Wolna Strefa Jawa - CZ
Inne => Szybka interwencja => Wątek zaczęty przez: Paciovsky w Lipca 30, 2016, 23:57:33
-
Siema. Mam rozebrany cylinder w mojej CZ175/450. Pytanie: Czy warto czyścić denko tłoka z nagaru.? Jeśli tak to czym (benzyna ekstrakcyjna, papier wodny).?
Pozdrawiam,
Paciovsky.
-
Myślę,że tradycyjna szczotka druciana wystarczy ;)
-
Benzyna, nafta plus szczotka druciana. Nie czyści się tłoków papierem ściernym, bo cząstki ścierniwa wbijają się w tłok i tam pozostają. Jak najbardziej warto wyczyścić przed montażem wszystko jak najdokładniej
-
A czym przejechać komorę spalania w głowicy, wnętrze cylindra, ścianki tłoka i pierścienie.? (chwilowo szlif nie gra roli)
-
Ja zalewałem naftą i czyściłem drewienkiem.
Nagar schodził, a drewienko nie porysuje.
-
Tzw. Decarbonizer. Flaszka w sprayu kosztuje ok 40pln, ale warto. Bierzesz szczelny słoik, zlewasz trochę tego środka, zamykasz i zostawiasz na noc. Nagar odchodzi jak papier.
-
Dzięki. Moja CZ przemówiła do mnie. :D Ale to dopiero początek - są problemy z prądem (brak ładowania i odpaliłem na prostowniku).