Wolna Strefa Jawa - CZ

  • Marca 29, 2024, 07:27:47
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Autor Wątek: jestem biedniejszy o tlumik ...  (Przeczytany 8525 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

_Wujek samo Zło_

  • Mistrz Zła...
  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1345
  • przekażcie mu że Belzebubik się o niego pytał....
jestem biedniejszy o tlumik ...
« dnia: Kwietnia 07, 2006, 21:42:09 »

I sie juz dzisiaj wkur....lem na maksa nie na maksa to za malo ekstremalnie to dobre okreslenie. Wyprowadzilem sobie moto z garazu przelalem i skacze po starterze i nic  nic nic, co jest ?? mysle. Patzrze a w przewodzie paliwowym nic nie ma  <oops> no to pech sobie mysle. Szybko na rowerek na stacje i juz wracam. Zalalem oleja wymieszalem i do baku. "Se mysle nie ma bata we wsi" i skacze po starterze no zarechotal po chyba 5-6 ruchach. No to na kon i w droge ... ale jakos na jeden gar pali  <evil> (temat w innym watku na elektryka) lekka przygazoweczka jest no to oki ruszam, powolutku i znowu prawy wypadl  <evil> co jest ? ze dwa dni temu zaplon po raz enty ustawilem ... mysle sobie co bedzie na jednym sie przejade. Nie ujechalem z 5 metrow jak wiekie jeb slysze i kupa dymu mnie wyprzedza... ogladam sie do tylu a moim oczom ukazuje sie posrod dymu rozdety lewy tlumi na koncu  <blink>  a wklad jakies 10 metrow dalej i tak oto jestem biedniejszy o tlumik ktory puscil na spawach od polowy a na koncu to sie prawie banan zrobil...

p.s
bierzecie jakies leki na uspokojenie jak podchodzicie do swoich motorow ?? bo ja chyba zaczne ...
 
Zapisane
"Szukajcie, a znajdziecie. Proście, a będzie wam dane - Kiedyś prosiłem Boga o rower, po latach zrozumiałem, że Bóg nie działa w ten sposób. Ukradłem rower i prosiłem Boga o przebaczenie" ;)

NaczelnyFilozof

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1270
  • Cezet 350 '83 NCC-1701-D USS Enterprise
    • www.e75.prv.pl
Odp: jestem biedniejszy o tlumik ...
« Odpowiedź #1 dnia: Kwietnia 07, 2006, 22:34:44 »


bierzecie jakies leki na uspokojenie jak podchodzicie do swoich motorow ?? bo ja chyba zaczne ...
 

Ja chyba też zaczne szukać  <mur> Mi się marzy przejechać 50 km bez awaryjnego dłubania na poboczu...  <mur>
Zapisane
Naczelny Filozof
Cezet 350 '83 [z dwoniącym tłokiem] [bez kilku podkładek] [w kolorze Zielonego Trabanta]

semaj

  • Gość
Odp: jestem biedniejszy o tlumik ...
« Odpowiedź #2 dnia: Kwietnia 07, 2006, 22:51:13 »

bierzecie jakies leki na uspokojenie jak podchodzicie do swoich motorow ?? bo ja chyba zaczne ...

Mi się jeszcze nie zdarzyło i mam nadzieję, że się nie zdarzy - jak w trasie tłok mi się stopił, to się zbrechtałem :D

Ja chyba też zaczne szukać  <mur> Mi się marzy przejechać 50 km bez awaryjnego dłubania na poboczu...  <mur>

Jeśli potrzebujecie mocnego psychotropa to polecam Tranxene - cholernie mocne i sprawdzone, ale nie kupisz tego bez recepty.


Wracając do tematu wydechu, to jeszcze nie słyszałem by komuś tłumik rozsadziło - wylatujące wkłady to norma - u mnie też to miało miejsce, ale wielkie boooom na tłumiku????

Co Ty tam wlewasz??? Paliwo lotnicze???  <lol>




Zapisane

Brein

  • Gość
Odp: jestem biedniejszy o tlumik ...
« Odpowiedź #3 dnia: Kwietnia 07, 2006, 23:02:17 »

Nie przejmuj się - poszukaj na allegro - mnie się udało tłumiki z kolankami w stanie dobry+ za 40zł kupić.

A tak swoją droga, to spektakularne zakoñczenie zywotu tłumika ;)

Co sie tyczy leków... sam się zastanawiam czy nie zacząć jakiegos nerwosolu albo czego... a to wyjeżdżając spó¼niony do pracy elektryka siądzie i nie dość, że dymać na piechotę musiałem to jeszcze wcześniej motocykl odprowadzić spowrotem - pominę fakt, ze się po chwili rozpadało. A to po włączeniu długich regulator zaskwierczy, że nie wspomne już o dymaniu przez całe miasto na jednym garczku.
Ech... życie ;)
A poważnie: dopiescić trzeba a nie leki łykać ;)
Pozdrawiam!
Zapisane

fizyk0

  • Gość
Odp: jestem biedniejszy o tlumik ...
« Odpowiedź #4 dnia: Kwietnia 08, 2006, 01:51:34 »

Semaj co do Tranxene to masz 100% racje.Bierze to moja matka na sen :).Jak ustawiałem chyba z 40 razy zapłon Promoto i nic to nie dało to nie mogąc zasnąc (szukajać myslami przyczyny)pożyczyłem jedna tableteczke od niej.Totalny luz i spałem jak zabity :)
Zapisane

jawamania

  • Gość
Odp: jestem biedniejszy o tlumik ...
« Odpowiedź #5 dnia: Kwietnia 08, 2006, 17:19:53 »

Jawcie poprostu trzeba dokladnie dopiescic.
W swojej nie zmienialem ustawienia zaplonu od remontu(juz trzeci sezon)i jak narazie jest ok.
Ostatnio w niedziele robilem trase mazury-Katowice i qwa wiekszosc drogi na jedny cylindrze(90 z gorki).Sprawdzalem po drodze swiece itp-nic nie znalazlem.Nastepnego dnia sprawdzilem wszystko po kolei dokladnie,a tu qwa jeden kabelek przy przerywaczu poluzowany.Zalozylem wszystko ok i dziala bez zazutu,a ja qwa przez cala Polske sie meczylem <mur>;)
Zapisane

Gooch

  • Gość
Odp: jestem biedniejszy o tlumik ...
« Odpowiedź #6 dnia: Kwietnia 08, 2006, 19:05:58 »

Odważny jestes zapuszczajac sie Jawą z Mazur do Katowic   <worship> Ja bym sie nie odważył
Zapisane

NEMO491

  • Gość
Odp: jestem biedniejszy o tlumik ...
« Odpowiedź #7 dnia: Kwietnia 09, 2006, 11:48:22 »

Co to za odwaga jechac z Mazur do Katowic.
Albo ma sie moto w bardzo dobrym stanie , albo nie wyjezdza sie wcale z garazu tylko doprowadza do stanu pelnej uzywalnosci.
Naczelny filozof napisal, ze marzy mu sie jazda bez awari na odleglosc ponad 50 km.Wolalbym smigac rowerem byle bezstresowo.
Zawsze moze cos zdarzyc sie w drodze, ale nie jazda do 50 km :]
A co potem? Ciaganie na sznurku?
Ida cieple dni, bedzie czas na smiganie, spotkania i zloty. Motorki powinny byc juz dopieszczone na maxa aby nic nieprzewidzianego nie stalo sie w drodze.
Zycze zdrowka i milego smiganka a takze spotkanka w trasie <thumbup>
Zapisane

NaczelnyFilozof

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1270
  • Cezet 350 '83 NCC-1701-D USS Enterprise
    • www.e75.prv.pl
Odp: jestem biedniejszy o tlumik ...
« Odpowiedź #8 dnia: Kwietnia 09, 2006, 18:16:21 »

Albo ma sie moto w bardzo dobrym stanie , albo nie wyjezdza sie wcale z garazu tylko doprowadza do stanu pelnej uzywalnosci.

To ja bym musiał wogóle nie je¼dzić  <lol>
Jak widze ile jeszcze rzeczy do zrobienia w moto to nie wiem za co sie zabrać...


Cytuj
Naczelny filozof napisal, ze marzy mu sie jazda bez awari na odleglosc ponad 50 km.Wolalbym smigac rowerem byle bezstresowo.

Nie no ja sie tam nie przejmuje. Wiem że kiedyś coś gdzieś padnie i sie licze z ryzykiem. Motocykla nie znam jeszcze. Dopiero 380 km natrzaskane...

Cytuj
Motorki powinny byc juz dopieszczone na maxa aby nic nieprzewidzianego nie stalo sie w drodze.

Tak. Ale najpierw trzeba sprzęta poznać. Zjeść zęby...  <cheers>
Zapisane
Naczelny Filozof
Cezet 350 '83 [z dwoniącym tłokiem] [bez kilku podkładek] [w kolorze Zielonego Trabanta]

NEMO491

  • Gość
Odp: jestem biedniejszy o tlumik ...
« Odpowiedź #9 dnia: Kwietnia 09, 2006, 19:19:46 »

To go poznawaj szybko, bo sezon minie szybko a Ty bedziesz smigal tylko wokol "komina".
Zapisane

NaczelnyFilozof

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1270
  • Cezet 350 '83 NCC-1701-D USS Enterprise
    • www.e75.prv.pl
Odp: jestem biedniejszy o tlumik ...
« Odpowiedź #10 dnia: Kwietnia 09, 2006, 21:12:22 »

To go poznawaj szybko, bo sezon minie szybko a Ty bedziesz smigal tylko wokol "komina".

Nie wiem jak to bedzie. Taniej mi wychodzi je¼dzić samochodem na lpg niż Cezet na benzynie  <lol>
Zapisane
Naczelny Filozof
Cezet 350 '83 [z dwoniącym tłokiem] [bez kilku podkładek] [w kolorze Zielonego Trabanta]

Demonos

  • Gość
Odp: jestem biedniejszy o tlumik ...
« Odpowiedź #11 dnia: Kwietnia 10, 2006, 11:39:05 »

Więc ja poznałem swojego sprzęta w praktyce - kupiłem jawę w Radomi i z Radomia nią do Wawy przyjechałem - zaliczając po drodze przedmuchy giganty spod obu cylindrów, nie mając zielonego pojęcia o Jawach czy wogóle motocyklach :D
A potem w lutym pojechałem na zlot do Giżycka - ale wtedy to był ciepły luty - temp. w okolicach 10 stopni, tyle, że lało :D
Zapisane

AndrewS

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1577
  • Jawa 350 88r
Odp: jestem biedniejszy o tlumik ...
« Odpowiedź #12 dnia: Kwietnia 10, 2006, 23:10:41 »

niezle sie usmialem czytajac watek  <lol>

a co do przebiegow jawa to dawno temu jak jeszcze Tolek czesto wypowiadal sie na p.r.m
to on to dopiero robil przebiegi jawa, w sumie chyba cos kolo 70 tys
dla niego wyskoczyc do czech to bylo jak pierdnac w make  <lol>
Zapisane
Pozdrawiam Andrzej
Jawa 350
FSO 125p 1.4 16V MPI
Rover 800
Puławy

_Wujek samo Zło_

  • Mistrz Zła...
  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1345
  • przekażcie mu że Belzebubik się o niego pytał....
Odp: jestem biedniejszy o tlumik ...
« Odpowiedź #13 dnia: Kwietnia 11, 2006, 22:45:32 »

no to jak powiem ze final zabaw z tlumkami mial miejsce na oddziale okulistyki Zamojskiego Szpitala Zespolonego im. Jana Pawla 2 to juz Was dobije ....

wbil sie odlamek z wladu ktory szlifowalem katowka w oczko  :-/ tak zewidzialem go w lustrze  no ale sie skonczylo dobrze  ;)
Zapisane
"Szukajcie, a znajdziecie. Proście, a będzie wam dane - Kiedyś prosiłem Boga o rower, po latach zrozumiałem, że Bóg nie działa w ten sposób. Ukradłem rower i prosiłem Boga o przebaczenie" ;)

morda

  • Gość
Odp: jestem biedniejszy o tlumik ...
« Odpowiedź #14 dnia: Kwietnia 11, 2006, 23:30:55 »

szczeze to z tym niema zartow mialem podobny przypadek jadac w trasie do domku okolo 120km a tu buuummmm rura rozsadzona pod koniec jak dzialko armatnie a tlumik hej hej polecial w samochod i zostawil lekki slad to byla wina tego ze musiala mi sie franca zapchac a jesli chodzi o dlugie trasy to ja wogole nieznam mojego sprzeta(nieufam mu)jezdze ile wlezie bo w koncu cos sie zepsuje i bedzie mial nowa czesc:)a w gorszym wypadku jawe  przygarazowac u kogos $$$$ i pociagiem do domku to jest jazzzda ze hej


pozdrawiam <worship>
Zapisane

LOOKass

  • Gość
Odp: jestem biedniejszy o tlumik ...
« Odpowiedź #15 dnia: Kwietnia 29, 2006, 23:22:14 »

Heja,
Jak wogole macie wydechy bo ja mam puste i tylko same dekle na koncu ktore tez czasami wystrzela ;) Wcale glosno nie wyje, jednak co mi zyc nie daje - po co mi takie dlugie rury skoro sa puste w srodku? Mysle zeby zrobic kolektor i wpuscic go w 1 tlumik, cos takiego widzialem u BlackBeauty'91.
Zapisane

semaj

  • Gość
Odp: jestem biedniejszy o tlumik ...
« Odpowiedź #16 dnia: Kwietnia 29, 2006, 23:38:27 »

Z tego co wiem... (ale może czegoś nie wiem...) BlackBeauty nie jest wyposażona w tzw. "2w1", chyba, że istnieje jakaś podróbka <lol>
Zapisane

LOOKass

  • Gość
Odp: jestem biedniejszy o tlumik ...
« Odpowiedź #17 dnia: Kwietnia 30, 2006, 00:31:10 »

Z tego co wiem... (ale może czegoś nie wiem...) BlackBeauty nie jest wyposażona w tzw. "2w1", chyba, że istnieje jakaś podróbka <lol>
Zwracam honor :D Pomylilem stronki, a fotki tego wydechu tutaj:
http://www.gumpal.republika.pl/index_pliki/dyfer.htm
Zapisane

AndrewS

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1577
  • Jawa 350 88r
Odp: jestem biedniejszy o tlumik ...
« Odpowiedź #18 dnia: Maja 08, 2006, 20:50:26 »

no ja tez mam puste w srodku i mam takie pytanko

a wlasciwie to domysly
czy fakt ze sa puste ma wplyw np. na zachowanie sie silnika przy spokojnej jezdzie tzn. wtedy kiedy nie dodaje ani nie odejmuje gazu tylko trzymam rowno, ona dziwnie pracuje, podobnie pracowala moja CZ jak sie rozgrzala i miala za bardzo przykrecone powietrze
poprostu jak silnik nie ma co robic to dziwnie chodzi , podczas przyspieszania jest ok
Zapisane
Pozdrawiam Andrzej
Jawa 350
FSO 125p 1.4 16V MPI
Rover 800
Puławy

Johnny

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 789
  • JAWA TS350 '90 WSK 125 M06B3 '77
Odp: jestem biedniejszy o tlumik ...
« Odpowiedź #19 dnia: Maja 09, 2006, 02:35:28 »

Powiem tak

Jak silnik nie ma co robic to faktycznie dziwnie chodzi- mój np zaczyna stukać, pukać i wogóle wydawać d¼więki jakby się rozpaść chciał (gary proszą się juz powoli o szlif- ale jeszcze sezon musza wytrzymać). Podobnie mam w WSK, więc myslę że to taka uroda dwusuwa :)
Zapisane
 


Podobne Tematy

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
9 Odpowiedzi
6281 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Lutego 27, 2014, 00:31:56
wysłana przez holger RIP
2 Odpowiedzi
1973 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Września 25, 2014, 16:49:11
wysłana przez asmorod
2 Odpowiedzi
2072 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Maja 08, 2017, 12:41:25
wysłana przez hary241
Cześć jestem tu nowy :)

Zaczęty przez Bartosz « 1 2 » Powitalnia

31 Odpowiedzi
4720 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Lipca 19, 2018, 08:30:20
wysłana przez trabant
25 Odpowiedzi
2704 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Listopada 25, 2019, 08:28:07
wysłana przez dawid_dawid