Wolna Strefa Jawa - CZ

  • Kwiecień 29, 2024, 12:25:50
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Autor Wątek: [all] Inne tłumiki  (Przeczytany 4197 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

KcPrWWL

  • Gość
[all] Inne tłumiki
« dnia: Styczeń 31, 2007, 15:50:11 »

Jeżeli np. chcemy wrzucic tłumiki od innego motocykla do naszej jawy to
z tego co wiem to musza one byc od 2T.  czy moga byc od jakiegokolwiek 2T czy musi to byc tez 350cm??
« Ostatnia zmiana: Styczeń 20, 2013, 12:07:37 wysłana przez Bulo »
Zapisane

JAWOWICZ TS

  • Gość
Odp: Tłumiki
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 31, 2007, 17:05:49 »

Jeżeli chcesz zrobić 2 w 1 to najlepiej z przedziału 650 - 750, a jeżeli dwa to chyba najlepiej pomiędzy 150 a 200 na wydech... tzn. jeżeli moto miało 750 na czterech wydechach to montujesz dwa i jest git...  <thumbup>  <beer> Tak sądze... <blink>
Zapisane

KcPrWWL

  • Gość
Odp: Tłumiki
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 31, 2007, 17:16:59 »

TO ZNACZY ZE JAK DO 350 Z DWOMA TLUMIKAMI CHCE WRZUCIC JEDEN TO MA TO BYC OD 700?
Zapisane

JAWOWICZ TS

  • Gość
Odp: Tłumiki
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 31, 2007, 17:29:31 »

Co innego chciałem napiseć a co innego wyszło.... chciałem powiedzieć, że gdy założymy iż 750 ma dwa wydechy to do do jawy możesz założy jeden i zrobić 2 w1. Jeżeli miało moto cztery wydechy to montujemy dwa... Bo jeżeli od 350 to niema dyskusji.
Zapisane

_Wujek samo Zło_

  • Mistrz Zła...
  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1345
  • przekażcie mu że Belzebubik się o niego pytał....
Odp: Tłumiki
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 31, 2007, 21:32:12 »

Kolego Jawowicz Ts ....
To co napisałeś jest delikatnie mówiąc błedem. Numero uno to zasada doboru tłumika w silniku 2t wcale  nie jest taka prosta jak to podałeś(zjawiska falowe, zwrotne przeplukiwanie komory itp itd to tylko z niektórych dziwnych rzeczy które dzieja sie w tłumiku) Numero duo to fakt, że jawa pomimo tego, że ma pojemnosc skokową ok 350ccm wcale nie posiada tłumika dostosowanego do pojemnosci 350ccm. ( jawa ma dwa cylindry po ok 175ccm, tlumiki nie posiadaja połączen miedzy soba) Tłumiki są dostosowane do pojemnosci 175ccm(max 200ccm jak ktos nie wierzy niech zalozy tlumik z czesi 175 do 350 i odwrotnie) Co innego gdyby to było 350 na cylinder albo dwa wydechy z jednego cylindra (jak jest np w strych jawach czy iżach- tam tlumik moze byc policzony na wiecej niz na pojemnosc  dzielona na ilosc tłumików)

Układ wydechowy w 2t to nie jest Panowie wcale takie "hip hop siup" jak jest to np w 4t:  "wieksza rura"=lepiej sie kreci...

Kolego KcPrWWI od kiedy jeden tlumik jest ladniejszy niz dwa ??     
Zapisane
"Szukajcie, a znajdziecie. Proście, a będzie wam dane - Kiedyś prosiłem Boga o rower, po latach zrozumiałem, że Bóg nie działa w ten sposób. Ukradłem rower i prosiłem Boga o przebaczenie" ;)

JAWOWICZ TS

  • Gość
Odp: Tłumiki
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 31, 2007, 21:41:25 »

Przyznaje że sie mało znam  :[ :[ ale chciałem pomóc jak potrafie. Napisałem, że "tak sądze".... Nikt normalny nie powinien mnie słuchać....  :P czasem plote głupoty.... (jak teraz...)
Zapisane

KcPrWWL

  • Gość
Odp: Tłumiki
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 01, 2007, 10:49:20 »

nie chodzilo mi o to ze chce jeden tlumik <no> chodzilo mi  ogolnie o zasade. Dzieki, juz mniej wiecej sie orientuje, czyli moge wrzucic dwa od 175cm a im dluzszy tym powinno byc lepiej
Zapisane

_Wujek samo Zło_

  • Mistrz Zła...
  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1345
  • przekażcie mu że Belzebubik się o niego pytał....
Odp: Tłumiki
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 01, 2007, 15:52:39 »

Kolego Jawowicz Ts nic się nie stało, po to istnieje forum aby wymieniać swoje uwagi. Tak więc :  <cheers>

Kolego KcPrWWI: Ważniejsze od długości tłumika jest jego komora rozprężna zwana też dyfuzorem. Długość jak dobrze pamiętam (moge sie mylić) ma za zadanie wyciszanie odglosów wybuchów ale też częściowo odpowiada za przepłukiwanie zwrotne. Zreszta jak jesteś bardzo zainteresowany tematem wydechu w 2T poszukaj w "necie" materiałów Pana Sałka (mojego guru odnośnie mechaniki 2T) Zresztą jego najnowsza książka obejmuje temtyke wydechu więc moge śmiało polecić.

P.S.

Możesz napisać (jeżeli to nie tajemnica) co kombinujesz z wydechami ??
Zapisane
"Szukajcie, a znajdziecie. Proście, a będzie wam dane - Kiedyś prosiłem Boga o rower, po latach zrozumiałem, że Bóg nie działa w ten sposób. Ukradłem rower i prosiłem Boga o przebaczenie" ;)

KcPrWWL

  • Gość
Odp: Tłumiki
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 01, 2007, 18:51:39 »

na razie nic konkretnego, jak znajde jakies ladne tlumiki to chcialbym wiedziec czy moge je zalozyc i czy motor bedzie chodzil lepiej czy gorzej.
Poza tym jak wpadnie mi do glowy jakies pytanie to nie daje mi spac, a na forum nie moglem znalezc takiego wątku więc i innym sie przyda
Zapisane
 


Podobne Tematy

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
Inne tłumiki w 638.1

Zaczęty przez fragles10003 « 1 2 3 » Modyfikacje / Usprawnienia

72 Odpowiedzi
19236 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Luty 09, 2016, 16:48:56
wysłana przez Dragon on the Blue Sky
12 Odpowiedzi
4179 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Styczeń 06, 2018, 14:08:52
wysłana przez Jacek64
3 Odpowiedzi
2229 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Listopad 07, 2015, 23:08:53
wysłana przez Turbo
9 Odpowiedzi
4307 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Maj 11, 2017, 00:33:57
wysłana przez grześ350
4 Odpowiedzi
2676 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Luty 18, 2017, 17:16:03
wysłana przez bandzior