Wolna Strefa Jawa - CZ

  • Maja 17, 2024, 12:06:06
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Autor Wątek: Podniesienie mocy  (Przeczytany 20365 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Marcino666

  • Gość
Odp: Podniesienie mocy
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwca 20, 2008, 18:11:35 »

Polecam fachową literaturę czyli to forum <lol>
Zapisane

mati krk

  • Jawer
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 161
  • I love it. CZ 175/487 1988r.
Odp: Podniesienie mocy
« Odpowiedź #26 dnia: Lipca 30, 2008, 14:36:20 »

załużcie sobie turbospreżarke do gaznika  hehe  ;]  <blink>

mi tyle mocy w szczegolnosci wystarczy a nie mam 350 tylko 175 chcecie wiecej mocy to kupcie nowy moto np SUZUKI HAYABUSE  mocy pod dostatkiem

POZDRAWIAM  <cheers>
Zapisane
Zużycie paliwa - Motostat.pl

BoNes

  • Gość
Odp: Podniesienie mocy
« Odpowiedź #27 dnia: Września 04, 2008, 20:01:24 »

Turbosprężarek nie stosuje się do silników dwusuwowych !!! Można jedynie zastosować kompresor lub wtrysk podtlenku azotu  lub butle z czystym tlenem  :>
Zapisane

Rykun

  • Gość
Odp: Podniesienie mocy
« Odpowiedź #28 dnia: Września 04, 2008, 20:03:56 »

Turbosprężarki stosuje sie w silnikach 2t np. w skuterach śnieżnych.
Zapisane

Agent 634-7

  • Jawa 350 634-7 1985 r.
  • Starszy Jawer
  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 471
  • Jawa 350 634-7-13
Odp: Podniesienie mocy
« Odpowiedź #29 dnia: Września 04, 2008, 20:23:18 »

Oj bones znowu udowodniłeś nam że gów** sie znasz.
Zapisane
Jawa 350 634-7-13
Jawa 350 638-5 (w trakcie odbudowy )

_Wujek samo Zło_

  • Mistrz Zła...
  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1345
  • przekażcie mu że Belzebubik się o niego pytał....
Odp: Podniesienie mocy
« Odpowiedź #30 dnia: Września 04, 2008, 20:46:19 »

BOnes ty wiesz co sie dzieje z tlenem butlą i cała spólką z tym związaną  w chwili jak tlen ma kontakt z tłuszczem ??

Zapisane
"Szukajcie, a znajdziecie. Proście, a będzie wam dane - Kiedyś prosiłem Boga o rower, po latach zrozumiałem, że Bóg nie działa w ten sposób. Ukradłem rower i prosiłem Boga o przebaczenie" ;)

Agent 634-7

  • Jawa 350 634-7 1985 r.
  • Starszy Jawer
  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 471
  • Jawa 350 634-7-13
Odp: Podniesienie mocy
« Odpowiedź #31 dnia: Września 04, 2008, 21:04:03 »

Ty bones powiedz nam tu jeszcze że twoja jawa lubi fajki palić :D. A tak swoją drogą co ci da butla z czystym tlenem ?? Moim zdaniem gów**.

Offtop :D
Chciałbym mieć motor na pompę wtryskową z wtryskami :D:D Ciekawe jak by sie je¼dziło :D:D
Zapisane
Jawa 350 634-7-13
Jawa 350 638-5 (w trakcie odbudowy )

MOTOMYSZOR

  • Gość
Odp: Podniesienie mocy
« Odpowiedź #32 dnia: Września 04, 2008, 21:13:16 »

Nie wytrzymam.....
Ja kiedyś wpiąłem w dolot rurkę z samostartem na eterze...... efekt boski, nie licząc ognia spod siodła ;)



A tlen Bones to rzeczywiście się przyda.... ale tobie.....
Zapisane

Agent 634-7

  • Jawa 350 634-7 1985 r.
  • Starszy Jawer
  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 471
  • Jawa 350 634-7-13
Odp: Podniesienie mocy
« Odpowiedź #33 dnia: Września 04, 2008, 21:19:17 »

oj samostart to jest dobra sprawa mz która stała 4 lata w piwnicy odpaliła za 3 kopnięciem :D:D
szczególnie najlepsze jest to do odpalania kombajnu w zimie :D:D och kurcze nie zapomnę wujka :D ściganą gumę tam gdzie idzie powietrze jak zaczął odpalać to ogieñ z tamtą szedł :D:D
Zapisane
Jawa 350 634-7-13
Jawa 350 638-5 (w trakcie odbudowy )

Xargo1

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 706
  • Budyñ śmierdzi...
Odp: Podniesienie mocy
« Odpowiedź #34 dnia: Września 04, 2008, 21:49:21 »

Czysty tlen jest bardzo wybuchowy, jego reakcja przebiega szybo i gwałtownie. Przy próbie odpalenia jakiegokolwiek silnika na czystym tlenie byłby tylko jeden wieki huk, a potem zostało by jedynie szukanie tłoków po krzakach. Wtrysk podtlenku azotu? Czemu nie. Jeżeli ktoś chce płacić 30zł za napełnienie butli starczającej na 30s to proszę bardzo. Tylko nie można zapomnieć o dobrej instalacji, która nie pozwoli na wybuch butli (bo ryzyko zawsze jest). No i zostaje turbosprężarka (a dokładniej kompresor), którą można zamontować do 2T, choć nie jest to łatwe. Dlaczego? Musi to być odpowiednio zestrojona sprężarka tłokowa, która będzie zwiększać ciśnienie tylko w odpowiednim momencie i na określony czas. Inaczej cała mieszanka przeleciała by przez cylinder w wydech i zamiast dużej mocy było by tylko duże spalanie. Nie można też zapominać o tym, że po montażu turbosprężarki trzeba by było na nowo obliczać pojemność i kształt tłumików, gdyż zwiększone ciśnienie na wydechu zmieniło by diametralnie falę rezonansową. Do tego przydało by się zwiększyć rozmiar kanałów dolotowych i wydechowych, zmienić dysze w ga¼niku i wszystko dobrze zestroić. Czy warto? Do wyścigów torowych być może, na ulicę do codziennej jazdy - NIE. Poza tym nie ma najmniejszej gwarancji na to że po zamontowaniu motocykl będzie chodził lepiej niż fabrycznie - a nakład pracy jest przecież niemały...

PS.
http://www.youtube.com/watch?v=OeZpZf5rRy8
Na tym filmiku widać jak ktoś bez odpowiedniej wiedzy dotyczącej silników spalinowych zamontował turbosprężarkę do ETZ 301. Długa rura dolotowa, oraz montaż wirników turbiny tam gdzie prędkość gazów jest najniższa w całym wydechu pokazało swoje efekty - motocykl ledwo się toczy...
Zapisane

BoNes

  • Gość
Odp: Podniesienie mocy
« Odpowiedź #35 dnia: Września 05, 2008, 14:28:45 »

Myśląc logicznie to jak to może działać poprawie jak turbina to co wdmuchuje to wszystko wylatuje tłumikiem ... Jak ktoś ma rafinerie w garażu no to pomysł spox bo zwiększy się chłodzenie i silnik nie będzie miał tyle spalin w środku . Macie racje turbinę można zastosować ale poco jeśli to będzie tak nieekonomiczne że ... 
Zapisane

_Wujek samo Zło_

  • Mistrz Zła...
  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1345
  • przekażcie mu że Belzebubik się o niego pytał....
Odp: Podniesienie mocy
« Odpowiedź #36 dnia: Września 05, 2008, 17:40:14 »

Xargo jestem pod wrażeniem filmu z linku....

wiem już napewno że głupota ludzka jest nieskoñczona....


Bardzo podoba mi się ten długi dolot - ciekawe za którym razem zapala ale za to pewnie moment poprzez wydłużenie dolotu ma już od kopnięcia starterem  :)


co za młoty chodzą po tej ziemi   
Zapisane
"Szukajcie, a znajdziecie. Proście, a będzie wam dane - Kiedyś prosiłem Boga o rower, po latach zrozumiałem, że Bóg nie działa w ten sposób. Ukradłem rower i prosiłem Boga o przebaczenie" ;)

Lukass102

  • Gość
Odp: Podniesienie mocy
« Odpowiedź #37 dnia: Grudnia 10, 2008, 14:10:20 »

Zaciekawiła mnie wypowied¼ Zed-a dotycząca poprawienia uszczelnienia labiryntowego. O co chodzi dokładniej?
Zapisane

zielarz

  • Gość
Odp: Podniesienie mocy
« Odpowiedź #38 dnia: Grudnia 11, 2008, 16:29:21 »

no właśnie też jestem ciekaw jak by to uszczelnienie można poprawić :)
i ma ktoś zamontowane wypełniacze wału w jawie? jak z żywotnością? i kolejne pytanie to czy komuś już się zniszczyły i jak ze stratami w silniku?

a co do turbosprężarek to w wyścigch się ich nie stosuje (teraz na 2T to je¼dzi w sumie tylko pare klas motocykli + karty) i nawet gdy istniała królewska klasa 500 to w pewnym momencie też przestali bo regulamin zaczął tego zabraniać :P (spójrzcie sobie na suzuki i yamahy z lat 90tych, są to silniki V4 po 125ccm na cylinder, z tym że nie mają żadnych sprężarek a dobrze zestrojone dyfuzory. co do samego układu cylindrów to raczej coś w stylu \ / ponieważ w latach 90tych miały przeciętnie 2 wały po dwa cylinry umieszczone wzdłuż osi motoru)

a 2T ze sprężarkami jest masa, szczególnie... na okrętach :D są to potężne dwusuwy ze sprężarkami roota (takie dwa jakby trójkątne wirniczki chodzące w jednej obudowie) i wykręcają obroty rzędy 100obr/min :D

a gość z filmiku no to geniusz, ciśnienie spalin po za wlotem dyfuzora jest najwyższe ale... w MZ jest jeszcze coś w stylu koñcówki tłumiącej która skutecznie to ciśnienie obniża :P poza tym to ciśnienie jest bardzo nierównomiernie, są to właściwie bardzo krótkie impulsy, dlatego umieszczenie tam turbiny na pewno się nie przysłuży ani jej ani silnikowi. sprężarki zaczynają montować już np. takie firmy jak aprilia (skuter SR50 diTech) ale one nie mają wstępnego sprężania "pod tłokiem" tylko wał korbowy sobie chlupie w oleju, jest osobny układ smarowania, a powietrze ze sprężarki idzie prosto do kanałów. ten skuter ma chyba nawet bezpośredni wtrysk, więc jest to już całkiem nowoczesna jednostka. z tym że koszty jej produkcji wzrosły na tyle że stała się całkowicie nieopłacalna  :P
Zapisane

aker6

  • Gość
Odp: Podniesienie mocy
« Odpowiedź #39 dnia: Grudnia 11, 2008, 20:55:15 »

powiem tylko tyle ze jak ktoś chce sobie wepchnąć korki w otwory wału to nie warto, efektu nie odczułem, a po jakimś czasie trochę spuchły i musiałem wyciągać bo tarły o karter i silnik się cholernie grzał. Jak ktoś już chce się bawić to trzeba to naprawdę skrupulatnie zrobić.
Zapisane

MarcinS

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 506
  • Yamaha Virago 535 '93
Odp: Podniesienie mocy
« Odpowiedź #40 dnia: Grudnia 11, 2008, 21:33:23 »

Kumpel w MZ to korki w wale z wierzchu przeciągnął klejem epoksydowym, żeby nie piły i nie puchły. Jak na razie (10kkm) działa.
Zapisane

zagierr

  • Gość
Odp: Podniesienie mocy
« Odpowiedź #41 dnia: Grudnia 11, 2008, 22:58:54 »

Zapisane

MarcinS

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 506
  • Yamaha Virago 535 '93
Odp: Podniesienie mocy
« Odpowiedź #42 dnia: Grudnia 12, 2008, 00:12:28 »

Jakby na to nie patrzeć KA¯DY dwusuw jest doładowany. Inaczej by nie działał.
Zapisane

aker6

  • Gość
Odp: Podniesienie mocy
« Odpowiedź #43 dnia: Grudnia 12, 2008, 18:20:07 »

ja przeciągnąłem farbą nitro, niby też nie powinny spuchnąć, a jednak się to stało, nieznacznie, ale wystarczyło
Zapisane

zielarz

  • Gość
Odp: Podniesienie mocy
« Odpowiedź #44 dnia: Grudnia 13, 2008, 13:50:10 »

to jest oczywiste że trzeba jakimś klejem epoksydowym "zakonserwować" te korki.

tylko pytanie brzmi mniej więcej czy komuś takie zalepione żywicą korki się zniszczyły i jakie straty spowodowały w silniku.
Zapisane

_Wujek samo Zło_

  • Mistrz Zła...
  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1345
  • przekażcie mu że Belzebubik się o niego pytał....
Odp: Podniesienie mocy
« Odpowiedź #45 dnia: Grudnia 13, 2008, 14:41:46 »

Ostatnio jakieś 2 tygodnie temu wklejałem korki koledze w wał Mz. Oczywiście żywica eposkydowa i nic innego w gre nie wchodzi- przynajmniej u mnie.

Gwarantuje że korek nie wypadnie a jakby zdarzył się jakiś cud i by wypadł to szkód większych nie zrobi taki korek...   
Zapisane
"Szukajcie, a znajdziecie. Proście, a będzie wam dane - Kiedyś prosiłem Boga o rower, po latach zrozumiałem, że Bóg nie działa w ten sposób. Ukradłem rower i prosiłem Boga o przebaczenie" ;)

aker6

  • Gość
Odp: Podniesienie mocy
« Odpowiedź #46 dnia: Grudnia 13, 2008, 23:24:54 »

wielce szanowany p. Sałek pisał farba nitro lub żywica epoksydowa
Zapisane

von_Majzel

  • Gość
Odp: Podniesienie mocy
« Odpowiedź #47 dnia: Grudnia 14, 2008, 10:25:56 »

Ja u siebie korki zakleilem Distal'em i siedza ok ... nie zagladalem tam od 20kkm to nie wiem czy sie nie poprzesuwaly . Ale nie ma zadnych dzwiekow ze skrzyni korbowej to chyba jest ok =]
Zapisane

gringo

  • Gość
Odp: Podniesienie mocy
« Odpowiedź #48 dnia: Grudnia 14, 2008, 14:47:20 »

Cytat: MarcinS
Jakby na to nie patrzeć KA¯DY dwusuw jest doładowany. Inaczej by nie działał.


co konkretnie masz na mysli?? bo chyba moja pusta czaszka naprawde nie rozumieć :P
Zapisane

Lukass102

  • Gość
Odp: Podniesienie mocy
« Odpowiedź #49 dnia: Grudnia 14, 2008, 15:20:57 »

No właśnie, gdzie to doładowanie?  :>
Zapisane
 


Podobne Tematy

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
[all] Spadek mocy

Zaczęty przez TosT Mechanika

7 Odpowiedzi
3952 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Listopada 13, 2006, 00:11:29
wysłana przez TosT
podniesienie ukladu wydechowego

Zaczęty przez lukasz_2014 Mechanika

12 Odpowiedzi
5288 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Marca 11, 2007, 18:42:37
wysłana przez Ripi
Brak mocy po przejechaniu 10km.

Zaczęty przez mindplayer350 Eksploatacja

13 Odpowiedzi
5651 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Października 11, 2008, 22:28:53
wysłana przez zagierr
18 Odpowiedzi
9344 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Lipca 05, 2013, 20:40:14
wysłana przez marcin868
14 Odpowiedzi
2524 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Października 07, 2018, 10:28:27
wysłana przez czeron