Wolna Strefa Jawa - CZ

  • Kwietnia 29, 2024, 04:15:14
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Autor Wątek: POMOCY !! WA£..... i skrzynia biegów...  (Przeczytany 3740 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

GawcioRacice

  • Gość
POMOCY !! WA£..... i skrzynia biegów...
« dnia: Kwietnia 10, 2007, 12:34:28 »

Witam. rozebrałem silnik aby wymienic cylindry na nominalne <thumbup> oraz nowe tłoki, i zobaczyłem ze w wale korbowody 'ruszaja' sie na boki... (patrząc od tyłu silnika ruszają sie na prawo i lewo)  czy to ma mnie niepokoic ? czy to jest normalne?, moze juz mam luzy na  łożyskach ? prosze o rade. bo jezeli tak to mam kolejny problem... ze sławną skrzynią biegów...  wszyscy mi mówią ze jak o rozkręce to mi sie rozsypie i ze sam tego nie złoże... czy to jest aż tak ciężkie do zrobienia? pytam bo przed rozebraniem jak jeszcze szusowałem to coś stało mi sie z moją skrzynią.. otórz kiedy wbiłem 4 to skrzynia nagle zablokowała sie...  :-/  i nie chciało zejśc na niższy bieg... po pewnym czasie 'na musa' - używając siły kopa.. wbiłem niższy bieg   <crybaby> pó¼niej było juz niby dobrze... ale co zrobic alby sie ten problem nie powtórzył? moze coś mi sie dzieje ze skrzynią ?  <mur>


Troche sie rozpisałem, ale wierze ze uporacie sie z tymi pytaniami i dacie dobre rady. z góry wielkie dzięki.
pozdrawiam  Mateusz
Zapisane

cypis.z

  • Gość
Odp: POMOCY !! WA£..... i skrzynia biegów...
« Odpowiedź #1 dnia: Kwietnia 10, 2007, 14:14:03 »

Co do wału to na boki może mieć niewielkie luzy ważne aby nie miały korbowody luzu góra-dół.
A ze skrzynią to nie jest tak ciężko poskładać ja uważam że najcięższe to rozpołowić i potem złożyć aby nie uszkodzić wału.
No i jak ci się coś blikuje to raczej będzie cię czekać mały remoncik  :-/
Zapisane

NaczelnyFilozof

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1270
  • Cezet 350 '83 NCC-1701-D USS Enterprise
    • www.e75.prv.pl
Odp: POMOCY !! WA£..... i skrzynia biegów...
« Odpowiedź #2 dnia: Kwietnia 10, 2007, 15:56:48 »

Tak jak wyżej. Nie może miec korbowód luzów góra-dół.

Blokujące sie biegi.

Mam nadzieje że biegi przełanczałeś na działającym silniku, albo na kręcącym sie kole.

Biegi mają prawo sie zakleszczać jak silnik nie działa. Jak sie trybka nie kręcą to sie nie mają jak zazębiać. A skakanie po zmieniaczu powoduje jedynie powyginanie wodzików  <mur>
Zapisane
Naczelny Filozof
Cezet 350 '83 [z dwoniącym tłokiem] [bez kilku podkładek] [w kolorze Zielonego Trabanta]

adamnajawie

  • Gość
Odp: POMOCY !! WA£..... i skrzynia biegów...
« Odpowiedź #3 dnia: Maja 27, 2007, 13:37:29 »

witam pilnie potrzebuje pomocy właśnie dzisiaj składam skrzynie biegów i kartery prosze o jak najszybszą odpowied¼ na następujące  pytania(moje gg 4976017)
1. jak ułożyć te bolce wodzików w "motylku" one same trzymają sie odpowiednich rowków? bo siedziec to siedzą w motylku tylko nie wiem czy to po złozeniu będzie działać
2. jaka jest kolejnośc zakładania wału? na wał łożyska a pó¼niej łożyska z wałem do karterów?
z góry dzięks
Zapisane

nerlst

  • Gość
Odp: POMOCY !! WA£..... i skrzynia biegów...
« Odpowiedź #4 dnia: Maja 27, 2007, 14:12:50 »

Jak włożysz wodziki do trybów przesuwnych i włożysz w wodziki prowadnice to bolce od wodzików same będą w jakimś tam położeniu w motylku, ale nie ma znaczenie w jakim. Jeśli chodzi o wał to ja najpierw wkładam łożyska do karterów, a potem wał.


pzdr
Zapisane

WhitePower

  • Gość
Odp: POMOCY !! WA£..... i skrzynia biegów...
« Odpowiedź #5 dnia: Maja 27, 2007, 14:32:06 »

z tym kopaniem po biegach mozesz sie kiedys zdzwić niestety bo jak tak kilka razy pokopiesz to jest możliwość, że ktoryś wodzik się złamie i wpadnie prosto w tryba blokując w ten sposób tylnie koło co może skonczyć sie nie ciekawie :/

a co do rozsypywania skrzyni to myśle, że nie masz sie o co przejmowac bo jak zrobisz to w cywilizowany spósob (czyt. z pomocą sciągaczy) to nic się nie rozsypie, ja zawsze rozbieram silnik od strony prądnicy i cala skyrznia zostaje w lewym karterze :)
« Ostatnia zmiana: Maja 27, 2007, 14:34:30 wysłana przez WhitePower - £ukasz »
Zapisane

Bart

  • Gość
Odp: POMOCY !! WA£..... i skrzynia biegów...
« Odpowiedź #6 dnia: Maja 27, 2007, 14:42:10 »

mozna gdzies kupic takie sciagacze do rozpolawiania?? co prawda silnik juz zlozylem ale na przyszlosc mozglyby sie przydac...
Zapisane

WhitePower

  • Gość
Odp: POMOCY !! WA£..... i skrzynia biegów...
« Odpowiedź #7 dnia: Maja 27, 2007, 15:04:13 »

Bart ja nie wiem czy mozna ale wiem, ze bardzo łatwo mozna je samemu zrobic, ja zrobilem ze zwykłych kontowników, jak bedzie za słaby i sie bedzie giął to mozesz dołozyc drugi kontownik
Zapisane

D@NIOm20

  • Gość
Odp: POMOCY !! WA£..... i skrzynia biegów...
« Odpowiedź #8 dnia: Maja 28, 2007, 00:29:41 »

Dokładnie, ja tez mam z grubej blachy zrobione dwa paski, przykręcam je w miejsce alternatora, zakładam ściągacz "dwuzębny" i wszystko ładnie się rozchodzi.
Zapisane
 


Podobne Tematy

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
skrzynia biegów ts

Zaczęty przez KAMILMOT Mechanika

9 Odpowiedzi
5198 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Marca 23, 2012, 15:13:42
wysłana przez Piotrex
9 Odpowiedzi
4308 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Czerwca 12, 2014, 06:49:00
wysłana przez von_Majzel
7 Odpowiedzi
3060 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Września 04, 2017, 23:29:19
wysłana przez janosikmz19822
1 Odpowiedzi
1748 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Sierpnia 28, 2018, 08:36:54
wysłana przez muczos
10 Odpowiedzi
2642 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Listopada 11, 2019, 16:59:54
wysłana przez Adamu2T