Wolna Strefa Jawa - CZ

  • Kwiecień 19, 2024, 20:08:58
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Autor Wątek: brak 5tki w TS ce  (Przeczytany 9734 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

madras30

  • Gość
brak 5tki w TS ce
« dnia: Styczeń 17, 2007, 11:22:47 »

Witam po długiej przerwie. Motorek mam i nie sprzedałem a sezonu bliżej niz dalej  więc odżyłem trochę.
 Mało jeżdze w sumie z roku na rok ale brak 5 w TS biegu coraz bardziej mi doskwiera.  100-tka i 5! a tu ze 4000 tysiaki w pojedynkę, wibracje, wieksze spalanie i dym że az wstyd (tylko full syntetyk ratuje sytuację ale za drogi) a tak leciałby sobie człowiek spokojnie i git. Silnik ma moc i pociągnąłby napewno 5 ale stosowane rozwiązanie skrzyni z kołami przesuwnymi sutecznie eliminuje ten pomysł . szkoda

« Ostatnia zmiana: Styczeń 17, 2007, 11:25:03 wysłana przez madras30 »
Zapisane

ekeler

  • Gość
Odp: brak 5tki w TS ce
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 17, 2007, 12:49:15 »

Mam 5-ty bieg (coprawda w innym motorku) :'(, bardzo chętnie odsprzedam (ten 5-ty bieg) dodam do niego motorek gratis. Moją tęsknotą jest skrzynia 3-biegowa ( nie mylić  motorka z uszkodzonym np. 2-gim biegiem. ;]
Zapisane

nerlst

  • Gość
Odp: brak 5tki w TS ce
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 17, 2007, 16:30:29 »

Prędkość przelotowa Jawy to 80-90km/h, dlatego są 4 biegi. Gdyby dodać 5 bieg trudno by było osiągnąć na nim wyższe obroty, a wał Jawy szybko się zużywa jeśli  je¼dzi się na wolnych obrotach.


pzdr
Zapisane

WhitePower

  • Gość
Odp: brak 5tki w TS ce
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 17, 2007, 18:25:03 »

Prędkość przelotowa Jawy to 80-90km/h, dlatego są 4 biegi. Gdyby dodać 5 bieg trudno by było osiągnąć na nim wyższe obroty, a wał Jawy szybko się zużywa jeśli  je¼dzi się na wolnych obrotach.


pzdr


w sumie przyczyna jakas jest napewno bo w jawach, ktore sa produkowane do dzis skrzynia nadal pozostala 4-stopniowa
Zapisane

ekeler

  • Gość
Odp: brak 5tki w TS ce
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 17, 2007, 19:07:56 »

Z technicznego punktu widzenia, jest możliwe wykonanie skrzyni 5-ci biegowej. Wiąże się to jednak ze sporymi nakładami finansowymi, należy zaprojektować i wykonać od podstaw wałki, koła, wodziki, itd. Dwa lata temu znajomy podjął się wykonania skrzyni 5-tki+wsteka do dniepra (rusek) w oryginalnej obudowie. Kolega ten pracuje w firmie zajmującej się obróbką CNC i ulepszaniem cieplno-chemicznym materiałów. Udało się i skrzynia pracuje bez problemów, ale stwierdził, że drugi raz nie podjąłby się tego zadania (pomimo, że do ruska ma wszystko zaprojektowane). Same koszty materiałowe (innych nie ponosił) to około700 pln. Kochaj (Jawcię taką jaka jest) albo zaniechaj i kup coć co w\g ciebie jest lepsze. Z innej strony to tylko pieniądze i może warto? <blink>
Zapisane

madras30

  • Gość
Odp: brak 5tki w TS ce
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 18, 2007, 08:40:53 »

dzięki za wypowiedzi.
mnie tez czasem brakuje 3 ( ma na mysli WSK hihi) ale wolę jednak jawę i narazie nie przewiduję zamiany nie tylko ze wzgledów ekonomicznych. Chodziła mi po makówce MZ 150 ale przywiazałem się do Jawy i chyba tak pozostanie i pod tym kątem to nie tylko pieniądze. To maszyna, dusza, i to coś...
Niezłego zadania posjął sie Twój zanjomy przyznam. Jak napisałeś nie podjałby sie tego drugim razem zatem niezle się musiał napracowac choc efekt jest i mitorek taki motorek jest "niepowtarzalny" za to kocha sie nasze sprzęty.

racja tez co do obrotów. Uważam, że czesi wiedzieli co robią i mam do nich zaufanie bo jak narazie chodzi jak trzeba w ub. roku 10lat posiadania obchodziłem:-) i na awaryjność nie narzekam choć fakt, że staram sie dbac i usuwac na bieżąco usterki

Co do zebatek- to owszem albo bedzie darła jak głupia a siły brak albo siła a prędkości mało. więc tylko przestopniowanie chyba ratowałoby sytuację więc pozostanę przy tym co jest.

 jednak brakuje tej piątki... <photo>

« Ostatnia zmiana: Styczeń 18, 2007, 08:44:05 wysłana przez madras30 »
Zapisane

Rozztocz

  • vice President JAWA-ČEZET KLUB POLSKA
  • Global Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3506
  • Smoczyciel
Odp: brak 5tki w TS ce
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 18, 2007, 17:01:31 »

Chłopaki ja nie wiem może to bujda ale ja kiedyś słyszałem że były TS-ki sportowe z 5-cio biegowymi skrzyniami...
Ponoć było ich nie wiele egzemplarzy ale nie mówię że jestem pewny...
Zapisane
Kilka Jaw, Čezetek i Velorex 562 :)

ekeler

  • Gość
Odp: brak 5tki w TS ce
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 18, 2007, 19:25:54 »

Z tą 5-tką w TS-ce jest tak samo jak z Yeti i inteligętnymi kobietami- podobno ktoś widział ;) ( sorki za seksizm)
Zapisane

nerlst

  • Gość
Odp: brak 5tki w TS ce
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 18, 2007, 21:15:30 »

Turbo1988 to forum posiadaczy motocykli Jawa/CZ, tak się akurat złożyło, że sami faceci, ale płeć piękna również je¼dzi czeskimi sprzętami w ¦wiecie Motocykli kiedyś czytałem o dwóch paniach, które wybrały się na Kretę CZ 350  <thumbup>


pzdr
Zapisane

ekeler

  • Gość
Odp: brak 5tki w TS ce
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 18, 2007, 21:24:13 »

Nerlst. Nie pocieszaj Turbo 1988 <hammer>. W tym artykule nie było zdjęć tych niewiast, ponieważ były niefotogeniczne. ;]. Nie rób koledze nadzieji <crybaby>
Zapisane

nerlst

  • Gość
Odp: brak 5tki w TS ce
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 18, 2007, 21:30:38 »

Jak nie było fotek jak były (z tego co pamiętam dwie blondyny)...  <offtopic> się robi...


pzdr
Zapisane

ekeler

  • Gość
Odp: brak 5tki w TS ce
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 18, 2007, 21:32:39 »

To na pewno modelki były. <offtopic>. Sorki
Zapisane

madras30

  • Gość
Odp: brak 5tki w TS ce
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 18, 2007, 22:20:19 »

no tak a Panowe znów o babach  <argue>  <lol>

Kolego Krzysztofie  <drool> czy ja dobrze widze na obrazku jest brona talerzowa a gdzie jawa??????????? ;]

Co do tej piątki- bo spionować temat trzeba  :>

ja też słyszałem o 5 biegu( wiadomo- ktoś od kogoś...) i poszedłem kiedyś w tej sprawie do sklepu z cześciami i zapytałem o ten piąty bieg. Gosciu pokazał mi całą skrzynię w wałkach i twierdził że  jest  ta piątka ale nijak nie mogłem sie sie jej doliczyć w trybkach  <photo> i nijak mi 5 nie wychodziła. Po namysle facet doszedł że owszem słyszał cos o jawach 500 ccm i że mają 5 bieg  co zreszta logiczne by było. I w zasadzie to na tym sie skonczyły marzenia. O!.

mimo wszystko brakuje 5ki i już i zzadroscia czasem spoglądam na MZ ale wole swoją  jawę, lubie tę dwururkę   <thumbup>
Zapisane

ekeler

  • Gość
Odp: brak 5tki w TS ce
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 18, 2007, 23:17:39 »

Kolego Krzysztofie  drool czy ja dobrze widze na obrazku jest brona talerzowa a gdzie jawa??????????? msn-wink
 Pracuje nad zdjęciami, w tej dziedzinie jestem sprawny inaczej. <blink>
Zapisane

Jawex

  • Gość
Odp: brak 5tki w TS ce
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 19, 2007, 00:11:45 »

Również słyszałem o TSce 5 biegowej, miałem nawet ofertę sprzedaży takowej parę lat temu, rocznik niby 94-95, ale w koñcu nie pojechałem jej zobaczyć i żałuję do dzisiaj, bo zagadka byłaby rozwiązana i miałbym lub nie 5 biegową jawabuzę  :o  <lol> .
Zapisane

ekeler

  • Gość
Odp: brak 5tki w TS ce
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 21, 2007, 15:01:27 »

W galeri umieściłem zdjęcia mojego 5-tego biegu ;)
Jest to ts ze spuchniętymi cylindrami (500cm3), które na dodatek pod wpływem temperatury rozchyliły się :) <yes> :)
 
Zapisane

Rozztocz

  • vice President JAWA-ČEZET KLUB POLSKA
  • Global Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3506
  • Smoczyciel
Odp: brak 5tki w TS ce
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 24, 2007, 11:18:49 »

W galeri umieściłem zdjęcia mojego 5-tego biegu ;)
Jest to ts ze spuchniętymi cylindrami (500cm3), które na dodatek pod wpływem temperatury rozchyliły się :) <yes> :)
 
Krzysztof która to twoja galeria bo nie mogę znale¼ć...
Zapisane
Kilka Jaw, Čezetek i Velorex 562 :)

ekeler

  • Gość
Odp: brak 5tki w TS ce
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 24, 2007, 21:50:46 »

Krzysztof która to twoja galeria bo nie mogę znale¼ć...


Rozztocz,na samym koñcu z dopiskiem ,,mój 5-ty bieg".
Pozdrawiam :)
Zapisane

wskpan

  • Gość
Odp: brak 5tki w TS ce
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 24, 2007, 22:40:12 »

ja tez nie mogę znaze¼ć <crybaby>
Zapisane

ekeler

  • Gość
Odp: brak 5tki w TS ce
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 24, 2007, 23:11:25 »

W morde, niewiem?? Ostatnio dodane?? <blink>
Zapisane

ekeler

  • Gość
Odp: brak 5tki w TS ce
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 24, 2007, 23:15:09 »

nie kumam, jak jestem zalogowany widze, jak się wyloguje, to nie widze (zdjęć w galerii z moim 5-tym biegiem <crybaby> <blink> <blink>
Zapisane

ekeler

  • Gość
Odp: brak 5tki w TS ce
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 24, 2007, 23:24:36 »

 <oops> <oops> <oops> <oops> <oops> <oops> <oops> <oops>
No teraz pojechałem, zrobiłem w ustawieniach zastrzeżenie (tylko ja po zalogowaniu mogłem oglądać), i jestem zdziwiony, że nie możecie znale¼ć.
 Sory, ale nigdy nie twierdziłem, że w tej materii (komputer) jestem normalny. SORY. <crybaby> <crybaby>
 Teraz już chyba widać?? <blink> <blink>
Zapisane

wskpan

  • Gość
Odp: brak 5tki w TS ce
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 25, 2007, 08:21:36 »

o kurde Ty masz jawe 500 z lat osiemdziesiątych <scared>  odpowiedz bo zdięcia małe i niejestem pewien, a wydaje mi się ze one nie weszły do seryjnej produkcji
Zapisane

Tomek

  • Gość
Odp: brak 5tki w TS ce
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 25, 2007, 09:41:32 »

W mordę, to jest w ogóle Jawa??? Wygląda jak Moto Guzzi  <blink>  Krzysztofoie prosimy o masę info o Twoim moto i postaraj się dać większe zdjęcia  ;]
Zapisane

wskpan

  • Gość
Odp: brak 5tki w TS ce
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 25, 2007, 10:25:51 »

tak chcemy wszystkie dane tchniczne . spalanie , osiągi, paramety, skąd kupujesz części i skąd ją wogule wytrzasnełeś.  :)

ps. u nas na forum w histori jawy jest kilka zdięć takiej. ale tam piszę że to prototyp, który nigdy nie został produkowany seryjnie
Zapisane