Wolna Strefa Jawa - CZ
Sprawy Techniczne => Mechanika => Wątek zaczęty przez: marqs w Czerwca 20, 2010, 18:42:43
-
Witam, otórz mam problem, na biegu jałowym silnik w jawie 175 356 wkręca się wysoko ładnie, lecz jak jadę to wkręca się do pewnego momentu a potem zachowuje się jak by jej brakowało paliwa, próbowałem zwiększać dawkę paliwa ale nie daje to rezultatu, powietrze na ga¼niku jest skręcone, bo inaczej gaśnie na jałowym, wina może być w nie oryginalnym połączeniu ga¼nik-filtr paliwa?
Pozdrawiam
Markus
-
Zapchany kranik?
-
Wiele może być możliwości , ale jeśli to połączenie (chyba to jest rurka ?) ma jakoś bardziej zwężony przekrój niż orginał to może tak dławić silnik . Niemniej ja wziołbym pod uwagę jeszcze : zbyt wyprzedzony zapłon lub inaczej ¼le ustawiony , przytkana dysza główna lub układ paliwowy , niedotarty silnik mający mniej niż +- 1000 km , przytkany wydech , lub też całkiem zajeżdzony tłok+cylinder jeśli robi mu się tak tylko wtedy kiedy silnik jest gorący .
-
a jak filtr powietrza?
-
Hmm.... :P
Silnik pod obciążeniem potrzebuje więcej paliwa więc może podnieś trzeba podnieść igłe ?
-
Lewizna lub za mało wachy. Sprawd¼ otworek w korku baku czy drożny, sprawd¼ też jak leci paliwko- skoro masz go skręconego bo gaśnie to dostaje za mało paliwa tak czy siak.
-
niedotarty silnik mający mniej niż +- 1000 km ,
Silnik po remoncie, dotarta nie jest, także może faktycznie tak jest, co do iglicy jest na środkowym ząbku, sprawdzę to połączenie, ga¼nik był czyszczony.
Dzięki za info.