Wolna Strefa Jawa - CZ

  • Marzec 29, 2024, 10:40:17
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Autor Wątek: [634] Skąd ten olej ! ! !  (Przeczytany 5071 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Bosy

  • Gość
[634] Skąd ten olej ! ! !
« dnia: Grudzień 09, 2005, 23:43:25 »

Witam. Mam pytanko !!!
Mam jawe 350 de-lux – chodzi jak marzenie. Pali od kopa, silnik pracuje jak pszczółka.
W sezonie zaliczyłem glebe. Nic poważnego tylko trochę pogiął mi się lewy tłumik. Jest pogięty i nie mogę go szczelnie skręcić.
Od tego czasu na kalanku lewym przy cylindrze podczas pracy silnika pojawia się olej. Po wyczyszczeniu i przejechaniu ok. 10 km kolanko jest znowu dość mocno zarzygane.
Powiedzcie mi co się stało ???
Czy bieżę olej ze skrzyni !!!
A czy jest możliwe że z prawego cylindra też tak leci olej tylko go nie widać na kolanku bo jest szczelny tłumik i wszystko zbiera się wewnątrz tłumika ???


Jeżdżę na miksolu w stosunku 1:30 silnik ma przejechane 17 tyś nigdy nie rozpoławiany.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 13, 2012, 23:50:09 wysłana przez Bulo »
Zapisane

Johnny

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 789
  • JAWA TS350 '90 WSK 125 M06B3 '77
Odp: skąd ten olej ! ! !
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 10, 2005, 11:55:12 »

Ja bym się nei przejmował ;)
Tym bardziej, że je¼dzisz na mixolu. Sprawdzaj regularnie poziom oleju w skrzyni, jak będzie bardzo szybko ubywać, to oczywiście "bierze" olej, ale w to wątpię. Jak WSK'a miałem nieszczelnie skręcone kolanko z cylindrem to ciurkiem olej leciał, a w jawie to koñce rur wydechowym są non stop wilgotne, pomimo tego że leje lepszy olej niż mixol (półsyntetyk z Orlenu). Wydaje mi się że powodem problemów po prostu jest pogięty tłumik, którego nie umiesz uszczelnić.
Zapisane

Bosy

  • Gość
Odp: skąd ten olej ! ! !
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 10, 2005, 14:07:55 »

Dzięki za szybką odpowiedz. Będę kontrolował stan oleju w skrzyni.
Zapisane

Jaro

  • Gość
Odp: skąd ten olej ! ! !
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 10, 2005, 14:17:31 »

Zgadzam sie z Johnny jesli bedzie ubywac oleju w skrzyniu to znaczy ze bierze olej, jest tez inna przyczyna w czasie pracy tloka w cylindrze jest przeplukiwanie mieszanka paliwowo powietrzna zostaje zasysana a czesc spalin wylatuje i jest przeplukiwanie jest to bardzo krotki momencik czyli odrobina mieszanki paliwowo powietrznej jest nad tlokiem i wylatuje komora wydechowa ( czyli przeplukiwanie ) i ten olej ktory twierdzisz ze wylatuje kolankiem moze to byc paliwo zabrudzone, niestety tak w dwusuwach jest i temu niezaradzisz zeby niewyciekalo uszczelnik kolanko z rura ale i tak mieszanka w ruze bedzie sie dalej osadzala lub umieszczala i po jakims czasie wycieknie z tylu wydechu. Moim zdanie to jest przyczyna niestety niema na to rady tak musi byc kazdy tak ma jesli cos zle napisalem poprawcie mnie  ;D
Zapisane

STÓWA

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 776
  • Ile to już lat ?
Odp: skąd ten olej ! ! !
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 11, 2005, 19:40:04 »

To że silnik dwusuwowy wypluwa część niespalonej mieszanki i niespalony olej kóry jest zmieszany z benzyną to normalne.Ale wyciek z pomiedzy kolanka a cylindra to objaw nieuszczelnionego miejsca styku.Pomiedzy kolankiem a cylindrem powinna znajdować się taka miedziana uszczelka(jeżeli w twojej Jawie jest silnik taki jak w CZ)która na skutek udeżenia utraciła szczelność .Dla silnika niema to najmniejszego znaczenia ,z biegiem czasu wszystko powinno sie samo zanagarowac.Czasami jednak ten proces trwa dosyć długo i może sie okazać że kolanko może pokryć sie nagarem na zewnątrz,a to juz nie wygląda zbyt ładnie.Powinieneś spróbować dokręcic lepiej nakrętkę kolanka a jeżeli to nie pomoże to wymieñ ten miedziany pierścieñ i mocno dokręć.
Zapisane
 


Podobne Tematy

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
4 Odpowiedzi
2443 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Marzec 31, 2017, 17:48:14
wysłana przez mayonez
14 Odpowiedzi
3781 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Marzec 17, 2018, 19:40:04
wysłana przez KML
9 Odpowiedzi
2434 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Czerwiec 19, 2021, 16:49:08
wysłana przez keyo18
3 Odpowiedzi
1793 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Luty 05, 2019, 19:20:41
wysłana przez łysy79
6 Odpowiedzi
1091 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Listopad 24, 2021, 13:27:33
wysłana przez Pabl0