Wolna Strefa Jawa - CZ

  • Kwiecień 29, 2024, 16:34:48
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Autor Wątek: Sprzęgło ciągnie ..  (Przeczytany 18646 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

deadamf

  • Jawer
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 163
  • Jawa 350 TS Dniepr MT11 TA 600V Yamaha Xmax CZ 350
Odp: Sprzęgło ciągnie ..
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 25, 2013, 22:39:06 »

Oleje już były trzy różne i myślę, że nie w tym tkwi problem. Prawie całe sprzęgło jest nowe, musi to w końcu zacząć dobrze działać. Tyle kasy wydane na to, że musi chodzić nie będę teraz zmieniać na sprzęgło od CZ.
Myślę, że problem tkwi w luźnym tym metalowym koszem sprzęgłowym, nie pamiętam jak to wygląda i skąd się tam wziął luz. Przez to wszystko kosz zamiast pracować w prostej lini to się kosi na boki, wtedy zawsze coś trze dlatego ciągnie.
Mam nadzieje, że wystarczy tylko nakrętkę dociągnać, już dzisiaj nie miałem na to czasu.
Zapisane
--
Pozdrawiam
Deadamf

Marcin_93

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 812
  • Czyżbym nie posiadał motocykla?
Odp: Sprzęgło ciągnie ..
« Odpowiedź #26 dnia: Kwiecień 26, 2013, 14:58:38 »

Luzu promieniowego (na boki) nie powinien mieć dużego. Praktycznie zerowy. Tam jest w piaście koła łożysko ślizgowe z fosforobrązu. Ono będzie wytarte i przez niego masz luz ;D
Zapisane
Bez motóra mina jest ponura

Jeśli zablokowało się - pchaj na siłę. Jeśli się rozleci, to znaczy, że i tak wymagało wymiany.
┌(-_-)┐┌(-_-)┘└(-_-)┘└(-_-)┐

deadamf

  • Jawer
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 163
  • Jawa 350 TS Dniepr MT11 TA 600V Yamaha Xmax CZ 350
Odp: Sprzęgło ciągnie ..
« Odpowiedź #27 dnia: Kwiecień 26, 2013, 15:21:31 »

Luzu promieniowego (na boki) nie powinien mieć dużego. Praktycznie zerowy. Tam jest w piaście koła łożysko ślizgowe z fosforobrązu. Ono będzie wytarte i przez niego masz luz ;D

Dokładnie tak, jednak obejrzałem to z kolegą i ten luz nie jest zły, a nawet chyba taki ma być. Tam jest taka tulejka jak by właśnie brąz czy coś, działa jak panewka na tym się ślizga kosz sprzęgłowy metalowy.
Dzisiaj chyba wszystko sprawdziliśmy i podejrzewamy linkę. Robiliśmy pomiary automatu ile wychodzi ta tulejka co pcha popychacz sprzęgła, wymontowany około 6 mm.
Po zmontowaniu wszystkiego po naciśnięciu klamki sprzęgła linka rusza ten tłoczek jakieś 1.5 mm. Obstawiamy że to za mało, że gdzieś ta energia się wytrąca, linka się skręca czy coś. Jest nowa ale jakaś kiepska, sprzęgło w ręku jest jakieś takie gumowe, niby bierze od razu bo widać że od razu się linka rusza, ale mało co ciągnie.

Na chwile obecną wymiękłem, myślę nad założeniem linki sprzęgła bez regulacji i sprawdzeniu jak to działa, linki takiej która się nie gnie w każdą stronę przy naciskaniu sprzęgła.
Zapisane
--
Pozdrawiam
Deadamf

Uziel

  • Jawer
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 160
  • Cz472,5 Jożin,Jawa 638-5 Odkurzacz
Odp: Sprzęgło ciągnie ..
« Odpowiedź #28 dnia: Kwiecień 26, 2013, 17:08:09 »

Cudów nie ma nawet w Jawie i jeżeli czegoś nie spaprałaś przy montażu to musi działać.Jak podejrzewasz linke to wywal ją i zrób test  na samym automacie
Zapisane
Zawsze beztrosko i bezrozumnie aż moja dupa legnie w trumnie czyli w bani czeski film

STÓWA

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 776
  • Ile to już lat ?
Odp: Sprzęgło ciągnie ..
« Odpowiedź #29 dnia: Kwiecień 26, 2013, 18:27:15 »

Cięgno Bowdena (linka  stalowa w pancerzu sprężystym) jest tak skonstruowane że ma prawo pracować w czasie naciągania i odpuszczania,niemniej jednak nie powinno byc tak jak piszesz  że wije się jak wąż ;) .Postaraj się o inną linkę i powinno być cacy :) no chyba że to półałtomat jest uszkodzony
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 26, 2013, 18:33:23 wysłana przez stowka »
Zapisane

deadamf

  • Jawer
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 163
  • Jawa 350 TS Dniepr MT11 TA 600V Yamaha Xmax CZ 350
Odp: Sprzęgło ciągnie ..
« Odpowiedź #30 dnia: Kwiecień 26, 2013, 21:51:59 »

Taa cudów nie ma, większość nowe a nie działa, nie mogę po prostu znaleźć przyczyny i już nawet w nowych rzeczach szukam.

Mierzyłem nawet ile ten tłoczek od strony automatu naciska na popychacz:
- naciskając klamkę sprzęgła około 1,5 mm się chował,
- używają tylko automatu w sensie naciskając na dzwignie zmiany biegów, tłoczek chował się poniżej 1 mm.

Coś z tym nie teges jest.

Jak sprawdzić automat ? mam dwa i dwa wyglądają niby dobrze.
Zapisane
--
Pozdrawiam
Deadamf

Uziel

  • Jawer
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 160
  • Cz472,5 Jożin,Jawa 638-5 Odkurzacz
Odp: Sprzęgło ciągnie ..
« Odpowiedź #31 dnia: Kwiecień 27, 2013, 10:20:23 »

Zluzuj całkiem linkę,wyreguluj automat odpal,zagrzej następnie wybij bieg i trzymaj jak ciągnie znaczy albo automat  albo popychacz jeśli popychacz to spróbuj dać kulkę między dwie części popychacza powodzenia skol...a jeszcze jedno nowe  części to w knedlu niekoniecznie atut.Z ostatniej chwili jeszcze taki pomysł to może nie masz kulki pod śrubą regulacyjną automatu
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 27, 2013, 10:35:43 wysłana przez Uziel »
Zapisane
Zawsze beztrosko i bezrozumnie aż moja dupa legnie w trumnie czyli w bani czeski film

Orzeszek

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 831
  • CZ 350 1982 ,CZ 350 1984
Odp: Sprzęgło ciągnie ..
« Odpowiedź #32 dnia: Kwiecień 27, 2013, 10:37:09 »

1,5 milimetra to dobrze sprawdz dokrecenie koszyka moze cos ci podeszlo
skoro tarcze nowe i przekladki to musi dzialac sprawdz na automacie 20 czy sruba regulacyjnadobrze sie przesuwa umnie sie blokowala pomalych szlifach dobrze pracuje
powodzenia

Zapisane
    Status GG

Uziel

  • Jawer
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 160
  • Cz472,5 Jożin,Jawa 638-5 Odkurzacz
Odp: Sprzęgło ciągnie ..
« Odpowiedź #33 dnia: Kwiecień 27, 2013, 11:03:33 »

Nooo ale kolega to ma problem z ciągnięciem a nie ze ślizganiem  a jak by kosz był nie dokręcony to by się ślizgało
Zapisane
Zawsze beztrosko i bezrozumnie aż moja dupa legnie w trumnie czyli w bani czeski film

deadamf

  • Jawer
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 163
  • Jawa 350 TS Dniepr MT11 TA 600V Yamaha Xmax CZ 350
Odp: Sprzęgło ciągnie ..
« Odpowiedź #34 dnia: Kwiecień 27, 2013, 11:40:38 »

Dziękuje koledzy za wszystkie rady jak tylko znajdę trochę czasu a chyba nie będzie to dzisiaj to sprawdzę to wszystko.
Kulka oczywiście jest ale jeszcze się jej dokładnie przyjrzę wszystko zdemontuje i zobaczę czy płynnie działa. Popychacz ten z kapturkiem i bez mam dwa, wybiorę lepszy, miałem włożony prosty ale szlifowany bo miał zadziory, wymienię na inny.
Jak włożę kulkę między dwa te pręciki/popychacze to nigdzie mi ona tam nie wpadnie ? wyciągnę ja ją później ?


Moje sprzęgło i ciągnęło i się ślizgało, bo jak ciągnie to trzeba dokręcić chociaż trochę śrubę automatu w prawo, ale wtedy zaczynało się ślizgać i nie dało się znaleźć tego środka gdzie by działało jak trzeba.
Zapisane
--
Pozdrawiam
Deadamf

Marcin_93

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 812
  • Czyżbym nie posiadał motocykla?
Odp: Sprzęgło ciągnie ..
« Odpowiedź #35 dnia: Kwiecień 27, 2013, 11:44:29 »

Jak włożę kulkę między dwa te pręciki/popychacze to nigdzie mi ona tam nie wpadnie ? wyciągnę ja ją później ?

Nie wpadnie nigdzie. Wchodzi ona w wałek główny, on jest przez całą długość drążony więc bez obaw.
Z wyciągnięciem nie powinno być też problemu, wyciągasz popychacz, przechylasz moto na prawo i powinien wylecieć ;D
Zapisane
Bez motóra mina jest ponura

Jeśli zablokowało się - pchaj na siłę. Jeśli się rozleci, to znaczy, że i tak wymagało wymiany.
┌(-_-)┐┌(-_-)┘└(-_-)┘└(-_-)┐

STÓWA

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 776
  • Ile to już lat ?
Odp: Sprzęgło ciągnie ..
« Odpowiedź #36 dnia: Kwiecień 27, 2013, 21:10:53 »

 Popychacz ten z kapturkiem i bez mam dwa, wybiorę lepszy, miałem włożony prosty ale szlifowany bo miał zadziory, wymienię na inny.     cytat ;)
A możesz dokładnie napisać co w tym sprzęgle masz nowe ?bo odnoszę wrażenie że masz sporo wymienionych części ale niektóre z demobilu :D
Podobnie zachowuje się sprzęgło z wybitym koszem (rowki po tarczach w wycięciach na wypustki tarcz),zabierakami (takie same rowki ale po wypustkach przekładek) i osobiście miałem taki przypadek jak wlałem Mobil przekładniowy do skrzyni.Pomogła wymiana na HIPOL.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 27, 2013, 21:13:35 wysłana przez stowka »
Zapisane

deadamf

  • Jawer
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 163
  • Jawa 350 TS Dniepr MT11 TA 600V Yamaha Xmax CZ 350
Odp: Sprzęgło ciągnie ..
« Odpowiedź #37 dnia: Kwiecień 29, 2013, 20:27:51 »

Cześć.
Dzisiaj wszystko posprawdzałem i złożyłem, nie znalazłem nic co by wskazywało na nie prawidłową pracę sprzęgła, ale:
- założyłem nowe tarcze innej firmy niż wcześniej,
- nowe przekładki które wcześniej też chwile były,
- linkę przełożyłem pod gmole aby mniejszym kątem szła i poprawiło to trochę prace klamki sprzęgła, lepiej odbija,
- popychacz z kapturkiem ten co był,
- popychacz bez kapturka wybrałem prostszy, obydwa na oko proste jednak po przyłożeniu do równej powierzchni widać, że z lekka krzywe są,
- kolejny raz nowy olej.
Po złożeniu wstępnie ustawiłem luz na łapce, później dociągnąłem linkę i skręciłem. Trochę różnej regulacji i jak by lepiej jest, w sumie od razu czułem że jest lepiej, ale bez szału. Na postoju nie ciągnie :D ale w czasie jazdy się ślizga. Jak się ślizgało to kręciłem śrubą automatu w lewo, aż się nie ślizgało, ale wtedy na postoju zaczynało ciągnąć to podciągałem linkę na regulacji. Doszedłem do tego, że jak wracałem do domu nawet zadowolony byłem bo biegi nieźle wskakują i sprzęgło się nie ślizga przy normalnej jeździe, nie jestem jednak pewien czy przy maksymalnym przyspieszeniu się nie uślizguje.
Na postoju nie ciągnie trzymając klamkę sprzęgła i nie ciągnie trzymając nogą bieg.
Przy ruszaniu jednak sprzęgło jest mało agresywne, na piachu trudno kołami zakręcić. Na majówki więcej czasu będzie to jeszcze to wszystko sprawdzę.
Zapisane
--
Pozdrawiam
Deadamf

muczos

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1798
  • Dyn dyn dyn buuuu...
Odp: Sprzęgło ciągnie ..
« Odpowiedź #38 dnia: Kwiecień 29, 2013, 21:01:20 »

Proponuję ustawić tak pomiędzy ślizganiem a ciągnięciem i zrobić jakieś 300 km, bardzo możliwe że wszystko samo wróci do normy gdy się dotrze.
Zapisane
Żyj tak, żebyś na stare lata mógł powiedzieć:

"Kuurła, kiedyś to było..."

deadamf

  • Jawer
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 163
  • Jawa 350 TS Dniepr MT11 TA 600V Yamaha Xmax CZ 350
Odp: Sprzęgło ciągnie ..
« Odpowiedź #39 dnia: Maj 02, 2013, 16:34:13 »

Cześć
Wczoraj trochę pojeździłem i było lepiej ale bez szału. Sprzęgło nie ciągneło ale się potrafiło czasami uślizgnąć, było gumowate i słabe.
 Dzisiaj znowu rozkręciłem lewą stronę w celu wymian sprężyn i dodaniu jednej podkładki. Byłem przekonany, że po tym zabiegu wszystko będzie super, jakie było moje rozczarowanie jak nie mogłem rozłączyć sprzęgła i cały czas chciał jechać. Trochę po tym zdurniałem ale znalazłem przyczynę, nigdy bym na to nie wpadł.
W momencie naciskania sprzęgła czy to klamką czy nogą, automat sprzęgła wyginał się na zew. normalnie sprężynował. Nigdy bym na to nie wpadł bo jest dość gruby i wygląda solidnie, a się cały wyginał, nie na mocowaniach ale bliżej środka z takiego materiału został zrobiony.
Wziąłem drugi automat z silnika który dostałem dodatkowo do jawy(złom), umyłem i na próbę zamontowałem i jest o niego lepiej. Nawet z tymi dodatkowymi podkładkami za bardzo nie widać, żeby się wyginał.
Rozkręciłem stary automat, dokładnie umyłem i złożyłem smarując co trzeba.

Inna sprawa to taka, że te nowe linki to kicha. Sprawdziłem dokładnie linkę, chciałem ją nasmarować aby lekko chodziła. Linka do jawy składa się z dwóch części i ta górna chodziła lekko, a ta dolna nie. Na początku dociąłem pancerz z linki od CZ 350 i wsunłem na linkę, nie dało to efektu. Okazało się, że linka ma swoją grubość, a pancerze górny i dolny są inne, a dolny za ciasny.
Wziąłem z linki od CZ środek i przełożyłem do pancerzy od Jawy i naprawdę lekko chodzi.

Pierwsze testy i sprzęgło działa o niebo lepiej, lepiej odbija klamka, aż sprężynuje, biegi wchodzą ładnie, na postoju nie ciągnie można wrzucić luz i w czasie jazdy też nie zauważyłem żeby się ślizgało.
Jutro konkretniejsze testy w dalszej trasie.

Największy problem jest z linką która jest krótsza, ta od CZty(wkład) jest krótszy ale nie za krótka żeby nie dało tego założyć. Tylko po tylu montażach końcówka mi się rozeszła i na prawdę sporo zabawy żeby to skręcić.
Zapisane
--
Pozdrawiam
Deadamf

Uziel

  • Jawer
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 160
  • Cz472,5 Jożin,Jawa 638-5 Odkurzacz
Odp: Sprzęgło ciągnie ..
« Odpowiedź #40 dnia: Maj 02, 2013, 18:04:54 »

Ufffff....widzisz obyło się bez egzorcysty.Ave Jawa :D
Zapisane
Zawsze beztrosko i bezrozumnie aż moja dupa legnie w trumnie czyli w bani czeski film

kapitan zbik

  • Świeżak
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 46
    • Moje dwusuwy
Odp: Sprzęgło ciągnie ..
« Odpowiedź #41 dnia: Czerwiec 09, 2013, 00:22:22 »

Jako że miałem identyczny problem i dziś walczyłem ze 3h, dopiszę swoje przemyślenia.

Do dzisiaj miałem włożone:
- nowe tarcze tajwan (od 4motor)
- nowy oring (ze sklepu z uszczelnieniami)
- nowe sprężyny (5szt. - złote od 4motor)
I sprzęgło silnie ciągnęło, na starych sprężynach jeszcze jakoś dało się wyregulować (ale na mocnym wkręceniu śruby automatu, bez zalecanego minimalnego luzu między widełkami a dźwignią automatu), na nowych sprężynach dramat - zgrzyt na 1 i 4 biegu, silny ciąg sprzęgła, brak możliwości wbicia luzy na pracującym silniku, itp.

Dzisiaj:
- przekładki 2 miałem krzywe, kupiłem nowe - nieco pomogło,
- kulki między popychaczami nie miałem - dołożyłem, różnicy 0,
- tarcze czy moczone w oleju czy nie - nie miało to u mnie znaczenia,
- kosz sprzęgłowy miał zadziory na krawędziach wycięć na tarcze cierne - zeszlifowałem kamieniem szlifierskim na wiertarce, później jeszcze pobawiłem się pilnikiem - moim zdaniem to jest istotne żeby tarczki się nie zacinały podczas pracy sprzęgła,
- po tym zabiegu zrobiło się jakby lepiej - ale dalej ciągnęło mocno, zauważyłem że podczas wciskania sprzęgła nie wysuwa się ono równomiernie - założyłem więc jedną starą sprężynę w miejscu gdzie wysuw był najmniejszy i już było lepiej, koniec końców założyłem 5 starych sprężyn, i różnica kolosalna - podczas wciskania klamki pokrywka wysuwa się dużo dalej a sprzęgło jest przy książkowej regulacji. Podczas jazdy przy powolnym wbijaniu zgrzyta 4ty bieg, jedynka też potrafi sobie zazgrzytać lekko, będę więc jeszcze kombinował.

Jestem przekonany że u mnie największym problemem jak dotąd było:
- krzywe 2 z 5 przekładek (2 gołym okiem krzywe, 3cia też była nieco podejrzana ale ją zostawiłem)
- zadziory kosza sprzęgła,

Do tego muszę się przyjrzeć czy i u mnie automat nie sprężynuje, trochę to dla mnie dziwne że przy nowych sprężynach zakres ruchu jest dużo mniejszy.
Dodatkowo zastanawiam się dlaczego pepiki najczęściej stosowali w modelu 638 klamki sprzęgła i hamulca aluminiowe - u mnie są plastikowe ale gdzieś w garażu mam chyba aluminiową, spróbuję przełożyć na próbę, ewidentnie mam przekonanie że coś mi tam jeszcze sprężynuje.

W każdym razie za jakiś czas będę dalej z tym walczył :)

Jakby ktoś potrzebował - u mnie grubość zarówno nowych jak i starych przekładek była 1,2 - 1,25mm (mierzone mikromierzem).

Uwaga - śrubki sprężyn lepiej przykręcać małym kluczem - dziś przykręcałem kluczem 1/2" i ukręciłem łepek jednej z nich, po tym jak ją wykręciłem później wykrętakiem, założyłem 5 nowych śrubek i dokręcałem małą grzechotką 1,4".
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 09, 2013, 00:30:26 wysłana przez kapitan zbik »
Zapisane
FSM Syrena 105L 1976r.
PZL WSK M21W2 Kobuz 1983r.
ROMET Ogar 200 1986r.
ROMET Pony 50-M-2 1987r.
była JAWA 638-0 1988r.

deadamf

  • Jawer
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 163
  • Jawa 350 TS Dniepr MT11 TA 600V Yamaha Xmax CZ 350
Odp: Sprzęgło ciągnie ..
« Odpowiedź #42 dnia: Czerwiec 09, 2013, 15:14:04 »

Cześć
Fajnie napisane, na pewno wielu osobom przydadzą się Twoje wskazówki :)

Mogę tylko dodać aby sprawdzić linkę czy górny i dolny pancerz swobodnie chodzi, bo te nowe linki to można o kant d...... Ja mam już parę różnych linek i ostatnio z trzech składałem jedną aby pasowała jak trzeba i chodziła lekko. Ważne aby była puszczona po najmniejszej linii oporu, pod najmniejszym kątem.

Automat też sprawdź jestem ciekawy jak jest u innych :) Ściągnij pokrywę, naciskaj klamkę sprzęgła i patrz czy automat wygina się w prawo. U mnie w dwóch automatach się wyginał. Energia zamiast iść w sprzęgło gdzieś się przez to wszystko rozchodzi w automat, w linkę która też dziwnie się wygina, ....

U mnie na chwile obecną jest ok, zobaczymy po jakimś większym przebiegu.

Sprężyny także kupiłem nowe z 4motor i także je wywaliłem, założyłem stare bo na tych nowych coś nie chciało to chodzić.

Regulując sprzęgło patrze na luz na łapce od wajchy zmiany biegów, mam nadzieje że to tak się robi :) jak ustawie automat to wtedy zakładam linkę i doregulowuje samą linkę.

Jeszcze fota jak mi spawacz wzmocnił automat :D




Zapisane
--
Pozdrawiam
Deadamf

kapitan zbik

  • Świeżak
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 46
    • Moje dwusuwy
Odp: Sprzęgło ciągnie ..
« Odpowiedź #43 dnia: Czerwiec 09, 2013, 18:23:30 »

Świetnie zdjęcie, na pewno się przyda. O tym że automat może się wyginać zacząłem myśleć dopiero wczoraj w nocy, przed napisaniem swojego posta jak przeczytałem ponownie dokładnie to co pisałeś. Do zabawy ze sprzęgłem wrócę gdzieś za miesiąc, jak będę znów przy motorze. Na razie jest w miarę dobrze, dzisiaj rano trochę jeździłem i jakoś nawet 4ka bez zgrzytów mi dziś wchodziła :)
W każdym razie i tak tego nie odpuszczę bo jestem przekonany tak samo jak Ty, że gdzieś energia ucieka - bo skoro na starych sprężynach działa dobrze a na nowych (raptem może 2mm dłuższe niż stare) nie jest w stanie go rozłączyć tzn. że albo rozciąga się linka albo faktycznie mi automat sprężynuje, ewentualnie plastikowa klamka sprzęgła się poddaje.
Zapisane
FSM Syrena 105L 1976r.
PZL WSK M21W2 Kobuz 1983r.
ROMET Ogar 200 1986r.
ROMET Pony 50-M-2 1987r.
była JAWA 638-0 1988r.

lukasv00

  • Gość
Odp: Sprzęgło ciągnie ..
« Odpowiedź #44 dnia: Czerwiec 09, 2013, 19:24:56 »

A te automaty Wasze to jakieś chińskie czy coś?
Zapisane

Maliniasty

  • Murarz, piekarz, akrobata, z zamiłowania mechanik.
  • Global Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3266
  • Panie... a kto to poskłada...
Odp: Sprzęgło ciągnie ..
« Odpowiedź #45 dnia: Czerwiec 09, 2013, 19:28:08 »

A te automaty Wasze to jakieś chińskie czy coś?
Mój tam się nie gnie ani nic to nie wiem jaka jest potrzeba naspawania takiego czegoś ...
Ehhhh potrzeba jest taka że jak się gnie to trzeba wzmocnić... Jednemu się gnie drugiemu nie. To tak jak z myśleniem, jeden myśli drugi nie :)
Zapisane
Motocykle wciągają jak woźny flaszkę :)

saszek5

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 576
  • Jedziem tam :D
Odp: Sprzęgło ciągnie ..
« Odpowiedź #46 dnia: Czerwiec 09, 2013, 19:37:31 »

hahaha  :) Dobrze , że problem rozwiązany .
Zapisane
 


Podobne Tematy

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
9 Odpowiedzi
4767 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Lipiec 31, 2006, 21:10:14
wysłana przez Polo
27 Odpowiedzi
9100 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Kwiecień 17, 2009, 06:58:03
wysłana przez Agent 634-7
2 Odpowiedzi
2887 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Maj 24, 2010, 20:30:18
wysłana przez krzysiek 1201
5 Odpowiedzi
3552 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Czerwiec 24, 2014, 22:27:56
wysłana przez Maskota
12 Odpowiedzi
2114 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Marzec 13, 2021, 22:31:49
wysłana przez Bohun350