Wolna Strefa Jawa - CZ

  • Kwietnia 27, 2024, 14:50:23
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Autor Wątek: Tłoki- polskie czy czeskie  (Przeczytany 16054 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

korczi

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 968
Odp: Tłoki- polskie czy czeskie
« Odpowiedź #25 dnia: Lutego 19, 2012, 20:48:00 »

Nie jestem ekspertem ani mechanikiem nie znam się na mechanice, fachowych terminach czy temu podobnych sprawach ale to chyba widać jak coś jest zrobione na odwal albo jest wykonane dokładnie. Nie wiem z czego ma być tłok ani jaką ma mieć wagę. To nie yamaha r1 tylko jawa produkowana w kraju socjalistycznym z tego co było pod ręką więc nie zrobi większej różnicy przynajmniej dla mnie waga tego tłoka czy jakieś nadzwyczaj wspaniałe materiały użyte do jego produkcji. Jak spuchnie kupię nowe- to nie są jakieś niesamowite koszta.
Zapisane
You live more in five minutes on a bike like this going flat out than some people live in a lifetime- Burt Munro
Jawa 634/12V 84'
Yamaha YZF 600 Thundercat 98'

muczos

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1798
  • Dyn dyn dyn buuuu...
Odp: Tłoki- polskie czy czeskie
« Odpowiedź #26 dnia: Lutego 19, 2012, 20:58:04 »

No to po co wypisujesz jakieś farmazony i mącisz chłopakowi w głowie jak sam twierdzisz że się nie znasz? Tutaj chodzi o konkrety, może ktoś ma inne podejście do knedli niż twoje remontowanie "po rusku" czyli co się nawinie pod rękę to zakładam do motoru. Wyobraź sobie taką sytuację, jedziesz w trasę na drugi koniec polski na gównianych tłokach i nagle w połowie zaciera ci się silnik, a wystarczyło dołożyć trochę kasy i przy normalnym użytkowaniu zrobiłbyś co najmniej 20tyś km na 1 komplecie tłoków i przy okazji unikniesz rozpierdzielenia wału i na starość choroby parkinsona spowodowanej wibracjami zbyt ciężkich tłoków.
Zapisane
Żyj tak, żebyś na stare lata mógł powiedzieć:

"Kuurła, kiedyś to było..."

korczi

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 968
Odp: Tłoki- polskie czy czeskie
« Odpowiedź #27 dnia: Lutego 19, 2012, 21:00:08 »

Jeżdżę na drugi koniec polski i bez problemu wracam do domu ;) A wyrażam tylko swoje zdanie- to chyba forum dyskusyjne czy się mylę? ;)
Zapisane
You live more in five minutes on a bike like this going flat out than some people live in a lifetime- Burt Munro
Jawa 634/12V 84'
Yamaha YZF 600 Thundercat 98'

Maliniasty

  • Murarz, piekarz, akrobata, z zamiłowania mechanik.
  • Global Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3266
  • Panie... a kto to poskłada...
Odp: Tłoki- polskie czy czeskie
« Odpowiedź #28 dnia: Lutego 19, 2012, 21:03:59 »

Ja mam tłoki z almotu, nie puchną nic im się nie dzieje. CI też mam znaczy miałem w innym silniku ale go rozebrałem też nie puchły. Co do tych z almotu, na docieraniu jej nie oszczędzałem i było ok.
Co do czeskich jest to w większości taka sama manufaktura iak inna siedzi pan peter w jakiejś odlewni i tłucze takie tłoki tak to wygląda.
Te puchnięcie tłoków to mit... kiedyś tak było teraz wygląda to dużo inaczej lepiej.
Zapisane
Motocykle wciągają jak woźny flaszkę :)

jawer

  • Świeżak
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 17
  • kocham czeska technologie :P jawa forever:P
Odp: Tłoki- polskie czy czeskie
« Odpowiedź #29 dnia: Lutego 19, 2012, 21:10:16 »

czyli które są lepsze czeskie czy polskie :P
Zapisane
    Status GG
jawa 350 ts +velorex 562      pannonia 250 TL
jawa 250 + pav                   WSK 125 KOS
jawa 350 ts                         MZ TROPHY 250 ES 250/2

szotrab

  • Gość
Odp: Tłoki- polskie czy czeskie
« Odpowiedź #30 dnia: Lutego 19, 2012, 21:15:47 »

Nie jestem ekspertem ani mechanikiem nie znam się na mechanice, fachowych terminach czy temu podobnych sprawach ale to chyba widać jak coś jest zrobione na odwal albo jest wykonane dokładnie. Nie wiem z czego ma być tłok ani jaką ma mieć wagę. To nie yamaha r1 tylko jawa produkowana w kraju socjalistycznym z tego co było pod ręką więc nie zrobi większej różnicy przynajmniej dla mnie waga tego tłoka czy jakieś nadzwyczaj wspaniałe materiały użyte do jego produkcji. Jak spuchnie kupię nowe- to nie są jakieś niesamowite koszta.
...nie będe komentował;/... miałeś szczęście że trafiłeś na coś dobrego. Ja się nie wypowiadam bo za cienki jestem w tych tematach ale na pewno mądrzejszy od Ciebie ;p hm sory ale wkurza mnie takie podejście do sprawy;/
Zapisane

korczi

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 968
Odp: Tłoki- polskie czy czeskie
« Odpowiedź #31 dnia: Lutego 19, 2012, 21:18:04 »

Nie jestem ekspertem ani mechanikiem nie znam się na mechanice, fachowych terminach czy temu podobnych sprawach ale to chyba widać jak coś jest zrobione na odwal albo jest wykonane dokładnie. Nie wiem z czego ma być tłok ani jaką ma mieć wagę. To nie yamaha r1 tylko jawa produkowana w kraju socjalistycznym z tego co było pod ręką więc nie zrobi większej różnicy przynajmniej dla mnie waga tego tłoka czy jakieś nadzwyczaj wspaniałe materiały użyte do jego produkcji. Jak spuchnie kupię nowe- to nie są jakieś niesamowite koszta.
...nie będe komentował;/... miałeś szczęście że trafiłeś na coś dobrego. Ja się nie wypowiadam bo za cienki jestem w tych tematach ale na pewno mądrzejszy od Ciebie ;p hm sory ale wkurza mnie takie podejście do sprawy;/
Każdy uczy się na błędach- to że w tym momencie mam takie zdanie nie znaczy że mam rację. Przejechałem Jawą parę tysiaków i jakoś to się kręci więc chyba nie taki głupi jak myślisz ;)
Zapisane
You live more in five minutes on a bike like this going flat out than some people live in a lifetime- Burt Munro
Jawa 634/12V 84'
Yamaha YZF 600 Thundercat 98'

Maliniasty

  • Murarz, piekarz, akrobata, z zamiłowania mechanik.
  • Global Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3266
  • Panie... a kto to poskłada...
Odp: Tłoki- polskie czy czeskie
« Odpowiedź #32 dnia: Lutego 19, 2012, 21:19:06 »

Są na takim samym poziomie :) ciężko stwierdzić ktore lepsze, składu chemicznego nie znamy anie tu ani tu, obróbki cieplne, cieplno-chemicznej, i wykańczającej skrawaniem nie znamy można drapac śrubokrętem ale co to da? Zacierają się te i te. Kiedyś Polskie były gówno teraz sie poprawiło :)   Czasami jak dostajesz dłoki w szlifiernia nie wiesz jaka to firma ot tłok z wybitym numerem :) nic więcej
Almot nie spuchł pod górkę w Jeleniej to znaczy że sa dobre, a tam 1 bieg za krótki, 2 za słaby :)

Dajcie czeskie to i te spuchną to nie ma znaczenia :) jak mają spuchnąć to i tytanowe spuchną :)
Ja śmigam na polskich i takie też założę do tej jawy co robię.

Szotrab i inni gniewni wyluzujcie, bo sie śmiać chce.
A jak nie wiecie które tłoki najlepsze poszukajcie, tutaj było o tym setki razy. Szukajka nie gryzie a szukanie nie boli. Lenistwo nie popłaca.
Pozdrawiam
Zapisane
Motocykle wciągają jak woźny flaszkę :)

szotrab

  • Gość
Odp: Tłoki- polskie czy czeskie
« Odpowiedź #33 dnia: Lutego 19, 2012, 21:24:13 »

Spoko :) już nic nie piszę ;p LUZZZZ   :D i pana "korczi" też zapraszam do studiowania literatury...
 
« Ostatnia zmiana: Lutego 19, 2012, 21:26:31 wysłana przez szotrab »
Zapisane

muczos

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1798
  • Dyn dyn dyn buuuu...
Odp: Tłoki- polskie czy czeskie
« Odpowiedź #34 dnia: Lutego 19, 2012, 21:26:30 »

Dobra, to nie jest temat o twoich paru tysiakach i mądrości, tylko o tym które tłoki są najlepsze. Może dla ciebie wystarcza że "jakoś to się kręci", ale są też tacy, którym zależy na tym, żeby silnik nie hałasował, ani nie wibrował podczas jazdy i uzyskiwał taką moc jak po wyjechaniu z fabryki przez dłużej niż "parę tysiaków" i właśnie dlatego starają się żeby w ich silnikach były jak najlepsze części. Tak samo po co montują vape, jak na przerywaczu też "jakoś się kręci".


Trochę długo to pisałem i nie zauważyłem odpowiedzi wyżej.
« Ostatnia zmiana: Lutego 19, 2012, 21:28:15 wysłana przez muczos »
Zapisane
Żyj tak, żebyś na stare lata mógł powiedzieć:

"Kuurła, kiedyś to było..."

Matii-x

  • Jawer
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 240
Odp: Tłoki- polskie czy czeskie
« Odpowiedź #35 dnia: Lutego 19, 2012, 21:29:36 »

Ja jedziłem na jakiś tłoku nazwy wam nie podam ale  musiałem się na starać żeby tłok spuchł  jeździłem przez 10km na jedynce no stop  to było w rometcie w silniku 019
Zapisane
JAWA KOPCI, JAWA CZADZI, JAWA NIGDY CIĘ NIE ZDRADZI

Maliniasty

  • Murarz, piekarz, akrobata, z zamiłowania mechanik.
  • Global Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3266
  • Panie... a kto to poskłada...
Odp: Tłoki- polskie czy czeskie
« Odpowiedź #36 dnia: Lutego 19, 2012, 21:31:29 »

Dobra, to nie jest temat o twoich paru tysiakach i mądrości, tylko o tym które tłoki są najlepsze. Może dla ciebie wystarcza że "jakoś to się kręci", ale są też tacy, którym zależy na tym, żeby silnik nie hałasował, ani nie wibrował podczas jazdy i uzyskiwał taką moc jak po wyjechaniu z fabryki przez dłużej niż "parę tysiaków" i właśnie dlatego starają się żeby w ich silnikach były jak najlepsze części. Tak samo po co montują vape, jak na przerywaczu też "jakoś się kręci".

Wyluzuj chłopie. Nie Ty ten temat założyłeś i nie udzieliłeś sensownej odpowiedzi! Także wyluzuj, chyba ze sam możesz pomóc, to napisz co i jak a jeśli czekasz na odpowiedź na tacy to "szukajka"
Napisałem jak to jest z tymi tłokami po krotce :) Temat o tłokach była wałkowany, wałkowany i wałkowany :)
Zapisane
Motocykle wciągają jak woźny flaszkę :)

szotrab

  • Gość
Odp: Tłoki- polskie czy czeskie
« Odpowiedź #37 dnia: Lutego 19, 2012, 21:36:30 »

Dobra, to nie jest temat o twoich paru tysiakach i mądrości, tylko o tym które tłoki są najlepsze. Może dla ciebie wystarcza że "jakoś to się kręci", ale są też tacy, którym zależy na tym, żeby silnik nie hałasował, ani nie wibrował podczas jazdy i uzyskiwał taką moc jak po wyjechaniu z fabryki przez dłużej niż "parę tysiaków" i właśnie dlatego starają się żeby w ich silnikach były jak najlepsze części. Tak samo po co montują vape, jak na przerywaczu też "jakoś się kręci".

Wyluzuj chłopie. Nie Ty ten temat założyłeś i nie udzieliłeś sensownej odpowiedzi! Także wyluzuj, chyba ze sam możesz pomóc, to napisz co i jak a jeśli czekasz na odpowiedź na tacy to "szukajka"
Napisałem jak to jest z tymi tłokami po krotce :) Temat o tłokach była wałkowany, wałkowany i wałkowany :)
...jasne a Panu "korczi" nikt nie zwróci uwagi żeby się doszkolił żeby dawać porady ;p Fakt szukajka powinna być na pierwszym miejscu ;/ POzdrawiam serdcecznie wszystkich ;p
Zapisane

Maliniasty

  • Murarz, piekarz, akrobata, z zamiłowania mechanik.
  • Global Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3266
  • Panie... a kto to poskłada...
Odp: Tłoki- polskie czy czeskie
« Odpowiedź #38 dnia: Lutego 19, 2012, 21:38:33 »

Ale to nie jest tak ze każdy wam wszystko da na tacy :)

minuta szukania lenie!
http://www.jawacz.pl/eksploatacja/problem-z-polskimi-tlokami/msg70586/#msg70586
Zapisane
Motocykle wciągają jak woźny flaszkę :)

Strażak

  • Cezeciarz -
  • Global Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2028
  • 472.6, 472.6, 472.5
    • PJ
Odp: Tłoki- polskie czy czeskie
« Odpowiedź #39 dnia: Lutego 19, 2012, 21:38:52 »

A ja powiem wam tak, założyłem na gary polskie tłoki za 20 zł, pojechałem do Bydgoszczy, wróciłem i jeździłem jeszcze po okolicy i tłoki nie spuchły :P
A ogień na tłoki dawałem równy jak wracałem ;]

A wcześniej lewy oryginalny mi się lekko podtarł więc nie ma reguły.
Zapisane
    Status GG
 


Podobne Tematy

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
Polskie tłoki opinie, porady

Zaczęty przez misiolek Mechanika

10 Odpowiedzi
5922 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Listopada 28, 2011, 00:39:21
wysłana przez Bulo
8 Odpowiedzi
4834 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Grudnia 27, 2009, 14:37:28
wysłana przez Jawsim
70 Odpowiedzi
28893 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Lipca 26, 2012, 21:39:52
wysłana przez posiadacz
24 Odpowiedzi
4455 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Maja 14, 2019, 09:08:38
wysłana przez muczacz
0 Odpowiedzi
1491 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Kwietnia 25, 2021, 23:17:31
wysłana przez Blenders