Wolna Strefa Jawa - CZ

Sprawy Techniczne => Mechanika => Wątek zaczęty przez: ja868 w Lipca 20, 2008, 16:26:26

Tytuł: skrzynia biegow
Wiadomość wysłana przez: ja868 w Lipca 20, 2008, 16:26:26
mam maly problem: dzwignia zmiany biegow po wcisnieciu na dol nie odbija i silnik zostaje wysprzeglony. chodzi o 350ts. co zrobic....????
Tytuł: Odp: skrzynia biegow
Wiadomość wysłana przez: Piotr G w Lipca 20, 2008, 16:37:08
Tzn. jak włączasz jedynkę to d¼wignia zostaje na dole? Wewnątrz silnika na wałku od biegów są tzw. zapadki, może coś się z nimi pogmerało, trzeba było by rozmontować i obejrzeć jak to wszystko wygląda. Wystarczy ściągnąć kapę od oleju, kosz sprzęgłowy i już jest dojście.
Tytuł: Odp: skrzynia biegow
Wiadomość wysłana przez: ja868 w Lipca 20, 2008, 16:42:09
dzieki. tak.tak tez myslalem. ale teraz to juz mi tak robi na kazdym biegu. i pewnie trzeba sie od razu w uszczelke zaopatrzyc???
Tytuł: Odp: skrzynia biegow
Wiadomość wysłana przez: bakczysaraj w Lipca 20, 2008, 16:47:24
Ja wczoraj złożyłem silnik do kupy i jest tak samo. Ale to chyba dlatego, że na wałek kopniaka od środka dałem dodatkowy oring:P
Tytuł: Odp: skrzynia biegow
Wiadomość wysłana przez: connect w Lipca 20, 2008, 21:56:00
może jest to wina wyrobienia tych sprężynek które są odpoiwiedzialne za wycentrowanie dzwigni
Tytuł: Odp: skrzynia biegow
Wiadomość wysłana przez: grucha591 w Lipca 21, 2008, 10:40:40
a we¼ sprawd¼ jeszcze po stronie alternatora ten taki półksiężyc zamieszczony na walku od kopniaka i zmiany biegów który jest odpowiedzialny za wysprzeglanie silnika bez naciśnięcia sprzęgła ręcznego , jeżeli masz mocno zużyte sprzęgło albo ten polksieczyc  to on po prostu może sie blokować ocierając o wajchę od sprzęgła, nie wiem czy zrozumiesz o co mi chodzi ale to nic  <punk>
pozdrawiam