Wolna Strefa Jawa - CZ

  • Kwietnia 30, 2024, 22:25:59
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Autor Wątek: A może by tak w Karkonosze...  (Przeczytany 12282 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

wromar

  • Młodszy Jawer
  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 51
  • Jawa 350/638-5 z wózkiem bocznym Velorex 562
Odp: A może by tak w Karkonosze...
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwca 01, 2007, 04:44:25 »

Wam to fajo , jest Was kilku w okolicy - można zawsze coś zorganizować w swoim gronie . W Bochni i okolicy Jaw nie widać .
Za to od piątku do niedzieli zjedzie się ponad 200 Harleyi , będą
imprezować w swoim gronie . W sobotę wjadą na rynek w szyku paradnym , postoją z 2 god¼ . Trzeba tam iść , by trochę pooglądać .
Pozdrawiam .
Zapisane

jawol RIP

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2078
  • Jawa 350/638-5 CZ 175/450
Odp: A może by tak w Karkonosze...
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwca 01, 2007, 10:01:19 »

Na rozpoznanie jedziemy w sobotę (50%) lub w niedzielę (95%).
Zbierzemy wszystkie przydatne  informacje i podamy je do powszechnej wiadomości.


Hej, a ma ktoś namiar na ten:  Streetfighter festiwal w Bielawie ?
Tzn. miejsce i godzinę rozpoczęcia. Może jakiś link?   ;]

Ma ktoś jakąś mapkę z dojazdem i szczegółowym planem imprezy?

Link jest: http://www.motofakty.pl/artykul/streetfighter_festival_2007.html
« Ostatnia zmiana: Czerwca 01, 2007, 10:42:46 wysłana przez jawol »
Zapisane

Jerry

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 604
Odp: A może by tak w Karkonosze...
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwca 01, 2007, 13:12:30 »

Koledzy Streetfighter jest na Bielawskiej obwodnicy.

Jadąc od strony Dzierżoniowa lecicie cały czas drogą główną - zresztą zawsze tyle moto je¼dzi że nie sposób nie trafić.

Kurcze z Bielawy jestem a mnie nie będzie - szkoła  <furious> <furious> do tego egzaminy że urwać sie nie sposób. ¯yczę udanej imprezy.

Pozdro
Zapisane
JAWA TS 350 89r
YAMAHA FJ 1200 89r
BMW K 1200 GT 03r

jawol RIP

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2078
  • Jawa 350/638-5 CZ 175/450
Odp: A może by tak w Karkonosze...
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwca 03, 2007, 16:11:48 »

No i "pojechaliśmy"  a właściwie "popłynęliśmy" :(
Deszcz, deszcz, deszcz....  <furious>
Może uda się w tygodniu....
Zapisane

Tomek

  • Gość
Odp: A może by tak w Karkonosze...
« Odpowiedź #29 dnia: Czerwca 03, 2007, 16:27:52 »

A co z terminem? Wszystkim pasuje 15, 16 ,17 czerwiec? To już za niecałe 2 tygodnie...
Mi ten termin pasi, a najlepiej 15-16 (chyba że wiekszośc bedzie 3 dni to ja też  :> ).
Zapisane

NEMO491

  • Gość
Odp: A może by tak w Karkonosze...
« Odpowiedź #30 dnia: Czerwca 03, 2007, 20:38:29 »

W odpowiedzi do Jerego ; mowilem o zlocie, fakt . Ale raczej chodzilo mi bardziej o spotkanie a nie zlot sensu stricte.
Zrobienie zlotu sporo zachodu kosztuje. Miale  bardziej na mysli by ktos z tamtych terenow wybral odpowiedni camping dla jawowiczow, bo zna teren. A my przyjedziemy juz na gotowe miejsce i tam spotkamy sie.
Czas wybrany odpowiada mi i powinienem podjechac.
Jako, ze jestem z Lodzi, postaram sie podjechac 15-go, chyba ze wypadnie mi cos w pracy.
Sory , ze zostalem zle zrozumiany.
Zapisane

jawol RIP

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2078
  • Jawa 350/638-5 CZ 175/450
Odp: A może by tak w Karkonosze...
« Odpowiedź #31 dnia: Czerwca 03, 2007, 23:25:02 »

Z tym znalezieniem campingu to może być problem bo prawie wszystkie zaczynają sezon dopiero z początkiem wakacji.
Może jakaś agroturystyka... to już prędzej.
Jeśli pogoda pozwoli to pojedziemy z mmzlot-em  w tygodniu na rekonesans w tamte strony.
Zdobyte informacje umieścimy w tym temacie.

Na Okraju (linki powyżej) nocleg nie jest drogi i w "ludzkich" warunkach.
I jest jeszcze jeden argument: byłby to zlot (spotkanie) na najwyższym poziomie w Polsce  (przynajmniej w m n.p.m. a konkretnie 1046 m n.p.m.)  ;]
Zapisane

mmzlot

  • Gość
Odp: A może by tak w Karkonosze...
« Odpowiedź #32 dnia: Czerwca 05, 2007, 10:25:13 »

Jeżeli chodzi o camping to znalazłem coś takiego:
http://www.campingpolen.com/.
Z tego co piszą to mają już otwarte. Nie robią problemów dla gości z motocyklami. No i nawet dostęp do internetu jest  ;).
Co prawda nie jest to na samym Okraju, a w Cieplicach, ale w koñcu kilka kilometrów dla motorów to nie problem. Na stronach podają też cennik.
Nie miałem jeszcze okazji korzystać z ich usług, ale oferta wygląda dosyć ciekawie.
Zapisane

Tomek

  • Gość
Odp: A może by tak w Karkonosze...
« Odpowiedź #33 dnia: Czerwca 05, 2007, 22:21:32 »

O ile dobrze liczę to tanio nie jest... Za dorosłą osobę z małym namiotem i motocyklem wychodzi 30,80 zl/doba. Dwie doby to jak dla mnie za drogo, ale na jedną dam radę :>
Jeśli nie znajdziecie innego campingu to miejsce już mamy  :D  Nadal upieram się przy wyznaczeniu terminu, pasuje Wam 15-16.06 ???
Zapisane

mmzlot

  • Gość
Odp: A może by tak w Karkonosze...
« Odpowiedź #34 dnia: Czerwca 05, 2007, 23:01:37 »

Rzeczywiście, jak na camping to ceny są zabójcze (to chyba przez te 4 gwiazdki  :)). Na pewno się jeszcze znajdzie coś tañszego. Ja podałem to tylko jako przykład, że campingi już dawno pootwierane..
W schronisku na samym Okraju z tego co patrzę wychodzi taniej (25zł) i nie trzeba rozbijać namiotu  ;) :
http://www.okraj.jga.pl/okraj_noclegi.html,
Może w koñcu z Jawolem uda nam się wyjechać na te zwiady i wtedy będzie można mówić o jakiejś konkretnej organizacji.
Ja jak na razie 15-17 czerwiec będę miał wolny. Mam nadzieję, że nie wypadną mi na ten czas jakieś zaliczenia <no>.
Zapisane

NEMO491

  • Gość
Odp: A może by tak w Karkonosze...
« Odpowiedź #35 dnia: Czerwca 06, 2007, 09:33:48 »

Jezeli miejsce w pokoju wieloosobowym kosztuje 25 zl to lepiej wziac pokoj. Napewno bedzie wygodniej. A z tego miejsca uz mozna posmigac bez martwienia sie o bambetle. :)
Zapisane

jawol RIP

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2078
  • Jawa 350/638-5 CZ 175/450
Odp: A może by tak w Karkonosze...
« Odpowiedź #36 dnia: Czerwca 06, 2007, 09:42:44 »

Hej   mmzlot może dzisiaj śmigniemy?
Ja mógłbym być u Ciebie ok 15.
Jakby co to SMS albo tel.
Zapisane

jawol RIP

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2078
  • Jawa 350/638-5 CZ 175/450
Odp: A może by tak w Karkonosze...
« Odpowiedź #37 dnia: Czerwca 07, 2007, 11:12:33 »

Veni, vidi, vici...   ;]
Byliśmy na Okraju.
Noclegi od 25 zł (ze swoim śpiworem) ew. 5 zł dopłaty za pościel - jednorazowo.
Jeśli tylko pogoda pozwoli to od 15.06 można "lądować" - rezerwacja niekonieczna.
Dojazd  indywidualny ew. można umówić sie na trasie.
Chętni proszę o dopisywanie się.
Zapisane

mmzlot

  • Gość
Odp: A może by tak w Karkonosze...
« Odpowiedź #38 dnia: Czerwca 07, 2007, 11:42:01 »

Wczoraj ( 6 czerwiec ), wybraliśmy się a kol. Jawolem na planowaną wcześniej wycieczkę z punktem docelowym określonym na Przełęcz Okraj.
Zaplanowany start o godzinie 15 spod Złotoryi przesunął się na 16:30 z przyczyn natury telekomunikacyjnej  ;).
Całą trasę nasze maszyny dzielnie przejechały i wtoczyły się na wysokość 1046 m n.p.m. po pięknych serpentynach.
Nie obyło się bez przygód natury technicznej - lu¼ne gniazdo i topiąca cynę nagrzana żarówka reflektora powodowała u mnie braki oświetlenia. Jednak na przydrożnym parkingu w lesie znale¼liśmy części zamienne (sreberko po czekoladzie  :) ) co przywróciło światła do sprawności. W powrotnej drodze żarówka całkiem się stopiła i pomogła jedynie wymiana na nową. Dzięki Jawol za pomoc i porady przy naprawie (w ciemnościach przydała się też latarka  <yes>).
Na górze jak to w górach zrobiło się trochę chłodniej. Ruch niewielki (więcej straży granicznej niż turystów  :) ). Mieliśmy kilka kroków do przejścia granicznego. Po nacieszeniu się widokami wstąpiliśmy do schroniska na herbatkę i trochę pogawędziliśmy o motorach  <cheers>. Zasięgnęliśmy też informacji na temat wynajmowania pokoi. Jak pisze powyżej kol. Jawol - przy mniejszych grupach nie jest wymagana wcześniejsza rezerwacja więc termin 15-17 czerwiec jest jak najbardziej możliwy, cena taka jak podana na stronie czyli 25zł z tym, że trzeba mieć ze sobą własny śpiwór. Ewentualne można za dodatkowe 5zł wykupić opcję z pościelą  ;). Problemów z parkowaniem motocykli nie ma, obok schroniska jest miejsce na ognisko, ławeczki itp.
W drodze powrotnej mieliśmy już prawie cały czas z górki, więc była możliwość pobujać się trochę na luzie. Z powrotem dojechaliśmy ok 23.
Długość trasy średnio ok. 160 km. Po drodze przejazd przez wiele malowniczych miejscowości i ładne widoki na góry.
Wycieczka udana. Dzięki Jawol, miło było poznać pierwszą osobę z forum  :). W galerii kilka fotek z Okraju. 
Zapisane

jawol RIP

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2078
  • Jawa 350/638-5 CZ 175/450
Odp: A może by tak w Karkonosze...
« Odpowiedź #39 dnia: Czerwca 07, 2007, 13:26:34 »

Plus kilka moich fotek w galerii: Podróże małe i duże  ;]
Zapisane

Tomek

  • Gość
Odp: A może by tak w Karkonosze...
« Odpowiedź #40 dnia: Czerwca 07, 2007, 13:58:19 »

No i widzę wszystko zmierza w dobrym kierunku  :D Proponuję spotkanie w Jeleniej Górze i stamtąd śmigniemy razem.
Sławek i Zbychu - może najpierw się z Wami spotkam i razem pojedziemy do Jeleniej?
Zapisane

jawol RIP

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2078
  • Jawa 350/638-5 CZ 175/450
Odp: A może by tak w Karkonosze...
« Odpowiedź #41 dnia: Czerwca 07, 2007, 14:58:23 »

Proponuję krótszy i przyjemniejszy dojazd do Okraju: przez Bolków i Kamienną Górę.
Dobre oznakowanie, mniejszy ruch i więcej winkli  ;]
Jeśli ustalicie konkretny "rozkład jazdy" to może sie spotkamy "w trasie"

Polecam zabrać ze sobą jakieś pokrowce lub folię do przykrycia motocykli bo na tej wysokości jest dość wilgotno szczególnie w nocy.
Zapisane

Tomek

  • Gość
Odp: A może by tak w Karkonosze...
« Odpowiedź #42 dnia: Czerwca 07, 2007, 19:48:58 »

Ok, więc spotkajmy się w Bolkowie  <thumbup> Może w południe? Co Wy na to?
Zapisane

gustaw

  • Jawa 354/03 + velorex 561
  • Global Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2222
    • moja stronka
Odp: A może by tak w Karkonosze...
« Odpowiedź #43 dnia: Czerwca 08, 2007, 10:40:00 »

ehh szkoda ze tak daleko mieszkam 500km..:( bo chętnie bym przyjechał ,nie chodzi oczywiście o dojazd bo swoja jawa mogę jechać wszędzie ale o kasę  muszę mieć 300 na Pb95  no i 100 na jazdę z wami tam , ze tak daleko mieszkam <sadwalk> <sadwalk> :[
Zapisane
Jawa 354/03 + velorex 561, jawa 354/06 , komar 2, Cz 350 6v

jawol RIP

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2078
  • Jawa 350/638-5 CZ 175/450
Odp: A może by tak w Karkonosze...
« Odpowiedź #44 dnia: Czerwca 09, 2007, 11:19:00 »

A więc jeśli pogoda dopisze spotykamy sie w przyszły weekend w Karkonoszach.
A konkretnie:
- Baza wypadowo-noclegowa w schronisku Na przełęczy Okraj (nocleg od 25zł)
- W programie: -  przejażdżki po ciekawych, pełnych winkli  karkonoskich trasach
                         - przeskok do Czech (winkle, zwiedzanie, zakupy itd.)
                         - wyjazd na zawody trialowe w Szklarskiej Porębie (16-17.06)
                         - ogniska wieczorem przy schronisku
                         - zwiedzanie ciekawych miejsc (np. Karpacz, Szklarska Poręba, kościółek 
                            Wang, Western City,sztolnie w Kowarach itd.)
                         - "zdobycie"  ¦nieżki  (oczywiście nie tej królewny   ;] )
                         -  i cała masa innych jeszcze niezdefiniowanych atrakcji...
Oczywiście istnieje możliwość zmian i modyfikacji programu w zależności od chęci i możliwości uczestników.

Proszę zainteresowanych kolegów o potwierdzenie udziału w w/w imprezie.
Zapisane

S.S

  • Gość
Odp: A może by tak w Karkonosze...
« Odpowiedź #45 dnia: Czerwca 10, 2007, 14:04:47 »

Ja na Okraj mam najblizej malowniczą trasą o której wczesniej wspominalem. Nowa Ruda => Głuszyca => Mieroszów => Lubawka => Okraj
Tak wiec jakby co, spotkamy sie na miejscu. Zwlaszcza ze bede mogl przyjechac dopiero w sobote. Niestety w piatek do 22 musze byc w pracy  :-/

U Zbycha sytuacja jeszcze gorsza bo nawet w sobote i niedziele sciagają go do roboty. <dontgetit>  Taki okres ujowy. Dokladajac do tego ze wielu z nas ma sesje... moze byc krucho.
Moze warto by rozwazyc przesuniecie terminu? Np. po sesji ?

Jeśli chodzi o 15-17 to bede mogl pojawic sie dopiero w sobote. Nad czym bardzo ubolewam. Ze Zbychem do konca nie wiadomo. Dopiero w piatek sie wyjasni czy w ogole bedzie mogl jechac.
Tak u nas sytuacja wyglada. Niech chetni sie zglaszaja bo nadal nie wiadomo ile motocykli sie stawi w terminie 15-17.06
« Ostatnia zmiana: Czerwca 10, 2007, 14:06:26 wysłana przez S.S »
Zapisane

jawol RIP

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2078
  • Jawa 350/638-5 CZ 175/450
Odp: A może by tak w Karkonosze...
« Odpowiedź #46 dnia: Czerwca 10, 2007, 16:51:32 »

Termin zawsze można zmienić lub dodać drugi.

Najważniejsi  są przecież uczestnicy takiego spotkania.
Duży wpływ  ma też pogoda - nie ma sensu przyjeżdżać gdy pada.
Jeśli w weekend pogoda dopisze to przyjadą Ci, którzy będą mogli.
Niestety zawsze jest tak, że komuś termin nie podpasuje.

A gdy zaczną sie wakacje to można zrobić spotkanie w większym gronie.

Ci, którzy mają szansę przyjechać niech  się wpisują w temacie: I Karkonoski Zlot Jawerów.
Zapisane

mmzlot

  • Gość
Odp: A może by tak w Karkonosze...
« Odpowiedź #47 dnia: Czerwca 10, 2007, 17:25:46 »

Ja dzisiaj się dowiedziałem, że będę miał egzamin poprawkowy 16  :(, a w dodatku 17 jeszcze latanie za wpisami do indeksu.
Jeżeli nie wpisze się wielu chętnych na obecny termin to także jestem za przesunięciem na jakiś spokojniejszy okres.
Zapisane

zbychsiwy

  • Gość
Odp: A może by tak w Karkonosze...
« Odpowiedź #48 dnia: Czerwca 11, 2007, 17:03:01 »

Nożesz kurczęcia.............. jakiś pechowy ten termin, ja miałem mieć urlop w tym czasie i wszystko było by git...............niestety sprawy troszkę inaczej sie potoczyły i niedośc że urlopu nie mam to jeszcze wszystkie soboty w czerwcu pracuje, więc jeśli o mnie chodzi to najprawdopodobniej dotarłbym w sobotę po pracy sam lub ze sławkiem jeżeli nie pojedzie z rana :) Pozdrawiam :)
Zapisane

NaczelnyFilozof

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1270
  • Cezet 350 '83 NCC-1701-D USS Enterprise
    • www.e75.prv.pl
Odp: A może by tak w Karkonosze...
« Odpowiedź #49 dnia: Czerwca 11, 2007, 21:23:41 »

No więc. W piątek idę na noc do pracy. I wracam o 6tej rano. Więc jak wstanę o 10tej rano to będę miał ok 350 km...

Nie wiem... Poczekam na prognozę pogody na weakend. Gdyby było ślicznie słonecznie to bym z miłą chęcią przyjechał w sobotę popołudniem/wieczorem.

Więc 50% szans że sie pojawie może...
Zapisane
Naczelny Filozof
Cezet 350 '83 [z dwoniącym tłokiem] [bez kilku podkładek] [w kolorze Zielonego Trabanta]
 


Podobne Tematy

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
26 Odpowiedzi
11486 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Grudnia 04, 2013, 15:39:55
wysłana przez kudlaty2007
8 Odpowiedzi
3799 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Lutego 21, 2014, 20:40:47
wysłana przez Jacek64
1 Odpowiedzi
1956 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Października 29, 2015, 21:30:08
wysłana przez Karolek
5 Odpowiedzi
2364 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Sierpnia 08, 2016, 18:00:50
wysłana przez marian
7 Odpowiedzi
2347 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Listopada 22, 2017, 19:41:45
wysłana przez phantom354