Wolna Strefa Jawa - CZ

  • Kwietnia 24, 2026, 16:18:24
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Autor Wątek: Rejestracja  (Przeczytany 1970 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Gonzo

  • Gość
Rejestracja
« dnia: Czerwca 08, 2008, 22:32:29 »

Witam!
Na początku chciałbym pozdrowić całą Jawerską Brać jako że to mój pierwszy post na forum.Wiem że temat rejestracji przewijał się na forum kilka razy ale każdy przypadek jest inny. Ale wracając do tematu narazie jestem Jawerem bez Jawy bo zakupu dokonam dopiero w tą sobote lecz mam pewne wątpliwości. Otóż z CZ-tą do której się przymierzam są pewne nieścisłości natury prawnej. Facet od którego zamierzam kupić ową CZ-tke bardzo chętnie spisze ze mną umowe i posiada dowód rej. tyle że nie na siebie a koleś figurujący w dowodzie mieszka całkiem niedaleko mnie tyle że ostatni wpis z przegądu jest z 1991r poza tym nie ma ciągłości umów.Sam dowód jest ostro podniszczony więc ewentualnie można go uznać za nieczytelny.I tu właśnie rodzi się pytanie czy jest w ogóle możliwość zarejestrowanie tego moto bo chciałbym je¼dzić w miare legalnie.Z góry wielkie dzięki za wszelka pomoc i rade  <cheers>
Zapisane

MOTOMYSZOR

  • Gość
Odp: Rejestracja
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwca 08, 2008, 23:00:56 »

Krótko: umowa musi być spisana z tym kto jest właścicielem według urzędu skarbowego!

po drugie: jeśli ten gościu kupił jawę i tylko opłacił umowę w urzędzie skarbowym (stemple na umowie) a nie przerejestrował jej w wydziale drogowym będziesz miał  problemy.

Dlatego zalecam:
- dowiedzieć się czy gościu opłacił umowę w skarbówce.
- jeśli nie to spisujesz z nim umowę (dla pewności) i uderzasz do gościa który jest właścicielem w dowodzie i spisujesz z nim umowę i z tą umową do urzędu skarbowego, potem do drogowego.....

Za ewentualne braki w OC beknie poprzedni właściciel. Przeglądami się nie martw, pojazd musi mieć OC nawet jak stoi w szopie, przeglądu nie musi.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 08, 2008, 23:02:45 wysłana przez MOTOMYSZOR »
Zapisane

MarcinS

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 506
  • Yamaha Virago 535 '93
Odp: Rejestracja
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwca 08, 2008, 23:22:40 »

No właśnie. Musi być ciągłość umów. U mnie było tak, że koleś od którego kupowałem Jawę też nie miał jej zarejestrowanej na siebie, ale miał dowód i umowę z wcześniejszym właścicielem podbitą przez skarbówkę. I w urzędzie powiedzieli, że jest ok.
Przegląd był do 1996, podobnie ubezpieczenie, ale z tym nie było problemu. Jawę kupiłem w grudniu 07 i po kilku dniach od kupna ubezpieczyłem ( powinno się od razu w dniu zakupu), podłubałem w niej trochę i w maju zrobiłem przegląd.
Teraz Jawa jest już moja w pełni legalnie i stoi z piękną białą tablicą. <thumbup>
W piątek odebrałem stały dowód rejestracyjny. <thumbup>
No i już się "kursuję" na kat. A. :)
Zapisane

Kowal

  • Gość
Odp: Rejestracja
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwca 09, 2008, 13:55:53 »

Podłącze się pod temat:
Poprzedni właściciel jak spisywał umowę z pierwszym właścicielem to Pierwszy właściciel zaraz po spisaniu umowy wyrejestrował moto a było to w roku 2007. Czy da się go ponownie zarejestrować?
Zapisane

Gonzo

  • Gość
Odp: Rejestracja
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwca 09, 2008, 16:56:43 »

Postanowiłem sobie dopuścić tą CZ-tke i poczekać na coś lepszego ale mam jeszcze jedno pytanie a propos rejestracji.Jeśli kupuje moto wyjerestrowane i nie posiadam do niej dowodu rejestracyjnego(zabrali w urzędzie) ale mam tab. rejestracyjne i zachowaną ciągłość umów to jakie mam szanse na zarejestorwanie motocykla?
Zapisane