Wolna Strefa Jawa - CZ

  • Maja 17, 2024, 09:20:52
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Autor Wątek: [638]Czy zepsute przerywacze i kondensator mogą być przyczyną gaśnięcia silnika  (Przeczytany 5937 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Wódz

  • Gość

Witam!
Zaczynam je¼dzić na TS-ce i mam z nią niewielki problem. Otóż nie chce zapalić a jak już ją namówie to chwile pochodzi i zdycha.Ga¼nik czyściłem(mechanik powiedział że jest ok), zapłon ustawiał wcześniej wspomnieny mechanik, świece założyłem nowe(iskra jest ok).Zastanawiam się jaka może być przyczyna, faktem jest że jestem taki sprytny że lałem do niej mixol i to 1/30 <mur> , ale wydaje mi się że już ten olej powinna przepalić.Mechanik powiedział mi żebym wymienił przerywacze i kondensator.Czy zepsute przerywacze i kondensator mogą być przyczyną takich problemów??
Dziękuje i pozdrawiam!
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 15, 2012, 23:54:42 wysłana przez Bulo »
Zapisane

wskpan

  • Gość

himmm
z takich objaw wynika ze może pływak być zatopiony.
ja bym stawiał ze to coś z paliwem. a moze kranik zapchany i pochodzi chwilę wypali co powoli naleciało i gaśnie.
ale to i  tak za mało szczegulów napisałeś zeby dabrze zdiagnozować
przyczynę
Zapisane

Wódz

  • Gość

Kranik też jest ok, a co do pływaka to nie wiem jak go sprawdzić inaczej jak rozbieając ga¼nik(a robiłem to kilka razy) i sprawdzając jak czy sie blokuje.Mnie też się wydawało że to coś z paliwem ale nie wiem co...(odpaliłem ją wstrzykując troche paliwa bezpośrednio do cylindra).Jak po tym wykręce świece to z lewego cylindra dymek a prawy nic.Być może paliwo nie dochodzi do cylindra, ale czemu...
Zapisane

Johnny

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 789
  • JAWA TS350 '90 WSK 125 M06B3 '77

Coś tak czuję że w powietrzu unosi się zapach nieszczelności na czole wału :( poszukaj na forum było tojuż wałkowane wielokrotnie.

PS Chce byc złym prorokiem bo jak to czoło to bez rozpoławiania się nie obędzie.
Zapisane

Wódz

  • Gość

A mechanik nie wyczaił by tego na słuch przy ustawianiu zapłonu??Pojechałem do niego z ga¼niekiem ale powiedział że ga¼nik jest ok. Jak wyjechałem od tego gościa wszystko było ok(miała chyba troszke za niskie wolne obroty, bo ok 700).Przyjechałem do domu i oczywiscie umyłem maszyne i wtedy dupa...
Zapisane

Johnny

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 789
  • JAWA TS350 '90 WSK 125 M06B3 '77

Czoła na słuch nie wyczisz ale raczej to sie nagle nie psuje. A może instalacja wody dostała, ale to już powinna wyschnąć.
Zapisane

Wódz

  • Gość

Sprawa jest o tyle śmieszna że kupiłem ją niecałe dwa lata temu,a u mnie ma przejechane niecałe 700km <punk>,wiec zaczynam dopiero.Napewno by wyschło,bo raz że troche chodziła i zdechła a dwa to było to chyba 10 dni temu.Moja maszyna ma teraz 35000 i remontu chyba ni miała <offtopic>
Zapisane

Mienki

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2082
  • Jawa Tramp

ja jestem tego samego zdania co Johnny, może simmeringi pusciły zae starosci?????? a może powinienes jej wyregulować obroty i  ilosc wpuszczanej mieszanki bo jeśli ma je za niskie to może przygasac
Zapisane
http://mienki1987.blogspot.com/

_________________________________________________________________

lukasz85

  • Gość

Jawa ma dwa przerywcze i dwa kondensatory. Zazwyczj psuje się tak że przestaje pracować jeden gar. Dlatego pewnie to nie instalacja. Jednak warto zapłon wyregulować. Ciekawe czy ten mechanik nie jest przypadkiem samochodowy. Bo z moich doświadczeñ wynika że oni się nie znają na motocyklach. Jeżeli mają troche oleju w głowie to odmawiają napraw.  Kiedyś dałem motor do dobrego mechanika ale samochodowego. Tak s*******ł że wole sam grzebać.

Zacznij od świec może dostały przebicia albo się zamuliły od tego miksolu. Zamontuj ngk np. B7HS i zobacz co wtedy.
Zapisane

Wódz

  • Gość

Mechanik motocyklowy :)Właśnie moja chodzi na jednym garze.Kupiłem już kondensatory i przerywacze i teraz poprostu musze do tego gościa dojechać.Zapłon ponoć był tragicznie(6 mm), ustawił na 2,4 mm z tego co pamiętam.
A jaki olej polecacie??
Dzięki, lece do garażu :D
Zapisane

AndrewS

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1577
  • Jawa 350 88r

olej do paliwa czy do skrzyni ??

szukaj odpowiednich watkow na forum, bylo o tym juz
Zapisane
Pozdrawiam Andrzej
Jawa 350
FSO 125p 1.4 16V MPI
Rover 800
Puławy

Johnny

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 789
  • JAWA TS350 '90 WSK 125 M06B3 '77

Biorąc pod uwage przebieg maszyny oraz objawy coraz bardziej wygląda mi to na czoło wału.

Jeśli iskra na obu garach jest ok (zamieñ miejscami kable na przerywaczach a pó¼niej fajki na świecach- jeśli objawy będą dalej na tym samym cylindrze to na pewno nie jest to wina zapłonu) to pozostaje tylko paliwo, a skoro jeden gar pali to ga¼nik jest ok, pozostaje zatem nieszczelność gdzieś w skrzyni korbowej lub na garze.
Zapisane
 


Podobne Tematy

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
przerywacze

Zaczęty przez lyyy « 1 2 » Elektryka

43 Odpowiedzi
15371 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Maja 31, 2007, 08:30:35
wysłana przez toms99
4 Odpowiedzi
3108 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Marca 13, 2008, 19:18:14
wysłana przez Mienki
Znowu kondensator =(

Zaczęty przez tomakbest Elektryka

20 Odpowiedzi
8100 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Marca 04, 2009, 19:09:55
wysłana przez _Wujek samo Zło_
12 Odpowiedzi
7218 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Marca 29, 2012, 21:45:24
wysłana przez Jws
11 Odpowiedzi
3810 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Maja 12, 2016, 21:06:36
wysłana przez Bimberpołudnie