Wolna Strefa Jawa - CZ
Inne => Nasz Garaż => Wątek zaczęty przez: Marcin84 w Września 03, 2014, 20:56:22
-
A oto moja Cezetka która jest w trakcie remontu. Pomału zbliżam się do finiszu ale od początku. Motór kupiłem w 2003r od pierwszego właściciela. Wszystko ładnie i pięknie gdyby nie to że pierwszy właściciel postanowił prysnąć wszystko(no poza siedzeniem i kierownicą :-X ) lakierem bezbarwnym, który po latach zrobił się żółty. Więc miałem sporo do czyszczenia, ponieważ nie wyglądało to za ciekawie. Cześkę rozebrałem na części pierwsze. Wał poleciał do Poznania na pełną regenerację. Wymieniony automat zmiany biegów, wodziki, sprzęgło+łańcuszek, szczotki i inne duperele :) Wszystko pomalowane(nie lakierem bezbarwnym ;D ) od nowa. Nowe opony, linki itd :D
Teraz już rzeźbię częściowo instalację, ponieważ był tam trochę bałagan. Jutro może uda mi się wyprowadzić motórek na pierwszą przejażdżkę.
-
Widzę motór zaczyna nabierać kształtów. Gdybym wiedział że w domu jesteś to bym zajechał Ci pomóc bo akurat przejeżdżałem przez Błędno, śmigałem Jawę przepalić :)
-
Wróciliśmy dziś po koło południa i zaraz zabrałem się za robotę :) Mam nadzieję że jutro chociaż uda mi się odpalić.
-
Cezetka już śmiga :D Oczywiście nie obyło się bez drobnych poprawek, ale już wszystko jest ok.
Gąbeczka posłużyła mi jako siedzisko ponieważ czekałem za siedzeniem od kolegi Grzegorz Moto Naprawy (http://www.jawacz.pl/profile/Grzegorz%20Moto%20Naprawy/) a po rocznej przerwie nie mogłem się już doczekać aby co nieco pojeździć :)
Jeszcze tylko naklejki od motonaklejki, które już czekają na naklejenie :D
Dzisiaj jeszcze dorobiłem podkładkę między gaźnik a cylindry bodajże z bakelitu ponieważ takowej nie posiadałem.
-
Ładnie.Wydaje mi się ze przedni błotnik jest źle założony(to częsty błąd) ale mogę się mylić.
-
Ładnie.Wydaje mi się ze przedni błotnik jest źle założony(to częsty błąd) ale mogę się mylić.
Jest dobrze założony zobacz że tulejka na linkę hamulca jest tam gdzie ma być.
Odwrotnie zakładają błotniki w 638 gdzie ta prowadnica linki jest plastikowa i zdejmowana.
Ps. Przydały by się jeszcze szparunki na błotnikach.
-
Marian się nie myli /w tym konkretnym przypadku/ 8)
Ok skoro tak to uzasadnij dlaczego błotnik jest źle założony ??
Dla mnie wygląda ok, ale ja też mogę się mylić.
-
Błotnik jest dobrze, ramiona od wewnątrz, tyle, że nie od tego modelu, bo jest od 472.5, a na załączonym obrazku widać 472.6
-
No gratulacje! Ekipa na pomorzu rośnie
Może mały zlocik na koniec sezonu?
-
Co do błotnika to nie wiedziałem że jest od 472.5. Czyli jest dobrze założony czy źle?
Szparunki postaram się zrobić, tylko muszę kupić czarny lakier ponieważ się skończył.
Dzisiaj walczyłem z naklejkami. Wyszło jak wyszło, myślę że jest w miarę dobrze.
Co do zlocika to nie wiem jak będę miał czas ponieważ urlop kończy mi się i czas wracać do pracy. A wtedy w borach jestem średnio co drugi weekend.
-
B. ładna. Skąd kolega dorwał takie ładne kolanka i wydechy??
-
Kolanka świeżo chromowane a tłumiki z alledrogo. Poprzedni właściciel tak czyścił chromy że zrobiły się matowe >:(
-
piękna ;) kolorek tez jak org ;)
-
Dajesz pierwsze zdjęcie na moto miesiąca.
-
Wrzuciłem dwie fotki do wrześniowego MM :)
-
Bardzo ładna CZeśka 8)