Wolna Strefa Jawa - CZ

  • Maja 18, 2024, 17:17:45
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Autor Wątek: Żywotność wałów CZ 175  (Przeczytany 2615 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Pinio

  • Świeżak
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 21
  • była CZ 175 A.D 1974 jest Kle 500 i Romet kadet
Żywotność wałów CZ 175
« dnia: Lipca 25, 2013, 23:36:45 »

Mam do was pytanie. Jakie średnie przebiegi wytrzymuje wał od  175-tki? Coś mi zaczyna dzwonić przy przelocie 12 tys  i zastanawiam się czy igiełki na wale nie powiedziały już papa... Pierścienie wykluczam bo mają nalot 1,5 tys km na  jeszcze oryginalnym tłoku (  dla jasności pierścienie 2,5 mm  zjechane na płaszczyznówce  do luzu  0,2 mm w rowkach) Tłok cylinder  i pierścienie nominał
Zapisane
    Status GG

bezli†osny

  • Gość
Odp: Żywotność wałów CZ 175
« Odpowiedź #1 dnia: Lipca 26, 2013, 09:38:18 »

Ja nie mam 175-ki, ale z pewnością mogę ci ogólnie odpowiedzieć, że nie ma czegoś takiego, że ile wytrzymuje wał. Wszystko zależy od eksploatacji. Jak kupisz motór z drugiej ręki, to wiadomo, że może ci wał paść, bo mógł być brutalnie traktowany przez poprzedniego właściciela. Motór traktowany normalnie, standardowo, bez głupiego gazowania ponad maksymalne obroty, palenia gum, zrywania będzie ci z pewnością długo służył i nie zaznasz czegoś takiego, jak awaria wału. Przykładem jestem ja. Obecna moja Jawa 350 TS to już druga w życiu. Poprzednio wiele lat temu miałem Jawę 350 typ 634. Obie Jawy miały opinię, że padają w nich wały, he he. Poprzednia Jawa służyła mi bezawaryjnie przez 8 lat i sprzedałem ją w stanie idealnym. Obecna TS ma już 23 lata, przebieg ok. 35 tysięcy i lata nadal z miasta do miasta, jak pszczółka Maja z kwiatka na kwiatek ;) . Silnik nie był nigdy rozbierany.
« Ostatnia zmiana: Lipca 26, 2013, 10:25:36 wysłana przez bezli†osny »
Zapisane

Marcin_93

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 812
  • Czyżbym nie posiadał motocykla?
Odp: Żywotność wałów CZ 175
« Odpowiedź #2 dnia: Lipca 26, 2013, 17:59:29 »

Wał w cz 175 za czasów kiedy ojciec nią jeździł wytrzymał 90tyś km.
luzy były na korbie ale nic się nie sypnęło.
Jak ja zacząłem nią jeździć to zrobiłem jej kapitalkę. 4 lata w ekstremalnych warunkach leśnych na chińskiej korbie. Wał luzów nie ma, ale łożysko dzwoni. W sumie ono zaczęło dzwonić po bardzo małym przebiegu ale nim się nie przejmowałem.
Po prostu, musisz maszynę trzymać na obrotach. Nie maksymalnych a optymalnych dla tego silniczka.
Około pół manety gazu i nie zamulać, bo to klepie wał strasznie. Chcesz wolniej jechać to trybko niżej, troszkę gazu i jedziesz, a nie tak jak niektórzy 4bieg wbiją i jadą praktycznie na wolnych obrotach...
Zapisane
Bez motóra mina jest ponura

Jeśli zablokowało się - pchaj na siłę. Jeśli się rozleci, to znaczy, że i tak wymagało wymiany.
┌(-_-)┐┌(-_-)┘└(-_-)┘└(-_-)┐

xPredatorx88

  • Jawer
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 137
  • CZ 175/487
Odp: Żywotność wałów CZ 175
« Odpowiedź #3 dnia: Lipca 26, 2013, 18:12:54 »

Z tego co się oriętuje to wały w 1 cylindrowych są dużo wytrzymalsze. Coś tam jawsim pisał o tym. Chyba to było w bazie wiedzy w wątku o ,,ile wytzymuje silnik w knedlach" czy coś w tym stylu. A poza tym w cz 175/487 wał przenosi mniejsze siły niż np w cz 350 czy w jawie ts. Ale też dużo daje odpowiednie eksplotowanie jak przedmówcy piszą.
Zapisane
Najlepszy widok na burze? W moim wstecznym lusterku :]

CZ 175/487
 


Podobne Tematy

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
11 Odpowiedzi
5997 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Stycznia 23, 2013, 23:31:41
wysłana przez gustaw
8 Odpowiedzi
1067 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Lutego 05, 2024, 07:20:41
wysłana przez SztandeR