Wolna Strefa Jawa - CZ

  • Kwietnia 18, 2024, 06:22:22
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Autor Wątek: Warsztat Stadtmuller wrocław-opinie  (Przeczytany 3624 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

jedrek124

  • Świeżak
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 31
  • Czyżbym nie posiadał motocykla?
Warsztat Stadtmuller wrocław-opinie
« dnia: Czerwca 17, 2016, 11:45:39 »

Witam wszystkich forumowiczów. Czy ktoś kiedys korzystał z usług warsztatu stadtmuller mieszczącego sie przy nowowiejskiej we wrocławiu ? (szlif, regeneracja wału) Warto coś do nich oddawać czy lepiej unikać jak ognia?
Zapisane

misiolek

  • Świeżak
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 9
  • Jawa 350 TS 88'
Odp: Warsztat Stadtmuller wrocław-opinie
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwca 17, 2016, 13:24:08 »

To ja może opiszę sytuacje. Robiłem cylinder i wał do SHL'ki.
Zaczynając od wału - nie założyli blach, korbowód stał w miejscu, nierówno ustawiony względem przeciwwag. Reklamacja i oddali już kręcący się, bez luzu na boki. "Tak ma być" mhm ...
Cylinder tak honowany, ze zostały ślady po zatarciu i rysy. Miejscowo bo miejscami było dobrze. Pewnie pasowali pod jedyny pasujący swój tłok. Własnie tłok - tłok z mega luzem, ich własnej produkcji chyba z przetopu menaszek wojskowych ... Pasowanie beznadziejne - na moją reklamacje odpowiedział, ze tak ma być i jest luzu .07 mm. Jasne - na samym dole płaszcza może i tak, ale na górze - zobacz film. Pierścienie 0.5mm  za niskie i ze zbyt dużym luzem. Oczywiście kupiłem nowe i sam dotarłem, ale to nic nie dało bo po przejechaniu 1500km tłok zatarł się na sworzniu i kolibał na boki jakies 5mm w każdą strone.
Wybuliłem prawie 500zł plus nerwy, dojazdy i następny remont.
Generalnie nie polecam i radzę unikać jak ognia.
https://www.youtube.com/watch?v=cQQ2GEpUKz4
Zapisane

janosikmz19822

  • Jawer
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 234
  • motórów kilka
Odp: Warsztat Stadtmuller wrocław-opinie
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwca 17, 2016, 13:44:22 »

Masz na forum speca od wałów Markoltenta to Ci zrobi .
Zapisane
    Status GG

Ajgor

  • Jawer
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 198
  • Jawa 350 - 634 12v ; MZ TS 150
Odp: Warsztat Stadtmuller wrocław-opinie
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwca 17, 2016, 14:13:14 »

Nie polecam, robiłem u niego szlif do mz 150 po zatarciu. Nie zrobił mi fazek na oknach przez co pierścienie się rozdzwoniły jak ściągnąłem cylinder to tłok jest złoty po bokach czyli ma przedmuchy. Podobno we Wrocławiu dobrze robią szlify i wały na Smętnej mój znajomy oddawał tam części od samochodów i było okej tylko nie wiem czy od jawy też zrobią.
Zapisane

Jawolotmen

  • Człowiek Depresja
  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 536
  • CZ 472.6/GSX400F
Odp: Warsztat Stadtmuller wrocław-opinie
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwca 17, 2016, 20:40:08 »

Rozmawiałem osobiście z Adamem(serwisant RocketQueen) na Wawrzkowiźnie i mamy ten sam punkt zaczepienia, ale na dzień obecny a nie 5 lat wstecz. Mają tam nowego pracownika, który wały robi dobrze i tutaj nie można się przyczepić, sam robiłem swój. Natomiast ten jegomość nie umie montować cylindrów do maszyny, bo z moich zrobił bardzo solidny przekos, a efekty tego opisałem w swoim temacie od CZ.

Jak ktoś od biedy musi albo boi się Poznania to wał można oddać, będzie dobrze zrobiony. Ale cylindrów to już nigdy tam nie oddam. Mój wał miał bicia mieszczące się w serwisówce, korby dostały nowe tuleje w główkach. Odebrałem to korb nie dało się ruszać na boki, pracowały luźno nie że zrobił mi je na ciasno. Wykorbienie idealnie o 180 stopni tak więc nie składał tego amator i cebularz. Wał nadal jest w silniku, który na razie jest zamrożony bo CZ to teraz zbiorowisko puzli.
Zapisane
"Można mieć depresje i siedzieć w domu. Można też mieć depresję i jeździć cezetą"
 


Podobne Tematy

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
OldTimerBazar Wrocław

Zaczęty przez Tomek « 1 2 ... 5 6 » Turystyka, Spotkania, Zloty

149 Odpowiedzi
31792 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Września 21, 2023, 20:30:17
wysłana przez Jawolotmen
1 Odpowiedzi
2486 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Czerwca 01, 2013, 16:00:30
wysłana przez j@wa
3 Odpowiedzi
1850 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Grudnia 27, 2017, 10:33:43
wysłana przez gustaw
9 Odpowiedzi
1025 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Maja 13, 2022, 06:09:08
wysłana przez andree
8 Odpowiedzi
684 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Września 06, 2023, 13:33:09
wysłana przez Pabl0