Wolna Strefa Jawa - CZ

  • Maja 17, 2024, 12:02:39
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Autor Wątek: [all 350] Hamulec tarczowy  (Przeczytany 9590 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Fenix_

  • Gość
[all 350] Hamulec tarczowy
« dnia: Czerwca 21, 2006, 19:04:36 »

No panowie moze ktos mial chmulec tarczowy w swojej jawie ja mam 350 ts 1991r i chcialem takie cudo zakladac tylko czy przód od mz czy moze oryginal z jawy ??? ? które leprze podobno to z mz to bardzo awaryjne???
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 29, 2012, 12:46:58 wysłana przez Bulo »
Zapisane

Gooch

  • Gość
Odp: Hamulec tarczowy
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwca 21, 2006, 19:10:40 »

hamulec tarczowy z  mz jest mniej skuteczny od oryginalnej tarczówki z jawy problem w tym ze cieżko dostac oryginalny przód z tarczą do jawy. Ja kupiłem taka jawe na części właśnie z tym hamulcem jawowskim . Naj częsciej psującym sie elementem w tarczówce mz jest przeciekająca pompka hamulcowa  <lol>
Zapisane

NaczelnyFilozof

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1270
  • Cezet 350 '83 NCC-1701-D USS Enterprise
    • www.e75.prv.pl
Odp: Hamulec tarczowy
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwca 21, 2006, 19:16:25 »

Ja ostatnio kupiłem nowe szczęki do bębna. Bęben dokładnie wyczyściłem. Do tego dokładne wyregulowanie coby dwie szczęki fajnie łapały. Przedtem miałem zwalniacze. Teraz przód jest siekiera. Sie przestraszyłem jak ostro przodem testowo hamowałem. Opona piszczała  <cheers>
Zapisane
Naczelny Filozof
Cezet 350 '83 [z dwoniącym tłokiem] [bez kilku podkładek] [w kolorze Zielonego Trabanta]

Fenix_

  • Gość
Odp: Hamulec tarczowy
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwca 21, 2006, 19:20:48 »

dzwonilem do Mrągowa i calość ma kosztowac oklo 1000 i nieiwem czy gra jest warta świeczki przód zostaje taki sam obudowa prawego amora jest inna dochodzi zacisk pompka piasta hmm i 1000 ponad zł czy warto

oczywiście wszystko oryginalne i jawoskie podobno robili tam jusz takie przerobki
Zapisane

rumcajs251

  • Gość
Odp: Hamulec tarczowy
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwca 21, 2006, 19:40:47 »

1000zl za tarcze :/ kaplica.Ja nawet jakbym mial kase to bym tyle nie dal za taki hamulec.Cale jawy model 640 z tarcza widzialem po 1600zl wiec lepiej chyba kupic caly motor z tarcza.Ewentualnie tarcza i przod od mz
Zapisane

_Wujek samo Zło_

  • Mistrz Zła...
  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1345
  • przekażcie mu że Belzebubik się o niego pytał....
Odp: Hamulec tarczowy
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwca 22, 2006, 13:27:40 »

nie mialem stycznosci z tarczowka jawowska oryginalna ale mam stycznosc z tarczowka z mz u siebie : najwieksza porazka w tym claym hamulcu to juz wspomniana wcesniej pompa <mur> no poprostu nie mam do niej sily ona nie przecieka z niej sie leje a wszystko jest w dobrym stanie najgorszy jest ten uszczelniacz od tloczka -ale pomijajac fakt ze cala "emze" bez cylindra, walu i glowicy kupilem ze 80 to chyba sie oplacalo a sposobem na lejacy sie plyn na postoju jest przekrecanie kiery rak zeby pompa nie byla do dolu ale na gorze

reasumujac jezeli chcesz zalozyc tarczowke najlatwiej (i najtaniej )bedzie zalozyc calosc z mz calosc powinna cie kosztowac ok 150zl w niezlym stenie - pompe mozna wymienic na jakas japonie  ale to wiadomo dodatkowe koszty ....
Zapisane
"Szukajcie, a znajdziecie. Proście, a będzie wam dane - Kiedyś prosiłem Boga o rower, po latach zrozumiałem, że Bóg nie działa w ten sposób. Ukradłem rower i prosiłem Boga o przebaczenie" ;)

Fenix_

  • Gość
Odp: Hamulec tarczowy
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwca 23, 2006, 21:15:10 »

HMMM no ja juz niiem sam bo moze najpierw dojde z sielnikiem do ładu niech chodzi jak zegarek a potem dodatki moze ktos jest ze śląska i zna jkaiegos dobrego mechanika od JAWACHY
Zapisane

teoroch

  • Gość
Odp: Hamulec tarczowy
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwca 26, 2006, 09:38:44 »

Mialem kiedyś MZ 251e i tez mialem problem z pompką i wiecie jest na to patent. mianowicie mój kolega sprzedał mi wtedy pozostałość po markeże aluminiowym z którego wyciołem simering i uszczelniłem nim pompkę. efekt rewelacyjny.  <scared> nic nie ciekło tylko troszkę na początku ciężko chodziła ale się dotarła....
Zapisane

nestor.mariusz

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 773
  • TS 350 CZ 350 (żony)
Odp: Hamulec tarczowy
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwca 26, 2006, 15:52:45 »

Na pompe od Mzty jest patent! Ktos to juz kiedys opisywal na jakies stronie - wystarczy poszukac.
Trzega wytoczyc sobie nowy tloczek o zwiekszonej srednicy tam gdzie współpracuje on z uszczelnieniem (w necie na stronach dot. Mz znajdziecie wymiary).
Ja wytoczylem sobie ten tloczek z nierdzewki przy czym powierzchnie pracujacą z uszczelka polerujemy na lustro. Kosztowało mnie to chyba 35zl, zrobione przy okazji przerabiania gornej półki pod przod MZ

pozdr
M4riush
Zapisane

fizyk0

  • Gość
Odp: Hamulec tarczowy
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwca 26, 2006, 16:01:03 »

Ja mam u siebie dwie tarcze.Cały przód oczywiście Japonia nic nie cieknie a hamowanie to czysta przyjemność wystarczy na dzwigni nawet jeden palec  :D
Zapisane

veronx

  • Gość
Odp: Hamulec tarczowy
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwca 27, 2006, 15:50:17 »

fizyk a od jakiej Japoni masz przód w swojej Jawci ?:) pozdrawiam
Zapisane

fizyk0

  • Gość
Odp: Hamulec tarczowy
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwca 27, 2006, 17:28:18 »

Kawasaki GPZ 305.
Zapisane

ZAJAWKA

  • Gość
Odp: Hamulec tarczowy
« Odpowiedź #12 dnia: Lipca 01, 2006, 16:35:47 »

Panie FizykO a jaki koszt był tego zawieszenia tak około??orientacyjnie?? i czy pasowało bez problemu i czy trza było jakieś przeróbki robić?? dzięki za odpowied¼! Pozdro <punk>   <thumbup>
Zapisane

fizyk0

  • Gość
Odp: Hamulec tarczowy
« Odpowiedź #13 dnia: Lipca 02, 2006, 04:12:07 »

Zawieche wziąłem od znajomego za 150 zł+miski łożyskowe+2 koła.A żeby pasowało do Jawy trzeba było oryginalne miseczki od Kawasaki troszkę podszlifować.
Zapisane

ZAJAWKA

  • Gość
Odp: Hamulec tarczowy
« Odpowiedź #14 dnia: Lipca 02, 2006, 12:18:19 »

Wielkie dzięki Fizyku !! Tera będe miał orientacyjna cene za to  i szukania nastanie czas ! <punk>    <book>   
Zapisane

adamnajawie

  • Gość
Odp: Hamulec tarczowy
« Odpowiedź #15 dnia: Lipca 03, 2006, 14:20:12 »

a ja się zgodzę z Naczelnym Filozofem <thumbup>
kupiłem jawe za 300zł i jedyne co tam dobrze działało to właśnie przedni hamulec. zanim naczelny o tym napisał dziwiłem się ludzią którzy mówili żę przednie hamulce to "zwalniacze" bo u mnie w zaniedbanej jawie przedni hamulec działa super.. więc nie widzę potrzeby wymiany na tarczówkę z mz( nochyba  żę się trafi okazjia tarczówki od jawy lub jakiejś japonii typu "za grosze" to wtedy tak)
Zapisane

WhitePower

  • Gość
Odp: Hamulec tarczowy
« Odpowiedź #16 dnia: Lipca 03, 2006, 15:05:43 »

hamulec tarczowy w ten sposob ze przy dotykaniu jaktu ktos wspomnial palcemhamuje ;) wiele ludziow montuje tarcze bo to fajnie wyglada :Pp nie powiem mi tez sie podoba :D:D
Zapisane

Jerry

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 604
Odp: Hamulec tarczowy
« Odpowiedź #17 dnia: Lipca 03, 2006, 23:45:06 »

dobrze wyregulowany bęben z przodu blokuje koło na asfalcie, co za różnica czy to koło zatrzymała tarcza czy bęben efekt teki sam: koło stoi. Kwestią jest jak mocno trzeba za klamkę ciągnąć :> Ja mam bęben i nie narzekam.
Zgadzam się że tarcza z przodu wygląda tak bardziej "rasowo"  <thumbup>
Zapisane
JAWA TS 350 89r
YAMAHA FJ 1200 89r
BMW K 1200 GT 03r

siekier

  • Młodszy Jawer
  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 60
  • Jawa TS 350, CZ 380/514, MZ TS 150
    • Mój profil na bikepics.com
Odp: Hamulec tarczowy
« Odpowiedź #18 dnia: Lipca 04, 2006, 12:30:15 »

Z tym mocnym ciągnięciem za klamke to różnie może być. Raz jak w wuesce mocno pociągnałem to się linka urwała, a chyba każdy wie jakiej jakości teraz te linki robią  <furious>.
Sam mam również bęben z przodu i nie mam zamiaru go wymieniać.
Zapisane

jawamania

  • Gość
Odp: Hamulec tarczowy
« Odpowiedź #19 dnia: Lipca 06, 2006, 09:25:54 »

Jawę z bebnem ciezko zatrzymac.Nie ma zadnego porownania miedzy bebnem,a tarczą.
Zapisane

Johnny

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 789
  • JAWA TS350 '90 WSK 125 M06B3 '77
Odp: Hamulec tarczowy
« Odpowiedź #20 dnia: Lipca 09, 2006, 17:31:22 »

Jeżeli bęben byłby taki rewelacyjny to stosowano by je nadal, a wszyscy wiemy że w motocyklach współcześnie produkownych praktycznie z nich zrezygnowano.

Bez wątpienia tarcza ma większą skuteczność hamowania, a przede wszystkim jest pewniejsza w działaniu, gdyż pęknięcie przewodu hamulcowego (hydraulicznego) jest o wiele żadsze niż zerwanie linki.

Osobiści też najprawdopodobniej zostanę przy bębnie bo dobrze wyregulowany jako tako hamuje, a montowanie tarczy to jednak spore koszta. Należy pamiętać, że często zawiecha za 100zł jest już tak wyjechana że strach na tym je¼dzić.
Zapisane

AndrewS

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1577
  • Jawa 350 88r
Odp: Hamulec tarczowy
« Odpowiedź #21 dnia: Lipca 10, 2006, 18:20:47 »

z tymi bebnami to do konca nie jest tak zle, w koncu nie bez powodu do tej pory maja je kilkudziescio tonowe ciezarowki  :D
Zapisane
Pozdrawiam Andrzej
Jawa 350
FSO 125p 1.4 16V MPI
Rover 800
Puławy

fizyk0

  • Gość
Odp: Hamulec tarczowy
« Odpowiedź #22 dnia: Lipca 10, 2006, 19:04:43 »

Andrews masz racje.Hamulce bębnowe z przodu nawet w Jawie byłyby bardzo mocne gdyby były uruchamiane hydraulicznie a nie mechanicznie choć i tak wydaje mi się ,że tarczowe są mocniejsze.W samochodach (i myslę ,że w ciężarówkach tez) na przednich kołach są w 99% hamulce tarczowe bębny w miarę zuzywania stają sie owalne i maleje powierzchnia styku szczęk i stają sie słabsze.
Zapisane

Johnny

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 789
  • JAWA TS350 '90 WSK 125 M06B3 '77
Odp: Hamulec tarczowy
« Odpowiedź #23 dnia: Lipca 10, 2006, 23:41:39 »

Dokłądnie tak jak Fizyk pisze, linka się niemiłosiernie naciąga :/
Zapisane
 


Podobne Tematy

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
[all 350] Hamulec tarczowy

Zaczęty przez wladca350 Mechanika

7 Odpowiedzi
4321 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Maja 12, 2006, 00:03:27
wysłana przez wladca350
2 Odpowiedzi
4309 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Sierpnia 14, 2008, 20:41:30
wysłana przez Maliniasty
51 Odpowiedzi
24364 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Grudnia 13, 2020, 12:42:22
wysłana przez Blenders
13 Odpowiedzi
2523 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Marca 16, 2024, 22:56:15
wysłana przez Qter88
10 Odpowiedzi
2439 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Maja 06, 2023, 21:44:56
wysłana przez Rozztocz