Wolna Strefa Jawa - CZ

  • Kwiecień 28, 2024, 13:29:42
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Autor Wątek: Problemy z ładowaniem  (Przeczytany 5541 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

£opian

  • Gość
Problemy z ładowaniem
« dnia: Maj 24, 2008, 15:33:43 »

Witam Bracia :) jak w temacie ... Problem polega na tym, jak pisałem kiedyś  co chwila pali mi się regulator napięcia. Dziś zamontowałem regulator napięcia od Poldka , po niecałych 2 km spalił się... Sprawdziłem prąd wychodzący z alternatora podłączając kabel wzbudzeniowy do aku i wyszło na to że ładowanie jest ale dawało ok. 20V(w średnim zakresie obrotów) :-/ :-/ teraz jest pytanie jakie napięcie powinno wychodzić z alternatora ?? z tego co mi wiadomo to w granicach 14V. Proszę Bracia o pomoc :) <thumbup> <cheers>
« Ostatnia zmiana: Maj 24, 2008, 22:48:54 wysłana przez bakczysaraj »
Zapisane

Mienki

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2082
  • Jawa Tramp
Odp: Pomocy !! Problemy z ładowaniem
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 24, 2008, 22:03:26 »

od razu pisze ze nie mam ts żaden ze mnie elektryk wiec mogę sie mylić ale ładowanie na pewno powinno oscylować w granicach 14v, jeżeli masz zbyt duże ładowanie na alternatorze będzie cię ratowała jedynie wymiana całego altka... ale niech potwierdzi to ktoś "elektryczny"
Zapisane
http://mienki1987.blogspot.com/

_________________________________________________________________

Xargo1

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 706
  • Budyñ śmierdzi...
Odp: Pomocy !! Problemy z ładowaniem
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 24, 2008, 22:43:09 »

Napięcie zasilania podane na styk wzbudzenia = maksymalne napięcie, jakie potrafi wytworzyć alternator przy danych obrotach. Rola regulatora polega na tym, by przy coraz większych obrotach stopniowo zmniejszać prąd na wzbudzeniu obniżając w ten sposób napięcie na wyjściu. Jak dla mnie alternator jest w porządku, szukaj w kablach...
Zapisane

£opian

  • Gość
Odp: Problemy z ładowaniem
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 25, 2008, 10:42:48 »

Szukam kabli i nic :( wychodzi że alternator , albo wirnik :( ale dokładniej mi panowie chodzi jakie napięcie powinno być bezpośrednio na szczotkach !!mierzyłem miernikiem dotykając to biegunów szczotek ( mogę wyjaśnić dokładniej - zielony kabel DF dotknąłem do aku i wtedy miernik w łapę ) tylko że według mnie powinno być max 14,4V bez regla ( mam rację ) a nie 20 V.
Zapisane

henryk_o

  • Gość
Odp: Problemy z ładowaniem
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 25, 2008, 11:01:10 »

Napięcie na akumulatorze przy ok. 2000 obr/min powinno być max 14.4V
Napięcie na szczotkach się zmienia i ma maleć wraz ze wzrostem obrotów silnika - na biegu jałowym przy ok. 1500 obr/min to tak coś koło 12V a przy wyższych obrotach ma spadać nawet do 6 - 7 V
« Ostatnia zmiana: Maj 25, 2008, 11:07:22 wysłana przez henryk_o »
Zapisane

henryk_o

  • Gość
Odp: Problemy z ładowaniem
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 25, 2008, 11:06:26 »

A bez regulatora to może być różnie: bo przy wzroście obrotów silnika rośnie napięcie w instalacji i rośnie napięcie wzbudzenia - a jak rośnie napięcie wzbudzenia to rośnie napięcie na instalacji - takie błędne koło.
Jak miałem ostatnio uszkodzony regulator i napięcie wzbudzenia mi rosło wraz ze wzrostem obrotów silnika to napięcie w instalacji dochodziło do 17 - 18 V

Sorry za dwa posty po kolei  <oops>
« Ostatnia zmiana: Maj 25, 2008, 11:08:44 wysłana przez henryk_o »
Zapisane

£opian

  • Gość
Odp: Problemy z ładowaniem
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 25, 2008, 11:09:42 »

Właśnie tak mam :(  tylko że jak zamontuje regla to zaraz się pali :( a nie mam pojęcia dlaczego !! już mam nawet każdy kabel do regla przez bezpiecznik puszczony :( co może być przyczyną tego czegoś ??
Zapisane

henryk_o

  • Gość
Odp: Problemy z ładowaniem
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 25, 2008, 11:18:11 »

Sprawd¼ akumulator, naładuj go - czasem wydaje się że to regulator albo inne problemy z ładowaniem a to po prostu akumulator już siedzi.

Podobno regulatory najczęściej palą się dlatego że odłącza się kable od wzbudzenia lub od akumulatora przy pracującym silniku.
Może Ci czasem wzbudzenie nie łączy - albo masz już wytarte szczotki.
Zapisane

£opian

  • Gość
Odp: Problemy z ładowaniem
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 25, 2008, 14:28:18 »

aku nówka szczotki tak samo :( kurcze nie mam pojęcia dość już mam tego !! dziś zrobiłem sobie ładowanie bez regla i wychodzi że jest ok wszystko tylko nie chce wejść na max obroty- dławi się i zapala się kontrolka :-/ Już mnie szlag trafia :( dziwna sprawa :(
Zapisane

antek

  • Gość
Odp: Problemy z ładowaniem
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 05, 2008, 16:14:56 »

Podepne się pod wątek. Kiedyś przy przeglądzie sprawdzałem ładowanie :na wolnych 12.5V ,przy 2tys.obr  14.5V ,po 3 tys.obr na zimnym silniku do 17 V ,a jak ciepły 15-16V.Dodam ,że nie pali mi żarówek,instalacji  czy regulatora i przejechałem jakieś 500km . Trochę martwie się o nowy akumulator ,bo za wysokie napięcie skróci jego działanie.Sprawdzałem instalacje ,prostownik,alternator ,przekładałem 2 regulatory i bez zmian.Mam zapłan VAPE czy przez niego zostaje wiecej prądu w instalacji???
Zapisane

Jawsim

  • Gość
Odp: Problemy z ładowaniem
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 06, 2008, 00:10:33 »

Vape nie ma wpływu na to. Obstawiałbym aku, to,że nowy niczego nie zmienia, Niektóre tandety potrafią narobić bałaganu, miałem niedawno tak,że na sucho napięcie ledwo miało 11V a po odpaleniu 16V. Prądu ledwo było na zapłon, to zmieniłem na próbę aku- dałem od hondzinki i szok- na sucho 12,5 a po odpaleniu 14,1 bez świateł- po włączeniu świateł jakieś 14. Felerny był AQ. Poza tym mocno gazował gdy silnik chodził.
Zapisane

antek

  • Gość
Odp: Problemy z ładowaniem
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 06, 2008, 08:39:05 »

Poprzedni akumulator padł i myślę ,że wykoñczyło go za wysokie ładowanie. Było czuć ,że się gotuje i kupiłem nowy akum VARTA .
Zapisane

HubertBaran

  • Gość
Odp: Problemy z ładowaniem
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 06, 2008, 12:31:52 »

Bo musicie kupić regel od poldasa przystosowany do pracy z prostownikiem 6diodowym!
Zapisane

antek

  • Gość
Odp: Problemy z ładowaniem
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 08, 2008, 13:02:17 »

Nie wiem czy na innym regulatorze bedzie dobrze.Zakładałem 2 elektroniczne do jawy i prąd nadał płynął za wysoki.Podłącze na próbe regul polonezowski ,tylko on ma 2 wyjścia I NIE WIEM JAK POD£¡CZYć.
Zapisane
 


Podobne Tematy

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
Cos z ładowaniem :/

Zaczęty przez WhitePower Elektryka

14 Odpowiedzi
5922 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Maj 29, 2006, 19:45:43
wysłana przez tokarz
Mam problem z ładowaniem

Zaczęty przez Wódz Elektryka

13 Odpowiedzi
7284 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Sierpień 13, 2006, 15:22:50
wysłana przez Wódz
12 Odpowiedzi
5340 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Czerwiec 22, 2012, 15:47:18
wysłana przez Mathini
41 Odpowiedzi
12444 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Styczeń 06, 2009, 21:59:04
wysłana przez Johnny Moped
Jawa 175 356 6v, problemy z ładowaniem.

Zaczęty przez arturwietnamczyk « 1 2 » Elektryka

29 Odpowiedzi
6853 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Listopad 06, 2019, 23:51:17
wysłana przez arturwietnamczyk