Wolna Strefa Jawa - CZ

Inne => Szybka interwencja => Wątek zaczęty przez: Balcar w Kwietnia 26, 2014, 11:58:59

Tytuł: Krótki sworzeń tłoka
Wiadomość wysłana przez: Balcar w Kwietnia 26, 2014, 11:58:59
Szybkie pytanie - sworzeń tłoka jest za krótki o jakieś 8 mm. Zostawić czy szukać prawidłowego wymiaru? Siedzi ciasno.
Tytuł: Odp: Krótki sworzeń tłoka
Wiadomość wysłana przez: wigas13 w Kwietnia 26, 2014, 13:15:24
szukać prawidłowego wymiaru bo może się to skończyć pęknięciem tłoka
Tytuł: Odp: Krótki sworzeń tłoka
Wiadomość wysłana przez: Balcar w Kwietnia 26, 2014, 15:08:11
Pęknięciem? Jak?
Tytuł: Odp: Krótki sworzeń tłoka
Wiadomość wysłana przez: killler w Kwietnia 26, 2014, 15:14:58
jak przesunie sie na jedna strone tłoka to po drugiej bedzie bardzo małą powierzchnia w tłoku skutkowac moze peknieciem tak jak ci wyzej ktos napisal.8mm to bardzoo duzo
Tytuł: Odp: Krótki sworzeń tłoka
Wiadomość wysłana przez: Balcar w Kwietnia 26, 2014, 17:36:55
W tłok sworzeń wchodził baaardzo ciężko, naprawdę myślicie, że pod wpływem pracy silnika mógłby się przesunąć? Te sworznie tam siedzą jak wmurowane... Ale ja tam się nie znam. ;-)
Tytuł: Odp: Krótki sworzeń tłoka
Wiadomość wysłana przez: Maliniak w Kwietnia 26, 2014, 18:09:48
Sworzeń jest stalowy, tłok z aluminium. Ina rozszerzalność cieplna dla tych samych temperatur. Tak może się przesunąć. 8mm? Był Cięty, albo jest z innego moto. to nie majątek wymień.
Tytuł: Odp: Krótki sworzeń tłoka
Wiadomość wysłana przez: debrzyna w Kwietnia 26, 2014, 20:53:29
Skoro siedzą jak wmurowane to poco konstruktor przewidział zabezpieczenia przed wysunięciem .Gdyby nie było możliwości przesunięcia to na pewno inny konstruktor zrobiłby wniosek racjonalizatorski i zabezpieczenia  zlikwidował i dostałby za to jeszcze kase
Tytuł: Odp: Krótki sworzeń tłoka
Wiadomość wysłana przez: muczos w Kwietnia 27, 2014, 07:44:25
Jak będzie o dużo za krótki to może wyłamać kawałek piasty w tłoku, bo nie będzie podparcia sworznia na odpowiednio dużej powierzchni.