową śrubą (stara mi się obkręciła) jednak widać i "czuć", że to nie pociągnie a wiertarka ma 500W. Alternator tylko 210 i to jeszcze zasilany był by z falownika 3-fazy prostokąt więc moc jeszcze by spadła. Trzeba stosować przekładnie a to już się mija z celem szkoda czasu i pieniędzy więc jak to mówią pogromcy mitów mit jest obalony.

BUSTED :-)

Prawdopodobnie ruski mają odprężnik stąd kiedyś komuś udało się zrobić rozrusznik z alternatora w uralu 
Zapisane

asdx21

  • Gość
Odp: rozrusznik elektryczny w jawie
« Odpowiedź #29 dnia: Marca 06, 2007, 11:20:47 »

Ciekaw jestem jaki prąd i w tym aku było by potrzebne dla takigo rozruchu. Jeśli nie jest on na tyle duzy to można było by pokombinowac z atlernatorem - w sumie w druga stronę też by potrafił chodzić ( jako silnik) , ale przełożenie było by nie takie - 1 : 1 ?
Zapisane

ekeler

  • Gość
Odp: rozrusznik elektryczny w jawie
« Odpowiedź #30 dnia: Marca 06, 2007, 12:03:12 »

W skuterach henkel z lat 60-tych to działało (prądnico-rozrusznik) <punk>
Zapisane

Jawex

  • Gość
Odp: rozrusznik elektryczny w jawie
« Odpowiedź #31 dnia: Marca 06, 2007, 23:13:12 »

Oraz w DKW SB500 o ile się nie myle- lata 30 był prądnico-rozrusznik  ;]
Zapisane

SirP

  • Gość
Odp: rozrusznik elektryczny w jawie
« Odpowiedź #32 dnia: Marca 09, 2007, 17:18:14 »

Może miały odprężniki albo przekładnie jakoś mi w jawie się nie udało wertarką obrócić wału, chociaż jak mówię śruba się obkręciła. Ale znalazłem post tego kolesia coś zastosował takie cudo w uralu jednego z klientów, piszę że: silnik nie ma odprężnika bo klientowi zależało na oryginalności a prądnica ma 320 W mocy tak że sam nie wiem, nie chce budować falownika bo chociaż nie jest to super drogie urządzenie to jednak 6 tranzystorów MOSFET trochę kosztuje, do tego kilkanaście elementów to pewnie zbierze się niezła sumka. Może ural ma przekładnię  na prądnicy ??
Zapisane

ekeler

  • Gość
Odp: rozrusznik elektryczny w jawie
« Odpowiedź #33 dnia: Marca 10, 2007, 09:52:36 »

zbierze się niezła sumka. Może ural ma przekładnię  na prądnicy ??
 Jaka (+-)kwota wchodzi w grę??
W uralu prądnica nie jest bezpośrednio zamontowana na wale, napęd jej jest realizowany przez koła zębate (nie znam przełożenia, ale 2:1, albo więcej) <yes>
Zapisane

SirP

  • Gość
Odp: rozrusznik elektryczny w jawie
« Odpowiedź #34 dnia: Marca 10, 2007, 12:18:35 »

Dokładnie, ruski mają przekładnie też nie wiem jakie jest przełożenie ale najwidoczniej  starcza do odpalenia. Cena wyszła by w granicy hmmmmm 6 zł jeden tranzystor pomnożyć razy 6 sztuk do tego jakiś prosty układ sterujący może udało by się to zrobić na 4093 lub jakimś innym CMOSIE za parę złoty-myślę że 50 zł by nieprzekroczyło. Trzeba uzyskać przebieg prostokątny a raczej trzy przebiegi przesunięte względem siebie o 120 (stopni) i spróbować to podłączyć. Ale jest kilka problemów najważniejszy jeżeli wiertarka 500 W nie jest wstanie tego obrócić napewno nie obrócisz tego prądnicą z tego względu że podajesz przebieg prostokątny a wtedy moc będzie mniejsza od mocy znamionowej czyli od 210W (a to jest mniej niż połowa mocy wiertarki). Cała gra okazuje się nie warta świeczki chyba że ktoś chce zbudować sobie doświadczalnie falownik ewentualnie potem wykorzystać go do zasilania jakiegoś urządzenia z sieci lub czegoś podobnego. Według mnie jak ktoś uparł się na rozrusznik to szukać rozwiązania mechanicznego, rozrusznik z innego motocykla i próbować jakoś to połączyć z wałem.
Zapisane

ekeler

  • Gość
Odp: rozrusznik elektryczny w jawie
« Odpowiedź #35 dnia: Marca 10, 2007, 14:55:30 »

Cała gra okazuje się nie warta świeczki chyba że ktoś chce zbudować sobie doświadczalnie falownik ewentualnie potem wykorzystać go do zasilania jakiegoś urządzenia <blink>
 <blink>Do czego to jeszcze można wykożystać? <blink>
Elektryczność to dla mnie zagadka, ale w imie rozwoju (usprawnienia ) jawy gotowy jestem zainwestować  <punk>
Zapisane

Jawsim

  • Gość
Odp: rozrusznik elektryczny w jawie
« Odpowiedź #36 dnia: Marca 11, 2007, 10:11:49 »

w moim garażu stoi motocykl z elektrycznym rozrusznikiem i dobrze ,ze go ma,bo ciezko byłoby odpalic kopem 4-cylindrową 600 w 4 suwie. ale Jawula? po co to kombinować? ja to mam większą satysfakcję gdy moja pali na pół kopa,a wtajemniczeni wiedzą ,ze to możliwe.taa... pyk i bulgocze sobie.chociaż... ta fabryczna instalacja jest pewnie dodatkowa,więc kopniak zostaje... no jakby ktoś miał i chciał dac,albo tanio sprzedac to wezme  :> ale za tyle co to faktycznie kosztuje to wole kupic druga jawe jako holownik  w razie potrzeby <punk>
Zapisane
 


Podobne Tematy

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
Prawie jak rozrusznik...

Zaczęty przez Schiso « 1 2 » Opowieści warsztatowe

25 Odpowiedzi
9465 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Listopada 10, 2008, 19:18:14
wysłana przez Arek
11 Odpowiedzi
5946 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Października 07, 2008, 19:48:10
wysłana przez Jawsim
109 Odpowiedzi
33793 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Lutego 24, 2014, 23:31:32
wysłana przez sibert
63 Odpowiedzi
15082 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Czerwca 06, 2011, 12:39:04
wysłana przez MarcinS
46 Odpowiedzi
15820 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Czerwca 07, 2014, 09:47:30
wysłana przez matex1432