Wolna Strefa Jawa - CZ
Inne => Szybka interwencja => Wątek zaczęty przez: Dushalar w Marca 05, 2016, 19:41:56
-
Witam wszystkich . Od kilku dni jestem posiadaczem jawy CZ 350 472.6 . Poprzedni właściciel od 15 lat trzymał motocykl i tylko przepalał co jakiś czas . Postanowił go sprzedać i podobno posprawdzał i wszystko działało ... motocykl miał ładowanie ( zamontował nowy akumulator 12v 5A ) . Niestety kiedy przywiozłem go do siebie odpaliłem ,pojechałem 2km i rozładował sie akumulator , naładowałem i bez swiateł wytrzymuje ok 15km jazdy . Wymieniłem regulator napięcia oraz akumulator na Yuasa 12v 5A bo tamten to jakiś chińczyk ... niestety dalej nie ładuje :( w moto normalnie jak przekręcam stacyjkę zapala sie kontrolka ładowania a kiedy odpalam motocykl gaśnie . Czasami w czasie jazdy potrafi też sie zapalić . Czasami też po przekręceniu stacyjki kontrolka sie nie pali ... różnie z tym bywa :P Jestem bardzo zielony z elektryki bardzo was prosze o jakąś pomoc ... szukałem w motocyklu prostownik ale pod deklem znajduje sie tylko przerywacz oraz regulator ... gdzie go szukać ?
-
W Cz 472.6 Prostownik jest pod bakiem blisko główki ramy.
Pod lewym boczkiem masz przekaźnik kontrolki ładowania i regulator.
Tutaj masz poradnik, jest w załączniku jako pdf w pierwszym poście.
http://www.jawacz.pl/index.php?topic=10584.0
Tutaj masz o stacyjce jakby co
http://www.jawacz.pl/index.php?topic=24844.0
-
dzięki :) znalazłem i okazało sie ,że jeden przewód był wypięty :) Przejechałem sie i jest ładowanie :) Jedynie nie zawsze pali sie kontrolka ładowania po przekręceniu stacyjki ... czy to coś złego ? jak ewentualnie temu zaradzić ?
-
Po primo, to nie masz Jawy tylko Cezetę. Na Golfa też byś powiedział Audi VW GOLF ?
Kontrolka ładowania jest sterowana dwoma plusami. Pierwszy masz na stałe ze styku 54 stacyjki, Ten sam styk zasila kontrolki luzu i kierunków.
Drugi pin masz podpięty do styku 30/51 przekaźnika pod lewym boczkiem. Po włączeniu stacyjki nie ma tam napięcia i wtedy kontrolka ładowania dostaje masę i się świeci. Gdy odpalasz moto kontrolka dostaje 2 plusy i gaśnie.
Przekaźnik w razie czego dostaje zasilanie ze styku 86 na alternatorze.
Musisz sprawdzić poprawność montażu oprawki żarówki i działanie przekaźnika. Nie mów, że się nie znasz na elektryce, bo po tych kilka kablach na krzyż to z łatwością dojdziesz do usterki :P
I to, że gaśnie kontrolka nie musi oznaczać, że masz dobre ładowanie.
Sprawdź napięcie na akumulatorze.