Baza wiedzy i modyfikacji > Poprawki fabryki

Zamiennik oryginalnego gaźnika do 638

(1/39) > >>

mostasz:
witam, A więc tak jak się wygrażałem na zlocie. Z racji że coraz trudniej jest znaleźć dobry gaźnik do jawy 638, dysze dobrej jakości trudno zdobyć - szczególnie dysze składu mieszanki, przepustnice też są rzadko dostępne a zaworek iglicowy trzeba polować jako społeczność powinniśmy znaleźć łatwo dostępny zamiennik gaźnika dla naszego motocykla z dostępnymi częściami typu przepustnice, iglice, dysze
do wyboru mamy:
Dellorto 28mm - było u turba w wątku ale wątek usunięty - prośba do turba o info co to był za model dokładnie
Keihin
Mikuni
Amal
Minarelli  -są dosyć drogie
ewentualnie coś z teraźniejszych chińczyków typu romet 250

cena do 300 zł tak żeby dało się wytrzymać finansowo, musi być zwykły a nie podciśnieniowy i z linką do ręcznego ssania, średnica 28 mm bo jak bedzie większy to trudno będzie przerobić gum od strony filtra powietrza z racji jej niepowtarzalności i specyfiki

kichau:
Jawa montowala m.in. BING 84 z nastepujacymi parametrami:
Dysza wolnych obrotow 35
Dysza glowna 125 do 130
Rurka iglicy z oznaczeniem 2,62
Iglica z oznaczeniem 6G1

Maliniasty:
Ja w przyszłym tyg zakładam to :) ale tylko na chwile na próbe bo potem ściągam górę silnika
http://allegro.pl/gaznik-motocyklowy-fi-28mm-standard-uniwersalny-i2598145125.html pasuje w mocowanie gaźnika z TS... trzeba dorbić tylko niewielką tulejkę :)
dr_ED podawał mi na gg jakie można kupić do niego dysze, oraz jak je dobrać :) CD załatwił mi ten gaźnik za 109 zł :) Po rozebraniu go widać że jest dobrze zrobiony, wszystko ładnie obrobione, no i problem montażu odpada trzeba tylko jakoś połączyć airbox z gaźnikiem albo kupić aksesoryjną końcówkę do tego gaziora :)

mostasz:
ssanie może być i dźwigniowe, byle działało, ale widać że problemu nie ma - dobrze by było żeby ten wątek był gdzieś w bazie wiedzy
jest jeszcze coś takiego jak ssanie automatyczne - ktoś jest w stanie coś więcej na ten temat napisać ? http://www.skutery-forum.pl/ssanie-automatyczne-budowa-i-zasada-dzialania-vt9620.htm - dobra już mam, tylko pytanie czy to by mogło zadziałać w jawie ?

Rozztocz:
Ja osobiście mam 2 gaźniki w zapasie... Oryginalne "z odzysku"
Ale przydałoby się mieć jakąś alternatywę.
Wyczyściłem temat i przeniosłem do Poprawek Fabryki, więc prosiłbym wyłącznie o wypowiedzi na temat...

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej