Wolna Strefa Jawa - CZ

  • Kwietnia 29, 2024, 16:21:32
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Autor Wątek: brak słów  (Przeczytany 6141 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mati krk

  • Jawer
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 161
  • I love it. CZ 175/487 1988r.
brak słów
« dnia: Kwietnia 26, 2009, 13:23:29 »

a mianowicie na jałowym biegu albo na sprzęgle chodzi na obroty a gdy wrzucę 1 i puszcze sprzęgło to po metrze gaśnie nie rozumiem co jej jest moze to wina zapłonu albo ga¼nika choc nie wiem co wy o tym myślicie

Pozdrawiam  <cheers>
Zapisane
Zużycie paliwa - Motostat.pl

Jawsim

  • Gość
Odp: brak słów
« Odpowiedź #1 dnia: Kwietnia 26, 2009, 13:46:49 »

Nazwij jakoś ten wątek bo brak słów to mam do tego tematu.
Zapisane

lukash

  • Gość
Odp: brak słów
« Odpowiedź #2 dnia: Kwietnia 26, 2009, 14:55:00 »

a moze pływak sie zawiesił ?
Zapisane

SZAJBUS_SzeF

  • młody nie głupi
  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 552
  • Jawy, Cezety i Cafe Racery - To lubię! :)
Odp: brak słów
« Odpowiedź #3 dnia: Kwietnia 26, 2009, 15:06:57 »

Sprecyzuj swój problem.
chodzi na obroty
masz na myśli że motocykl sam wchodzi na wysokie obroty? Pachnie mi lewym powietrzem.
Zapisane

adik204

  • Gość
Odp: brak słów
« Odpowiedź #4 dnia: Kwietnia 26, 2009, 16:50:32 »

Prędzej chyba mu chodzi o to, że na luzie się normalnie wkręca, dopiero na biegu gaśnie.
Stawiam na zbyt mały poziom paliwa.
Zapisane

mati krk

  • Jawer
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 161
  • I love it. CZ 175/487 1988r.
Odp: brak słów
« Odpowiedź #5 dnia: Kwietnia 26, 2009, 18:59:48 »

no właśnie adik204 a z nazwą tematu to nie wiedziałem jak to nazwać
Zapisane
Zużycie paliwa - Motostat.pl

mati krk

  • Jawer
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 161
  • I love it. CZ 175/487 1988r.
Odp: brak słów
« Odpowiedź #6 dnia: Kwietnia 27, 2009, 20:31:34 »

koledzy jawerzy wim ze bedziecie sie smiac ale ja w temacie zapłon i ga¼nik jestem zielony i mam pytanie jka ustawia sie ten poziom paliwa mam gaznik CZ 175
http://www.allegro.pl/item613505426_nowy_gaznik_jawa_cz_350_175_junak_wsk_175_nowy.html
Zapisane
Zużycie paliwa - Motostat.pl

Anarch

  • Gość
Odp: brak słów
« Odpowiedź #7 dnia: Kwietnia 28, 2009, 20:20:06 »

koledzy jawerzy wim ze bedziecie sie smiac ale ja w temacie zapłon i ga¼nik jestem zielony i mam pytanie jka ustawia sie ten poziom paliwa mam gaznik CZ 175
http://www.allegro.pl/item613505426_nowy_gaznik_jawa_cz_350_175_junak_wsk_175_nowy.html
Poziomu paliwa nie powinno się normalnie ustawiac, w komorze pływaka jest bodajże taka blaszka i powinna być faktycznie ustawiona ( podgięta ). Z reguły ustawia się przez podgięcie tej blaszki - to jest w tej okrągłej części ga¼nika, gdzie chodzi przewód od paliwa - z dwoma śrubami na klucz płaski.
Ale radze przy tym się nie bawić,
Pozdrawiam
Zapisane

Jawsim

  • Gość
Odp: brak słów
« Odpowiedź #8 dnia: Kwietnia 30, 2009, 01:53:47 »

koledzy jawerzy wim ze bedziecie sie smiac ale ja w temacie zapłon i ga¼nik jestem zielony i mam pytanie jka ustawia sie ten poziom paliwa mam gaznik CZ 175
http://www.allegro.pl/item613505426_nowy_gaznik_jawa_cz_350_175_junak_wsk_175_nowy.html
Poziomu paliwa nie powinno się normalnie ustawiac, w komorze pływaka jest bodajże taka blaszka i powinna być faktycznie ustawiona ( podgięta ). Z reguły ustawia się przez podgięcie tej blaszki - to jest w tej okrągłej części ga¼nika, gdzie chodzi przewód od paliwa - z dwoma śrubami na klucz płaski.
Ale radze przy tym się nie bawić,
Pozdrawiam


Ale wymyśliłeś <blink>

Poziom paliwa w tym ga¼niku ustawia się opuszczając lub podnosząc iglice pływaka względem jego górnej krawędzi- jest to możliwe po rozlutowaniu połączenia baryłki pływaka z iglicą. Wierzchołek iglicy stanowi razem z otworem w pokrywce komory pływakowej zawór odcinający dopływ paliwa.
Z reguły poziom jest fabrycznie z grubsza ustawiony,jednak lata użytkowania,niewłasciwe zakładanie pokrywki komory i przesadne dociskanie cycucha do zatapiania pływaka może to ustawienie zmienić.
Ta okrągła część to komora pływakowa :)
¦ruby są na śrubokręt płaski-ważne by miały łebki stożkowe a nie płaskie ( od dołu )
Iglicę pływaka trzeba docierać z gniazdem w pokrywce-wtedy mamy szczelne i pewne zamknięcie dopływu paliwa co uchroni przed kłopotami z zalewanie ciepłego silniczka.
Zapisane

Anarch

  • Gość
Odp: brak słów
« Odpowiedź #9 dnia: Kwietnia 30, 2009, 12:11:40 »

No sory :D 2 lata nie widziałem ga¼nika od środka, także mi się z tym w Jawce 50 pomyliło :) tam się gieło blaszkę...
Zapisane

_Wujek samo Zło_

  • Mistrz Zła...
  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1345
  • przekażcie mu że Belzebubik się o niego pytał....
Odp: brak słów
« Odpowiedź #10 dnia: Kwietnia 30, 2009, 12:38:56 »

taaaa ....

Jawsim nie prawda że trzeba lutować.... 
W ga¼niku typu CZ w rurce doprowadzającej (tej w którą wchodzi iglica pływaka) jest wciśnięta taka tulejka mosiężna (a przynajmniej powinna być) która to ustala poziom paliwa w komorze pływaka. Wiem zaraz ktoś mi powie "Paweł co ty pieprzysz? " mam dwa takie ga¼niki i w każdym coś takiego jest... więc jest możliwość regulacj poziomu paliwa bez lutowania pływaka.
W którejś z książek montażowo złożeniowych do CZ też jest wyszczególniona ta tulejka jako element ga¼nika- więc uznaje tą tulejkę za rozwiązanie fabryczne a nie za radosną twórczość własną. 
Zapisane
"Szukajcie, a znajdziecie. Proście, a będzie wam dane - Kiedyś prosiłem Boga o rower, po latach zrozumiałem, że Bóg nie działa w ten sposób. Ukradłem rower i prosiłem Boga o przebaczenie" ;)

Jawsim

  • Gość
Odp: brak słów
« Odpowiedź #11 dnia: Kwietnia 30, 2009, 15:26:35 »

Nie nie prawda-tylko to jedna z metod- nie napisałem,że tak trzeba. Wiesz Paweł,że te matale z których robia ga¼niki lubią się zapiekać-zwłaszcza 20-paro letnie. Więc wykręcanie tej tulejki-nie wystepuje w każdym ga¼niku- jest troszkę ryzykowne- latwo to uszkodzić i rozszczelnić.
Zapisane
 


Podobne Tematy

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
Brak ładowania??

Zaczęty przez wojtekp21 Elektryka

8 Odpowiedzi
5189 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Listopada 21, 2006, 15:35:04
wysłana przez Rozztocz
CZ 175 brak Iskry

Zaczęty przez CZ175RM « 1 2 » Elektryka

31 Odpowiedzi
17322 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Listopada 01, 2012, 08:58:09
wysłana przez Marcin_93
14 Odpowiedzi
6536 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Maja 08, 2009, 23:13:49
wysłana przez Lejek
30 Odpowiedzi
17067 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Lutego 10, 2011, 22:02:00
wysłana przez kwinto29
13 Odpowiedzi
10772 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Lutego 14, 2017, 18:52:34
wysłana przez jknick