Wolna Strefa Jawa - CZ
Sprawy Techniczne => Eksploatacja => Wątek zaczęty przez: UryFuFu w Sierpnia 13, 2025, 11:35:14
-
Cześć jak w temacie - czy wiecie gdzie można kupić tzw. "bazę" do dorobienia kluczyka w Jawie Panelka plus wózek Velorex. Chodzi mi o kluczyk do zamka siedzenia w Jawie i schowek w wózku (zamek fotela).
U mnie ten kluczyk otwiera jedno i drugie - dwa zamki (zamki i kluczyk są w oryginale). Mam jeden, i w razie "w" chciałbym dorobić zapas. Ew. może znacie kogoś w Warszawie/ mazowieckim kto taki kluczyk da radę "dorobić".
Ps: na Jawa.4.com są tylko komplety - nowy zamek plus dwa kluczyki, a wolałbym jednak zostawić w Jawie maksymalnie dużo oryginalnych elementów.
-
ja swego czasu zaniosłem kluczyk od zamka siedzenia i kierownicy do kolesia od kluczy. On nie miał, ale mówił że zamówi
no i faktycznie skądś zdobył surówki i mi dorobił, ale to było z 15 lat temu
myślę że kwestia znalezienia dobrego punktu z kluczami, takiego któremu sie chce :)
to ten pkt, chyba nadal istnieje: https://maps.app.goo.gl/7cHZkCXttrTAZaDa7 w google jest nr tel podany jak coś
-
Kwestia znalezienia surówki ale od czego jest internet. Dorobić to już żadna filozofia
-
Kwestia znalezienia surówki ale od czego jest internet. Dorobić to już żadna filozofia
Tak, masz rację - kwestia znalezienia "surówki" - tylko Twój wpis nic nie wnosi.
Dla jasności - Internet używam (i nic nie znalazłem) i trzech ślusarzy też nie znalazło (oni także korzystali z Internetu). Potwierdzili mi (ci ślusarze), że dorobienie to nie jest dla nich filozofia.
-
Nie wiem jaki dokładne ma wzór klucz oryginalny. Ja mam współczesnej produkcji i coś od nich by w moim przypadku pasowało
https://delmet.pl/klucze-surowe/ (https://delmet.pl/klucze-surowe/)
-
Nad czym sie doktoryzować. Bierzesz kluczyk, zanosisz do porządnego punktu dorabiania kluczy, płacisz i masz zapasowy kluczyk , ot filozofia.
Ps. Zaznaczam porządny.
-
U mnie w miasteczku jest gość który jeszcze miał swego czasu surówki. Wybieram się do niego, żeby dorobić jeden kluczyk. Zapytam o sprzedaż samej surówki.
Przypominaj się jakoś po niedzieli albo na PW albo SMS 515 dzie trzy osiem 160
-
Może być problem z dorobieniem tego klucza. Ja jak próbowałem dorobić kluczyk do zamka kierownicy i siedzenia w cezecie to zaniosłem do gościa, który dorabia klucze nie mówiąc do czego to jest, przyszedłem za jakiś czas a on mi mówi, że nie dorobi bo to jest od jakiejś czeskiej kłódki i nie ma do tego surówek ani na miejscu ani na zamówienie. Powiedział żebym próbował gdzieś indziej to może trafię na kogoś, komu jeszcze gdzieś takie surówki zalegają. W końcu dałem sobie z tym spokój.
-
U mnie w miasteczku jest gość który jeszcze miał swego czasu surówki. Wybieram się do niego, żeby dorobić jeden kluczyk. Zapytam o sprzedaż samej surówki.
Przypominaj się jakoś po niedzieli albo na PW albo SMS 515 dzie trzy osiem 160
Roztocz, dzięki za pomoc. Przypomnę się po niedzieli.
-
Mój dorabiany był taki
Silca italy SK1
-
https://dar-mar.pl/klucze-samochodowe-klucz-samochodowy-silca-sk1,c975,p3025,pl.html