Wolna Strefa Jawa - CZ

  • Maja 01, 2024, 23:05:12
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Autor Wątek: [Jawa 175] Problem: Obroty; Niespalona mieszanka; Odpalanie zimnej z kopa.  (Przeczytany 7259 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

jknick

  • Młodszy Jawer
  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 83

Witam,
Przez spory okres czasu mam problem z Jawą 175 typ 365. Odpalenie zimnego motoru sprowadza sie do 30 kopnięc i kombinacji z manetką oraz ssaniem. Jak raz odpali to potem juz bezproblemowo pali z kopa.
Drugi problem jest taki że na lączeniu kolanka z cylkiem wręcz pluje miesznką, takim jakby smarem. Jakiś rok temu silnik był rozpoławiany więc na łączniu nie powinno byc zadnych nieszczelności.
Trzeci problem: motor ma problem z średnimi i wysokimi obrotami. Na niskich jest spoko, ale jak sie odkreci manetkę do połowy lub do koñca wtedy zawsze jest takie same zjawisko- motor gaśnie, hamuje, //trwa to jakies 3sek// a potem dostaje verwy. Od razu mówie że skorztsrałem z szukajki i owszem jest sporo tematów na temat obrotów lecz tam ten problem wyglada jak odciecie doplywu paliwa a nie jak chwilowy brak mocy. Oczywiści zapłon ustawiany i to kilka razy, i ksiązkowo i na pałe. Ga¼nik czyszczony i regulowany za pomocą śrubki powietrza i iglicy. Regulacja gaznika jakby nie dawala zadnych efektow. Jedynie takie ze motor tracił na mocy ale problem nadal występował. Takie rzeczy jak kranik i filtr w komorze pływakowej też czyszczone, paliwko leci ok. Jeżeli chodzi o regulacje to chyba tylko nie regulowałem pływakiem. Ale czy to by miało aż takie znaczenie? Nie mam pomysłu co dalej robic, regulacja zaplonu i gaznika(oprocz tego plywaka) nic nie daje... Jakieś propozycje? :)
Zapisane

Johnny Moped

  • Gość
Odp: [Jawa 175] Problem: Obroty; Niespalona mieszanka; Odpalanie zimnej z kopa.
« Odpowiedź #1 dnia: Marca 30, 2009, 19:33:23 »

A co z simmeringami?
Zapisane

jknick

  • Młodszy Jawer
  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 83
Odp: [Jawa 175] Problem: Obroty; Niespalona mieszanka; Odpalanie zimnej z kopa.
« Odpowiedź #2 dnia: Marca 30, 2009, 19:38:33 »

Wymienione podczas rozpołowiania. Pierścionki tez.
Zapisane

Johnny Moped

  • Gość
Odp: [Jawa 175] Problem: Obroty; Niespalona mieszanka; Odpalanie zimnej z kopa.
« Odpowiedź #3 dnia: Marca 30, 2009, 19:57:01 »

Powiedziałeś że zapłon ustawiony - a jak wygląda iskra?
Zapisane

gustaw

  • Jawa 354/03 + velorex 561
  • Global Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2222
    • moja stronka
Odp: [Jawa 175] Problem: Obroty; Niespalona mieszanka; Odpalanie zimnej z kopa.
« Odpowiedź #4 dnia: Marca 30, 2009, 22:31:50 »

hmm jego po prostu chyba zalewa zmieniałeś pływak?? sprawa wygląda tak   motocykl stoi 1dzien  kranik przepuszcza troszkę pływak nie trzyma i zalewa maszynę przychodzisz rano chcesz odpalić i dupa zalany kopiesz 30 razy w koñcu odpala ale jednak pływak dalej nie trzyma bo ma zjechany stożek i puszcza przy małych obrotach go zalewa dopiero na wysokich przepala nadmiar mieszanki . kup nowy pływak
Zapisane
Jawa 354/03 + velorex 561, jawa 354/06 , komar 2, Cz 350 6v

jknick

  • Młodszy Jawer
  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 83
Odp: [Jawa 175] Problem: Obroty; Niespalona mieszanka; Odpalanie zimnej z kopa.
« Odpowiedź #5 dnia: Kwietnia 14, 2009, 10:14:25 »

Witam po przerwie,
Regulacja pływaka dużo dała. Widac było różnice, której nie bylo w przypadku regulacji samą śruba powierza. Problem sie zmniejszyl ale nadal jest. Juz nie tak odczuwalny ale nadal denerwuje. Zauwazylem luz między świecą a cylindrem. Niby swiece dokrece do konca i trzyma sie ok ale po odpaleniu powstaje luz. Z tym ze nie da sie tej swiecy odkrecic palcami do konca. Palcami mozna tylko o pare stopni kręcic. Podczas jazdy wydostaje sie tamtedy mieszanka i cieknie po cylindrze do tylu(a wiec i do gory) co dowodzi ze dzieje sie to na prcujacym silniku podczas jazdy. Zanim kupie nową głowice- Macie jakis pomysl na tymczasowe uszczelnienie miedzy glowica a swiecą? Mógłbym dzieki temu juz teraz normalnie jezdzic a po drugie przekonalbym sie czy ta nowa głowica roozwiąze problem. Podwojna metalowa uszczelka nic nie dala. Moze folią aluminiową owinąc gwint?
Zapisane

Mienki

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2082
  • Jawa Tramp
Odp: [Jawa 175] Problem: Obroty; Niespalona mieszanka; Odpalanie zimnej z kopa.
« Odpowiedź #6 dnia: Kwietnia 14, 2009, 10:30:06 »

primo; nie może ci nic ciec na połączeniu cylinder świeca raczej na głowica świeca, chyba ze chodzi ci o nieszczelność pomiędzy głowicą a cylindrem bo troszkę namieszałeś w swojej wypowiedzi???? ja niczym bym nie owijał i nie kombinował bo jak ci ja wyrwie z gwintem i wystrzeli to może być nieszczęście.... za tulejuj te głowice albo wsad¼ nowa....  w twoim przypadku mieszanka która zamiast być sprężona tak by w gmp wybuchnąć jest wytryskiwana przez szczelinę pomiędzy świecą a głowicą... ucieka ci kompresja i mieszanka stad nie możesz jej odpalić, jak dałeś jej więcej benzyny na cylinder to wszystkiego nie wypluwało i  jakoś odpalała ...
Zapisane
http://mienki1987.blogspot.com/

_________________________________________________________________

jknick

  • Młodszy Jawer
  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 83
Odp: [Jawa 175] Problem: Obroty; Niespalona mieszanka; Odpalanie zimnej z kopa.
« Odpowiedź #7 dnia: Kwietnia 14, 2009, 13:41:35 »

Tak, chodzilo mi o nieszczelnosc miedzy glowica a swieca. Wsio sie zgadza ze ucieka mieszanka i kompresja ale mi chodzi o tymczasowe uszczelnienie poki nie kupie glowicy. O to ze wystrzeli to sie nie ma co martwic bo swieca mocno siedzi. Na tyle mocno ze nawet kluczem ciezko odkrecic. Jest po prostu taki dziwny luz ze mozna palcami troszke swiece przekrecic ale tylko troche, dalej nie da rady. 
Zapisane

Mienki

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2082
  • Jawa Tramp
Odp: [Jawa 175] Problem: Obroty; Niespalona mieszanka; Odpalanie zimnej z kopa.
« Odpowiedź #8 dnia: Kwietnia 14, 2009, 15:28:36 »

możesz spróbować nałożyć na gwint trochę konopi/pakuł i skręcić ale nie wiem czy to coś da....
Zapisane
http://mienki1987.blogspot.com/

_________________________________________________________________

grom

  • Gość
Odp: [Jawa 175] Problem: Obroty; Niespalona mieszanka; Odpalanie zimnej z kopa.
« Odpowiedź #9 dnia: Kwietnia 14, 2009, 21:07:16 »

Z tym wyciekiem przez świece to byłbym ostrożny trochę paliwa trochę ciepła mała iskra i CZ płonie!
Zapisane

7Kubik7

  • Gość
Odp: [Jawa 175] Problem: Obroty; Niespalona mieszanka; Odpalanie zimnej z kopa.
« Odpowiedź #10 dnia: Kwietnia 14, 2009, 21:20:30 »

Nom grom ma racje. Kup nową głowice lub starą ''doprowad¼ do porządku''  i dopiero potem spokojnie śmigaj.   ;)
Zapisane

_Wujek samo Zło_

  • Mistrz Zła...
  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1345
  • przekażcie mu że Belzebubik się o niego pytał....
Odp: [Jawa 175] Problem: Obroty; Niespalona mieszanka; Odpalanie zimnej z kopa.
« Odpowiedź #11 dnia: Kwietnia 14, 2009, 21:44:50 »

nie rozumiem jak może ciasne połączenie gwintowane pozwalać na jakikolwiek ruch a tym bardziej palcami- jak silnie dokręcasz świece ? może masz zjechany gwint w głowicy? Jak to jest możliwe skoro dokręcasz to przy użyciu klucza ?  Jakiego klucza używasz- może jakiegoś wychehłanego "rurkowca" ? Może masz jakieś kosmiczne świece ze stożkowymi gwintami ? (chyba motocraft dla forda robi takie wynalazki)
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 15, 2009, 11:07:31 wysłana przez Pawel »
Zapisane
"Szukajcie, a znajdziecie. Proście, a będzie wam dane - Kiedyś prosiłem Boga o rower, po latach zrozumiałem, że Bóg nie działa w ten sposób. Ukradłem rower i prosiłem Boga o przebaczenie" ;)

jknick

  • Młodszy Jawer
  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 83
Odp: [Jawa 175] Problem: Obroty; Niespalona mieszanka; Odpalanie zimnej z kopa.
« Odpowiedź #12 dnia: Kwietnia 15, 2009, 18:42:15 »

heh, to są stare czeskie swiece. Faktycznie jest to dziwne bo po dokreceniu kluczem swieca mocno sie trzyma i ani drgnie. Natomiast po odpaleniu silnika sila wybuchu mieszanki robi swoje i swieca lapie dziwny luz- mozna nią krecic palcami ale tylko o pare stopni, calej nie da sie wykrecic palcami, trzeba uzyc klucza. No coz, trzeba bedzie poszukac w okolicy glowicy do tego motorka.
Zapisane

Mienki

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2082
  • Jawa Tramp
Odp: [Jawa 175] Problem: Obroty; Niespalona mieszanka; Odpalanie zimnej z kopa.
« Odpowiedź #13 dnia: Kwietnia 15, 2009, 18:48:23 »

kup tez lepiej nowe świece może to świeca ma już wyszczerbiony i wytarty gwint i puszcza..... ja bym wsadził nowa głowice albo te zatulejowal.... kombinowanie moze się ¼le skoñczyć
Zapisane
http://mienki1987.blogspot.com/

_________________________________________________________________

gucio695

  • Młodszy Jawer
  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 61
Odp: [Jawa 175] Problem: Obroty; Niespalona mieszanka; Odpalanie zimnej z kopa.
« Odpowiedź #14 dnia: Maja 05, 2016, 07:40:17 »

Witam,

Przesyłam zdjęcia gażnika o które prosiłeś.
Dane jakie odczytałem na gażniku to:
Nr na korpusie: 2924 SBD 12
Nr na zaślepka dyszy:4
Nr na dyszy iglicy: 0.6 lub 9.0 ;) .




Zapisane
CZ 450 '62, WFM 06 S34 '64, Virago XV1000 '85
> Lubie Starsze :)

jknick

  • Młodszy Jawer
  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 83
Odp: [Jawa 175] Problem: Obroty; Niespalona mieszanka; Odpalanie zimnej z kopa.
« Odpowiedź #15 dnia: Maja 05, 2016, 11:00:44 »

Dzięki wielkie  :) . To ważna informacja bo udało mi się zdobyć właśnie taki gaźnik. Teraz wiem, że dysze w nim są odpowiednie. Czyli główna 90 i od wolnych pewnie jak i u mnie masz 45. Wczoraj były testy -  średnio udane. Pomimo iglicy w najniższym położeniu wydaje się, że jest strasznie, ale to strasznie podatna na zalanie. Dziś powalczymy dalej.
PS. Na iglicy rozpylacza jest oznaczenie C6 (?) i jest trochę inna niż ta z gaźnika 634.7. Iglica w pływaku też jest trochę inna. Także jest czym się bawić w przekładanie z jednego gaźnika do drugiego.
Zapisane
 


Podobne Tematy

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
5 Odpowiedzi
4386 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Grudnia 01, 2007, 14:24:55
wysłana przez lukash
odpalanie i obroty

Zaczęty przez jawa 1234 « 1 2 » Mechanika

25 Odpowiedzi
8142 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Marca 20, 2008, 07:49:21
wysłana przez connect
10 Odpowiedzi
3891 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Sierpnia 16, 2008, 09:51:55
wysłana przez MaRaS
5 Odpowiedzi
4480 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Marca 15, 2012, 21:39:47
wysłana przez adriano518
9 Odpowiedzi
2484 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Maja 01, 2020, 14:54:51
wysłana przez Adamu2T