Wolna Strefa Jawa - CZ

Sprawy Techniczne => Eksploatacja => Wątek zaczęty przez: wskpan w Marca 12, 2007, 19:15:10

Tytuł: uszczelka termiczna - z czego?
Wiadomość wysłana przez: wskpan w Marca 12, 2007, 19:15:10
Witam!
chłopaki z czego zrobić uszczlkę oddzielajączą ga¼nik od karterów, niemożna jej dostać a orginalna mi pękła. Teraz jak się silnik zagrzeje to i ga¼nik jest gorący co z koleji obiawia się wyra¼nym spadkiem mocy

mam kawałek płyty takiej jak kiedyś były montowane korki, liczniki  energetyczne czy to będzie dobre?

problem dotyczy CZ350 :[
Tytuł: Odp: uszczelka termiczna - z czego?
Wiadomość wysłana przez: ekeler w Marca 12, 2007, 19:20:06
Ebonit, lub coś w tym stylu <yes>
Tytuł: Odp: uszczelka termiczna - z czego?
Wiadomość wysłana przez: jawol RIP w Marca 12, 2007, 19:25:00
Najlepszy byłby tekstolit.
Być może ta twoja płyta jest z tekstolitu.
Poznasz ją po tym, że ma w strukturze materiału takie "jakby nitki"
Tytuł: Odp: uszczelka termiczna - z czego?
Wiadomość wysłana przez: nerlst w Marca 12, 2007, 19:26:53
Oryginalna jest z bakielitu, jakiś miesiąc temu kupiłem taką w agmocie.


pzdr
Tytuł: Odp: uszczelka termiczna - z czego?
Wiadomość wysłana przez: wskpan w Marca 12, 2007, 19:35:39
hehe to chyba wziełeś ostatnią, w sobotę dzwoniłem

http://www.agmot.pl/sklep.php?s=uszczelka+bakielit&kod=0&k=14
Tytuł: Odp: uszczelka termiczna - z czego?
Wiadomość wysłana przez: _Wujek samo Zło_ w Marca 12, 2007, 22:35:15
Zrób ją z jakiegos tworzywa odpornego na temperature -moze być bakielit albo tekstolit nawet twardy korek czy kilka warstw z gambitu (grubego) bedzie dobrze spełniac ta role 
Tytuł: Odp: uszczelka termiczna - z czego?
Wiadomość wysłana przez: wskpan w Marca 19, 2007, 23:53:29
szukajcie a znajdziecie  :>  zgadza się po raz N...ty

ale się ciesze :D

http://allegro.pl/item177297316_jawa_250_nowa.html
Tytuł: Odp: uszczelka termiczna - z czego?
Wiadomość wysłana przez: wskpan w Marca 19, 2007, 23:55:41
tylko nie mówcie że to inna średnica w 250 <lol>
Tytuł: Odp: uszczelka termiczna - z czego?
Wiadomość wysłana przez: _Wujek samo Zło_ w Marca 20, 2007, 21:40:35
Wskpan inna średnica  :P

Spoko, spoko, pasować będzie jednak mam pewne ale...
gażnik ma gardziel coś koło 26mm (silnik 6v) natomiast ta przekładka ma średnicy około 28mm (mam trzy takie i każda taka sama). Kiedyś miałem tą przekładke i moto ciężko zapalało. Przy czyszczeniu gażnika  "wywaliłem" przekładke i o dziwo moto zapało lepiej. Myślałem, że to wina zasyfionego gaxnika i założyłem przekładke ponownie ...i znou lipa z zapalaniem była.

Teraz troche o takiej samej przekładce ale w Mz. O dziwo tam ta przekładka ma taką samą średnice jak gardziel gaznika. Nawet najnowsza książka Pana Sałka podaje, że podkladka być powinna. Powinna też byćona takiej samej srednicy jak gardziel ga¼nika i bez żadnych progów czy nierówności.
Tutaj po przydługawym wywodzie pojawia się pytanie...  Czy też zauważyliście wpływ tej przekładki na prace/zachowanie silnika ??         
Tytuł: Odp: uszczelka termiczna - z czego?
Wiadomość wysłana przez: wskpan w Marca 23, 2007, 23:50:07
hymmm... <sadwalk> no właśnie także zauważyłem że bez tej przekładki lepiej zapala, ale także zauważyłem trochę większe zużycie paliwa ok 0.5 l więcej. Najbardziej jednak wkużało mnie to nagrzewanie się ga¼nika i spadek mocy po rozgrzaniu silnika, motor stawał się taki jakby tępy (wrażenie, że silnik miał strasznie ciężko).
  p. Sałek w tej książce pisze, że  przekładka oddziela ga¼nik od temperatury silnika co ma duże znaczenie dla spalania mieszanki.
Tytuł: Odp: uszczelka termiczna - z czego?
Wiadomość wysłana przez: WhitePower w Marca 24, 2007, 09:26:38
ja mam wlasnie taka bakielitowa z agmotu i  w sumie nie zauwazylem zeby jawa gozej palila, pali z pierwszego