Wolna Strefa Jawa - CZ

  • Kwiecień 29, 2024, 02:27:36
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Autor Wątek: Prądnica / Zapłon Vape do 6V Jaw i Cezetek  (Przeczytany 42732 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Wojt@s

  • Gość
Odp: Prądnica / Zapłon Vape do 6V Jaw i Cezetek
« Odpowiedź #75 dnia: Kwiecień 16, 2009, 17:49:23 »

Zapisane

Anarch

  • Gość
Odp: Prądnica / Zapłon Vape do 6V Jaw i Cezetek
« Odpowiedź #76 dnia: Kwiecień 16, 2009, 19:47:18 »

Właśnie brne przez wszystkie tematy o Vape :) ale brakuje spójnej intrukcji / opisu.
I stąd pytanie do Wojtas - jak wygląda montowanie - wszystko wchodzi orginalnie poprostu wypieprza się wszystko stare i wkręca nowe. Studiowałem to ustrojstwo i jeśli dobrze rozumuje to ta zawnętrzna część się kręci a stojan w środku jest przykręcony nieruchomo ?
Rozumiem że regulator napięcia jest załączony ( gdzie to się montuje ? tzn cewke i regulator od vapea ), przerywacz kierunków, aku, żarówki, klakson do zmiany ?
A skomplikowane jest podłączenie tego do instalacji ( problemy ze stacyjką i wyłączaniem silnika, oraz lampką ładowania).
Ktoś się orientuje jaka jest obecna cena u ruszczyka i jawaczesci ( ci na stronie kwilą ponad 700 zł ).
I ostateczne pytanie czy jawa na takim zapłonie dojechałaby do szkocji :D bo brakuje mi mojej pierdziawki tutaj,
Pozdrawiam
Zapisane

bobson

  • Gość
Odp: Prądnica / Zapłon Vape do 6V Jaw i Cezetek
« Odpowiedź #77 dnia: Kwiecień 16, 2009, 19:55:37 »

Ej wojtas zauważyłem że u mnie w Cz jest całkiem inny ten karter co tu na foto u mnie ten kabel co idzie od prądnicy przechodzi przez dziure od strony gażnika a u ciebie leci nad zębatką..
Anarch: Ja z 1 h temu to zakładałem nie ma dużo roboty wszysztko wchodzi elegancko tylko trzeba klin na wale zeszlifować troszke a zaś pużniej troche roboty kablami w koło akumulatora ale ogulnie gites.
Jescze nie wiem jak chodzi bo nie podłączyłem regulatora dopiero jutro Jawa za bryka <punk>
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 16, 2009, 20:34:59 wysłana przez bobson »
Zapisane

Anarch

  • Gość
Odp: Prądnica / Zapłon Vape do 6V Jaw i Cezetek
« Odpowiedź #78 dnia: Kwiecień 16, 2009, 21:13:53 »

A tak z ciekawości spytam ile zapłaciłeś i czy kupowałeś od Ruszczyka czy jawaczęści ? bo ceny widze że się zmieniały.
Zapisane

Mienki

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2082
  • Jawa Tramp
Odp: Prądnica / Zapłon Vape do 6V Jaw i Cezetek
« Odpowiedź #79 dnia: Kwiecień 16, 2009, 21:23:09 »

bobson  ta dziura na przewody to jedna z różnic silnika żeliwnego cz a jawy.... uwierz mi jest ich jeszcze kilka....
Zapisane
http://mienki1987.blogspot.com/

_________________________________________________________________

bobson

  • Gość
Odp: Prądnica / Zapłon Vape do 6V Jaw i Cezetek
« Odpowiedź #80 dnia: Kwiecień 16, 2009, 21:26:46 »

Anarch dałem 730zł u ruszczyka i na jawaczesci.pl tyle kosztuje weż z jawaczesci
mienki a podaj jeszcze jakie są rużnice  żeliwniaka jawy i cz
Zapisane

Mienki

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2082
  • Jawa Tramp
Odp: Prądnica / Zapłon Vape do 6V Jaw i Cezetek
« Odpowiedź #81 dnia: Kwiecień 17, 2009, 11:09:46 »

Cytuj
- żeliwniak jawy miał gumy na cylindrach z napisem JAWA , w CZ tylko przekładki z tworzywa między żeberkami cylindrów

 do koñca pewien tego nie jestem w dwóch silnikach cz mailem przekładki z napisem jawa
 ale z innych różnić:
- jawa ma tez węższe o jakieś 0,5 cm dolne mocowanie silnika od strony pradnicy
-  wiązka kabli w cz przechodzi obok ga¼nika w jawie nad zębatka
- w cz pomiędzy deklem prądnicy a karterem tuz przy zębatce szedł plastik wciskany na karter i w cz żeby łañcuch nie smyrał po karterze dawano taka blaszana prowadnice przykręcana na jedna śrubę (zwróćcie uwagę jest to na tym kawałku aluminium gdzie wkręca się druga śrubę od dekla, po lewej stronie w cz jest tam gwint na te prowadnice) jak ktoś nie wierzy mogę porobić fotki tych smyraczy
- w jawach korek spustu oleju umieszczony był na samym koñcu karterów a w cz bardziej centralnie ( w praktyce wygląda to tak ze w cz korek jest przed prętem od centralki a w jawach za prętem od centralki)
 
Zapisane
http://mienki1987.blogspot.com/

_________________________________________________________________

bobson

  • Gość
Odp: Prądnica / Zapłon Vape do 6V Jaw i Cezetek
« Odpowiedź #82 dnia: Kwiecień 17, 2009, 12:49:18 »

ale Cz ładniejsza  <punk>
a moja ma jescze taką niklowaną blache na baku taką jak tu::: http://www.youtube.com/watch?v=VZqJ9kStD-Q&feature=related
Zapisane

7Kubik7

  • Gość
Odp: Prądnica / Zapłon Vape do 6V Jaw i Cezetek
« Odpowiedź #83 dnia: Kwiecień 17, 2009, 13:59:32 »

Bo były produkowane CZ z takim bakiem jak sie nie myle model 472.3  :)
Zapisane

jacu

  • Starszy Jawer
  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 365
  • jawa
Odp: Prądnica / Zapłon Vape do 6V Jaw i Cezetek
« Odpowiedź #84 dnia: Kwiecień 17, 2009, 17:57:12 »

Sory, ale te przewody co przechodzą przez dziórę w karterze obok ga¼nika to były, o ile się nie mylę tylko w wersji 12v z alternatorem, czyli w Cezet.

Jawa 634 nie występowała w wersji 12v w oryginale.
Chyba że ktoś przełożył silnik od Cezety 12-nastki.

Wyjątkiem jest taka Jawa jak ma Jawol, wygląda jak 634 ale silnik ma taki jak TS.
Był też de lux z chromowanymi błotnikami i naklejkami zamiast blach w wersji z silnikiem z TS.
Ale chyba krótko produkowany.
Zapisane

Anarch

  • Gość
Odp: Prądnica / Zapłon Vape do 6V Jaw i Cezetek
« Odpowiedź #85 dnia: Kwiecień 17, 2009, 18:04:28 »

Tak z ciekawości - użytkował ktoś przez dłuższy czas Vapa - i czy są jakieś problemy, usterki itp.
I jeszcze w kwesti elektryki :) czytałem że trzeba kombinować żeby wyłączyć zapłon i że niezależny od reszty układu...
Stad moje pytanie jak przerwe obwód na akumulatorze - wyjme bezpiecznik od plusa to czy motocykl zapali czy nie ? Bo to zawsze był mój patent antywłamaniowy...zawsze pod siedzeniem jest zamek patentowy a nie jak na gwó¼d¼ w stacyjce.
Pozdro
Zapisane

bobson

  • Gość
Odp: Prądnica / Zapłon Vape do 6V Jaw i Cezetek
« Odpowiedź #86 dnia: Kwiecień 17, 2009, 18:14:24 »

Kubik ten model to 472.4 ja też mam taki ale już z Vape
Jacu ja mam 6V no już 12V bo Vape i mam przewody koło gażnika
Anarch napisz do piszczałki łap gg:  8319423 jak sie nie myle zrobił na tym 8 tys. km
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 17, 2009, 19:19:59 wysłana przez bobson »
Zapisane

Gonzo

  • Gość
Odp: Prądnica / Zapłon Vape do 6V Jaw i Cezetek
« Odpowiedź #87 dnia: Kwiecień 17, 2009, 18:42:44 »

Był też de lux z chromowanymi błotnikami i naklejkami zamiast blach w wersji z silnikiem z TS.
Jacu chyba się przejęzyczyłeś bo te Jawy De Lux o których mówisz właśnie miały na baku blaszki zamiast naklejek
Zapisane

_Wujek samo Zło_

  • Mistrz Zła...
  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1345
  • przekażcie mu że Belzebubik się o niego pytał....
Odp: Prądnica / Zapłon Vape do 6V Jaw i Cezetek
« Odpowiedź #88 dnia: Kwiecień 17, 2009, 19:06:14 »

Gonzo Jacu się nie pomylił -sam miałem taką jawę z naklejkami, chromowanymi szklankami zawiechy z przodu, i chromowanymi błotnikami - przednim i tylnym z silnikiem "żeliwniakiem" 6v
 
Zapisane
"Szukajcie, a znajdziecie. Proście, a będzie wam dane - Kiedyś prosiłem Boga o rower, po latach zrozumiałem, że Bóg nie działa w ten sposób. Ukradłem rower i prosiłem Boga o przebaczenie" ;)

Mienki

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2082
  • Jawa Tramp
Odp: Prądnica / Zapłon Vape do 6V Jaw i Cezetek
« Odpowiedź #89 dnia: Kwiecień 17, 2009, 19:53:16 »

de lux zwana takze teczowka ze wzgledu na naklejki w chyba trzech kolorach na zbirniku ktory mial dosyc ciekawy odcien lakieru.... no i chromiki na blotnikach
Zapisane
http://mienki1987.blogspot.com/

_________________________________________________________________

jawol RIP

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2078
  • Jawa 350/638-5 CZ 175/450
Odp: Prądnica / Zapłon Vape do 6V Jaw i Cezetek
« Odpowiedź #90 dnia: Kwiecień 17, 2009, 20:09:55 »

Z tymi De luxami to chyba różnie bywało.
Na pweno miały chromowane błotniki ale baki i boczki bywały różne.
Zapewne montowali takie jakie akurat mieli na magazynie.  :>
Nawet w czeskich ¼ródłach ciężko dokopać się do jakiś konkretnych wiadomości na ten temat.
Prawdopodobnie  te DeLuxy to był po prostu taki "chwyt marketingowy"? <lookaround>
Zapisane

bobson

  • Gość
Odp: Prądnica / Zapłon Vape do 6V Jaw i Cezetek
« Odpowiedź #91 dnia: Kwiecień 17, 2009, 20:16:18 »

nie wiecie czasem czy dostane gdzieś czesci do prżednich lagów tego typu co tu na filmiku::
http://www.youtube.com/watch?v=VZqJ9kStD-Q&feature=related
Zapisane

jacu

  • Starszy Jawer
  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 365
  • jawa
Odp: Prądnica / Zapłon Vape do 6V Jaw i Cezetek
« Odpowiedź #92 dnia: Kwiecień 17, 2009, 21:35:09 »

Wiem co mówię  <cheers>
De luxy były w dwóch różnych malowaniach, starsze i nowsze.

Do starszego typu mam blachy i bak w garażu.
Kolor ciemna wiśnia metalik z naklejkami, całkowity oryginał.
Taki kupiłem.

Jak znajdę foty to wrzucę.

Jawol chwyt marketingowy był bo de lux mógł być sprzedawany nawet jak już weszła TS do produkcji.
Dodali chromowane błotniki, chromowanego gmola i uchwyty dla pasażera do 634 i wyszła de lux.
Ale ja tam nie krytykuję bo akurat to mi się podoba. W zwykłej 634 oryginalny kolor błotników,ten szaro-popielaty, kojarzy mi się z lodówką albo odkurzaczem, na pewno nie z motocyklem. :P


EDIT:

stare malowanie de lux (kolor ciemna metaliczna wiśnia i białe paski):

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/8db9c72c9749e04e.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/7a4f7800aa7806ae.html


i nowsze (kolor ciemna metaliczna wiśnia i kolorowe paski):

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/335c1af6237899dc.html

« Ostatnia zmiana: Kwiecień 17, 2009, 22:06:37 wysłana przez jacu »
Zapisane

Jawsim

  • Gość
Odp: Prądnica / Zapłon Vape do 6V Jaw i Cezetek
« Odpowiedź #93 dnia: Kwiecień 18, 2009, 00:07:33 »

Tak sobie ogladam to całe Vape i czytam o nim... i nijak nie mogę się pozbyć wrażenia,że to szit made in china- wszystkie elementy jak w chiñskim pi¼dziku- poza tym cała ta konstrukcja wyglada jak magneto wsk. Na dodatek dziwne myki z wyłącznikiem zapłonu- oryginalna prądnica lub alternator są lepsiejsze wg mnie. Tzn nie wydałbym tyle siana na nieustawialne badziewie- za te pieniądze kupi się nowy stojan ,wirnik i regler do 6V i ma się super ładowanie i "normalną" elektrownie a nie dynamo. To tylko moja opinia,kazdy ma swoje zdanie.
Zapisane

Anarch

  • Gość
Odp: Prądnica / Zapłon Vape do 6V Jaw i Cezetek
« Odpowiedź #94 dnia: Kwiecień 18, 2009, 00:28:29 »

Hmm teoretycznie tak...praktycznie ta instalacja została tak zaprojektowana ze nie może działać. Ja miałem nową prądnice, regler, akumulator, czyszczenie styków i dalej Cześce brakuje prądu jak mi Tyskiego o poranku.
Zapisane

jawol RIP

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2078
  • Jawa 350/638-5 CZ 175/450
Odp: Prądnica / Zapłon Vape do 6V Jaw i Cezetek
« Odpowiedź #95 dnia: Kwiecień 18, 2009, 01:05:53 »

Tak sobie ogladam to całe Vape i czytam o nim... i nijak nie mogę się pozbyć wrażenia,że to szit made in china- wszystkie elementy jak w chiñskim pi¼dziku- poza tym cała ta konstrukcja wyglada jak magneto wsk....... - oryginalna prądnica lub alternator są lepsiejsze wg mnie. Tzn nie wydałbym tyle siana na nieustawialne badziewie- za te pieniądze kupi się nowy stojan ,wirnik i regler do 6V i ma się super ładowanie i "normalną" elektrownie a nie dynamo. To tylko moja opinia,kazdy ma swoje zdanie.
Witaj Jawsim w klubie kontestatorów Vapna.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 18, 2009, 01:09:17 wysłana przez jawol »
Zapisane

bobson

  • Gość
Odp: Prądnica / Zapłon Vape do 6V Jaw i Cezetek
« Odpowiedź #96 dnia: Kwiecień 18, 2009, 08:24:15 »

JA wczoraj odpaliłem jawcie na Vape i normalnie słyszałem w uszach jak bym miał inny motor chodzi równiutko a przy włanczaniu świateł nie ma różnicy nie jestem pewien czy to china ale na wszysztkim pisze czech republic <blink>

PS:Anarch dobrze gada
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 18, 2009, 08:30:50 wysłana przez bobson »
Zapisane

Jawsim

  • Gość
Odp: Prądnica / Zapłon Vape do 6V Jaw i Cezetek
« Odpowiedź #97 dnia: Kwiecień 18, 2009, 09:48:50 »

Tylko wiesz w czym rzecz? Ja mam to samo na klasycznym zapłonie- pali równiutko,nie ma znaczenia na wolnych czy są włączone światła czy nie... i mam 700 zł w kieszeni. Dotyczy to Jawy z 60r jak i TS z 90. Nie szkoda kasy? No ale jesli faktycznie poprzedni zapłon doprowadzał do szewskiej pasji to pal licho. Grunt,żeby to działało. Szkoda tylko ,że nie ma możliwości regulacji.
Zapisane

Anarch

  • Gość
Odp: Prądnica / Zapłon Vape do 6V Jaw i Cezetek
« Odpowiedź #98 dnia: Kwiecień 18, 2009, 12:53:32 »

Fakt faktem że brak regulacji to jest problem,
Ale już miałem zapłon elektroniczny ustawiany na jeden gar ( wał zaraz po naprawie ) i nie było żadnych problemów, także warto wpierw wał sprawdzić.
Myśle że to kwestia szczęścia i egzemplarza, jak i cierpliwości :)
na pojedyñczym przerywaczu wiem że da się je¼dzić bez problemów - Ogar 200 ustawienie to betka, jak się ustawi to raz na sezon sprawdzam i tyle. Zadnych problemów niebyło.
Na 2 gary niestety to już nie takie hop siup :)
raz się z żaróweczką męczyłem przez 2 godz i za grzyba się ustawić nie dało, dokręciłem jedną płytkę ok, ustawiłem i dokręciłem drugą to ta pierwsza się odgieła...
Fakt szkoda kasy, fakt droższy ten układ niż motocykl...nie wiem czy to jakiś masochizm czy poprostu miłość do Czesiek że jakoś pomijamy te czynniki przy naprawie / ulepszaniu motocykla.
Zapisane

Lejek

  • Gość
Odp: Prądnica / Zapłon Vape do 6V Jaw i Cezetek
« Odpowiedź #99 dnia: Kwiecień 18, 2009, 14:27:39 »

A ja zauważyłem coś takiego u siebie. Fak faktem nie mam Vape, problemu z ładowanie też nie mam, silnik chodzi w miarę równo, kontrolka od ładowania się nie pali nawet na obrotach jałowych. Wszystko jest ok, ale ojciec mówił, że kiedyś ta jawa miała regenerowany wał i koleś który to robił ¼le wstawił tą koñcówkę od prądnicy, tzn wsadził lekko obróconą i cały zapłon mam przesunięty. Nie wiem czy skumacie o co chodzi, ale mam tak, że płytki mam maksymalnie odsunięte i mam równe 3mm przed GMP, jakbym chciał dać więcej to nie dam rady bo już nie idzie przesunąć płytek. Mam nadzieje, że skumacie o co biega. I sie zastanawiam czy jakbym kupił Vapa to wszystko by chodziło dobrze??
Zapisane
 


Podobne Tematy

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
4 Odpowiedzi
3282 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Kwiecień 03, 2013, 21:57:53
wysłana przez Blenders
19 Odpowiedzi
8839 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Czerwiec 04, 2014, 20:41:02
wysłana przez Piotrek
3 Odpowiedzi
2840 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Sierpień 04, 2017, 18:39:59
wysłana przez Blenders
7 Odpowiedzi
3783 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Grudzień 03, 2017, 21:33:28
wysłana przez kichau
0 Odpowiedzi
327 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Maj 10, 2023, 22:43:34
wysłana przez pomorek78