Wolna Strefa Jawa - CZ

  • Kwietnia 28, 2024, 13:15:00
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Autor Wątek: Plany, podróże, wyjazdy... a.d. 2008  (Przeczytany 10625 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

jawol RIP

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2078
  • Jawa 350/638-5 CZ 175/450
Plany, podróże, wyjazdy... a.d. 2008
« dnia: Listopada 18, 2007, 17:05:48 »

Motocykle ''drzemią'' w garażach, a  motocykliści w ciepłych mieszkankach planują przyszłoroczne podróże,wyjazdy, zloty... <thumbup>

Moje marzenia na 2008 : Karpaty ( Ukraina, Rumunia) i może gdzieś dalej na południe...
Ew. wersja komercyjna: Alpy- Austria, Szwajcaria, francuskie Lazurowe Wybrzeże... czas pokaże...

Ale przede wszystkim jakiś fajny ''Zlot Jawerów'' gdzieś w Polsce...
Zapisane

Xargo1

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 706
  • Budyñ śmierdzi...
Odp: Plany, podróże, wyjazdy... a.d. 2008
« Odpowiedź #1 dnia: Listopada 18, 2007, 17:13:41 »

Ja jak na razie mam zbyt mały staż żeby porywać się na jakąś większą wyprawę (prawko mam dopiero 3 tygodnie :P) ale na zlocik na rozpoczęcie sezonu bym z chęcią pojechał. Chociaż nie jest pewne czy będę bo w tym roku matura... Ale na co najmniej 1 zlocie w okresie letnio - jesiennym pojawie się na pewno i być może przytargam ze sobą ze 2 jawerów ;)
Zapisane

Rozztocz

  • vice President JAWA-ČEZET KLUB POLSKA
  • Global Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3508
  • Smoczyciel
Odp: Plany, podróże, wyjazdy... a.d. 2008
« Odpowiedź #2 dnia: Listopada 18, 2007, 17:25:20 »

Ja to chciałbym pojechać na taką małą przejażdżkę (Polska - Czechy- Austria - Węgry - Słowacja - Polska) ale nie wiem co z tego wyjdzie bo co roku coś planuje, a wychodzą nici...

Natomiast na zlot Jawerów na pewno się wybiorę bo jak patrzę na te zdjęcia i filmiki z Piotrawina i Krosna to żałuję że mnie tam nie było...
W przyszłym sezonie pojawię się na 100%
Zapisane
Kilka Jaw, Čezetek i Velorex 562 :)

von_Majzel

  • Gość
Odp: Plany, podróże, wyjazdy... a.d. 2008
« Odpowiedź #3 dnia: Listopada 18, 2007, 17:35:33 »

Hmmm ... na zagraniczne wyprawy to nie wiem czy dam rade sie wybrac , ale na zlot w PL bardo bym chcial ... ale to zalezy od finansow i wolnego czasu (od pracy) ... ziobaczymy . I mam jednego kumpla jawera to bym go przytargal jak sie uda =]
Zapisane

henryk_o

  • Gość
Odp: Plany, podróże, wyjazdy... a.d. 2008
« Odpowiedź #4 dnia: Listopada 18, 2007, 17:38:08 »

Ja mam taką cichą nadzieje że się zobaczymy w szerokim gronie w Piotrawinie podczas weekendu majowego 2008r. Fajnie jak by zlot Jawa/CZ Piotrawin-Kazimierz stał się tradycją tego forum. Ta kopalnia kamieni to naprawdę fajne miejsce...
Zapisane

aker6

  • Gość
Odp: Plany, podróże, wyjazdy... a.d. 2008
« Odpowiedź #5 dnia: Listopada 18, 2007, 18:10:33 »

Ja mam nadzieję ze uda mi sie pojechac na zlot Klubu Jawa Perak, ale gorszego terminu to nie mogli wymyślić, w zeszłym roku matura, w tym juz na studiach i nie wiadomo jak bedzie.

Na wakacje myślę zeby pojechać za granice dorobić, a potem pojechać na wyprawę do Czech, taką lu¼ną gdzie czas nie bedzie mnie gonił, licznik bedzie nabijał kilometry, ja bede podziwiał widoki, odwiedze jakiś bazar, zlot u południowych sąsiadów zwiedze pare zameczków.
Zapisane

j@wa

  • Kudłaty durnowaty reperuje stare graty
  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1834
Odp: Plany, podróże, wyjazdy... a.d. 2008
« Odpowiedź #6 dnia: Listopada 18, 2007, 19:34:46 »

Co do Zlotu Jawerów, sprawa nie podlega dyskusji (obecność na 100% <punk>).
Wyjazdy zagraniczne odpadają (brak kasy <crybaby>) bo mam w 2008 dwie komunie,dwa wesela  i znając życie coś tam na pewno wyskoczy :-/. Ale dobra wycieczka po Polsce na pewno będzie, myślę <sadwalk> o Jurze Krakowsko-Częstochowskiej (Szlak Orlich Gniazd) i potem w Bieszczady . Co wyjdzie czas pokarze.
Zapisane
Jawa 638.0 '87r
Jawa 638.5 Velorex 562 '86r

I coś tam jeszcze.

gustaw

  • Jawa 354/03 + velorex 561
  • Global Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2222
    • moja stronka
Odp: Plany, podróże, wyjazdy... a.d. 2008
« Odpowiedź #7 dnia: Listopada 18, 2007, 20:20:22 »

ja mam cichy plan ale ciiiiiichutko bo dziewczyna czyta,
chce jechać do "Fiata" mimo ze drogo ale wyjeżdżam jak Hankowski
Zapisane
Jawa 354/03 + velorex 561, jawa 354/06 , komar 2, Cz 350 6v

M£ODY

  • Jawer
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 126
  • WSK 125. JAWka 50
Odp: Plany, podróże, wyjazdy... a.d. 2008
« Odpowiedź #8 dnia: Listopada 18, 2007, 21:29:10 »

moje plany tez zwykle koncza sie na planowaniu,ale czasem nawet mi cos wypali (chociazby tegoroczny zlot w Piotrawinie,ktory z sentymentem wspominam) a w nowym roku(sezonie) chcialbym napewno byc chociazby na jednym ze spotkan Jawerow,wlasnie nie wiem czy da rade w maju do Piotrawina(o ile taki spocik bedzie)bo niestety klasa maturalna  <crybaby> ale postaram sie cos wykombinowac.a co do podrozy to chcialbym pojechac w bieszczady(nigdy tam nie bylem) zachaczyc o Czestochowe,albo 2 opcja mazury i Litwa,tak na chociazby 5 dni gdzies wybyc,ale poki co to tylko marzenia ;) ,a narzie se Jawke montuje  <beer> pozdr dla wszystkich zadnych podrozy i nowych wyzwan  <punk>

wysoki33

  • Gość
Odp: Plany, podróże, wyjazdy... a.d. 2008
« Odpowiedź #9 dnia: Listopada 18, 2007, 21:40:01 »

No to i ja się pochwalę swoimi planami. Otóż ja z moją lepszą połówką planujemy pojechać tam gdzie jeszcze żadna Jawa nie dojechała. No bo tak, był Krym, była Grecja, Francja, nawet skandynawia, ale żadna Jawa nie zagościła jeszcze na Nordkapp'ie. Mamy taki właśnie cichy plan. Wszystko zależy głównie od funduszy, ale też i od czasu, którego ostatnio co raz mniej. A co do Jawowego Zlotu to nie przepuszcze żadnego, przyznać też muszę że teraz wolę gdzieś na zlot pojechać niż organizować  :P
Zapisane

gustaw

  • Jawa 354/03 + velorex 561
  • Global Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2222
    • moja stronka
Odp: Plany, podróże, wyjazdy... a.d. 2008
« Odpowiedź #10 dnia: Listopada 18, 2007, 21:52:42 »

Są dwie rzeczy które nas łączą .......  jawy i brak kasy <punk>
Zapisane
Jawa 354/03 + velorex 561, jawa 354/06 , komar 2, Cz 350 6v

Schiso

  • Gość
Odp: Plany, podróże, wyjazdy... a.d. 2008
« Odpowiedź #11 dnia: Listopada 18, 2007, 22:04:41 »

Cytuj
Ale dobra wycieczka po Polsce na pewno będzie, myślę sadwalk o Jurze Krakowsko-Częstochowskiej (Szlak Orlich Gniazd) i potem w Bieszczady . Co wyjdzie czas pokarze.

Jura krakowsko-częstochowska jest extra na małą wyprawe wspinaczkową. Ostatnio właśnie tam byłem z kumplemi i zeszliśmy do jaskini studniskowej. Fajna sprawa. Widoki są przepiękne jesienią - złociste lasy  <thumbup> Jawą niewiem gdzie by tam można wjechać bo to jest rezerwat. Nocleg można by zrobić w tej najgłębszej jaskini ;D (co prawda to niejest do koñca zgodne z tamtymi przepisami)ale ponoć extra jest. Po zejściu aby wrócić trzeba wspinać się 30m po linie  <thumbup>.
//Akurat my rozbiliśmy się na dziko z namiotem - zajęli nam jaskinie... :/
Może to by niebyła wtedy wyprawa taka zmotoryzowana bo rumaki raczej musiały by stać w olsztynie w jakimś zamknięty miejscu pod dachem a my plecaczki na plecki i w droge.

Planuje na wiosne moją taką pierwszą wyprawę prawdziwą. Pierw góry a w lato koniecznie na mazury  <thumbup> <thumbup>
« Ostatnia zmiana: Listopada 18, 2007, 22:06:46 wysłana przez Schiso »
Zapisane

jawol RIP

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2078
  • Jawa 350/638-5 CZ 175/450
Odp: Plany, podróże, wyjazdy... a.d. 2008
« Odpowiedź #12 dnia: Listopada 20, 2007, 00:12:12 »

Tutaj: http://picasaweb.google.pl/Mutomb/Rumunia2007?authkey=tAzdcyFYGGw
Jest fotorelacja z wyprawy po Rumunii. Fajne fotki no nie?
Podoba mi się wyprawa w tym stylu.
Może znajdzie sie jakiś chętny na dołączenie do podobnej eskapady?
Zapisane

S.S

  • Gość
Odp: Plany, podróże, wyjazdy... a.d. 2008
« Odpowiedź #13 dnia: Listopada 21, 2007, 20:43:27 »

Widze ze z kilkoma osobami z forum spotkam sie wiosną na zlocie Peraka ;)
Tam też zdecydujemy konkretnie gdzie wyruszymy w wakacje 2008.
Kuba, postaraj sie być na tym zlocie bo Peraki sporo jeżdzą turystycznie i na zloty. Zwłaszcza do naszych południowych sąsiadów. Zawsze lepiej podróżować w większej grupie ;)
Zapisane

gringo

  • Gość
Odp: Plany, podróże, wyjazdy... a.d. 2008
« Odpowiedź #14 dnia: Listopada 22, 2007, 01:38:19 »

he... ja teraz niestety w szkocji...a moje knedle w polsce w garażu śpią... a plany zamierzam kupić knedla 125 tutaj(wiecie ze maja wersje z dozownikiem oleju??i to starsze nawet) i mam mocne postanowienie po przejrzeniu i przygotowaniu wszystkiego przejechać nim przez europe do domu.
Zapisane

jawol RIP

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2078
  • Jawa 350/638-5 CZ 175/450
Odp: Plany, podróże, wyjazdy... a.d. 2008
« Odpowiedź #15 dnia: Listopada 22, 2007, 10:53:14 »

 Hej S.S. wrzuć namiar na te ''zloty'' Peraka bo też z chęcią bym się z nimi spotkał  ;)
I to nie tylko z racji posiadania CZtki z 1962 roku...

Zresztą jeśli mnie pamięć nie zawodzi to ktoś od nich pisał kiedyś tutaj, że też by chętnie z nami gdzieś się ''zleciał''
Zapisane

Schiso

  • Gość
Odp: Plany, podróże, wyjazdy... a.d. 2008
« Odpowiedź #16 dnia: Listopada 22, 2007, 15:16:05 »

Jak tylko wyrobie się z Jawą to melduje się moim kurskiem z 57 na zlot z Perakami.  <cheers>
Zapisane

S.S

  • Gość
Odp: Plany, podróże, wyjazdy... a.d. 2008
« Odpowiedź #17 dnia: Listopada 22, 2007, 19:04:03 »

Z Perakami jest tak, że oni praktycznie nie istnieją w necie. Zawsze powtarzają że zamiast siedzieć przed komputerem to siedzą w swoich garażach. Mam maila do Krzysztofa - organizatora zlotu 2007. Ale odpowiedzi tą droga można sie spodziewać po kilku miesiacach  :[
Lepiej więc zadzwonić.

JAWA PERAK KLUB WROC£AW
tel. 0 601 75 93 81,
renomal@wp.pl

Na razie nic mi nie wiadomo o zlocie 2008. Ale pewnie będzie jak co roku :)
Zapisane

Tomek

  • Gość
Odp: Plany, podróże, wyjazdy... a.d. 2008
« Odpowiedź #18 dnia: Listopada 22, 2007, 19:32:56 »

Może nie jak 'co roku' bo w zasadzie to raz im się udało to zorganizowac  :)  Ale z tego co mówili to w przyszłym roku ma byc na pewno. A jeśli chodzi o umówienie się z Perakami na jakiś wypad to trzeba śledzic   http://forum.motocyklistow.pl/ , tam się umawiają. Pan Krzysiu występuje tam jako  "perak250".
Zapisane

jawol RIP

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2078
  • Jawa 350/638-5 CZ 175/450
Odp: Plany, podróże, wyjazdy... a.d. 2008
« Odpowiedź #19 dnia: Listopada 22, 2007, 22:57:22 »

Tutaj też był ''perak250''  <yes>
Pisał w temacie: I Karkonoski Zlot Jawerów: ''tu jawa  perak klub wrocław  w następnym sezonie chętnie dołączymy''
Dobrze by było jakby ktoś z Wrocka ''złapał'' i utrzymywał  z nimi kontakt.
Fajnie by było spotkać się razem, poje¼dzić, pogadać itd... <thumbup>
Zapisane

Tomek

  • Gość
Odp: Plany, podróże, wyjazdy... a.d. 2008
« Odpowiedź #20 dnia: Listopada 23, 2007, 08:38:41 »

No faktycznie, w takim razie to pisał ten sam perak250  :)
Zapisane

Schiso

  • Gość
Odp: Plany, podróże, wyjazdy... a.d. 2008
« Odpowiedź #22 dnia: Listopada 23, 2007, 21:40:24 »

Ja chciałbym jak najdalej na północ. Krañce norwegi... ;)
Ale wiem że na razie to mnie parokrotnie przerasta. Brak doświadczenia w takich wyprawach. Na razie zaczynam od naszych polskich gór i pojezierza :)

Mogli by doświadczeni napisać jakie wychodzą koszta łączne wyprawy po polskim terenie? Ile średnio schodzi na paliwo, żarło itp...
Zapisane

wysoki33

  • Gość
Odp: Plany, podróże, wyjazdy... a.d. 2008
« Odpowiedź #23 dnia: Listopada 23, 2007, 23:23:31 »

  <offtopic>  Panie kolego, wydaje mi się, że doświadczeni nie powiedzą Ci tu nic nowego o czym Ty sam nie wiesz. Ile kasy na paliwo? A ile pali ci moto litrów/100 km? Znając tą wartość i wiedząc ile km masz zamiar przejechać masz już gotową odpowied¼ na Twoje pytanie. Sprawa jedzenia to indywidualna kwestia. Sam najlepiej wiesz ile dziennie potrzebujesz zjeść, w jaki sposób zamierzasz się żywić (gotować samemu, jeść w restauracjach, albo "to co upolujesz"). Wybór rodzaju noclegu także wpływa na koszty wyjazdu i to Ty wiesz, czy będziesz spał na kempingach, w lesie, czy w hotelach. Widzisz więc, że nikt nie jest w stanie powiedzieć Ci w tym momencie: "przygotuj 865 zł i starczy Ci to na 9 dni".
Kilka konkretnych wartości jest podane u mnie na blogu w poście SATATYSTYKI.
Zapisane

Renegade

  • Gość
Odp: Plany, podróże, wyjazdy... a.d. 2008
« Odpowiedź #24 dnia: Listopada 28, 2007, 06:47:41 »

Wczoraj wieczorem tak sobie siedziałem i rozmyślałem o przyszłym sezonie, co to ja będę robił, gdzie je¼dził i wpadłem na wspaniały pomysł.  :>
Ponieważ mieszkam nie daleko naszego Bałtyku i mam dogodne warunki ( b.duży teren przy domowy)
Postanowiłem zorganizować jakiś zlot Jawerów w lato 2008. Wiem że sporo czasu, ale to szybko minie a o takich sprawach to na poważnie trzeba myśleć sporo szybciej.
Dokładniejsze informacje będę dawał na wiosnę. Ale jak coraz więcej o tym myślę tak więcej szczegółów przychodzi mi go głowy. Jak ktoś już wie że mógł by się pojawić (choć wiem że to kawał czasu), to niech da znać :)
Zapisane
 


Podobne Tematy

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
1 Odpowiedzi
2897 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Maja 28, 2008, 19:36:08
wysłana przez S.S
18 Odpowiedzi
7495 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Kwietnia 15, 2009, 22:06:54
wysłana przez iroq2
0 Odpowiedzi
2471 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Czerwca 12, 2013, 21:07:54
wysłana przez holger RIP
57 Odpowiedzi
15377 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Listopada 26, 2015, 10:51:24
wysłana przez JawaKCH
39 Odpowiedzi
6056 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Lutego 28, 2020, 22:16:50
wysłana przez Rozztocz