Wolna Strefa Jawa - CZ

  • Maja 17, 2024, 09:21:19
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Autor Wątek: STUKOT W CYLINDRZE POMOCY  (Przeczytany 6172 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

£uki2

  • Gość
STUKOT W CYLINDRZE POMOCY
« dnia: Października 15, 2006, 19:49:59 »

Mam jawe ts po kapitalnym remoncie silnika(nowe korbowody łożyska,na wale,tłoki,pierścienie(cały remont wyszedł okolo 900zł <furious>).Pierwszy raz jak odpaliłem motor to w prawym cylinddze(najgłosniej) było słychac stukot(tak jakby Tłok  udezał o głowice).Zdjolem głowice i wszystko okazało się ze jest w pożątku mimo to po ponownym odpaleniu dalej słysze stukot.Dzieje się tak przy zimnym silniku i im więcej dodam gazy tym coraz głośniej słysze ten stukot. :[.Niechce znowu wwalic w remont 900zł dlatego prosze pomózcie.
Zapisane

Tomek

  • Gość
Odp: STUKOT W CYLINDRZE POMOCY
« Odpowiedź #1 dnia: Października 15, 2006, 20:50:02 »

Witaj, ja mam identyczną sytuację  :[ na remont samego silnika wydałem nawet wiecej niż Ty... jedyne co mi tutaj przychodzi na myśl  to że koleś w warsztacie założył mi jakiś lipny korbowód z zadużym otworem na sworzeñ bo prawy tłok jest troche lu¼ny (zamiana sworzni i igiełek nie robi różnicy). wg mnie właśnie to może być powodem stukania. Jedynie co mi teraz pozostaje to albo dorobić gdzieś większy sworzeñ albo robić wał od nowa(o drugiej opcji nawet nie chcę myśleć...) Może masz to samo
Zapisane

Płosior

  • Gość
Odp: STUKOT W CYLINDRZE POMOCY
« Odpowiedź #2 dnia: Października 15, 2006, 23:36:57 »

cóż panowie podobne posty juz były ale jak chcecie to proponuje sciągnąc cylindry i pokrecic wałem i zobaczyc czy czoło nie ma luzu ........
Zapisane

AndrewS

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1577
  • Jawa 350 88r
Odp: STUKOT W CYLINDRZE POMOCY
« Odpowiedź #3 dnia: Października 16, 2006, 14:59:05 »

albo kostka nad czolem
Zapisane
Pozdrawiam Andrzej
Jawa 350
FSO 125p 1.4 16V MPI
Rover 800
Puławy

Tomek

  • Gość
Odp: STUKOT W CYLINDRZE POMOCY
« Odpowiedź #4 dnia: Października 16, 2006, 20:43:36 »

jesli chodzi o mnie to na pewno nie jest to ani czoło (mam nowe pełne) ani kostka(też nowa-nadwymiar), oba elementy siedzą bardzo ciasno. Co sądzicie o dorabianiu nadwymiarowego sworznia? Czy pchać się w to w ogóle? waga nowego musi być pewnie identyczna jak oryginału? jakiego materiału użyć? jakbyście mieli jakieś sugestie to będę bardzo wdzięczny. pozdrawiam
Zapisane

Johnny

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 789
  • JAWA TS350 '90 WSK 125 M06B3 '77
Odp: STUKOT W CYLINDRZE POMOCY
« Odpowiedź #5 dnia: Października 16, 2006, 20:51:14 »

Dobrabiać można ale musi to zrobić osoba która się na tym zna i dysponuje odpowiednim sprzętem. Trzeba dobrać odpoweidni gatunek stali, pó¼niej przetoczyć na odpwiedni wymiar, następnie szlifować (szlifierka do wałków) a na koniec nawęglać i hartować powierzchnię.
Zapisane

£uki2

  • Gość
Odp: STUKOT W CYLINDRZE POMOCY
« Odpowiedź #6 dnia: Października 16, 2006, 21:01:28 »

We¼cie mi wytłumaczcie jak ten sworzeñ może powodowa to że w cylindze słycha stukot(niejestem dobrym mechanikiem także prosze o pomoc) no i ja na górnym korbowodzie mam tak spasowane łożysko ze sworzniem że niema  wcale luzu zreszto tak też jest i na dole bo korbowody i łozyska są nowe a kostka (myśle ze to jest ta przegroda nad wałem u góry między karterami) siedzi bardzo ciasno a stuki są dalej
Zapisane

Płosior

  • Gość
Odp: STUKOT W CYLINDRZE POMOCY
« Odpowiedź #7 dnia: Października 16, 2006, 23:26:58 »

hmmm to dziwne :/ bo generalnie luzy w układzie korbowo tłokowym są wyczuwalne ręką i "na oko"  wiec napewno były by przez was zauważone
Zapisane

Tomek

  • Gość
Odp: STUKOT W CYLINDRZE POMOCY
« Odpowiedź #8 dnia: Października 17, 2006, 00:02:24 »

no i ja właśnie wyczuwam ten luz na łożysku igiełkowym prawego tłoka. Krew człowieka zalewa jak się okazuje, że tyle się namęczył i kasy włożył na marne bo pier... 'fachowiec' założył pewnie jakieś stare korbowody zamiast nowych  <furious> warsztat na rogu Sienkiewicza i Nowowiejskiej we Wrocławiu omijajcie szerokim łukiem!
szczerze mówią to załamałeś mnie jeszcze bardziej Johnny :[ , ale dzięki
Zapisane

MZiobro

  • Gość
Odp: STUKOT W CYLINDRZE POMOCY
« Odpowiedź #9 dnia: Października 24, 2006, 23:56:57 »

co Ty Tomek serio tak lipnie tam robia??ja slyszalem od paru zaufanych mechanikow ze tam calkeim calkiem robia to jhak jest wkoncu???na szlif cylindrow itp mam inny super zaklad we wroclawiu ale gdziie indziej wal zrobic jak na sienkwiecza to ne mam pojecia... <eek>
Zapisane

Tomek

  • Gość
Odp: STUKOT W CYLINDRZE POMOCY
« Odpowiedź #10 dnia: Października 29, 2006, 20:44:26 »

Pewnie miałem po prostu pecha, może Tobie zrobią dobrze. Też nie wiem niestety gdzie indziej we Wrocławiu lub okolicy robią wały do 2T
Zapisane

men350

  • Gość
Odp: STUKOT W CYLINDRZE POMOCY
« Odpowiedź #11 dnia: Listopada 01, 2006, 10:07:29 »

Kolego a  sworzen wyminiłęś
jak tak to masz za duzy luz na
korbowodzie ja naprzykład dałem
dotoczyc i dorobił mi   0-luzu>>>....
 <thumbup>
Zapisane

Tomek

  • Gość
Odp: STUKOT W CYLINDRZE POMOCY
« Odpowiedź #12 dnia: Listopada 03, 2006, 12:39:21 »

mam nowy, nawet dwa, w obu przypadkach jest to samo. To że mam za duży luz na korbie to wiem (oczywiście w główce a nie w stopie).
Rozumiem że toczyli Ci nowy sworzeñ tak? Jeśli tak to mógłbyś podać jakieś namiary na ten warsztat? pozdrawiam
Zapisane

Tomek

  • Gość
Odp: STUKOT W CYLINDRZE POMOCY
« Odpowiedź #13 dnia: Marca 02, 2007, 17:47:57 »

Ponawiam pytanko, czy ktoś wie może gdzie w okolicach Wrocławia można dorobić nadwymiarowy sworzeñ?
Zapisane

luki CZ

  • Gość
Odp: STUKOT W CYLINDRZE POMOCY
« Odpowiedź #14 dnia: Marca 04, 2007, 23:00:54 »

Ja mam cz 175 < z jednym garem> i mam to samo tylko u mni nie ma luzu na korbowodzie i jeszcze zauwazylem ze mam popekany tlok na dolnych ze tak to nazwie skrzydełkach wymienialem tlok 3 razy i mam znowu yo samo przez co morze byc takie cos?????
Zapisane

Tomek

  • Gość
Odp: STUKOT W CYLINDRZE POMOCY
« Odpowiedź #15 dnia: Marca 05, 2007, 10:43:45 »

A ja już się dowiedziałem gdzie można dorobić nadwymiarowy sworzeñ, tam gdzie mi wstawili ten lipny korbowód czyli na rogu Sienkiewicza i Nowowiejskiej we Wrocławiu. Nie wiem jeszcze na ile będzie on dobry, ale facet mówi, że robią to jak należy, czyli z nawęglaniem i w ogóle. Ma to kosztować jakieś 30zł. Piszę to w razie jakby ktoś miał podobny problem. Pozdro
Zapisane

fizyk0

  • Gość
Odp: STUKOT W CYLINDRZE POMOCY
« Odpowiedź #16 dnia: Marca 05, 2007, 15:11:35 »

Jak ktoś chce dorobić sworzeñ podam kolejność bo Johny troszke pomieszał nawęglania i hartowania nie robi się na koñcu bo sworzeñ podczas hartowania się pognie i nic z tego nie będzie.
Materiał 16HGM , 16 HG , 18 HGT, toczymy zgrubnie z zapasem pod szlif ,czyli wymair gotowego sworznia + około 0,3 - 0,4 mm , nawęglamy  na głębokość około 0,8 mm byle nie mniej niż zapas pod szlif , hartujemy na około 60-62 HRC i szlifujemy na wymiar taki jaki ma byc sworzeñ nie przekraczając 0,01 mm owalizacji i stożkowatości bo będzie lipa.Koszt wykonania jednego sworznia będzie około 10-krotnie większy niż nowego poniewąż sama obróbka cieplna (nawęglanie , hartowanie) to około 4 h.Dla przykładu koszt wykonania nadwymiarowgo sworznia u mnie w zakładzie to około 80-120 zł.Jeżeli facet chce Ci zrobić za 30 zł to jest napewno w plecy więc troszkę to dziwne.Chyba ,że ma podobny i jedynie go przeszlifuje.
Zapisane

ekeler

  • Gość
Odp: STUKOT W CYLINDRZE POMOCY
« Odpowiedź #17 dnia: Marca 05, 2007, 15:45:46 »

Jeśli jest to warsztat p. Sztatmilera (Albo podobne nazwisko), to lipa.
Nie polecam <hammer>
Zapisane

fizyk0

  • Gość
Odp: STUKOT W CYLINDRZE POMOCY
« Odpowiedź #18 dnia: Marca 05, 2007, 18:42:56 »

Zapomniałem o jednej rzeczy.W Jawie sworznie maja dwie grupy selekcyjne  dobierane względem igiełek.Sworznie maja kropkę czerwoną lub niebieska(oczywiście widać ją jeśli sworzen jest nowy jest to zwykła farba).Czerwony sworzeñ jest ciaśniejszy czyli o kilka setek większy na średnicy.Skontaktuj sie z f-mą IMPOL p. Ruszyka i zapytaj się o czerwone sworznie do Jawy.Być może te kilka setek wystarczy i będziesz miał problem z głowy.Koszt jednego sworznia to chyba 12 zł.
Zapisane
 


Podobne Tematy

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
10 Odpowiedzi
6115 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Maja 23, 2006, 20:57:36
wysłana przez cezet175
10 Odpowiedzi
5934 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Kwietnia 18, 2012, 10:57:41
wysłana przez mostasz
[ 638-1 ] Stukot w cylindrze

Zaczęty przez lolnik904 Mechanika

17 Odpowiedzi
5562 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Maja 07, 2012, 12:46:26
wysłana przez Setho
17 Odpowiedzi
7453 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Czerwca 27, 2013, 15:42:02
wysłana przez Pablo1
21 Odpowiedzi
5972 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Września 14, 2014, 01:05:11
wysłana przez bonzots