Wolna Strefa Jawa - CZ

  • Marca 29, 2024, 02:04:08
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Autor Wątek: 149...  (Przeczytany 4767 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

NaczelnyFilozof

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1270
  • Cezet 350 '83 NCC-1701-D USS Enterprise
    • www.e75.prv.pl
149...
« dnia: Czerwca 10, 2006, 23:46:22 »

Przyszedł w koñcu ten dzieñ  <punk>
Jako że do granicy Słowackiej mam kilkanaście km obiecałem sobie że wezme kiedyś Cezete zapędzę w "rodzinne" strony  <lol> COprawda Czechosłowacji już nie ma, ale Słowacja to prawie to samo...


Sobotnie popołudnie. Zapłon ułożyłem. Pierwszy test drogowy nowego wypaśnego kasku Tigger  :> No to cheja na sprzęta... Jeden... Dwa... Trzy... Turlam sie do granicy...


Bierze mnie nerwica bo obrotomierz raz działa / raz nie działa. No to postój awaryjny pod sklepem... Dłubanie w kablach bo coś nie łączy...


Gra. Dalej. W stronę przełęczy Glinne... Coraz stromsze podjazdy. Coraz wiecej chmur. Silnik nie przekracza 3tys. Bo sie dociera narazie....


Granica. Mundurowiec obaduje dowód osobisty. Patrzy na sprzęta (napewno zrzerała go Zazdrość  :> ) Można jechać....


Słowacja Wita Nas kroplami deszczu. Mknę w dół z oszałamiającymi prędkościami 50 - 60 km/h. Wioski. Pola. Namestovo. Zalew. Mkniemy z Cezetą pętlą dookoła ichniejszego jeziora... Lasy. Asfalt miód. Zakręty  <punk> I coraz wiecej chmur... W rejonie zapory na Oravie zaczyna sie deszcz....


Siedze jak głupi pół godziny pod wiatą na deszczu i czekam aż przejdzie... Cezeta biedna moknie  :-/ Ale jest na "Swojej" ziemi. Sie zastanawiam czy wracać do domu czy jechać dalej i liczyć że deszcz sie skoñczy....


Lekko kropi. Zapalam sprzęta. Dalej... Tvrdosin... Zaczyna sie ulewa... Droga kilka kilometrów przed Polskim CHyżnem płaska i bezdrzewiasta. Nie mam sie gdzie schować wiec jade w ulewie  <thumbup> Super. 3jka. Dobry asfalt... Jakies tiry... Spodnie mokre. Do glanów sie nalewa woda  <lol>


Chyżne. Granica. Znowu Mundurowiec ogląda dokumenty. Znowu Polska. Deszcz ustaje ale zimnica atakuje. Uciekam z miedzynarodowej 7 na droge do Zawoji. Droga coraz bardziej sie pnie w okolice pasma Babiej Góry... Pojawia sie mgła  :> Nie mam lamp przeciwmgielnych ale jest super. Zjazdy w dół...


W Makowie Podhalañskim wychodzi słoñce. Co z tego jak w butach mokro... Sucha Beskidzka... Do domu 25 km....


Jakieś 7 km przed koñcem targam przez wioski. Zjazdy i podjazdy. Mam podjazd i czuje że sprzęt słabnie... Eeee... Eeeee.... Pobocze.  :( Obbaduje. Paliwo nie leci. Podpompowuuje. Pływak sie zaciął??? Pale... Git jade dalej.....


Kolejny podjazd... Eeeee.... Pobocze.  <crybaby> Tak blisko do domu! Znowu susza w wężyku. Co jest? Lukam do baku... Susza!  <lol> Z pomocą przechodzących chłopaczków przechylamy moto na lewą stronę coby wychlapać trochę paliwa z prawej komory  <thumbup> Pale maszyne i jade dalej... Na zjazdach gasze w celu oszczędności paliwa...


Udało sie. Mało brakło. 149 km zrobione. Z przygodami prymitywnymi ale fajnie było sie potoczyć w deszczu.  <punk> Na tym paliwie co teraz jest w baku nawet na stacje paliw nie dojade  :>
Zapisane
Naczelny Filozof
Cezet 350 '83 [z dwoniącym tłokiem] [bez kilku podkładek] [w kolorze Zielonego Trabanta]

Brein

  • Gość
Odp: 149...
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwca 11, 2006, 09:25:29 »

gratuluję :)
Zapisane

AndrewS

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1577
  • Jawa 350 88r
Odp: 149...
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwca 11, 2006, 23:49:28 »

fajnie sie czyta takie opowiesci Super  :)
Zapisane
Pozdrawiam Andrzej
Jawa 350
FSO 125p 1.4 16V MPI
Rover 800
Puławy

ejok

  • Gość
Odp: 149...
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwca 15, 2006, 12:18:43 »

gratulacje :] ja bym swoją jawą bał sie zrobic 20km :[
Zapisane

NaczelnyFilozof

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1270
  • Cezet 350 '83 NCC-1701-D USS Enterprise
    • www.e75.prv.pl
Odp: 149...
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwca 15, 2006, 22:25:31 »

250 km <thumbup>
Jak zwykle Słowacja i ich fajowe asfalty.

Co tu duzo pisać.
Cztery awarie. Problem mam ze świecami ale sie syfią bo bogata mieszanka i 1:30 oliwy...

Aż sie mi w głowie kręci i nadgarstek boli od gazowania.
Musze sie nauczyć 4rtego biegu używać  :(

Opisu nie bedzie.
Jest filmik wypaśny  <lol> 25MB 9 min lipnej jakości bo na kompresji sie nie znam  :>
http://www.nf.net24.biz.pl/filmy/cezet350slowacja.WMV
Zapisane
Naczelny Filozof
Cezet 350 '83 [z dwoniącym tłokiem] [bez kilku podkładek] [w kolorze Zielonego Trabanta]

bryllu

  • Gość
Odp: 149...
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwca 16, 2006, 02:44:43 »

hehe filmik raczej dla masochistów  :> z lekka trzęsie ale widoki extra... jak na docieranie to ostro śmigasz :D kamerke mogłes do baku przymocowac to by mniej trzęsło i widok na zegary był  :D
Zapisane

NaczelnyFilozof

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1270
  • Cezet 350 '83 NCC-1701-D USS Enterprise
    • www.e75.prv.pl
Odp: 149...
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwca 16, 2006, 08:49:49 »

hehe filmik raczej dla masochistów  :> z lekka trzęsie ale widoki extra...

Musze pomyśleć nad mocowaniem aparatu...  <yes>

Cytuj
jak na docieranie to ostro śmigasz :D

Nie... Na filmie tylko to tak strasznie wygląda  <punk> Cała trasa spokojnie na 3cim biegu w 2200-2800 obr/min.
Czwarty bieg wbiłem dosłownie DWA razy  :(
Zapisane
Naczelny Filozof
Cezet 350 '83 [z dwoniącym tłokiem] [bez kilku podkładek] [w kolorze Zielonego Trabanta]

WhitePower

  • Gość
Odp: 149...
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwca 16, 2006, 15:04:17 »

Filmiczek fajny, no obraz troche latai szumy troche denerwuja :D wolabym posluchac dzwieku silniczka :P trzeba bylo czworeczke wrzocic to by sie zaczela jazda na winklach :D:D
Zapisane

AndrewS

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1577
  • Jawa 350 88r
Odp: 149...
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwca 19, 2006, 09:43:57 »

no wlasnie zeby nie bylo slychac szumu powietrza, to moze warto by bylo jakos oslonic mikrofon

z tego co widzialem na filmiku to czescy motocyklisci Cie nie pozdrawiali  <dontgetit>
Zapisane
Pozdrawiam Andrzej
Jawa 350
FSO 125p 1.4 16V MPI
Rover 800
Puławy

NaczelnyFilozof

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1270
  • Cezet 350 '83 NCC-1701-D USS Enterprise
    • www.e75.prv.pl
Odp: 149...
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwca 20, 2006, 14:24:17 »

no wlasnie zeby nie bylo slychac szumu powietrza, to moze warto by bylo jakos oslonic mikrofon

No. Na następny raz zakleje mikrofon i lepiej umocuje aparat  :) Może dodam jeszcze jakieś brutalne sceny walk i kilka wulgarnych tekstów. Bedzie rasowa produkcja  <punk>

Cytuj
z tego co widzialem na filmiku to czescy motocyklisci Cie nie pozdrawiali  <dontgetit>

Różnie to było. Ja staram sie machać wszystkim motocyklistom  :)
Zapisane
Naczelny Filozof
Cezet 350 '83 [z dwoniącym tłokiem] [bez kilku podkładek] [w kolorze Zielonego Trabanta]