Wolna Strefa Jawa - CZ

  • Maja 17, 2024, 11:47:30
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Autor Wątek: Ga¼nik jawa  (Przeczytany 3587 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Rufus143

  • Gość
Ga¼nik jawa
« dnia: Marca 20, 2008, 22:27:59 »

Mam takie pytanie z goła banalne ale wiadomo że w jawach są rózne patenty :D.
A więć czy wykrecająć śróbke regulacji składu mieszanki powiekszam ilośc paliwa w niej czy pomniejszam ?
Zapisane

gringo

  • Gość
Odp: Ga¼nik jawa
« Odpowiedź #1 dnia: Marca 20, 2008, 22:40:56 »

powiekszasz ilosc powietrza :P
Zapisane

Rufus143

  • Gość
Odp: Ga¼nik jawa
« Odpowiedź #2 dnia: Marca 20, 2008, 22:59:49 »

A jednak moje przeczucia były słuszne :D

w wiekszości moto powieksza sie zawartośc paliwa :D i czesi musieli zrobić na odwrót jak wieke rzeczy w jawie :D hehe
Zapisane

NaczelnyFilozof

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1270
  • Cezet 350 '83 NCC-1701-D USS Enterprise
    • www.e75.prv.pl
Odp: Ga¼nik jawa
« Odpowiedź #3 dnia: Marca 20, 2008, 23:20:25 »

Cytuj

A więć czy wykrecająć śróbke regulacji składu mieszanki powiekszam ilośc paliwa w niej czy pomniejszam ?

Tam są dwie śrubki. Jedną regulujesz dopływ paliwa na wolnych obr. Drugą  regulujesz wysokość przepustnicy (powietrze wolnych obr).
Zapisane
Naczelny Filozof
Cezet 350 '83 [z dwoniącym tłokiem] [bez kilku podkładek] [w kolorze Zielonego Trabanta]

Rufus143

  • Gość
Odp: Ga¼nik jawa
« Odpowiedź #4 dnia: Marca 21, 2008, 19:07:36 »

Napisałem że śrubke regulacji składu mieszanki, to że sa dwie to chyba każdy wie. JA w moto grzebie już 5 lat ale jawe mam dopiero 3 miechy :D wszytsko juz zrobiłem jedynie zalewa mi świece, wiec sie zapytałem o to czy ja wykrecam śrubke regulacji skaładu mieszanki to powiekaszam ilośc paliwa  czy powietrza odkąd grzebie w moto zawsze jest że sie powieksza ilośc paliwa a w jawie jak napisał gringo ilość powietrza. ciekawiło mnie to bo jak dałem 1 obrut to ja przymulało a jak dałem 2 to chodziła ok wiec myśląc że odkrecając powiekszam ilość paliwa czyli pływak nawtet troche zawczesnie zamyka a tu jest na odwrót z tym składem mieszanki wiec pływak daje zaduży poziom paliwa . I teraz wiem na czym stoje .
Zapisane

jacu

  • Starszy Jawer
  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 365
  • jawa
Odp: Ga¼nik jawa
« Odpowiedź #5 dnia: Marca 21, 2008, 19:45:57 »


 <blink>
Mi się wydaje że w Jawie jest tak samo jak w innych motocyklach.

Wkręcając śrubę składu mieszanki wzbogacasz ją czyli zwiększasz ilość paliwa, a zmniejszasz powietrza. I na odwrót, odkręcając ją zubażasz czyli dajesz więcej powietrza.

Tak przynajmniej jest w najstarszej konstrukcji ga¼nika przelewowego (bez ssania), a podejrzewam że w nowszej wersji ze ssaniem też niczego nowego nie wymyślono.
 <yes>


Zapisane

Rufus143

  • Gość
Odp: Ga¼nik jawa
« Odpowiedź #6 dnia: Marca 22, 2008, 11:15:41 »

Np w mz jeśli dokrecasz to masz mniej paliwa, to zalezy z tego co wnioskuje gdzie jest ta śrubka regulacji bo w jawie jest od strony wylotu mieszanki z ga¼nika a w mz zaraz pod wejściem węzyka paliwowego.

I jeszcze takie małe pytanko te 10 czy 11 mm w ga¼niku to jest poziom paliwa w komorze pływakowej po zdjeciu jej tak ?
Zapisane

kucyk1969

  • Gość
Odp: Ga¼nik jawa
« Odpowiedź #7 dnia: Marca 22, 2008, 13:38:28 »

I jeszcze takie małe pytanko te 10 czy 11 mm w ga¼niku to jest poziom paliwa w komorze pływakowej po zdjeciu jej tak ?Nie to poziom paliwa z założoną komorą pływakową
Zapisane

Rufus143

  • Gość
Odp: Ga¼nik jawa
« Odpowiedź #8 dnia: Marca 26, 2008, 20:30:36 »

W opisie regulacji na stronie jest w pierwszym sposobie napisane że poziom paliwa równy słupkowi bez pływaków ale juz nie wazne u mnie teraz jest to jakies 2/3 wysokości słupka bez pływaków.
Problem rozwiazłem, poprzedni własciciel zamienił dysze głowna z rozruchową  <mur>  <furious>
Tak że musialem jeszcze podniesc poziom paliwa a nie obniżyć hehe  :>
Przejechałem sie tak nawet zdrowo i wychodzi że pali na normala z 5 a przy wariowaniu max 7. Kolor swiec kawa z duza ilościa mleczka  ;)
Teraz to sie sprzecik zbiera i nic go nie zalewa  <thumbup>
Zapisane
 


Podobne Tematy

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
9 Odpowiedzi
5793 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Września 26, 2007, 00:24:04
wysłana przez Schiso
3 Odpowiedzi
2900 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Grudnia 11, 2008, 20:15:35
wysłana przez Kronobel
45 Odpowiedzi
12178 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Maja 14, 2009, 18:11:40
wysłana przez Rozztocz
10 Odpowiedzi
3956 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Października 05, 2009, 12:15:51
wysłana przez gustaw
40 Odpowiedzi
10417 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Kwietnia 14, 2011, 22:21:20
wysłana przez marian