Wolna Strefa Jawa - CZ

  • Marzec 29, 2024, 05:42:25
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Autor Wątek: Dławienie na czwartym biegu?  (Przeczytany 4406 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Teraderra

  • Świeżak
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5
  • Czyżbym nie posiadał motocykla?
Odp: Dławienie na czwartym biegu?
« Odpowiedź #25 dnia: Lipiec 31, 2020, 11:19:04 »

Spieszę opowiedzieć gdzie najprawdopodobniej leży przyczyna dolegliwości mojej Jawy. Otóż jak to w życiu bywa problem okazał się banalny i nie raz omawiany a mianowicie zanieczyszczona benzyna przez uwolnioną rdzę w zbiorniku a co dalej idzie przypchane gaźniki i tak dalej... Pomimo zastosowania dwóch lub trzech filtrów takiego "papu" Jawa nie chce! Potwierdzę to jeszcze po dokładnym czyszczeniu (wybór sposobu do dyskusji). Dziwne tylko, że na innych biegach jakoś "żarła". Podpowiedzią stał się fakt gdy motocykl w jednym momencie samoistnie zgasł na postoju. Wieczorny półmrok i oględziny zbiornika przy użyciu latarki chyba to potwierdził.Jeszcze jedna uwaga do kolegi Holgera wymiar 4.0 nie zwiększa średnicy opony, która dalej wynosi 18"opony. Mówi on o jej szerokości w przybliżeniu 10 cm ale może źle zrozumiałem. A tak nawiasem mówiąc podziwiam Twoją Jawę (także z relacji złotów) zrobioną ze smakiem i wyczuciem estetyki... chapeau bas!!!
Zapisane

Yabaman

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1095
  • 638.1+562.10; 362 Californian; ETZ251 SW x 3
Odp: Dławienie na czwartym biegu?
« Odpowiedź #26 dnia: Lipiec 31, 2020, 12:21:55 »

18 cali to srednica obreczy. A opona 18-4.00 ma wieksza srednice zewnetrzna niz np. 18-3.50. I dlatego silnikowi jest troche ciezej.

holger RIP

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2416
  • Jawa 639/634
Odp: Dławienie na czwartym biegu?
« Odpowiedź #27 dnia: Lipiec 31, 2020, 13:08:10 »

Dokładnie :), i to nawet nie trochę ale dużo ciężej.

Pietras

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 644
Odp: Dławienie na czwartym biegu?
« Odpowiedź #28 dnia: Lipiec 31, 2020, 15:06:52 »

Jeżdżę na oponie 4.10 tak długo jak długo mam Jawę czyli z 12 lat.
Nie wiem jak jeździ jawa na oponie 3.5. Moja 634 popier.. la na kółku 17 zębów. Pod górkę się rozpędza. Także chyba musisz dalej szukać przyczyny.
Zapisane
Jawa to świetny motocykl pod warunkiem że wymieni się z tuzin części na inne, lepsze.
Niektóre oryginalne rozwiązania są śmieszne i należy je poprawic.

Yabaman

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1095
  • 638.1+562.10; 362 Californian; ETZ251 SW x 3
Odp: Dławienie na czwartym biegu?
« Odpowiedź #29 dnia: Lipiec 31, 2020, 15:14:26 »

Przyczyna (zaszlamiony uklad zasilania) juz zostala znaleziona. Ja tylko wyprostowalem bledne przekonanie Kolegi o jednakowej srednicy wszystkich opon montowanych na knedlowej obreczy.

Pietras

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 644
Odp: Dławienie na czwartym biegu?
« Odpowiedź #30 dnia: Lipiec 31, 2020, 15:22:37 »

Oki, spoczko. Syf w zbiorniku trzeba wymyć. Jakby kolega musiał zrobić nową siatkę na rurki kranika te w zbiorniku. To można je zrobić z miedzianej siatki takiej do robienia wina itp.super się formuje i łatwo lutuje. Już kilka lat sprawdza się u mnie w zbiorniku. Oczka siatki można wybrać bardzo różne. Ja tą siatkę zrobiłem ciut wyższą od fabrycznej aby zwiększyć jej powierzchnię.
We filtrze papierowym gromadzi się mało syfu ale to chyba oznacza że należy to tej siatki niebawem zajrzeć.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 31, 2020, 15:24:10 wysłana przez Pietras12v »
Zapisane
Jawa to świetny motocykl pod warunkiem że wymieni się z tuzin części na inne, lepsze.
Niektóre oryginalne rozwiązania są śmieszne i należy je poprawic.

azbescik2

  • Klubowicz
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1157
  • w moich rękach od 99 r
Odp: Dławienie na czwartym biegu?
« Odpowiedź #31 dnia: Lipiec 31, 2020, 15:47:52 »

Apropos filtru papierowego już parę razy miałem przypadek że filterek za 3.50 no name ze sklepu z gratami do skoterow rozpadał się nie puszczał paliwa i na końcu zaklejał gaznik , potem szfagier mnie uświadomił przy flaszce że są też filtry np do płynu do spryskiwaczy wyglądają identycznie jak te do paliwa tylko wkład papierzany jest inny . Od kiedy kupoje filtry znanych marek chociażby filtrona który przeznaczony jest do paliw  nie mam żadnych problemów z soprajsem podczas jazdy  :)
Zapisane
    Status GG

Pietras

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 644
Odp: Dławienie na czwartym biegu?
« Odpowiedź #32 dnia: Lipiec 31, 2020, 18:15:08 »

A tu mogę Cię zaskoczyć bo mam gdzieś filterek filtrona bardzo podobnie wyglądający jak ten u Ciebie w Czesi i za huhu nie puszcza w pełni paliwa że zbiornika Jawy.  On nadaje się do popmy raczej.  Filtry jak piszesz mają swoje parametry, nie może być zbyt "ciasny".
Zapisane
Jawa to świetny motocykl pod warunkiem że wymieni się z tuzin części na inne, lepsze.
Niektóre oryginalne rozwiązania są śmieszne i należy je poprawic.

Maliniasty

  • Murarz, piekarz, akrobata, z zamiłowania mechanik.
  • Global Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3258
  • Panie... a kto to poskłada...
Odp: Dławienie na czwartym biegu?
« Odpowiedź #33 dnia: Lipiec 31, 2020, 18:21:51 »

Ja to w swojej jawie chyba przewałkowałem wszystko by pozbyć się takiego efektu.
Zmieniłem zapłon na Z04, gaźnik kupiłem na 4motor, zmieniłem opony na fabryczne rozmiary... co się okazało? ucięty był wkład tłumika o jakiś 1 cm, po wymianie na "cały" problem zniknął.


Co do filtrów paliwa, na najlepszym powrocie ze zlotu czyli Krasnobród ====> Staropole na A4 musiałem filtr paliwa (filtron) wywalić, nie mogłem dogonić chłopaków, brakowało jej paliwa, teraz gdy zakładam kranik jak Yabaman nie mam zamiaru zakładać na wężyk nic, sitko w nim wygląda sążnie :D jeśli będzie taka potrzeba to postaram się wykonać filtr samodzielnie.
Zapisane
Motocykle wciągają jak woźny flaszkę :)

Teraderra

  • Świeżak
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5
  • Czyżbym nie posiadał motocykla?
Odp: Dławienie na czwartym biegu?
« Odpowiedź #34 dnia: Lipiec 31, 2020, 19:19:27 »

Tak wyglądało paliwo zlane z baku! :o
Zapisane

Maliniasty

  • Murarz, piekarz, akrobata, z zamiłowania mechanik.
  • Global Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3258
  • Panie... a kto to poskłada...
Odp: Dławienie na czwartym biegu?
« Odpowiedź #35 dnia: Lipiec 31, 2020, 19:51:37 »

Kompocik, bak dobrze jest od środka pomalowac by uniknąć takich problemów.
Zapisane
Motocykle wciągają jak woźny flaszkę :)

Bimberpołudnie

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 778
Odp: Dławienie na czwartym biegu?
« Odpowiedź #36 dnia: Lipiec 31, 2020, 21:19:59 »

Można też raz wyczyścić a później tankować do pełna
Zapisane

Pawand

  • v-ce President JAWA-ČEZET KLUB POLSKA
  • Global Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 863
  • Jawa 350 TS 638,
Odp: Dławienie na czwartym biegu?
« Odpowiedź #37 dnia: Sierpień 11, 2020, 10:20:14 »

Ja to w swojej jawie chyba przewałkowałem wszystko by pozbyć się takiego efektu.
Zmieniłem zapłon na Z04, gaźnik kupiłem na 4motor, zmieniłem opony na fabryczne rozmiary... co się okazało? ucięty był wkład tłumika o jakiś 1 cm, po wymianie na "cały" problem zniknął.


Co do filtrów paliwa, na najlepszym powrocie ze zlotu czyli Krasnobród ====> Staropole na A4 musiałem filtr paliwa (filtron) wywalić, nie mogłem dogonić chłopaków, brakowało jej paliwa, teraz gdy zakładam kranik jak Yabaman nie mam zamiaru zakładać na wężyk nic, sitko w nim wygląda sążnie :D jeśli będzie taka potrzeba to postaram się wykonać filtr samodzielnie.
Po podobnych przygodach ( m.in. zabrałem sie z za wyprzedzanie tira  w diwe osoby z bagażem i w połowie zaczęło brakować paliwa) wywaliłem filtr wogóle i od kilku lat jeżdżę bez. Raz do roku przeczyszczam gaźnik. Nie mam żadnych problemów, ani nadmiernie zasyfionego gaźnika. Moim prywatnym zdaniem szkoda kasy i pierniczenia sie z filtrami. Nawet jak jeździsz z filterm to przy czyszczeniu gaźnika widać w nim zawsze jakieś paprochy.
Zapisane
 


Podobne Tematy

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
23 Odpowiedzi
7140 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Wrzesień 24, 2012, 12:09:27
wysłana przez Kutron RIP
30 Odpowiedzi
5947 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Kwiecień 23, 2014, 20:56:36
wysłana przez hawer
6 Odpowiedzi
2068 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Sierpień 11, 2018, 23:00:57
wysłana przez Markus_jawa 175
8 Odpowiedzi
1256 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Czerwiec 28, 2022, 17:10:20
wysłana przez Rozztocz
14 Odpowiedzi
1083 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Styczeń 27, 2023, 20:34:46
wysłana przez azbescik2