Wolna Strefa Jawa - CZ

  • Maja 19, 2024, 05:19:42
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Autor Wątek: [353] Pomoc z 250-ką  (Przeczytany 3231 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

lucas.

  • Gość
[353] Pomoc z 250-ką
« dnia: Sierpnia 11, 2006, 15:06:10 »

Witam serdecznie.
   Jakis czas temu [tamte wakacje] "wykopalem" z zakamarkow garazu starą Jawe 250. Motorek po oczyszczeniu z brudu, kupieniu akumulatora , wymianie oleju i zatankowaniu zapalil od ktoregos z kolei kopa [stal niepalony 15 lat] <punk> . Niby wszystko ladnie ale mocy brakowalo, na wyzszych obrotach przerywal oraz duzo palil. Zrobilem szlif ale pekl pierscionek i ...  <furious>. Zrobie jeszce raz za kilka dni... Dodatkowo zadobylem inny gaznik ale nic nie pomoglo  :[ nadal  nie wkreca sie na obroty, ciagnie jedynie na samym poczatku potem juz tylko "wyje","pluje" i przerywa. 
   Teraz przechodze do sedna :) :
  Nigdy nie zajmowalem sie remontem motocykla, od czego radzicie zaczac? [ nie stac mnie by zrobic wszystko na raz]. Chcialbym doprowadzic ją do stanu idealnego, jednak nie musi to byc w 100% oryginal, tzn. planuje zamontowac eletroniczny zaplon.
 Bede wdzieczny za wszelkie rady.
« Ostatnia zmiana: Maja 10, 2012, 21:47:30 wysłana przez Bulo »
Zapisane

misiek775

  • Gość
Odp: Pomoc z 250-ką
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpnia 11, 2006, 16:53:48 »

Gratuluje sprzeta - tez jezedze taką samą z 62 r(aktualnie nie - awaria pradnicy).
Pierwasza zasada- -zabytkowy motocykl to  nie tani motocykl.
Co do poprawnej pracy silnika to:
Wymienic uszczelnicze silnika - tylko od strony pradnicy, od sprzegła jest odrzutnik.
Wyregulować poprawnie zapłon - 4,5 - 5 mm przed gmp. Mi kiedys chodziła na 7mm z powod mojej pomylki, ale to taka ciekawostka.

Gażnik - wyczyscis pożądnie, wkret powietrza wkrecic na maxa(inaczej nie chodzi) albo wyklercic delikatnie ok pol obrotu.

Filtr powietrza - wypłukać w benzynie i nasaczyć olejem.

Swieca - wymienic. U mnie sprawdza sie maluchowska iskra f-95ps chyba.
 Inastalacja elektryczna - oczyscic wszystkie złącza.

Skoro robileś cylinder, a wału nie ruszałeś to bedziesz musiał predzej czy pozniej wał zregenerować bo nie wiem w jak idealnym  byl by stanie to i tak wysiadzie.
Ja swoja jawe robie już grubo ponad poltora roku i efekt http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a4dd45f9205559b1.html nowy lakier, opony, wszystkie gumy, tulejki, regenracja amorów itp. Koszt renowacji chromów ok.1500zł wiec nie robilem bo mnie nie stać. Ja w swoja wpakowalem juz troszkie ponad 2 tys zł. i nadal nie jeżdzi bo pradnica nie ładuje.
Dostep do czesci, a raczej jego brak troche irytuje toteż trzeba robić przeszczepy z innych motorków alibo dorabiać np. wkład w mojej lampie pochodzi z ursusa c 360, po drobnych przerobkach nawet pasuje i  wyglada jak oryginal.
Generalnie kombinowanie wskazane.
Elektroniczny zapłon to wydatek około 700zł (na 6V oczywiście)

Mam nadzieje ze cie nie zniecheciłem, ale coz taka jest prawda.
Pozdro
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 11, 2006, 17:00:50 wysłana przez misiek775 »
Zapisane

lucas.

  • Gość
Odp: Pomoc z 250-ką
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpnia 11, 2006, 17:09:55 »

Dzieki wielkie za odpowiedz...

  Odnowa lakieru to nie problem, mam znajomego ktory to zrobi za grosze:), co do chromow no to przydaloby sie u mnie odnowic :/. No nic pozostaje oszczedzac na jedzeniu i odkladac na remont :)
 

Pozdrawiam:) i dziekuje za odpowiedz...
Zapisane
 


Podobne Tematy

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
7 Odpowiedzi
3642 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Maja 23, 2008, 11:07:20
wysłana przez gustaw
13 Odpowiedzi
4874 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Grudnia 10, 2008, 21:45:45
wysłana przez Agent 634-7
Prosze o pomoc w złożeniu CZ 350

Zaczęty przez brambix « 1 2 » Mechanika

46 Odpowiedzi
13308 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Lipca 12, 2011, 13:25:16
wysłana przez brambix
5 Odpowiedzi
3293 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Marca 13, 2012, 11:29:07
wysłana przez mostasz
22 Odpowiedzi
9360 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Czerwca 15, 2012, 23:21:53
wysłana przez Strażak