Wolna Strefa Jawa - CZ
Sprawy Techniczne => Mechanika => Wątek zaczęty przez: lukaszz1789 w Grudnia 22, 2007, 13:53:50
-
Witam
Czy jest jakaś możliwośc wymiany napedu licznika bez rozpoławiania??
bo trybik się zjechał i jak probuje wyjąc to sie blokuje o tą czesc wałka ktora go napedza:/
no i czyba nie ma innej mozliwosci, czy moze sie da w ta strone co linka??
-
w ta stronę co linka na pewno Ci nie wyjdzie bo jest tam simering a wałek powinieneś normalnie wyjąc wbijaj np. jedynkę i kręć zębatka zdawczą żeby sie poruszał wałek pośredni.
-
ale wykręcić musisz linkę wykręcając tą śrubkę koło jej gniazda w karterze.potem tylko na centralną podstawkę i jak wyżej.
-
Wykrecilem linke wyjołem sprzegło ale to zapiera w wałek jak sie troche wysunie
i nawet jak na chama wyjme to jak wsadze nowy??
-
ja to ostatnio przerabiałem robisz tak
1 zdejmujesz sprzeglo itd spod dekla... cały naped ''slimak'' jest zblokowany mala srubka zeby sie nie wysunal, odkrecasz ja i lekko wystukujesz na zewnatrz tak zeby wyszedł razem z simeringiem
2. wkładasz go od zewnatrz delikatnie wbijajac zeby dobrze wszedł mozna pokrecic wałkiem ktory go napedza, blokujesz srubka i wkładasz simera,
dobrze to robic przy polozonym moto i z dobra lampoa zeby dobrze wbic simering bo inaczej olej bedzie ciekl( ja tu dałem troche ciała)
pozatym jak ja to ribiłem to poszukałem troche o tym na forum pamietam że Andrwes i ktoś jeszcze profesjonalnie to wyjasnili...
-
Dzięki, własnie o to mi chodziło, tak myslałem ze da sie w tą strone ale nie chciałem nic na siłe:)
-
Chciałem sie zapytać czy ktoś ma zdjęcie tych elementów. Jest to chyba zimering i jakaś tulejka do której podłącza sie linke. Brakuje mi tego w silniku.
Ok postanowiłem odpowiedzieć sam sobie i po pewnych poszukiwaniach ustaliłem, że pierwotnie linka nie była mocowana na gwint, lecz wkładana w otwór w silniku i zabezpieczana wkrętem tak jak to jest narysowane w katalogu. A więc sa 2 różne sposoby mocowania linki i ja mam ten starszy. Zatem starsze mocowanie linki wygląda jak na rysunku (przekrój płaszczyzną poziomą):