Wolna Strefa Jawa - CZ

  • Kwietnia 28, 2024, 13:24:34
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Autor Wątek: Wasze opinie o wodzikach kutych duells  (Przeczytany 2451 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

profss

  • Gość
Wasze opinie o wodzikach kutych duells
« dnia: Czerwca 05, 2018, 20:06:52 »

Witam,mam do was pytanie odnośnie wodzików duells czy warto je kupować czy lepiej dołożyć i kupić kute czeskie i czy zakładać dwa kute czy jeden blaszany i jeden kuty,Jakie są wasze doświadczenia z wodzikami,robię remont silnika i nie chciał bym za chwile rozpoławiać silnika z powodu kiepskich wodzików,remont musi być porządny nie po łebkach dlatego kieruje koledzy do was pytanie o wasze doświadczenia w tej materii.Jeśli napisałem mój post w nie tym dziale proszę o przeniesienie.z góry dzięki za odpowiedzi.
Zapisane

Rozztocz

  • vice President JAWA-ČEZET KLUB POLSKA
  • Global Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3508
  • Smoczyciel
Odp: Wasze opinie o wodzikach kutych duells
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwca 05, 2018, 22:30:48 »

Wodziki to nie wszystko. Ich wymiany nie można traktować jako panaceum na bolączki skrzyni.
Podstawa to prosta prowadnica, sprawny motylek (zmieniacz biegów), nie jajowate otwory w trybach jak również kły.

Pytanie zasadnicze? Czemu robisz remont i co w skrzyni nie grało przed remontem?
Zapisane
Kilka Jaw, Čezetek i Velorex 562 :)

profss

  • Gość
Odp: Wasze opinie o wodzikach kutych duells
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwca 05, 2018, 23:32:32 »

Remont robie ponieważ ogólna kondycja silnika była kiepska,szlify cylindrów były potrzebne,regeneracja wału,jak juz mam rozebrany silnik to i reszte robie tzn,wszystkie łożyska itd,a w skrzyni były luzy na automacie zmiany biegów,podjechane wodziki,prowadnica jest prosta ale i tak zamówiłm nową(ponoć czeska,zobaczymy co przyjdzie w paczce).jak kupiłem Jawe to był zablokowany silnik na 4 biegu ale po wajchowaniu dzwignią biegów i kilku odpaleniach puściło i biegi normalnie wchodziły z tym ze przy ruszaniu i juz w czasie jazdy szarpało na 1 biegu przy dodaniu gazu  tak jakby łańcuch po zębatce przeskakiwał.Dziś kupiłem drugą skrzynie w bardzo ładnym stanie w skali od 1do 5 oceniam na 4+ i teraz zastanawiam sie które wodziki dokupić,czy kute duellsy czy kute czeskie,automat zmiany biegów tez juz kupiłem nowy ponoć czeski,na wałku głównym luzu poosiowego nie ma, natomiast na pośrednim jest około 0,4mm,dodam tez ze zakupiona skrzynia jest z wałkiem pośrednim z12 a nie z13 jak moja skrzynia wyjęta z silnika która zresztą nie była w najlepszym stanie.
Zapisane
 


Podobne Tematy

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
17 Odpowiedzi
13429 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Kwietnia 05, 2013, 13:28:24
wysłana przez Marcin_93
18 Odpowiedzi
6887 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Stycznia 06, 2017, 12:22:46
wysłana przez muczos
3 Odpowiedzi
1912 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Maja 19, 2018, 10:04:25
wysłana przez muczacz
39 Odpowiedzi
6056 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Lutego 28, 2020, 22:16:50
wysłana przez Rozztocz
9 Odpowiedzi
1072 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Lipca 28, 2022, 18:38:05
wysłana przez zagier