Wolna Strefa Jawa - CZ

  • Kwiecień 29, 2024, 03:02:02
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Autor Wątek: Białe klosze  (Przeczytany 7211 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

tomakbest

  • Gość
Białe klosze
« dnia: Styczeń 08, 2009, 17:12:38 »

Jak w temacie....
Kierunki sobie skombinuje bo mam od etz 250 to są na alledrogo.pl
Ale wie ktoś gdzie można dostać biały, tylni klosz do Jawy 350 ???
Zapisane

jawol RIP

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2078
  • Jawa 350/638-5 CZ 175/450
Odp: Białe klosze
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 08, 2009, 18:21:03 »

Nigdzie  :-/
Nie istnieje taki klosz.
Zapisane

wysoki33

  • Gość
Odp: Białe klosze
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 08, 2009, 19:12:34 »

Ja mam białe klosze kierunków do Jawy (do obejrzenia w galerii na czarnej Jawie). Jakbyś miał ochotę to mogę je sprzedać.
Zapisane

tomakbest

  • Gość
Odp: Białe klosze
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 08, 2009, 19:24:02 »

dzięki wysoki ale ja mam kierunki od etz 250...
to raczej nie zapasują :P
Zapisane

tomakbest

  • Gość
Odp: Białe klosze
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 08, 2009, 19:29:29 »

a tak poza tematem...
wysoki, jak zrobiłeś sobie ten bak??
Zapisane

wysoki33

  • Gość
Odp: Białe klosze
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 08, 2009, 21:52:10 »

Ja już z takim kupiłem, ale było do niego dospawany kawałek blachy i to wszystko ładnie(?) poszpachlowane. Generalnie nie jest w nim zwiększona pojemność, tylko tak dla picu.
Zapisane

von_Majzel

  • Gość
Odp: Białe klosze
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 09, 2009, 09:31:28 »

Ja mam biale klosze z przodu na kierunkach . Sa z polskiego ¯uka =)
Tylnej lampy bialej "do Jawy" nigdy nie widzialem .
Zapisane

Marcino666

  • Gość
Odp: Białe klosze
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 09, 2009, 22:43:38 »

Mienki wyluzuj przecież nie wszystkie przeróbki wspomniane wyżej to od razu agro tuning. We¼my np. przedni błotnik który podczas deszczu zamiast kierować wodę pod silnik  kieruję ją na moje buty, a biała klosz z tyłu w połączeniu z białym motocyklem może nawet ładnie wyglądać.
Zapisane

Xargo1

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 706
  • Budyñ śmierdzi...
Odp: Białe klosze
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 10, 2009, 02:17:44 »

Mienki - masz rację, ponieważ dla mnie tuning jawy to też jest poroniony pomysł, ale stety (albo i nie) lata PRL-u się skoñczyły, teraz każdy może pisać i mówić na każdy temat jaki chce (w granicach rozsądku). Tak więc temat zostanie - nie będziemy wywalać tego co jest fe, a zostawiać tylko tego co podoba się ogółowi. Zamiast tego (wg. mnie) lepiej jest wytłumaczyć autorowi jego głupie pomysły i ukierunkować go na dobrą drogę niż kasować wszystkie jego głupie wypowiedzi. Tak więc MaNIaK350, BoNes - chcecie zmienić wygląd swoich jaw? Proszę bardzo. Nawet będę wam kibicował. Ale nie róbcie tego jak wieśniacy z największego zadu*** w Polsce, tylko zróbcie coś czego wszyscy w koło będą wam zazdrościć. Mówicie neony pod bakiem i silnikiem - nie wydaje się wam że to ma poklask tylko u młodzieży poniżej 15 roku życia? Bo jak na razie neony widziałem TYLKO w różnej maści skuterach ujeżdżanych przez nieletnich. Poza tym nie trzeba chyba dodawać ze jest to nielegalne? To samo odnośnie zestawu audio pod siedzeniem. To jest za przeproszeniem chyba najbardziej poroniony pomysł jaki jest (pomyślcie tylko jak słychać takie audio podczas jazdy lub na ile starczy wam akumulator zanim kompletnie wyzionie ducha i będziecie musieli pchać jawę do domu, bo nawet z pychu nie odpali). Pomysł na białe tarcze czy pług pod silnikiem też nie należy wg. mnie do super pomysł, aczkolwiek zależy to również od wykonania i tego jak będzie się to wkomponowywało w całość wyglądu. Natomiast odnośnie błotników czy innych opon to nie mam nic przeciwko. Oryginalne błotniki nie są zbyt urodziwe, to samo z oponami. Poza tym 20 letnie opony nie trzymają się dobrze podłoża więc jest to też inwestycja we własne bezpieczeñstwo. Podobna sytuacja dotyczy detali - kierunki, manetki, lusterka itp. mogą dodać jawie sporo uroku. Zresztą poszukajcie sobie na necie artykułu ze ¦wiata motocykli o jawie Milimetra i popatrzcie jak w delikatny sposób można ze zwykłej jawy zrobić motocykl, którego będzie wam zazdrościć cała Polska - bo jak dla mnie ta jawa to cud, miód, malina, piwo i orzeszki :P
Zapisane

tomakbest

  • Gość
Odp: Białe klosze
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 10, 2009, 07:45:01 »

ciekawe skąd dorwał takie oponki
odnośnie tamtego to ja mam dopiero 16l. to do roboty nie chodze i jak narazie nie stać mnie na jakieś zaj... przeróbki
Zapisane

HubertBaran

  • Gość
Odp: Białe klosze
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 10, 2009, 10:37:59 »

on niedorwał opon tylko kupił nakładki które sie przykleja do opony.

Pług nie był by taki głupi z 1 prostego wzgledu mniej syfu na silniku od spodu;] Sam mysle co zrobić z przednim błotnikiem.

Białe klosze kierunkowskazów to inwestycja w bezpieczeñstwo sporo lepiej widac je w dzieñ.
Zapisane

Wojt@s

  • Gość
Odp: Białe klosze
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 10, 2009, 11:03:01 »

Co do pługu, ja mam u siebie zrobioną flanszę przez pierwszego właściciela, i faktycznie to z leci spod koła to odbija się od flanszy i tyle. Silnik czysty pozostaje:)
Zapisane

kamil

  • Gość
Odp: Białe klosze
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 10, 2009, 11:37:03 »

IMO do przerabiania najlepsza jest CZ 350 i Jawa 350 serii 634. TS-ki są wg. mnie po prostu brzydkie.  :P Błotniki ze starego japoñca - chromowane, coś na wzór tych od Hondy CB 750 pierwszej generacji. Aluminiowa polerowana lampa, aluminiowe przełączniki, klamki. Pasujące do tego manetki, kubki zegarów ze stali nierdzewnej wypolerowanej, kierunkowskazy typu 'jajko', lampa tylna Junacka. Dokładamy do tego kolor British Racing Green i mamy cud motocykl. Jak przerabiać to z gustem i bez buractwa. Moja za 3 miesiące będzie gotowa.  :D

Jawsim pokazał, że można zrobić coś fajnego - nie wystąpił w jego TS przerost formy nad treścią. Wy panowie zastanówcie się nad audio, pługiem, neonami i innym syfem. Granica pomiędzy fajnie zrobioną maszyną, a wiejskim remizocyklem jest bardzo cienka.   :P
Zapisane

_Wujek samo Zło_

  • Mistrz Zła...
  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1345
  • przekażcie mu że Belzebubik się o niego pytał....
Odp: Białe klosze
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 10, 2009, 12:37:46 »

no nie wierze że nawet polerowana lampa z jawy czy cz może być ładna ...
Zapisane
"Szukajcie, a znajdziecie. Proście, a będzie wam dane - Kiedyś prosiłem Boga o rower, po latach zrozumiałem, że Bóg nie działa w ten sposób. Ukradłem rower i prosiłem Boga o przebaczenie" ;)

Mienki

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2082
  • Jawa Tramp
Odp: Białe klosze
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 10, 2009, 13:00:25 »

Turbo wlaśnie mailem sie ciebie jakis czas temu pytac udało ci sie zmiescic ten wkład clear z Vw do jawy co myslałeś ( bo to chyba ty myslałeś?) jak to zrobiles to podaj jakies fotki jak to wyszło
Zapisane
http://mienki1987.blogspot.com/

_________________________________________________________________

tomakbest

  • Gość
Odp: Białe klosze
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 10, 2009, 14:52:45 »

Wojt@s, a mógłbyś podesłać zdjęcia tej twojej flanszy?
Zapisane

Wojt@s

  • Gość
Odp: Białe klosze
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 10, 2009, 17:51:54 »


Proszę bardzo, flansza  się składa z dwóch elementów , dół i góra. Teraz wyrzuciłem górne mocowanie bo mam gmole, ale ogólnie ktoś koncepcje miał bardzo dobrą.
Zapisane

HubertBaran

  • Gość
Odp: Białe klosze
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 11, 2009, 16:40:05 »

Lampa w CZ jest dla mnie ładna jesli chodzi o tył. Zato pomysał bym nad zmiana przedniej i jakimś zabudowaniu tego wszystkiego tak zeby te kable nie wystwały. 
Zapisane
 


Podobne Tematy

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
11 Odpowiedzi
4137 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Luty 03, 2013, 23:33:37
wysłana przez witeczki
1 Odpowiedzi
3068 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Marzec 16, 2013, 19:15:54
wysłana przez Mofeix