Wolna Strefa Jawa - CZ

Inne => Szybka interwencja => Wątek zaczęty przez: Mi@po w Sierpnia 15, 2017, 22:58:33

Tytuł: Gdzie dostanę nowy silnik do jawa 350 cz?
Wiadomość wysłana przez: Mi@po w Sierpnia 15, 2017, 22:58:33
Witam,
chciałbym zapytać gdzie mógłbym kupić nowy silnik do jawa 350 cz?

Jeżeli zły dział prosiłbym o przeniesienie wątku.
Tytuł: Odp: Gdzie dostanę nowy silnik do jawa 350 cz?
Wiadomość wysłana przez: Blenders w Sierpnia 16, 2017, 07:58:23
Przeniosłem do szybkiej interwencji.

Jawa 350 Cz to za wiele nie mówi albo masz Jawe albo Cezete.

Jak nie wiesz jaki model wstaw jego zdjęcie.

Nowe silniki do Jawy 350 "aluminiowe cylindry"  mają tutaj
http://www.mototechnik.cz/index.php?main_page=index&cPath=29

Starszego typu silnika do Cezety i Jawy 634 z żeliwnymi cylindrami nowego całego raczej nie dostaniesz.



Tytuł: Odp: Gdzie dostanę nowy silnik do jawa 350 cz?
Wiadomość wysłana przez: mostasz w Sierpnia 16, 2017, 14:47:24
żeliwny 634 był w jakimś sklepie na słowacji - motoren.sk - przypomnij się na zlocie to poszukamy wspólnie...

Dobra, znalazłem :P

http://www.rmayer.hu/en/catalogue/motorcycle-parts (http://www.rmayer.hu/en/catalogue/motorcycle-parts)

w 2012 mieli silniki 6V całe, teraz nie wiadomo ale zadzwoń zapytaj, ewentualnie napisz maila, może akurat coś będzie - z podmianką 6V na 12V wiesz że nie ma problemu bo wystarczy flansza i trochę dobrych chęci ;)
Tytuł: Odp: Gdzie dostanę nowy silnik do jawa 350 cz?
Wiadomość wysłana przez: Mariano Italiano w Grudnia 26, 2023, 10:43:29
Hej,
Odgrzeję trochę temat - te silniki do 640 nadal wiszą na stronie Mototechnika.
Mieliście może z nimi styczność i możecie wypowiedzieć się na temat ich jakości?

Tytuł: Odp: Gdzie dostanę nowy silnik do jawa 350 cz?
Wiadomość wysłana przez: Bison w Grudnia 26, 2023, 11:56:36
W roku 2019 zakupiłem Jawę 640 z aktualnej produkcji, miała na liczniku 2063 km. Jeździłem na niej do tego roku, zaliczyła nawet kilka zlotów. Sprzedałem z przebiegiem 8963 km i silnikowo nic się nie działo. Raz na zlocie pod Szczecinem, miała regulowaną linkę sprzęgła a tak nic, zero stukania, dzwonienia, siadasz, odpalasz, jedziesz. Aby paliwo w kotle było i olej do mieszanki w zbiorniku pod siedzeniem. Nie miałem nigdy obawy, czy dojadę, czy coś się nie zatrze albo urwie po drodze. Uważam że te nowe silniczki, są dobrze zrobione i polecam zakup. Co do ich ceny to już inna bajka  ;)
Tytuł: Odp: Gdzie dostanę nowy silnik do jawa 350 cz?
Wiadomość wysłana przez: kichau w Grudnia 26, 2023, 12:32:50
Ja mam taki silnik w zaprzęgu 638-5 i śmiga jak złoto.
Tytuł: Odp: Gdzie dostanę nowy silnik do jawa 350 cz?
Wiadomość wysłana przez: Mariano Italiano w Grudnia 26, 2023, 15:04:06
Dzięki za informacje - brzmi zachęcająco :-). Chciałem dopytać, ponieważ obiło mi się o uszy że w silnikach 640 coś było nie halo z łożyskami skrzyni i się przedwcześnie zużywały.