Wolna Strefa Jawa - CZ

  • Kwiecień 28, 2024, 22:36:11
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Autor Wątek: Koszty remontu kapitalnego jawa 350 ts  (Przeczytany 22536 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

yuzik

  • Jawer
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 148
  • cz 175/450, jawa 350/638
Odp: Koszty remontu kapitalnego jawa 350 ts
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 05, 2014, 19:52:43 »

Z grubsza podzieliłem to mniej więcej 1500 silnik+ 1000 rama, czyli pokrywa się z tym co napisał kolega Junak. Oczywiście zależy wszystko od stanu motocykla, na którego poszukiwania będe się wybierał i na który mniej więcej zamierzam przeznaczyć w granicach 1500 zł jako bazę do renowacji.
Oczywistym jest też, że ta kwota nie jest wartością stała (jakoś uda mi się ukryć przed małżonką:)) i może być wyższa. Pytałem tylko o orientacyjne cenny z waszego doświadczenia. Remont na pewno pochłonie masę czasu, także nawet te 2500 rozbije się na kilka kolejnych miesięcy i mniej zaboli:)
Napewno też postaram się w miarę możliwości spisywać koszty poszczególnych części jak i dokumentować postępy prac. Pozdrawiam

Edit:

Na co zwrócić uwagę przy zakupie, żeby uniknąć wysokich kosztów?
Stan ogólny chromów na tłumikach kolankach gdyż są stosunkowo drogie?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 05, 2014, 19:57:18 wysłana przez yuzik »
Zapisane

Junak

  • Jawer
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 116
  • Jawa TS 350, Komar, Junak
Odp: Koszty remontu kapitalnego jawa 350 ts
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 05, 2014, 20:16:28 »

W Junaka ...........zmiana tematu,a gdzie tam pełnia szczęścia.


remont Junaka boli to prawda, boli bardzo po kieszeni, dlatego tymczasowo kupiłem Jawe (i tak na pewno zostanie u mnie do końca ;D [size=78%])[/size]
Zapisane
    Status GG

j@wa

  • Kudłaty durnowaty reperuje stare graty
  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1834
Odp: Koszty remontu kapitalnego jawa 350 ts
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 05, 2014, 20:24:59 »

Stan chromów na pewno. Kompletność i jasna przeszłość.Żadne łańcuszki szczęścia typu ja od sąsiada,on od kuzyna ,a w papierach stryjeczny wuj szwagra drugiego męża ciotki Wiesi.
Jak masz tyle przeznaczone na silnik to można oko przymknąć. Z doświadczenia wiem że i tak trzeba zrobić po swojemu.
Dobrze by było jak by stan lakieru był b.dobry,bo lakierowanie niestety tanie nie jest (nie mówimy o sprayach).
A tak na serio.
Na motocykl bazę chcesz dać 1500zł.
Na silnik 1500zł.
Na dopieszczenie ramy około 1000zł
Czyli licząc miękkim siusiakiem mamy około 4500zł. Czasami za te pieniądze można kupić naprawdę super motocykl. Np Kris chciał sprzedać swoją i to żadna reklama tylko po prostu znam tą Jawę. Na taki pewny motocykl siadasz i z miejsca cieszysz się jazdą.
Wiem,wolisz sobie pogrzebać? Nie martw się bo i tak sobie pogrzebiesz,to cię nie ominie.
Zapisane
Jawa 638.0 '87r
Jawa 638.5 Velorex 562 '86r

I coś tam jeszcze.

yuzik

  • Jawer
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 148
  • cz 175/450, jawa 350/638
Odp: Koszty remontu kapitalnego jawa 350 ts
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 05, 2014, 20:40:00 »

=> j@wa

Dokładnie, gotowy motocykl można za tą kwotę spokojnie kupić.
Mnie jednak chodzi o satysfakcję, którą proces renowacji i składania daje, wszak co może być piękniejszego jak po kilku pracowitych miesiącach w garażu usłyszysz dźwięk czechosłowackiego twina:) Jak dobrze wiadomo, hobby czasem stoją w sprzeczności ze zdrowym rozsądkiem ;D
Zapisane

j@wa

  • Kudłaty durnowaty reperuje stare graty
  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1834
Odp: Koszty remontu kapitalnego jawa 350 ts
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 05, 2014, 20:46:36 »

To akurat wiem. Nie chodzi o to aby złapać króliczka, tylko gonić go. :D

Niestety z drugiej strony wiele maszyn tak dokonało żywotu. Zostały rozkręcone,początek remontu,jeden schodek,drugi schodek,koniec euforii i zapału i na parę lat do konta. Potem już najprostsza droga w częściach do ludzi lub do huty.
Trzymam kciuki za powodzenie i spełnienie marzeń.
Zapisane
Jawa 638.0 '87r
Jawa 638.5 Velorex 562 '86r

I coś tam jeszcze.

STÓWA

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 776
  • Ile to już lat ?
Odp: Koszty remontu kapitalnego jawa 350 ts
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 05, 2014, 20:50:35 »

Jeżeli chcesz satysfakcji to wybieraj kompletny, oryginalny (bez wiejskiego tuningu) i z pewną przeszłością (dokumenty), nie wspominam tu o czymś takim jak bezwypadkowa przeszłość bo to chyba normalne no i oczywiście jak najtańszy. "Drogo kupić tanio sprzedać i ch...wo się   ożenić  to żadna sztuka"
Zapisane

yuzik

  • Jawer
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 148
  • cz 175/450, jawa 350/638
Odp: Koszty remontu kapitalnego jawa 350 ts
« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 05, 2014, 20:52:32 »

Dzieki!

Dlatego wstępnie przeliczam i wertuje forum, żeby być przygotowanym na ew przeciwnosci i wydatki:)Nie zabieram sie z motyką na słońce i  projekt również pojawi się na forum.
Jak to babcia mawiała:"Michale, małą łyżką a stale" :) Także zdaje sobie sprawę, że proces odnawiania może się znacząco przedłużyć, byle tylko dotrwać do samego końca:)

Zapisane

STÓWA

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 776
  • Ile to już lat ?
Odp: Koszty remontu kapitalnego jawa 350 ts
« Odpowiedź #32 dnia: Styczeń 05, 2014, 20:55:39 »

Jeszcze jedna podpowiedz,jeżeli sprzedający będzie Ci mówił że np. silnik jest po remoncie ale nie pali bo coś tam....to bądź niemal w 90%pewny że ten silnik jest do remontu i tu możesz się targować
Zapisane

Strażak

  • Cezeciarz -
  • Global Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2028
  • 472.6, 472.6, 472.5
    • PJ
Odp: Koszty remontu kapitalnego jawa 350 ts
« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 05, 2014, 21:05:21 »

:o 10tyś to chyba na sokoła125.
Nie strasz chłopaka.
Ja nie dawno robiłem remont silnika i tak:
wał regeneracja ok.-400zł
nowe łożyska na wał 4szt.-70zł
labirynt-60zł
szlif -70 zł
tłoki zależy,tanie(komplet 2tłoki,2sworznie,6pierscieni)80zł
droższe 60zł za jeden tłok
jeszcze łożyska na zdawczy i na kosz sprzęgła-40zł
oraz łożyska wałka posredniego-30zł
simmeringi-30zł
łańcuszek sprzęgła-od 40 do 70zł
Oczywiście to zależy od stanu czopów wału bo jak trzeba będzie je wymienić to koszty rosną.
Koszty zależą też od takich rzeczy jak:
koła czy dobre czy trzeba wymienić/chromować
wydechy
Jak lakierowanie zrobisz sam to tylko koszt lakieru.
Min. koszt powinien się zmieścić w 2500 a max.5000

Osobiście znam kolegę z forum, który na Jawę wydał ok 14 tysięcy i jeszcze nie koniec ;) więc o czym my rozmawiamy ?

A tak apropo mojego silnika:
wał regeneracja ok.- 500zł
nowe łożyska na wał - 150 zł
labirynt - 80zł
szlif -140 zł
tłoki (komplet 2tłoki,2sworznie,6pierscieni) - 210 zł
jeszcze łożyska na zdawczy i na kosz sprzęgła - 100 zł
oraz łożyska wałka posredniego - 40 zł
simmeringi - 40 zł
łańcuszek sprzęgła - 60 zł

to już masz : 1320

a do tego dolicz nowy automat zmiany biegów, sprężynki nie sprężynki, wodziki, prowadnica to już 1500, a w moim przypadku jeszcze kartery z czołem to ok 1800 za sam silnik ;)

może i więcej wyjdzie, bo nie pamiętam dokładnie cen
« Ostatnia zmiana: Styczeń 05, 2014, 21:31:23 wysłana przez Strażak »
Zapisane
    Status GG

j@wa

  • Kudłaty durnowaty reperuje stare graty
  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1834
Odp: Koszty remontu kapitalnego jawa 350 ts
« Odpowiedź #34 dnia: Styczeń 05, 2014, 21:06:54 »

Tu Stówa ma 100% racji. Jeżeli nie odpala albo chodzi byle jak to zalicza się do remontu i finito.
Jeżeli kupujemy auto z klimą tylko nie działa bo "panie wystarczy nabić bo gaz uciekł". Czyli w tym momencie niema klimy i kupujemy auto bez klimy. Cena w dół.
Zapisane
Jawa 638.0 '87r
Jawa 638.5 Velorex 562 '86r

I coś tam jeszcze.

yuzik

  • Jawer
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 148
  • cz 175/450, jawa 350/638
Odp: Koszty remontu kapitalnego jawa 350 ts
« Odpowiedź #35 dnia: Styczeń 05, 2014, 21:24:40 »

Spokojnie, nie dam sie nabrać na stare numery:)
Nie zamierzam się też przypalać.Swojego samochodu szukałem bite 4 miesiące na portalach polskich i zagranicznych, aż w końcu znalazłem perełkę, podczas gdy znajomi mówili "daj sobie już spokój- nie znajdziesz takiej jak mówisz". Bo co prawda unikat, ale znalazłem i wyrwałem po dobrych pieniądzach:)
Zapisane

marian

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 859
  • Jawa 638.0 Ogar 200
Odp: Koszty remontu kapitalnego jawa 350 ts
« Odpowiedź #36 dnia: Styczeń 05, 2014, 21:52:13 »

Strażak z tymi kosztami to napisałeś podobnie jak u mnie,tyle tylko ze droższe tłoki masz.
Nie liczcie takich rzeczy jak kartery,zapłon elektroniczny,czy automat zmiany biegów.Jak ktoś kupi złoma to wiadomo że musi w nim wszystko wymienić.
Jeśli kupi za 1500 to powinna być już w miarę przyzwoita,kompletna i na chodzie.
Pewnie jak ktoś lakieruje u lakiernika kilka stów do tego piaskowanie kilka stów.
ocynkowanie gratów kilka stów
chromowanie kilka stów
do tego zawieszenie z tarczą itp itd to już jest blisko tych 10 tys
Już nie wspomnę jak ktoś kupi za 800 a za 500 musi drugą ramę z papierem kupować.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 05, 2014, 21:56:43 wysłana przez marian »
Zapisane
Jeśli coś ma być zrobione dobrze,zrób to sam.

Strażak

  • Cezeciarz -
  • Global Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2028
  • 472.6, 472.6, 472.5
    • PJ
Odp: Koszty remontu kapitalnego jawa 350 ts
« Odpowiedź #37 dnia: Styczeń 05, 2014, 21:56:46 »

A no tak, nie doliczyłem zapłonu elektronicznego :D

Dzięki za przypomnienie ;)

A stary automat mi spadł i motylek się zgiął lekko, na tyle, że 4 nie wchodziła.
Zapisane
    Status GG

yuzik

  • Jawer
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 148
  • cz 175/450, jawa 350/638
Odp: Koszty remontu kapitalnego jawa 350 ts
« Odpowiedź #38 dnia: Styczeń 05, 2014, 21:59:58 »

Jak wspominałem spróbuje zrobic to z ołówkiem w reku:)
Piaskowanie malowanie odpada (zaprzyjazniony warsztat z dobrą renomą) chromy??Postaram się zakupić sztukę z nienagannymi. Zresztą przewinęły mi się ogłoszenia,że ktoś z różnych przyczyn odstępował od remontu będąc w trakcie i dodając sporo nowych częsci za psie pieniądze( z motocyklem oczywiście).
W kwestii tłumików, te zamienniki to rzeczywiście taka lipa?
Nie podejrzewałbym, że sumy mogą oscylować w granicach 10 tys.
Z najgrubszych wyliczeń zamykałem się w 5 tys:)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 05, 2014, 22:02:24 wysłana przez yuzik »
Zapisane

kudlaty2007

  • Jawer
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 231
  • e-MZeciarz & veteran jawkowy 220
Odp: Koszty remontu kapitalnego jawa 350 ts
« Odpowiedź #39 dnia: Styczeń 05, 2014, 22:07:53 »

5 tysiaków (vape w cenie) i silnik jak marzenie -
http://www.mototechnik.cz/index.php?main_page=product_info&cPath=29&products_id=1019

Jeszcze dokupić elektryczny starter i full wypas; chyba, że ten silnik już ma zamontowany.


j@wa

  • Kudłaty durnowaty reperuje stare graty
  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1834
Odp: Koszty remontu kapitalnego jawa 350 ts
« Odpowiedź #40 dnia: Styczeń 05, 2014, 22:18:58 »

Niema.
Zapisane
Jawa 638.0 '87r
Jawa 638.5 Velorex 562 '86r

I coś tam jeszcze.

Wojtas jawer350ts

  • Ciasny
  • Świeżak
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 8
  • Jawa 350 -638
Odp: Koszty remontu kapitalnego jawa 350 ts
« Odpowiedź #41 dnia: Styczeń 05, 2014, 22:21:00 »

Witam wszystkich jeśli chodzi o remont silnika to tak wał nowy na allego 580zł wodziki kute 55zł za sztukę x2 110 komplet łożysk simmelingow kpl uszczelek 65zł pełne czoło wału 90zł skrzynia używana 80zł cylindry pierścienie komplet 400zł płytka przerywaczy komplet 70zł zestaw naprawczy gaznik 7.90 łożyska igielkowe 12zł sztuka jeśli chodzi o sprzęgło i łańcuszek to nie wiem bo w mojej nie było do wymiany i jeszcze jedno nie daj się nabrać na silniki po remacie na tablicy lub na allegro gdyż ją kupiłem silnik za 650zł i okazało się że był do rematu a nie po pozdrawiam wszystkich JAWERÓW i udanego rematu wojciech

Panie, napisz Pan to po ludzku, bo czytać nie idzie  :o
Strażak
« Ostatnia zmiana: Styczeń 05, 2014, 22:55:14 wysłana przez Strażak »
Zapisane
OKOLICE KAZIMIEZ DOLNY WOJCIECH.K

kudlaty2007

  • Jawer
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 231
  • e-MZeciarz & veteran jawkowy 220
Odp: Koszty remontu kapitalnego jawa 350 ts
« Odpowiedź #42 dnia: Styczeń 05, 2014, 23:30:12 »

Cholera wie co kupisz. Kupiłem swojego trupa za 800 zł z papierem i zrobiłem ponad 10 tys km, co w silniku wymieniając profilaktycznie pierścienie, 2 lata temu na zapłon elektroniczny, gaźnik - w starym okropnie przepustnica piszczała, sprężynkę startera i kopniak (wakacje) - tyle do spraw silnikowych.

Czasami kupisz trupa za 2-3 klocki i po pewnym czasie, dłuższym i krótkim okaże się, że trzeba zrobić generalkę itp. Czasami może być winowajcą pierdoła, czasami konieczna jest rozbiórka motocykla.

Ja tym swoim trupem jeźdzę do upadłego, coś trzeba będzie wymienić bez konieczności rozpoławiania silnika - to wymienię. Do upadłego. Przy okazji części i doświadczenie zbieram.

Wystrzegaj się motocykli, które przed przyjazdem są ciepłe - to może być większości odznaka, że mogą spore problemy. Na rok produkcji nie patrz, jednak niektóre roczniki są lepiej wykonane.
Poza tym może być perełka, ale są jajca z papierami (wyrejestrowany pojazd to pikuś), nieżyjący właściciel, lewe papiery, papiery na I właściciela z dowodu, brakująca umowa.

Kup tego trupa a potem okaże się w praniu co trzeba wymienić lub nie. Skarbnicą wiedzy cenowej jest allegro. Jak widać, aż takim dużym wydatkiem nie jest kupno demoluda. Czasami można wyrwać silnik, na niektórych motobazarach silników do jawy jest w cholerę, szczególności ts 350.

Turbo

  • Niegdyś Jawer
  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1468
  • -
Odp: Koszty remontu kapitalnego jawa 350 ts
« Odpowiedź #43 dnia: Styczeń 06, 2014, 02:19:57 »

Nawet samo kupno silnika to loteria.
Sam po sobie wiem, ponad rok temu kupiłem silnik za coś koło 300-350zł, taki by jeździł, przejeździłem na nim ponad 6000km.
Niedawno kupiłem silnik z przebiegiem 7000km i nigdy nie rozbierany, zapewnienia właściciela o niskim przebiegu, że będzie jeździł długo i bezawaryjnie i takie tam. Pojeździłem na nim około 2 miesiące i posypał się.
Zapisane
Czym innym możesz zostać, kiedy świat widzi cię tylko jako MONSTRUM ?

azbescik2

  • Klubowicz
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1166
  • w moich rękach od 99 r
Odp: Koszty remontu kapitalnego jawa 350 ts
« Odpowiedź #44 dnia: Styczeń 06, 2014, 10:38:45 »

Można i zrobić remont za 100 tysięcy pln ale mam pytanie czy warto i czy dłużej silnik będzie chodził :) ja osobiście w życiu za szlif tulei nie dał bym 70 pln ( chyba ze do samochodu osobowego czego sie raczej nie robi bo lepiej tuleje wymienić i mieć nominał ) 500 pln za wał no chyba ze wszystkie czopy są do wymiany to może i tyle wyjdzie ale jak "pare" tych wałów składałem to rzadko były wszystkie czopy do wymiany (najczęściej środkowy sie sypał) a co do oryginalnych gratów mam swoje doświadczenie i zdanie ale nie będe mówił tutaj aby uniknąć niemądrej dyskusji. Generalnie z kosztami remontu to wszystko zależy w której nogawce leży i co sie kupi.
Zapisane
    Status GG

barti

  • Jawer
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 134
Odp: Koszty remontu kapitalnego jawa 350 ts
« Odpowiedź #45 dnia: Styczeń 06, 2014, 12:33:15 »

Wszyscy macie rację!

Po prostu słowo "remont" nie zostało doprecyzowane przez autora tematu.

Podam przykłady, celowo skrajne i przebarwione, co można rozumieć pod słowem "remont":
1) Maszyna jeździ po kilka, kilkanaście km po polach albo lokalnymi drogami i nie trzeba za każdym razem pchać do domu
2) Maszyna jeździ po drogach publicznych, można zrobić legalny przegląd, jeździmy na co dzień "w koło komina", więc sporadyczna awaria jest wliczona
3) Motocykl jeździ długie trasy bezawaryjnie, przebiegi są zbliżone do założeń fabrycznych, kwestia wyglądu i oryginalności jest drugorzędna
4) Motocykl wygląda bardzo ładnie, robi za maskotkę na konkursach i zlotach, jeździ na lawecie a silnik jest odpalany aby pokazać że naprawdę działa
5) Motocykl jest w stanie fabrycznym albo lepszym dzięki bezkompromisowym działaniom właściciela, nie jeździ bo szkoda ale bez problemu mógłby śmigać długie trasy

Teraz zobaczcie jak mogą się różnić koszty dla poszczególnych opcji. Będą pewnie kilka - kilkanaście razy większe.
Zapisane
Kiedyś jeździłem motocyklem ...

yuzik

  • Jawer
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 148
  • cz 175/450, jawa 350/638
Odp: Koszty remontu kapitalnego jawa 350 ts
« Odpowiedź #46 dnia: Styczeń 06, 2014, 15:44:12 »

Barti zgadzam się w 100%:)
W takim razie skupiłbym się na powiedzmy 3 opcji:)Na tyle chyba budżet pozwoli:)
Zapisane

barti

  • Jawer
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 134
Odp: Koszty remontu kapitalnego jawa 350 ts
« Odpowiedź #47 dnia: Styczeń 06, 2014, 16:23:42 »

Jeżeli zakładasz że maszyna ma śmigać bezproblemowo a wygląd jest sprawą drugorzędną to skup się na ofertach w jak najładniejszym stanie wizualnym. Ma być dobra rama bez spawań itp, bez dziwnych patentów, podginanych zadupków itp.
Oczywiście dokumentacja "pełen legal".
Silnik i tak będzie pewnie do remontu wcześniej czy później, więc nie zwracaj zbytnio uwagi, ale mają być całe kartery, cylindry tłumiki i kolanka.

Przy takim założeniu powinieneś się zmieścić w remoncie za 2500zł
Zwykle dużo pochłania dobry remont silnika a nadwozie jak nie ma być "super igiełka" to są mniejsze wydatki (np: koło, opona, siedzenie, lampa, amortyzatory itp)
Zapisane
Kiedyś jeździłem motocyklem ...
 


Podobne Tematy

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
[all 350] Cena remontu

Zaczęty przez adamnajawie Mechanika

14 Odpowiedzi
7170 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Wrzesień 10, 2006, 14:26:20
wysłana przez Johnny
Relacja z remontu Jawy 634

Zaczęty przez Piszczałka « 1 2 ... 5 6 » Opowieści warsztatowe

139 Odpowiedzi
27082 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Marzec 09, 2008, 20:48:47
wysłana przez Piszczałka
4 Odpowiedzi
2805 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Wrzesień 13, 2013, 15:22:14
wysłana przez renegade88
5 Odpowiedzi
3444 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Czerwiec 21, 2015, 21:52:40
wysłana przez lutek
1 Odpowiedzi
2142 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Maj 03, 2016, 21:06:52
wysłana przez muczos