Wolna Strefa Jawa - CZ
Baza wiedzy i modyfikacji => Baza wiedzy => Wątek zaczęty przez: kecajw123 w Grudnia 15, 2011, 16:31:26
-
Witam. Ostatnio przyglądałem się moim Cezetkom i zauważyłem , że 472.6 w przeciwieństwie do 472.5 ma otwór w blaszanej osłonie obok zamka siodła i analogicznie po drugiej stronie. Do czego te otwory służą lub miały służyć ? pozdrawiam
-
Miejsce na drugi zamek...
-
Znalazłem prospekt reklamowy na którym gmole są . ale brakuje paska na siedzeniu . http://www.cezetmania.info/modely/index.html?item=82 (http://www.cezetmania.info/modely/index.html?item=82)
-
Dzięki za podzielenie się wiedzą . ;D Niestety , a może stety taki już jestem , że jak w coś wchodze to badam temat by wiedzieć jak najwięcej. Podobnie było z M-72 i innymi pojazdami , kótre posiadam lub posiadałem. No dobra garść szczegółów numer 2 ,a mianowicie : pierwszy prospekt i napis na zbiorniku , drugi prospekt wahacz i zawieszenie bez lakieru. Jakieś specjalen wersje ? ;D
Hehe na zdjęciu mój rupieć na łące . A pasek ma być i kutas. Zawsze był w 472.5 i 472.6 . W folderze jest 472.5 z pierwszej serii produkcyjnej pewnie początek 1981 roku bo ma kierunkowskazy po poprzedniku 472.4. Ale pasek ma być, bo pod kanapa są mocowania do niego.
ps. Ale męczy buła z Ciebie Kolego, rzecz jasna w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Prawda jest taka, że mało kto zwraca uwagę na takie szczegóły. A jest to nie ukrywam ciekawe, bo różnic jest od cholery w tych modelach.
Pozdrawiam
-
Napis CZ nie CEZET - czy to nazwa handlowa na rynek zachodni ? Co do zawieszenia i aluminiowego wahacza to wydawało mi się , że wszystkie były lakierowane .
To są tylko prospekty, i często różniły się od maszyn w rzeczywistości. Najlepiej porównywać ze zdjęciami czarno białymi motocykli "z epoki" ewentualnie zachowanymi w pełni oryginalnymi maszynami.
co masz na myśli pytając o napis i zawieszenie bez lakieru??
-
OK , dzięki za odpowiedź .