Wolna Strefa Jawa - CZ

  • Maja 18, 2024, 23:34:21
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Autor Wątek: Jawa TS nie odpala z kopa  (Przeczytany 10234 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Smiledogg

  • Świeżak
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 28
Jawa TS nie odpala z kopa
« dnia: Marca 26, 2011, 19:00:03 »

Witam mam problem a dokładniej to ma kolega ale on nie ma jak napisać.
Ma Jawę TS i nie odpala mu na kopa czy to zimna czy ciepła, regulowaliśmy zapłon i ga¼nik. Czyściliśmy kolanka i tłumiki, cylindry nie dawno miały szlify wał według poprzedniego właściciela po regeneracji. Jawa na pycha odpala po 3- 5 metrach pchania, nie utrzymuje wolnych obrotów ale silnik chodzi jak szalony. Jak się pokopie bez włączonego zapłonu to świece są suche jakby go nie zalewało, jak przytka się ręką ga¼nik od strony gumy na filtr to czuć że zasysa, ale ledwo wyrzuca paliwo, nawet nie wyrzuca tylko się delikatnie sączy na rękę. Czasami jak się pokopie to pyknie lewy bąd¼ prawy i puści dymek i tyle. Jak coś sobie przypomnę co robiliśmy bąd¼ coś co zapomniałem teraz napisać to dopiszę. Nie wiemy już co robić żeby odpaliła na kopa więc zwracamy się o pomoc do bardziej od nas doświadczonych Jawrów i z góry dzięki za jakiekolwiek pomysły co można zrobić żeby odpalała

A i czytałem tematy różne ale tam mieli plus bo im na ciepłym silniku motor odpalał
A i podejrzewamy że może to być na przykład że nie jest szczelny simmering od strony alternatora, bo wszytko inne jest wykluczone bo rozpoławialiśmy silnik ponieważ kapał spod niego olej i go uszczelniliśmy

Sam mam CZ więc raczej co do składania to dobrze to nam wyszło gdyż jeśli chodzi o jazdę to motor się dobrze zbiera i siły też ma sporo
I jeszcze jedno czy to może być wina ga¼nika próbowaliśmy inny ale na nim nawet się nie odezwała z kopa, co do ga¼nika to jeszcze mam ja jeden problem w CZ 350 472.6 z ga¼nikiem za wolno się paliwo nalewa że jak przeciągnę chwile na jednym biegu żeby się rozpędzić to za chwile robi buuu i gaśnie jak puszczę manetkę do łapie i jedzie czyściłem cały ga¼nik przedmuchałem, wlew do ga¼nika co jest na pokrywie przykręcanej na śrubach czyściłem założyłem filterek na wężyk. Paliwo się leje dosyć dobrze żeby napełnić ga¼nik potrzebuje maks 20-25sekund
Ustawiałem ga¼nik u siebie trzyma się na 800-1000 obrotów jak się zagrzeje to ma niższe obroty i se ładnie pyka że tak powiem ale nie mam pomysłu co z tym zrobić żeby nie brakowało paliwa (nie jest to strasznie denerwujące mnie bo przeważnie jeżdżę spokojnie i jest ok, motor się zbiera bardzo dobrze pomimo że silnik stał 20lat i nie regenerowałem wału tylko cylindry mu wymieniłem i wyczyściłem. Chodzi tylko mi o to że czasami chyba każdy lubi sobie przycisnąć aczkolwiek z pewnym umiarem bo takie motory to szkoda katować)

Trochę się rozpisałem ale byłbym wdzięczny jakby ktoś nam pomógł przynajmniej ustawić ga¼nik w TS

Pozdrawiam :)
« Ostatnia zmiana: Marca 15, 2012, 08:01:55 wysłana przez Piotrex »
Zapisane
CZ 350 472.6 86r

piotrek12

  • Młodszy Jawer
  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 72
Odp: brak pomysłu i tematu Jawa TS nie odpala z kopa
« Odpowiedź #1 dnia: Marca 26, 2011, 19:18:28 »

Oczywista żecz, masz lewe powietrze na ga¼niku. Wymieñ uszczelke, wytnij z tektury. Sprawd¼ połaczenie na filtrze. Albo simmer od altka wysiada
Zapisane
    Status GG
W garage: CZ 350 6v 83'. Simson S51 6V 83'

Smiledogg

  • Świeżak
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 28
Odp: brak pomysłu i tematu Jawa TS nie odpala z kopa
« Odpowiedź #2 dnia: Marca 26, 2011, 19:20:23 »

Masz na myśli uszczelkę w ga¼niku w TS między ga¼nikiem a pokrywą. Jest tam dana nowa
Zapisane
CZ 350 472.6 86r

Radwan

  • OBECNIE BRAK :(
  • Jawer
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 127
Odp: brak pomysłu i tematu Jawa TS nie odpala z kopa
« Odpowiedź #3 dnia: Marca 26, 2011, 19:38:43 »

Co do twojego ga¼nika w cz.... ja też mam cz 472.6 i mi ga¼nik przelewa się jakieś 6s, sprawd¼ kranik czy gdzieś nieprzytkany i pobaw się tą zapinką na iglicy... daj niżej ją... to zwiększysz poziom paliwa na średnich i wysokich obrotach.
Zapisane
    Status GG
Szanuj maszynę,ona cię nie zawiedzie.........w każde miejsce bezpiecznie dowiezie : )

Smiledogg

  • Świeżak
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 28
Odp: brak pomysłu i tematu Jawa TS nie odpala z kopa
« Odpowiedź #4 dnia: Marca 26, 2011, 19:40:47 »

ok sprubuję
Zapisane
CZ 350 472.6 86r

pery_1989

  • Gość
Odp: brak pomysłu i tematu Jawa TS nie odpala z kopa
« Odpowiedź #5 dnia: Marca 26, 2011, 19:42:28 »

Prawdopodobnie nie ma odpowiedniej kompresji,sprawdzcie uszczelki pod cylindrami,najlepiej dajcie nowe,to samo pod glowicami,gaznik i cylindry łaczy terz taka jakby plastikowa uszczelka,ją terz wymieñcie lub na silikon.Przepustnica lekko w góre podniesiona,i jak jest wszystko dobrze zło¼one to musi odpalić
Zapisane

Smiledogg

  • Świeżak
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 28
Odp: brak pomysłu i tematu Jawa TS nie odpala z kopa
« Odpowiedź #6 dnia: Marca 26, 2011, 19:50:43 »

uszczelki pod cylindrami brak jest sylikon pod głowicami takie blaszane cieniutkie, guma stożkowa na króćcu jest dobra ale ta łącząca ga¼nik z filtrem jest tak twarda jak by był to plastyk.
Nie wiem czy pomorze ale jak odkręciliśmy kolanka to tłoki były można powiedzieć wilgotne ale tylko u dołu a świece był suchutkie
Zapisane
CZ 350 472.6 86r

pery_1989

  • Gość
Odp: brak pomysłu i tematu Jawa TS nie odpala z kopa
« Odpowiedź #7 dnia: Marca 26, 2011, 19:56:09 »

dajcie uszczelki pod cylindry,to napewno nie zaszkodzi,a pomóc może.to ze guma filtra powietrza jest twarda to nic,u mnie np.mam założony kawałek rury od odkurzacza i nie jest to szczelne i wszystko jest ok:)(orginalną załoze kiedyś).A co do twojego gażnika to tak jak kolega wyżej pisał,sprawdz kranik czy nie przytkany.
Zapisane

Smiledogg

  • Świeżak
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 28
Odp: brak pomysłu i tematu Jawa TS nie odpala z kopa
« Odpowiedź #8 dnia: Marca 26, 2011, 20:05:00 »

co do kranika nie jest zatkany bo paliwo leje się z wężyka jak szalone wymieniłem uszczelkę miedzy ga¼nikiem a blokiem i trochę pomogło. Jeszcze myślę że się mi poprostu pływak wiesza i nie opada ale to może być mało prawdopodobne chociaż kto wie nie mam jak tego sprawdzić a i w pierwszym poście nie świadomie wprowadziłem was w błąd bo chciałem napisać że ga¼nik napełnia mi się w 10-15 sekund nie 20-25 nie dopatrzyłem
Zapisane
CZ 350 472.6 86r

muczos

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1798
  • Dyn dyn dyn buuuu...
Odp: brak pomysłu i tematu Jawa TS nie odpala z kopa
« Odpowiedź #9 dnia: Marca 26, 2011, 20:22:05 »

Smiledog, nie wiem jaki jest zaworek nad pływakiem w nowszych knedlach, ale u mnie tam gdzie się zakłada wężyk , a na dole wchodzi iglica pływaka kiedyś wpadł kawałek rdzy z baku i troszkę przyblokował przepływ paliwa, na małych obrotach jakoś się jechało, ale po odkręceniu gazu kawałek przejechałem normalnie a potem buuuu. Jak poczekałem aż naleci to znowu dało się jechać. Sprawd¼ czy u ciebie sie stało się to samo. A jeszcze raz w simsonie miałem tak, że zatkał mi się odpowietrznik w korku wlewu paliwa i też paliwo nie chciało lecieć.
Zapisane
Żyj tak, żebyś na stare lata mógł powiedzieć:

"Kuurła, kiedyś to było..."

Smiledogg

  • Świeżak
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 28
Odp: brak pomysłu i tematu Jawa TS nie odpala z kopa
« Odpowiedź #10 dnia: Marca 26, 2011, 20:33:20 »

O odpowietrzniku w korku wlewu do baku nie pomyślałem może to być to bo korek stary i mógł troszkę podrdzewieć i się coś przytkać i leci za wolno bo Filcu pisał że jemu napełnia się ga¼nik w 6sekund, może i pomoże ale u mnie nawrót zimy po całym tygodniu pięknego słoneczkę i muszę poczekać na cieplejsze dni aby coś porobić koło CZ
Zapisane
CZ 350 472.6 86r

Piotrex

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1143
  • Mustang EBE
Odp: brak pomysłu i tematu Jawa TS nie odpala z kopa
« Odpowiedź #11 dnia: Marca 26, 2011, 21:43:50 »


 nie utrzymuje wolnych obrotów, ale silnik chodzi jak szalony.




czy to znaczy że chodzi nie równo, na wysokich obrotach czy co?


Ja proponuje zacząć od ga¼nika, sama regulacja nie pomoże jeżeli coś do niego wpadło, niech kumpel wyczyści ga¼nik przedmucha a najlepiej jeszcze przepchnie co się da  jednym "włoskiem " stalowym z linki ( np od gazu).

jak nie pomoże to pisz.
Zapisane

dawidtysler209

  • Gość
Odp: brak pomysłu i tematu Jawa TS nie odpala z kopa
« Odpowiedź #12 dnia: Marca 26, 2011, 21:51:38 »

Nie wiem czy to coś pomoże, ale sprawd¼ czy nie masz zbyt szczelnego korka - ja tak miałem u siebie i paliwo nie chciało spływać..  :'(
Zapisane

Smiledogg

  • Świeżak
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 28
Odp: brak pomysłu i tematu Jawa TS nie odpala z kopa
« Odpowiedź #13 dnia: Marca 26, 2011, 21:52:57 »


 nie utrzymuje wolnych obrotów, ale silnik chodzi jak szalony.




czy to znaczy że chodzi nie równo, na wysokich obrotach czy co?


Ja proponuje zacząć od ga¼nika, sama regulacja nie pomoże jeżeli coś do niego wpadło, niech kumpel wyczyści ga¼nik przedmucha a najlepiej jeszcze przepchnie co się da  jednym "włoskiem " stalowym z linki ( np od gazu).

jak nie pomoże to pisz.


chodzi o to ze jak puści manetkę gazu to zgaśnie, motor się szybko zbiera i ma dużą moc ale trzeba trzymać go na wysokich obrotach bo silnik ma siłę, przy zmianie biegów potrafi podnieść przednie koło, tylko nie odpala na kopa

deejf to może być to bo wcześniej miałem korek od wsk czy czegoś takiego i guma co uszczelnia nie była idealna i ją wyginało i wtedy nie było takich problemów bo pewnie tamtędy zasysało powietrze do baku
« Ostatnia zmiana: Marca 26, 2011, 21:55:09 wysłana przez Smiledogg »
Zapisane
CZ 350 472.6 86r

Piotrex

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1143
  • Mustang EBE
Odp: brak pomysłu i tematu Jawa TS nie odpala z kopa
« Odpowiedź #14 dnia: Marca 26, 2011, 21:56:29 »

nie chodzi na wolnych obrotach, to chyba coś sugeruje ;)
sprawd¼cie ten ga¼nik.
Zapisane

madras30

  • Młodszy Jawer
  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 66
Odp: brak pomysłu i tematu Jawa TS nie odpala z kopa
« Odpowiedź #15 dnia: Marca 26, 2011, 22:00:32 »

oj, oby to labirynt nie był  :'(
Zapisane
3.5 (38) TS

Smiledogg

  • Świeżak
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 28
Odp: brak pomysłu i tematu Jawa TS nie odpala z kopa
« Odpowiedź #16 dnia: Marca 26, 2011, 22:10:18 »

ustawialiśmy ga¼nik poziom paliwa w komorze drugi ga¼nik zakładaliśmy i nic bez zmian. Co do labiryntu to pisałem ze wał był regenerowany, niby przez poprzedniego właściciela ogólnie to silnik jest po generalnym remoncie który wykonał poprzedni właściciel, ale nie osobiści tylko u jakiegoś mechanika nie wiem dokładnie u kogo bo ta jawa została przywieziona z miejscowości oddalonej od mojej jakieś 50km w stronę w którą się nigdy nie wybierałem i nikogo tam nie znam. Taki mały  <offtopic>

A i przypomniało mi się coś bardzo ważnego i dziwnego, bo gdy kumpel zakupił Jawę to chodziła średnio nie paliła na kopa chociaż kilka razy się zdarzyło że odpaliła z kopa, ale nie o tym piszę, chodzi o to że jak chcieliśmy sprawdzić tłoki i cylindry czy coś jest nie teges okazało się że czoło wału się rusza wokół własnej osi o jakieś 3 centy w przód i tył. Jakież było nasze zdziwienie, gdy po rozpołowieniu silnika czoło wału było rozkręcone ale jawa je¼dziła przed rozkręceniem. Gdy skręciliśmy z powrotem wszystko jawa jakby ożyła ale z kopa nadal nie chciała odpalać
Zapisane
CZ 350 472.6 86r

madras30

  • Młodszy Jawer
  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 66
Odp: brak pomysłu i tematu Jawa TS nie odpala z kopa
« Odpowiedź #17 dnia: Marca 26, 2011, 22:29:49 »

Co do labiryntu to pisałem ze wał był regenerowany, niby przez poprzedniego właściciela...

nie mam więcej pytañ  <lookaround>
Zapisane
3.5 (38) TS

Kanter

  • Grupa Podlasie
  • Global Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1770
  • JAWA TS 350 638-1/639
Odp: brak pomysłu i tematu Jawa TS nie odpala z kopa
« Odpowiedź #18 dnia: Marca 27, 2011, 00:48:03 »

ojj remont przez poprzedniego właściciela? nie chce mi się wierzyć że zrobił go dobrze...
chłopaki rozbierzcie sami silnik, wymieñcie co jest do wymiany i złóżcie go jak Bóg przykazał na uszczelki a nie na sam silikon...
wydaję mi się że poprzedni właściciel wcisną kit i nawet simmerów nie wymienił ... tak robią "niby remonty" aby podnieśc cenę motocykla... ja wolę dac mniej i sam zrobić remont i wiedzieć co było robione...

co do CZ miałem takie coś podobnie... winą było że kranik nie nadążał podawac paliwa do ga¼nika... jeszcze zwiększyłem dawke paliwa w komorze pływakowej...
Pozdro
Zapisane
Jawa TS 350 638-1/639

Saladin

  • Gość
Odp: brak pomysłu i tematu Jawa TS nie odpala z kopa
« Odpowiedź #19 dnia: Marca 27, 2011, 07:29:26 »

chodzi o to ze jak puści manetkę gazu to zgaśnie, motor się szybko zbiera i ma dużą moc ale trzeba trzymać go na wysokich obrotach bo silnik ma siłę, przy zmianie biegów potrafi podnieść przednie koło, tylko nie odpala na kopa

deejf to może być to bo wcześniej miałem korek od wsk czy czegoś takiego i guma co uszczelnia nie była idealna i ją wyginało i wtedy nie było takich problemów bo pewnie tamtędy zasysało powietrze do baku

Jak u Ciebie z "prądem" kolego ?? Jak silnik trzymasz na obrotach to jest ładowanie i wszystko OK ale jak obroty spadną to "prądu" brakuje i silnik gaśnie. Sprawd¼ jak masz naładowany akumulator i czy trzyma napięcie bo może tutaj jest "pies pogrzebany"?
Zapisane

Smiledogg

  • Świeżak
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 28
Odp: brak pomysłu i tematu Jawa TS nie odpala z kopa
« Odpowiedź #20 dnia: Marca 27, 2011, 09:34:02 »

Jawa kosztowała 250zł na papierach nie opłacona od dwóch lat
wizualnie stan bdb, akumulator kupiony miesiąc temu, ładowanie jest
My już rozłożyliśmy silnik i łożyska dobre i ogólnie wizualnie było ok poza tym czołem co było rozkręcone,
na simmeringi za bardzo nie patrzyliśmy ale chyba ten od strony alternatora będzie wymieniony na dniach. Motor kopci na prawy tłumik (od strony alternatora) na lewy ledwie ledwie puszcza dymek. Co ciekawe po wyczyszczeniu tłumików w prawym normalnie po przejechaniu się paru kilometrów pojawił się olej na koñcówce tłumika.
Szlif był robiony i dużo nie było przejechane, zresztą kumpel zakupił ta jawę od gościa co za bardzo nie wiedział co się dzieje z jawą bo na jednej nie miała iskry i nie chciała zapalić. Jak się okazało platyny było ściśnięte i nie otwierały się i cewka butelkowa do wymiany była. Zalali cylindry jakimś czarny mazidłem na czas zimy bo nie chciał żeby się coś silnikowi stało. Jak już była w domu u kumpla to ściągnęliśmy cylindry wszystko pokryte czarną mazią ale czoło się nie ruszało wtedy to nie rozpoławialiśmy silnika. Po wyczyszczeniu jawa zapaliła trochę po kopciła potem jej przeszło i kopciła mniej tak jak napisałem wyżej


Co do CZ jak mam zwiększyć poziom paliwa w komorze pływakowej (ja mam oryginalny ga¼nik do CZ nie do TS)
Zapisane
CZ 350 472.6 86r

Piotrex

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1143
  • Mustang EBE
Odp: brak pomysłu i tematu Jawa TS nie odpala z kopa
« Odpowiedź #21 dnia: Marca 27, 2011, 11:36:50 »

poza tym czołem co było rozkręcone,

no to masz podpowied¼, jeśli czoło wału lata to masz przedmuchy w silniku i nigdy nie ustawiasz obrotów( a to oznacza wymianę) i nie chce zassać paliwa.. Zalej benzyny prosto pod świece to powinna zapalić z kopa.
Zapisane

madras30

  • Młodszy Jawer
  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 66
Odp: brak pomysłu i tematu Jawa TS nie odpala z kopa
« Odpowiedź #22 dnia: Marca 27, 2011, 11:54:51 »

niedorzecznie to zabrzmi ale czym prościej tym śmielej   :P zdejmij ga¼nik i przytkaj dłonią króciec, kopnij kilka razy, jak poczujesz na dłoni że wciąga, tj jest podciśnienie jako takie to kombinuj dalej, jak ledwo co to być może słabsza kompresja-przedmuchy lub  nieszczelność w skrzyni korbowej ( uszczelniacze  w tym labirynt) albo i to i to razem. Nie miałem i nie mam problemów z zapaleniem. kilka razy na ssaniu i chodzi ale stan silnika i labiryntu jak widać ok,  nie pchałem i nie stosowałem innych barbarzyñskich metod odpalania; tylko  raz z parę metrów popchałem, zapomniałem  o ssaniu ale to było jak kupiłem i Jawa TS stanowiła nie lada zagadkę  :> .

co do oceny podciśnienia to jak widzisz nie podam Ci konkretnych wartości a tym bardziej jak mocno powinno tę pomocną dłoñ przyciągać, po prostu powinno i już  <lookaround>
« Ostatnia zmiana: Marca 27, 2011, 13:38:38 wysłana przez madras30 »
Zapisane
3.5 (38) TS

Smiledogg

  • Świeżak
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 28
Odp: brak pomysłu i tematu Jawa TS nie odpala z kopa
« Odpowiedź #23 dnia: Marca 27, 2011, 15:06:20 »

Piotrex wyciągnąłeś jedno zdanie z całej wypowiedzi czoło jest skręcone. Jak się wleje paliwo bezpośrednio paliwo do cylindra przez głowice to odpali z kopa.
madras30 tak ściągaliśmy już ga¼nik i zasysa. zasysało ledwo ledwo ale po przeczyszczeniu kolanek i tłumików jest lepiej.
Nie wiem jak mocno ma zasysać w TS ale po wyczyszczeniu kolanek zasysa podobnie jak w mojej CZ ( podobnie bo trudno ocenić tak na "rękę" :) )
Ale co dziwne jak odkręciliśmy kolanka to mocniej ZASYSA£O przez wydechy niż przez króciec do ga¼nika <eek>
Zapisane
CZ 350 472.6 86r

Piotrex

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1143
  • Mustang EBE
Odp: brak pomysłu i tematu Jawa TS nie odpala z kopa
« Odpowiedź #24 dnia: Marca 27, 2011, 17:20:50 »

no tak ,
jednak zachodzę w głowę czemu czoło było rozkręcone? a jeśli tak chodził silnik to pewnie pod wpływem wibracji dostał jeszcze większych luzów a to może prowadzić do nieszczelności w komorze korbowej i  stąd się mogą brać te cyrki.(przedmuchy).



(trudno na odległość ocenić usterkę)
Zapisane
 


Podobne Tematy

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
5 Odpowiedzi
4400 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Grudnia 01, 2007, 14:24:55
wysłana przez lukash
jawa nie odpala

Zaczęty przez graxi69 Mechanika

9 Odpowiedzi
3860 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Listopada 15, 2008, 09:21:22
wysłana przez prezi
15 Odpowiedzi
7272 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Maja 05, 2016, 11:00:44
wysłana przez jknick
12 Odpowiedzi
7245 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Czerwca 30, 2011, 15:42:15
wysłana przez Two-Stroke
9 Odpowiedzi
2499 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Maja 01, 2020, 14:54:51
wysłana przez Adamu2T