Wolna Strefa Jawa - CZ

  • Marca 29, 2024, 10:15:19
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Autor Wątek: Doprowadzenie Cz 350 do idealnego stanu :)  (Przeczytany 3598 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Romak2

  • Gość
Doprowadzenie Cz 350 do idealnego stanu :)
« dnia: Stycznia 31, 2007, 00:27:26 »

Witam niedawno stalem sie posiadaczem cz 350 87r. inst. 12v i mam kilka pytan:
- niedługo chce wyjechać w dalsza trase (jakies 180km. w jedna strone) i niechce przykrych niespodzianek co prawda moto jescze mnie nei zawiodl (przejechalem jakies 300 km bez niespodzianek) i teraz moje pytanie co sprawdzic uzupelnic wymienic i jakie czesci klucze zabrac ze soba jakby co??
- z jaka predkoscia najlepiej jechać zeby nie spalil kolosalnie i nie zarznac silnika na dlugiej trasie (ja 70kg+ kumpel 70kg+z 10 kg bagazu)
i nastepne pytania: co zrobic na poczatek sezonu
- jakie napiecie ładowania powinna mieć cz
- jak wyregulowac wolne obroty (po odpaleniu jest okolo 600 bez swiatla przedniego jest ok ale jak wlacze to musze trzymac manetka na okolo 1000 bo gasnie, na ile je ustawiac i jak??
- jak sprawdzic aku?? aktualnie po staniu 6 tygodni w zimnie maszyna odpalila ale ma tylko 12,45v czy to nie za mało??
- jakie swiece do cz??
- jaki olej do skrzyni
Sorki za tyle pytan ale chyba po to forum jest nie xD jak mi sie cos przypokni top jescze napisze pozdrawiam
Zapisane

Bart

  • Gość
Odp: Doprowadzenie Cz 350 do idealnego stanu :)
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 31, 2007, 00:43:37 »

co do kluczy to napewno do swiec... odrazu wez ze soba ze 2 komplety swiec.... klucz do kol+detka...na wszelki wypadek zabralbym 13 do odkrecania gaznika... srobokret... pomke ... szmatke kawalek papieru sciernego(na wypadek zanieczyszczenia stykow przerywaczy) ... bezpiecznik ... no to byloby tyle

bedziesz lecial 80-90km/h to nic jej sie niestanie i spali malo.
(Polecam aku zelowy)

reszte napisze jutro , chyba ze koledzy mnie uprzedza :)
pozdr i Dobranoc
Zapisane

Romak2

  • Gość
Odp: Doprowadzenie Cz 350 do idealnego stanu :)
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 31, 2007, 00:59:06 »

napiszcie cos jak mozecie o tym aku zelowym bo moge miec 7ah za 40 dyszki u mnie tylko cos slyszalem ze niezbyt to sie w jawie/cz sprawdza?? ale ogolnie wolal bym zelowy bo jak mi sie ostatnio moto przewrocilo na nozce bocznej i stalo tak z 3g. to sie wylalo troche z niego az sie dziwie ze jescze dziala :) a i jescze jedno w zwaizku ze stopa centralna czy noga jak kto woli :) jak tam jest mocowana sprezyna bo poprzedni wlasciciel zgubil niestety ;/ i jest teraz na drucie takim a wolal bym to zrobic..
Zapisane

jawol RIP

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2078
  • Jawa 350/638-5 CZ 175/450
Odp: Doprowadzenie Cz 350 do idealnego stanu :)
« Odpowiedź #3 dnia: Stycznia 31, 2007, 02:39:16 »

"- niedługo chce wyjechać w dalsza trase"--- to przede wszystkim dobre, nieprzemakalne i ciepłe "ciuszki" ;] ;] ;]

... i jeszcze: 2 a najlepiej 3 łyżki do ściągania opony (na dziury wystarcza papier ścierny + klej i łatki)
- zapasowy kondensator
- zapasowe żarówki - najważniejsza reflektorowa
- spinka do łañcycha
- olej do mieszanki w niedużej flaszce, bo nie na wszystkich stacjach go mają - a jeśli już mają to tylko w litrowych butlach.
- latarka - " w ciemnościach" też zdarzają się awarie  <furious> :] :] :]
- i... niestety linka do holowania... też się może przydać

- napięcie ładowania do 14,2V
- olej do skrzyni Hipol15F - 1l
- świece F100 lub ich odpowiedniki
Zapisane

_Wujek samo Zło_

  • Mistrz Zła...
  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1345
  • przekażcie mu że Belzebubik się o niego pytał....
Odp: Doprowadzenie Cz 350 do idealnego stanu :)
« Odpowiedź #4 dnia: Lutego 01, 2007, 16:26:09 »

Jawol weż najbardziej absurdalna część jaką sobie wyobrażasz  :D ja tak robie i prawie nigdy mi sie ona nie przydała do wymiany na trasie  a z drugiej strony to jak padnie masz jak znalazł
Zapisane
"Szukajcie, a znajdziecie. Proście, a będzie wam dane - Kiedyś prosiłem Boga o rower, po latach zrozumiałem, że Bóg nie działa w ten sposób. Ukradłem rower i prosiłem Boga o przebaczenie" ;)

NaczelnyFilozof

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1270
  • Cezet 350 '83 NCC-1701-D USS Enterprise
    • www.e75.prv.pl
Odp: Doprowadzenie Cz 350 do idealnego stanu :)
« Odpowiedź #5 dnia: Lutego 01, 2007, 20:00:26 »

Jadąc w trasie to chyba zamiast wozić wiaderko części nauczyć się regulować elementy silnika? Zaplon etc...
Zapisane
Naczelny Filozof
Cezet 350 '83 [z dwoniącym tłokiem] [bez kilku podkładek] [w kolorze Zielonego Trabanta]

Romak2

  • Gość
Odp: Doprowadzenie Cz 350 do idealnego stanu :)
« Odpowiedź #6 dnia: Lutego 02, 2007, 11:46:52 »

Dzieki za wszystkie odp...
Powiedzcie mi tylko jescze:
- czy dobry bedzie do jawy żelowy aku 7ah??
- jak wyregolowac obroty jałowe (aktualnie mam tylko 600 na światłach gaśnie)
- co trzyma ta główna stópke (centralną) bo mi sie nie trzyma :)
- jak czyścić wydechy
i jak wyrególować kontrolke luzu bo czasami tylko swieci na luzie a głównie świeci na 1 ;/
Pozdro
Zapisane

gustaw

  • Jawa 354/03 + velorex 561
  • Global Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2221
    • moja stronka
Odp: Doprowadzenie Cz 350 do idealnego stanu :)
« Odpowiedź #7 dnia: Lutego 02, 2007, 11:57:15 »

zobacz sobie regulacje ga¼nika w artykułach tam napisane jest, sprężyna musisz miech pożadną bo założysz jakąch z ruskiego przemytu to sie rozciągnie, na stopce masz uchwyt adrugi nad tym uchem na stopke ;] no i oczywiście jak jest luz na bolcu stopki to go lepiej usuñ bo znowy stracisz troche roztworu;]
Zapisane
Jawa 354/03 + velorex 561, jawa 354/06 , komar 2, Cz 350 6v