Wolna Strefa Jawa - CZ

  • Kwietnia 28, 2024, 05:48:04
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Autor Wątek: Jawa wchodzi na obroty  (Przeczytany 6785 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

bartek10

  • Świeżak
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 22
  • Jawa 175 typ 356, Simson s51
Jawa wchodzi na obroty
« dnia: Marca 23, 2013, 13:34:50 »

Witam
Dzisiaj odpaliłem moją Jawę po remoncie. Chwilę popracowała, a potem po jakimś czasie weszła na wyższe obroty. Nie były to bardzo wysokie obroty, ale nie takie jak przedtem. Doradźcie mi przez co może się coś takiego dziać.
Zapisane
    Status GG

Strażak

  • Cezeciarz -
  • Global Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2028
  • 472.6, 472.6, 472.5
    • PJ
Odp: Jawa wchodzi na obroty
« Odpowiedź #1 dnia: Marca 23, 2013, 13:40:51 »

eee... silnik się zagrzał ? to normalne, wtedy trzeba porządnie wyregulować gaźnik i będzie cacy.
Jak reagowała na gaz ? schodziła z obrotów po przegazówce ?
ewentualnie, pod wpływem temp. rozszczelniło się połączenie gaźnika z cylindrem.
Obstawiam to pierwsze.
Zapisane
    Status GG

Turbo

  • Niegdyś Jawer
  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1468
  • -
Odp: Jawa wchodzi na obroty
« Odpowiedź #2 dnia: Marca 23, 2013, 13:41:51 »

mogło być parę rzeczy
mogła się po po prostu rozgrzać trochę i obroty będą większe lub kranik przepuszcza mało paliwa i zaczynało brakować i też obroty będą większe
Zapisane
Czym innym możesz zostać, kiedy świat widzi cię tylko jako MONSTRUM ?

bartek10

  • Świeżak
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 22
  • Jawa 175 typ 356, Simson s51
Odp: Jawa wchodzi na obroty
« Odpowiedź #3 dnia: Marca 23, 2013, 13:57:37 »

Z obrotów schodziła, ale dość długo to trwało.
Zapisane
    Status GG

xepher

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 656
  • Motór nie umiera nigdy
Odp: Jawa wchodzi na obroty
« Odpowiedź #4 dnia: Marca 23, 2013, 15:03:26 »

Sprawdź czy przepustnica się nie wiesz, u mnie tak było.
Zapisane
"Jak dwumetrowy, stu kilowy facet może jechać na motorynce?!"
CZ 350 472.4 i inne.
Nowy Sącz 793621301

muczos

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1798
  • Dyn dyn dyn buuuu...
Odp: Jawa wchodzi na obroty
« Odpowiedź #5 dnia: Marca 23, 2013, 15:03:28 »

Może gdzieś coś się rozszczelniło i bierze lewe powietrze, sprawdź uszczelki pomiędzy gaźnikiem a karterami, szczelność głowicy i uszczelniacz pod prądnicą.
Zapisane
Żyj tak, żebyś na stare lata mógł powiedzieć:

"Kuurła, kiedyś to było..."

kamil199402

  • Świeżak
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 23
  • Jawa 350 TS/ CZ 350
Odp: Jawa wchodzi na obroty
« Odpowiedź #6 dnia: Marca 23, 2013, 15:26:47 »

U mnie było to samo..tzn.. wchodziła na max obroty , nie reagowała na gaz ani nic.. po wyjeciu kluczyka  nadal chodziła az sama sie uspokoila.. :o  Czemu tak sie działo..- Nie zbadane do dzis..Dosc dziwne to było..
Zapisane
Jawa 350 TS 87r.

bartek10

  • Świeżak
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 22
  • Jawa 175 typ 356, Simson s51
Odp: Jawa wchodzi na obroty
« Odpowiedź #7 dnia: Marca 23, 2013, 21:58:10 »

No dziwne to jest, ale słyszałem że w tych Jawach tak się dzieje. Różnie mówią, że to wina zapłonu, nagaru na tłoku, świecy.
Zapisane
    Status GG

muczos

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1798
  • Dyn dyn dyn buuuu...
Odp: Jawa wchodzi na obroty
« Odpowiedź #8 dnia: Marca 23, 2013, 22:21:38 »

Nie ma się tak dziać, ma działać normalnie jak każdy inny silnik. Sprawdź czy linka gazu nie jest za mocno napięta i czy nie "gazuje" sama, czy przepustnica w gaźniku przesuwa się swobodnie i czy nie ułamał się bolec, który zapobiega jej obróceniu. jeżeli będzie git to po kolei sprawdzaj miejsca w których może brać lewe powietrze. Najłatwiej ci będzie zrobić "test plakowy" jak to mój tato nazywa, czyli odpal silnik i psiknij plakiem np na łączenie gaźnika z karterami lub cylindra z karterami, jeżeli silnik zmniejszy obroty lub zrobi coś dziwnego to oznacza że w tym miejscu jest nieszczelne. Ewentualnie zamiast plaka możesz użyć oleju silnikowego. Sprawdź czy głowica jest szczelna i czy świeca nie przepuszcza, na to jest inny sposób - bierzesz płyn do mycia kuchni POWER FIST z Biedronki, psikasz pomiędzy cylinder a głowicę i naciskasz kopnik, jeżeli pojawią się bąbelki to głowica jest nieszczelna. Żeby sprawdzić czy nie bierze przez labirynt musisz przechylić motor na boki i zobaczyć czy nie dymi mocniej (w tym wypadku będzie ci ubywać oleju ze skrzyni). Jak to sprawdzisz to zostaje jeszcze uszczelniacz pod prądnicą, musisz zobaczyć czy dobrze dolega do wału, nie ma uszkodzeń, czy wał nie ma wżeru w miejscu przylegania itp.
Zapisane
Żyj tak, żebyś na stare lata mógł powiedzieć:

"Kuurła, kiedyś to było..."

bartek10

  • Świeżak
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 22
  • Jawa 175 typ 356, Simson s51
Odp: Jawa wchodzi na obroty
« Odpowiedź #9 dnia: Marca 23, 2013, 22:38:47 »

Nie ma się tak dziać, ma działać normalnie jak każdy inny silnik. Sprawdź czy linka gazu nie jest za mocno napięta i czy nie "gazuje" sama, czy przepustnica w gaźniku przesuwa się swobodnie i czy nie ułamał się bolec, który zapobiega jej obróceniu. jeżeli będzie git to po kolei sprawdzaj miejsca w których może brać lewe powietrze. Najłatwiej ci będzie zrobić "test plakowy" jak to mój tato nazywa, czyli odpal silnik i psiknij plakiem np na łączenie gaźnika z karterami lub cylindra z karterami, jeżeli silnik zmniejszy obroty lub zrobi coś dziwnego to oznacza że w tym miejscu jest nieszczelne. Ewentualnie zamiast plaka możesz użyć oleju silnikowego. Sprawdź czy głowica jest szczelna i czy świeca nie przepuszcza, na to jest inny sposób - bierzesz płyn do mycia kuchni POWER FIST z Biedronki, psikasz pomiędzy cylinder a głowicę i naciskasz kopnik, jeżeli pojawią się bąbelki to głowica jest nieszczelna. Żeby sprawdzić czy nie bierze przez labirynt musisz przechylić motor na boki i zobaczyć czy nie dymi mocniej (w tym wypadku będzie ci ubywać oleju ze skrzyni). Jak to sprawdzisz to zostaje jeszcze uszczelniacz pod prądnicą, musisz zobaczyć czy dobrze dolega do wału, nie ma uszkodzeń, czy wał nie ma wżeru w miejscu przylegania itp.

Tak, z tym się zgadzam. Chodziło mi o samozapłon, tak jak kamil napisał, że po wyjęciu kluczyka dalej chodzi na max obrotach. Jednak teraz nie mam problemu z samozapłonem, tylko tak jak pisałem, wchodzi na wyższe obroty. Dzięki za pomoc muczos.
Zapisane
    Status GG

albiNOS

  • Jawer
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 152
  • Kia Sorento, , Audi A4, Swift Coastline, Romet M1
Odp: Jawa wchodzi na obroty
« Odpowiedź #10 dnia: Marca 24, 2013, 04:15:17 »

U mnie było to samo..tzn.. wchodziła na max obroty , nie reagowała na gaz ani nic.. po wyjeciu kluczyka  nadal chodziła az sama sie uspokoila.. :o  Czemu tak sie działo..- Nie zbadane do dzis..Dosc dziwne to było..

Nagar czy to na źle dobranej świecy, czy to gdzie indziej po nagrzaniu się zaczyna się czasem żarzyć. To powoduje samozapłon. Czasem może dojść do uszkodzenia silnika jak rozkręci się powyżej obrotów które wytrzymuje. Może osiągnąć nawet ponad 12000 na biegu jałowym. Tak się może stać podczas jazdy w korku w gorący dzień. Ale skąd wtedy silnik bierze paliwo to nie mam pojęcia. W takiej sytuacji jeśli nie da się zgasić silnika to biegu też nie damy rady włączyć by go zdusić hamulcem, jedyne wyjście to położyć motor na prawej stronie i wyrwać przewód paliwowy to może korbowód z kawałkiem tłoka nie wbije się w akumulator :-)
Zapisane

cichy

  • Kamikadze,Boski Wiatr nie ma Przebacz
  • Młodszy Jawer
  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 95
  • Była 638-0 jest 638-1
Odp: Jawa wchodzi na obroty
« Odpowiedź #11 dnia: Marca 24, 2013, 07:41:46 »

Ja bym obstawiał to co kolega Strażak zrobiłeś ustawienie początkowe gaźnika silnik się zagrzał i weszła na obroty.Może po prostu odkręć trochę śrubkę od dyszy wolnych obrotów i będzie cacy? ;)
Zapisane
    Status GG

Żyjesz więcej w ciągu pięciu minut przy całkowicie otwartej przepustnicy..
 niż niektórzy w ciągu całego życia...

Marcin_93

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 812
  • Czyżbym nie posiadał motocykla?
Odp: Jawa wchodzi na obroty
« Odpowiedź #12 dnia: Marca 24, 2013, 09:23:01 »

Tak, z tym się zgadzam. Chodziło mi o samozapłon, tak jak kamil napisał, że po wyjęciu kluczyka dalej chodzi na max obrotach.
Miałem tak w 487 że po wyciągnięciu kluczyka maszyna pracowała dalej. Nie wiem jak to jest możliwe ale winny był regulator napięcia :P
Zapisane
Bez motóra mina jest ponura

Jeśli zablokowało się - pchaj na siłę. Jeśli się rozleci, to znaczy, że i tak wymagało wymiany.
┌(-_-)┐┌(-_-)┘└(-_-)┘└(-_-)┐
 


Podobne Tematy

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
Jawa coś nie wchodzi na obroty.

Zaczęty przez p_bogdan « 1 2 3 » Mechanika

51 Odpowiedzi
20592 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Sierpnia 13, 2010, 17:59:05
wysłana przez Jawsim
13 Odpowiedzi
5830 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Listopada 09, 2008, 10:37:36
wysłana przez Lukass102
23 Odpowiedzi
12046 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Września 01, 2009, 19:18:57
wysłana przez Jawsim
11 Odpowiedzi
4231 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Marca 27, 2014, 20:34:08
wysłana przez MarcinS
21 Odpowiedzi
2567 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Maja 02, 2021, 11:46:21
wysłana przez Ma_r_i_u_sz