Baza wiedzy i modyfikacji > Poprawki fabryki

Nakrętka i podkładka kosza sprzęgła, czyli sposób na odkręcający się kosz

(1/4) > >>

marian:
Wiele osób ma problemy z odkręcającym się koszem sprzęgła.Sam miałem z tym kłopot.Oryginalna podkładka powinna skutecznie zabezpieczać przed odkręceniem ale nie zawsze tak jest.
Ja proponuję zrobić z paska blachy stalowej z otworem na gwint wałka głównego skrzyni biegów.Otwór należy zrobić w takim miejscu żeby zostało za nim około 1cm blaszki aby było można zaklepać na nakrętce a z drugiej strony blaszki robimy wycięcie na kołek zabieraka.Można też zrobić otwór na kołek zabieraka ale nie pamiętam czy aby na pewno jest tam miejsce na to.Dokładnych wymiarów nie podam trzeba sobie pomierzyć i dorobić.
Znalazłem to rozwiązanie w internecie i zamontowałem u siebie i problem z głowy.
Wzór w załączniku.
1)otwór fi gwintu wałka głównego
2)wycięcie lub odpowiednio dłuższa blaszka i wtedy otwór na kołek zabieraka
3 oraz 4 zaklepujemy wokół nakretki

Grzegorz Moto Naprawy:
uważam że patent bardzo fajny i że na pewno zda egzamin

j@wa:
Na pewno zdaje egzamin i to od ładnych kilku lat.

killler:
wklejałem wczoraj podobne zdjecie na sb, mam tak od dawna i jest ok nic sie nie odkreca

Jawolotmen:
Można też zastosować podkładkę zabezpieczająca koło magnesowe w WSK 125. Ma ząb, który klinuje się o wieloklin zabieraka, a część nadmiarową się doklepuje.


Po wypadzie do Czech też mi się poluzował. Jeżeli podkładka od WSK nie da rady to wtedy zrobię patent jak tutaj.


Edycja 2014-11-24


Dziś obalam mit o zastosowaniu podkładki magneta od WSK 125. Taki zapis pojawił się na tym forum w roku 2006. Nie da się tego zrobić, ząb podkładki przeskakuje po nacięciach zabieraka i nie blokowało by to nakrętki przed odkręceniem.


Na sb mathini zarzucił wiedzę, że oryginalna podkładka ma zęby, owszem mój oryginał miał je przez kogoś wgniecione. Nie wiem czy ja to zrobiłem, czy poprzedni właściciele, ale niewiedza boli oczywiście.


Dalej nie mogę znaleźć wymiaru gwintu nakrętki kosza, wiem ze m12, ale nie znam rastra a i drobniejszych m12 chyba nie ma.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej