Wolna Strefa Jawa - CZ

  • Marzec 29, 2024, 16:01:15
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Autor Wątek: [all 350] Tuning  (Przeczytany 4663 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Jaro

  • Gość
[all 350] Tuning
« dnia: Listopad 17, 2005, 21:08:14 »

Mam pytanie czy ktos slyszal o tuningu jawy 350, chodzi mi tu glownie o zmiane kola na 16 cali i wymiane zebatki tylniej na wieksza a przednia silnikowa na mniejsza. Posiadam 2 jawy jedna jest zajefajna wiec nia smigam a druga chce przerobic na cos zrywnego juz z przodu zmienilem kolo zalozylem od mz 250 16 calowe chcialem to zrobic z tylem ale niestety nieda sie poprostu niepasuje, moze ktos slyszal o takich tuningach zmianie zembatek na wieksze lub moze wie gdzie mozna dostac je ??
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 13, 2012, 23:47:45 wysłana przez Bulo »
Zapisane

luki

  • Gość
Odp: Tuning
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 17, 2005, 21:16:31 »

zamiana zębatek z większej na miejszą i odwrotnie raczej jest możliwe. Takie zębatki mozna przecież chiba dostać w sklepie motoryzacyjnym
Zapisane

Brein

  • Gość
Odp: Tuning
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 22, 2005, 06:39:23 »

Jaro wybacz, ale napiszę jak zwykle w takich przypadkach: kup sobie inny motocykl, a nie katuj jawy - marzy Ci się streetfighter? - to kup plastika. Jawa to klasyk i szkoda go maltretować.

Pozdrawiam!
Zapisane

Jaro

  • Gość
Odp: Tuning
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 22, 2005, 18:45:16 »

heheheh wybaczam ci Jacku, masz racje jawa to klasyk mam dwie takie maszyny i jedna z nich chcialem troszke zmienic powiecmy zmieniajac tylkna opone na mniejsza albo zmienic zembatke tylna lub przednia niechodzi mi tutaj o to by stanac na ulicy i palic gume jak idiota, chodzi mi o zwiekszenie przyspieszenia kosztem zmniejszenia predkosci jawy. Niemusi ona jechac 140 czy 130 wystarczy ze wyciagnie 110-100 ale przyspieszenie bedzie miala nieco wieksze :), jednak bedzie to troche negatywnie dzialac na silnik, sadze ze jawa ma duzy sasob mocy ktora niejest wykorzystywana ale niestety tak musi byc. Po pierwsze niemam kasy na inny motor po drugie kocham jawy a po trzecie chcialem sie dowiedziec czy jest taka mozliwosc np. samochody mozna  modifikowac w wszelaki sposob ale czy np. motory tej klasy to niewiem (zmieniajac zebatki i kola) ???.

Zapisane

Brein

  • Gość
Odp: Tuning
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 23, 2005, 06:59:07 »

Jaro - jeśli tak ma wyglądać ten "tuning" to rozgrzeszam ;) a poważnie: jest to możliwe do zrobienia dwoma sposobami:

1) zmiana zębatek - o czym piszesz - i tę metodę bym chyba bardziej polecał.
2) zmiana przełożeñ w skrzyni - jesli masz o tym pojęcie - bo ja bym się nie podjął ;)

W każdym razie mój pierwszy knedliczek miał właśnie zmienione przełożenia - nie miałem niestety szansy go przetestować na dłuższym dystansie ani wyższych prędkościach.

A dlatego polecam pierwsze rozwiązanie, gdyż nie dość, że jest proste do wykonania to jeszcze równie prosto można wrócić do oryginału.

Natomiast co się tyczy kółek to możesz od biedy przetoczyć felgi od MZ na bębny jawowskie i na niskim kapciu powinno być lepiej - takie supremoto ;)

Pozdrawiam!
Zapisane

Jaro

  • Gość
Odp: Tuning
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 23, 2005, 13:28:39 »

Dzieku Jacku za rozgrzeszenie  :). Ten 1 sposob mnie interesuje. Zmiana kulek od mz to wlasnie chcialem zrobic ale tylko udalo sie  z przednik kolem z tylnim sie nieda, chcialem wlozyc cale kolo z zebatka i zelga i sie nieda, trzeba by bylo przerabiac mocowania a jesli sie przerobi to nieda sie jezdzic ( nieda sie zamocowac a mianowicie skrecic tego, mz ma gowniana opone z zebatka), a co do zmiany zebatek na inne jak napisales to spotkales sie gdzies z takimi ktore beda pasowac do jawy ???. Chodzi mi tu o zebatke tylna i przednia a nie zebatki skrzyni begow !!
Zapisane

Brein

  • Gość
Odp: Tuning
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 24, 2005, 07:12:30 »

Hej:) Jak to się nie da? - do koła MZ (tylnego również) trzeba niestety trochę pokombinować, a mianowicie z oryginalnego koła MZ wymontować bęben i na jego miejsce wstawić bęben jawowski z osprzętem - kluczem do sukcesu jest dopasowanie szprych. Fakt faktem, że sam nigdy tego nie robiłem, ale przyglądałem się takim konstrukcjom rozważając zakup.

Natomiast co się tyczy zembatek... nie mam pojęcia. Najlepiej chyba było by z oryginalnymi zębatkami w dłoni szukać po sklepach i warsztatach, ewentualnie przerabiać (o ile to możliwe) mocowanie - polak potrafi podobno ;)

Pozdrawiam!
Zapisane
 


Podobne Tematy

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
[all] Tuning optyczny

Zaczęty przez morda Mechanika

20 Odpowiedzi
8863 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Czerwiec 25, 2006, 11:36:29
wysłana przez Jaro
[all] Tuning gaźnika

Zaczęty przez markuss6 Mechanika

9 Odpowiedzi
5676 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Październik 13, 2006, 08:36:42
wysłana przez nestor.mariusz
0 Odpowiedzi
2105 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Maj 18, 2013, 10:38:31
wysłana przez kudlaty2007
7 Odpowiedzi
6781 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Styczeń 26, 2014, 21:09:31
wysłana przez zlotaraczka92
0 Odpowiedzi
1645 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Marzec 26, 2014, 13:04:40
wysłana przez dziado1