Wolna Strefa Jawa - CZ

  • Kwietnia 27, 2024, 23:13:36
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Autor Wątek: [638] Zakładanie przednich amortyzatorów  (Przeczytany 7323 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

lukasz_master

  • Gość
[638] Zakładanie przednich amortyzatorów
« dnia: Października 21, 2006, 15:45:34 »

pokusilo mnie na zalozenie gum na teleskopy przednie. ogolnie takie "upiekszacze" nie podobaja mi sie, ale jawa spory czas odpoczywala na dworze i na teleskopach pojawila sie rdza. tak wiec wymontowalem lewy teleskop, zalozylem gume i zabralem sie za zakladanie.
do gornej polki poszlo wmiare gladko (o ile kilka uderzen mlotkiem od spodu to koniecznosc) lecz schody zaczely sie  o ok 1cm do celu.
na dole teleskopu sa juz slady sklepania (poprzedni wlascicielm +moje) a i tak nie drgnie w gore. wydaje mi sie ze gorna polka lekko sie odksztalcila, bo wichajster na kotrym trzyma sie kierunkowskaz powinien dolegac do dolnej i gornej polki ale pomiedzy nimi jest ok 2-3mm szpara.
moze to i marny punkt odniesienia ale wolalbym sie upewnic czy teleskop ma wejsc gladko czy trzeba go na chama nabijac?
« Ostatnia zmiana: Listopada 22, 2012, 13:51:22 wysłana przez Bulo »
Zapisane

nerlst

  • Gość
Odp: Zakladanie przednich amortyzatorow
« Odpowiedź #1 dnia: Października 21, 2006, 15:53:02 »

Jak kupiłem Jawe to miałem problemy z demontażem przedniego zawieszenia z powodu rdzy. Jak już wszystko rozebrałem to wyczyściłem porządnie z rdzy i z montażem nie miałem żadnych problemów tzn. teleskopy weszły gładko.


pzdr
Zapisane

lukasz_master

  • Gość
Odp: Zakladanie przednich amortyzatorow
« Odpowiedź #2 dnia: Października 21, 2006, 16:07:58 »

no wlasnie problem w tym ze u mnie rdzy nie ma. co prawda ciezko schodzily i trzeba bylo je troche postukac. najbardziej obawiams sie o ta gorna polke bo jest aluminiowa i jak peknie to bedzie zonk <scared>

Zapisane

nerlst

  • Gość
Odp: Zakladanie przednich amortyzatorow
« Odpowiedź #3 dnia: Października 21, 2006, 17:11:54 »

A odkręciłeś te śruby zaciskowe od teleskopów? Jeśli tak to w sumie wystarczy wsadzić grubszy śrubokręt w szparkę, przekręcić i włożyć teleskop. ;)


pzdr
Zapisane

lukasz_master

  • Gość
Odp: Zakladanie przednich amortyzatorow
« Odpowiedź #4 dnia: Października 21, 2006, 21:43:41 »

tak odkrecilem sruby :) srubokret tez siedzi na swoim miejscu.dzisiaj juz nie mam sily. biednemu zawsze wiatr w oczy
Zapisane

Sikor

  • Gość
Odp: Zakladanie przednich amortyzatorow
« Odpowiedź #5 dnia: Października 22, 2006, 11:28:01 »

Dziwne bo ja zawsze demontuje i montuje zwoje amory ręka wystarczy dobrze wszystko wytrzec przesmarowac i dają rede ustawiać się ręką
Zapisane

lukasz_master

  • Gość
Odp: Zakladanie przednich amortyzatorow
« Odpowiedź #6 dnia: Października 22, 2006, 15:56:13 »

znalazlem 1 przyczyne

wichajster na kotrym trzyma sie migacz posiada na dole i gorze plastikowe hmm oringi lub cos w ten desen. ten na dole byl zawiniety, dopiero zauwazylem to po ponownym sciagnieciu amortyzatora. stad moje pytanie czy te plastiki sluza do jakis wyzszych celow poza docisnieciem wichajstra  do teleskopu? na chlopski rozum mozna to zastapic czymkolwiek ale wole sie upewnic ;) bez tego zagietego kawalka teleskop wszedl gladko i przyjemnie do gornej polki i teraz wlasnie zaczely sie schody


zauwazylem ze posiadam 2 rozne amortyzatory <eek> prawy posiada na samym dole naciecie a lewy nie,  pozatym wydaja sie byc takie same. byc moze roznia sie srednica bo juz po poprzednim wlasicielu zostaly widoczne slady nabijania go w polke. 
Zapisane

Johnny

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 789
  • JAWA TS350 '90 WSK 125 M06B3 '77
Odp: Zakladanie przednich amortyzatorow
« Odpowiedź #7 dnia: Października 22, 2006, 16:11:17 »

Te plastiki ustalają tylko uchwuty lampy pomiędzy półkami i eliminują drgania całego zespołu.

Co do grubości lag. Pomierz średnicę otworu w górnej i dolnej półce, a następnie porównaj to z średnicą zewnętrzną lagi i będziesz już wiedział czy wszytsko pasuje czy nie.
Zapisane

wojtekp21

  • Gość
Odp: Zakladanie przednich amortyzatorow
« Odpowiedź #8 dnia: Października 22, 2006, 16:33:15 »

znalazlem 1 przyczyne

wichajster na kotrym trzyma sie migacz posiada na dole i gorze plastikowe hmm oringi lub cos w ten desen.


Sorry za off topic ale mam pytanie: czy te elementy można gdzieś kupić? albo zastąpić czymś o by pasowało?
Zapisane

_Wujek samo Zło_

  • Mistrz Zła...
  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1345
  • przekażcie mu że Belzebubik się o niego pytał....
Odp: Zakladanie przednich amortyzatorow
« Odpowiedź #9 dnia: Października 22, 2006, 20:38:20 »

Wojtekp21 z tego co wiem to kupic tego nie da rady, ale moj kolega cos tam wkladal chyba jakies zimeringi, wiec pokombnuj z oringami zimeringami itp.

Lukasz-master wydaje mi sie ze posiadasz dwa takie same amorki tylko zawsze jeden ma sciagac os do jednej ze stron a drugi zacisnac sie z drugiej strony poprzez skrecenie go u dolu sruba
Zapisane
"Szukajcie, a znajdziecie. Proście, a będzie wam dane - Kiedyś prosiłem Boga o rower, po latach zrozumiałem, że Bóg nie działa w ten sposób. Ukradłem rower i prosiłem Boga o przebaczenie" ;)

lukasz_master

  • Gość
Odp: Zakladanie przednich amortyzatorow
« Odpowiedź #10 dnia: Października 22, 2006, 20:45:19 »

a mozliwe z tymi amorkami  :) jutro pojde do sklepu cos dopasowac zamaist tego plastikowego badziewia bo po skreceniu wszystko lata jak swinski ryj po korycie.
Zapisane

wskpan

  • Gość
Odp: Zakladanie przednich amortyzatorow
« Odpowiedź #11 dnia: Października 22, 2006, 21:11:43 »

bo po skreceniu wszystko lata jak swinski ryj po korycie.

to <lol> jest w deche <lol> <crybaby> <lol> <lol>
Zapisane

lukasz_master

  • Gość
Odp: Zakladanie przednich amortyzatorow
« Odpowiedź #12 dnia: Października 22, 2006, 22:14:38 »

zawstydzasz mnie  ;)


koles w sklepie motoryzacyjnym powiedzial ze juz takich elemntow nie dostane. trzeba wiec kombinowac z jakimis tulejkami z pcv
« Ostatnia zmiana: Października 23, 2006, 12:31:57 wysłana przez lukasz-master »
Zapisane

Badyl

  • Gość
Odp: Zakladanie przednich amortyzatorow
« Odpowiedź #13 dnia: Października 23, 2006, 14:25:27 »

ja tylko sie wtrące i powiem coś co już chyba wszyscy wiedzą ! aleee ....
Uważaj na ten przód i zadbaj zeby nic nie latało i nie tylko jak świñski ryj ale ogólnie!!
U mnie po lekkim tuningu przodu , wylądowałem jawą na słupie :[ aa jakiez było moje zaskoczenie gdy ona zamiast skręcac pojechała prostooo !!
Powodzeniaaa  :)   ;)
Zapisane

lukasz_master

  • Gość
Odp: Zakladanie przednich amortyzatorow
« Odpowiedź #14 dnia: Października 23, 2006, 17:02:47 »

hehe juz zrobione  <thumbup> uzylem weza od filtra powietrza-trzyma sie teraz lepiej niz w oryginale. wszystko skrecone solidnie wiec i nie ma prawa  drgnac nawet o  milimetr. oczywiscie w sklepie motoryzacyjnym sprzedawca po raz enty wykazal sie niezwykla inteligencja i na pytanie co tu mozna zrobic z tym fantem rzucil blyskotliwa wiazanke:

"yyyyyyyyyyy no ten wiesz........cos.......sie tam wepchnie czy cos" dobrze ze przynajmniej byl trzezwy.

szczerze wspolczuje badyl, mi kiedys podczas jazdy jawka 50 kierownica zostala w rekach bo poprzedni wlasciciel nieudolnie ja pospawal :)
Zapisane
 


Podobne Tematy

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
10 Odpowiedzi
9326 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Kwietnia 03, 2006, 20:04:21
wysłana przez _Wujek samo Zło_
2 Odpowiedzi
2880 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Lutego 22, 2015, 23:05:49
wysłana przez Blenders
2 Odpowiedzi
2691 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Stycznia 30, 2017, 21:36:03
wysłana przez gucio695
2 Odpowiedzi
1819 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Lutego 16, 2019, 21:36:03
wysłana przez Mortimer
1 Odpowiedzi
990 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Maja 23, 2021, 12:32:44
wysłana przez Rozztocz