Wolna Strefa Jawa - CZ
Inne => Szybka interwencja => Wątek zaczęty przez: Drogbov w Sierpnia 12, 2013, 08:18:10
-
Witam,
Jako amator wziąłem się za rozpołowienie silnika. Kartery już złożone, tylko, że do mojego silnika nie produkują już uszczelek. Mogę pod cylinder dać silikon? Między kartery dałem tylko silikon.
Drugie pytanie, jak ustawić poprawie pierścienie na tłoku?
-
jako ze nie produkują już uszczelek powinieneś sobie zrobić je sam, np z kartonu, gotowego szablonu do uszczelek ze sklepu motoryzacyjnego.
pod cylinder nie polecam samego sylikonu.
nie wiem o co pytasz z tymi pierscieniami? o kolejność czy z której strony ma być zamek?
na tłoku w rowkach powinny być kołeczki ustalające gdzie ma być zamek pierscienia
-
Właśnie chodziło mi o te zamki. Dzięki za pomoc. Będę musiał dorobić sobie tą uszczelkę.
-
Jawaczesci.pl
Tam masz uszczelek od groma :P Za gruba też nie może być...
-
Z tym, że do Jawy/CZ 175 nie ma w tym sklepie :/
-
Chodzi mi o CZ 175 typ 450/ Jawa 175 typ 356. Są to bliźniacze modele różniące się tylko detalami.
Link który podałeś odnosi się do nowszego modelu CZ 175 Typ 487 która ma już inny silnik.
-
Pod avatarem jest przecież :)
-
Wytnij sobie uszczelkę z tektury, która jest na końcu bloku np. technicznego, pozdrawiam.
-
ps otwory w uszczelce rób za pomocą nakrętki i kulki uderzając młotkiem lub zakup lidlowski zestaw kaletniczy :)
-
Ostatnie pytanie ;D
Macie jakiś sprawdzony sposób na zrobienie tej uszczelki? Da radę ją wycinać przy założonym tłoku?
-
Ja jak dorabiałem sobie do 487 to wpierw wyciołem otworki na szpilki cylindra. Potem letko dosłownie ciutke oleju do mieszanki posmarowałem miejsce tam gdzie powinna znajdowac sie uszczelka. Włożylem na szpile szary papier nie mylic z tym do tyłka. To jest taki co mozna na nim malowac czesto w szkole spotykany. A wiec do rzeczy. Wstepnie przyciolem papier bo byl za duzy. I kiedy wlozony na szpilki swobodnie przesunolem go na swoje miejsce. Dociskałem i jezdziłem palcem po tym papierze. Olej a raczej zanieczyszczenia ladnie nam linie wyznaczaja. Papier tego typu jest swietny. Nie rozwala sie od oleju i temperatury. Potem wyciolem calosć i posmarowałem hermetykiem kartery potem nalozylem uszczelke i tez posmarowalem ją hermetykiem.
Ps. Przepraszam za bledy pisze na telefonie. A papier jest dostepny w sklepach technicznych i z art. szkolnymi.
-
Ostatnie pytanie ;D
Macie jakiś sprawdzony sposób na zrobienie tej uszczelki? Da radę ją wycinać przy założonym tłoku?
Cyrkiel w łapę, bierzesz pomiar zewnętrzny z tulei i rysujesz kółko. Wycinasz do z tektury czy tam nie wiem z czego te uszczelkę będziesz robił, lekko natłuszczasz dolną przylgnię cylindra i odciskasz ją na uszczelce. Wycinasz i masz gotowy szablon. Rysujesz od tego szablonu drugą i masz już gotową uszczelkę.
Jak nie przesadzisz z natłuszczeniem cylka i szablon nie będzie cały w oliwie to możesz go wykorzystać jako uszczelkę ;D