Wolna Strefa Jawa - CZ

  • Maja 19, 2024, 18:10:34
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Autor Wątek: Lakierowanie  (Przeczytany 32859 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Mienki

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2082
  • Jawa Tramp
Odp: malowanie
« Odpowiedź #25 dnia: Kwietnia 17, 2006, 20:32:02 »

ja ramę malowałem czrna hameritte ładnie się położyła przed rdzą chroni i jestem zadowolony
Zapisane
http://mienki1987.blogspot.com/

_________________________________________________________________

rumcajs251

  • Gość
Odp: malowanie
« Odpowiedź #26 dnia: Kwietnia 27, 2006, 20:48:44 »

dawal ktos z was cos do malowania proszkowo? Ile kosztowalo by pomalowanie ramy?
Zapisane

_Wujek samo Zło_

  • Mistrz Zła...
  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1345
  • przekażcie mu że Belzebubik się o niego pytał....
Odp: malowanie
« Odpowiedź #27 dnia: Kwietnia 27, 2006, 20:56:48 »

no ja raz oddalem do malowania rame ...z roweru  :D
efekt : fajnie sie powyginala....
wiecnie wiem czy z motocyklowa nie bedzie podobnie - zreszta piecowka po pewnym czasie bardzo brzydko matowieje i widac na niej strasznie kazdy syf typu: olej, bloto, nawet pot z reki
Zapisane
"Szukajcie, a znajdziecie. Proście, a będzie wam dane - Kiedyś prosiłem Boga o rower, po latach zrozumiałem, że Bóg nie działa w ten sposób. Ukradłem rower i prosiłem Boga o przebaczenie" ;)

Demonos

  • Gość
Odp: malowanie
« Odpowiedź #28 dnia: Kwietnia 28, 2006, 08:16:19 »

Ramy to generalnie maluje się właśnie proszkowo. I nie słyszałem, żeby malowanie proszkowe zaszkodziło ramie Jawy.
Zapisane

NaczelnyFilozof

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1270
  • Cezet 350 '83 NCC-1701-D USS Enterprise
    • www.e75.prv.pl
Odp: malowanie
« Odpowiedź #29 dnia: Kwietnia 28, 2006, 12:48:12 »

Ma Ktos pomysł na pomalowanie owiewki?
Jest czarna.
Ma być zielona.
Mam jeszcze akryl z malowania i komponenty do bezbarwnego.
Ale jak proponujecie zrobić podkład na plastyku pod akryl?
Zapisane
Naczelny Filozof
Cezet 350 '83 [z dwoniącym tłokiem] [bez kilku podkładek] [w kolorze Zielonego Trabanta]

Xargo1

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 706
  • Budyñ śmierdzi...
Odp: malowanie
« Odpowiedź #30 dnia: Kwietnia 30, 2006, 00:31:12 »

http://www.demonos.vipserv.org//content/view/39/62/ >> tam jest wszystko o malowaniu plastików
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 30, 2006, 02:26:45 wysłana przez Xargo1 »
Zapisane

K2squad

  • Gość
Odp: malowanie
« Odpowiedź #31 dnia: Lipca 09, 2006, 13:57:05 »

Kur...a widzie że nie macie pojecia o lakierowaniu.Ja jestem lakiernikiem i maluje juz  9lat.Jak chcesz mieć popeline to kup sobie farbe do płotu i pomaluj pedzlem lub wałkiem:)Szkoda pieniedzy na spraye.Sa do dupy i drogie!)0,1metalicu kosztuje 20zł(Standox)Na pomalowanie jawy wystarczy 0,3 bazy,0,5podkładu i 0,5klaru(bezbarwny)Rozpuszczalnik kosztuje 12zł taki naprawde pożądny.Liczy sie równiez ciśnienie jakim malujecie!!!!!
1.oddajesz do piaskowania
2.ewentualne miejsca szpachlujesz i czyscisz papierem na 120
3.wszystko jest równe kładziesz w miejsca szpachlowania szpachle wykonczeniówke(biała)żeby pokryc dziórki i czyscisz papierem 240
4.kładziesz 3 warstwy podkładu na plastiki sa specjalne podkłady
5.matujesz papierem na 400pu¼niej na 600 a na koniec na 800.
6.Przyjmijmy że to metalic.Wlewasz to słojiczka baze,dodajesz utwardzacz(szybki lub wolny jak kto chce)i rozpuszczalnik(sa specjalne miarki ile czego,ja mam kubek i linijke)
7.dokładnie mieszasz...i kładziesz 3warstwy...
8.czekasz az przeschnie,
9.urabiasz klar i kładziesz pierwsze 3warstwy geste a nastepną żadka(wychodzi idealny połysk i gładz...

A jezeli chodzi o spraye to nawet szkoda rower nimi malować...po rozbicu puszki 400ml lakieru jest niecałe 200ml i to wody.Jedyne dobre spraye jakie znam to montana(do graffiti)

nie maluje sie w zakurzonych pomieszczeniach bo siadaja pyłki....ale zawsze je mozna zapolerowac ale to czeba umiec i tego sie nie da tak wytłumaczyc bo nawet zlewke da sie usunac:)

powodzenia z malowaniem....ja w wieku 10lat pomalowałem mojego chopera własnej roboty i do teraz mi zostało robienie wzorków....bardzo profesjonalnie wyglądał....

polecam się :> :> :> :>
na koniec chciałem dodac ze ten zbiorniczek sam malowałem jak i wiele innych....
Zapisane

misiek775

  • Gość
Odp: malowanie
« Odpowiedź #32 dnia: Lipca 09, 2006, 23:40:55 »

Ja również wychodze z założenia ze lepiej zapłacić troche wiecej i mieć piekny lakier. Ja probowalem kiedys troche malować ale dalem sobie luz bo zle sie prezentowalo. Jak przyszlo mi malowanie jawy to odrazu pedzilem do lakiernika bo piekny, stary motocykl musi miec jeszcze piekniejszy lakier.
Zapisane

K2squad

  • Gość
Odp: malowanie
« Odpowiedź #33 dnia: Lipca 10, 2006, 00:41:20 »

ja na swojim koncie mam pare motorków nie powiem ale auta sie robi...od przeróbek wsk po nowoczesne suzuki,yamahy,hondy...pomysłów nie brakuje.a pieknie pomalowany motor przyciaga oko.Jak skoncze jawe to głosno bedzie o niej na forum <thumbup>....warta tylu godzin.....
Zapisane

Polo

  • Gość
Odp: malowanie
« Odpowiedź #34 dnia: Lipca 10, 2006, 11:19:40 »

kiedy można się spodziewać zaprezentowania nam jawy ??:> <LOL>
Bo sie doczekać nie moge ;p :D

Pozdro

PoLo
Zapisane

fizyk0

  • Gość
Odp: malowanie
« Odpowiedź #35 dnia: Lipca 13, 2006, 16:42:13 »

K2Squad nie jestem lakiernikiem ,ale troszkę o tym wiem.Malowałem swoją metalikiem i coś mi się wydaje,że do bazy nie było utwardzacza ,ale do klaru był na 100%.Czy to jest zależne od rodzaju bazy?
Zapisane

antek

  • Gość
Odp: malowanie
« Odpowiedź #36 dnia: Lipca 20, 2006, 15:19:29 »

Ja po sezonie swoją jawę przemaluje na błękitny metalic razem z ramą,najpierw całe rozbieranie i piaskowanie.Malowanie zostawie lakierniką, oni się na tym znają i są dobre efekty.
Zapisane

wskpan

  • Gość
Odp: malowanie
« Odpowiedź #37 dnia: Lipca 20, 2006, 15:39:28 »

jak robiłem wywiad w środowisku lakierników to dowiedziałem że do bazy nie stosuje się utwardzacza ponieważ i tak jest pokryta lakierem bezbarwnym, do którego już dodaje się utwardzacz.
w przypadku domowego malawania jakąś sprężarką i kiedy to jest na wolnym powietrzu to po tygodniu schnięcia można zrobić polerkę pastą i mięciutką szmatką dla nadania oczekiwanego blasku lśnienia i błyszczenia:)
Zapisane

KracK

  • Gość
Odp: malowanie
« Odpowiedź #38 dnia: Lutego 06, 2008, 20:39:35 »

lekkie odświeżenie tematu...

będę teraz malował moją TS-kę (bak, boki, plastikowy zadupek) i sprawa przedstawia sie tak.
nie mam wiele kasy więc zamierzam malować sam. mam w domu kompresor i pizdolet  :>
farbę zamierzam kupić autorenolak + utwardzacz (wyniesie mnie to ok 50zł)
czy to sie będzie trzymało (oczywiście zmatowienie i odtłuszczenie to podstawa... nie zapomniałem)?

--wypowiadało sie tu kilku lakierników ale o metaliku... czy w przypadku zwykłej czerni i lakieru samochodowego tez jest to tak pogmatwane??

sorka... ale mało zrozumiałem z powyższych procesów malowania lakierem metalicznym ale kumam ze spraye to lipa

(poniżej jest link polskajazda.pl i można sobie zobaczyć w jakim stanie jest mniej więcej lakier na moim moto)
« Ostatnia zmiana: Lutego 06, 2008, 20:55:34 wysłana przez Kr@cK »
Zapisane

Mienki

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2082
  • Jawa Tramp
Odp: malowanie
« Odpowiedź #39 dnia: Lutego 06, 2008, 21:03:43 »

Jak juz kiedys pisalem w tym watku ja cała cz pomalowalem sprayami Motip  30zł za puszke chyba 300ml,+ bezbarwny motip, jak wyszlo widac na zdjeciach, po malowaniu Cz sprayami motip malowalem tez polowe auta do listw i wyszlo tez elegancko, a w innym aucie robilem sprayem zaprawki i tez wyszlo fachowo...  ja jestem zadowolony z malowania sprayem,
jesli chcesz malowac autorenolakiem to nie wydaje mi sie ze potrzebny jest do niego utwardzacz, autorenolak do dosyc specyficzna farba ktora jest jaka jest, aha do malowania plastikow musisz do farby dodac plastyfikator ktory nada jej plastycznosc przez co nie popeka gdy plastik zacznie "pracowac"... farba musi sie trzymac, tylko  po zmatowieniu przemyj w  gumowych rekawiczkach(zeby nie pozostawiac potu i tluszczu z rak), wszystkie powierzchnie lakierowane rozpuszczalnikiem np. nitro, zeby  jak wspominalem zmyc tluszcz i paproszki, i najlepiej maluj w ogrzanym pomieszczeniu, dobrze zeby elementy tez byly lekko cieple...   a i do pistoletu leje sie rozcienczona farbe ....

Aha i mimo ze jak ktos pisal ze nie da rady farby w sprayu utwardzic klarem to nie wiem jak to mozliwe ale moj lakier po trzech latach od malowania prezentuje sie bardzo dobrze i mimo kilkukrotnego polerowania pasta scierna tempo i innymi nablyszczaczami zadnych zmain lakieru nie zauwazylem....
« Ostatnia zmiana: Lutego 06, 2008, 21:06:31 wysłana przez Mienki »
Zapisane
http://mienki1987.blogspot.com/

_________________________________________________________________

KracK

  • Gość
Odp: malowanie
« Odpowiedź #40 dnia: Lutego 06, 2008, 21:12:18 »

sorka ze tak ciągnę za słowa ale mówiąc ze: "autorenolak do dosyc specyficzna farba ktora jest jaka jest" co miałeś na myśli?

mam nadzieje ze na baku jej nie rozpuści benzyna?
Zapisane

Mienki

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2082
  • Jawa Tramp
Odp: malowanie
« Odpowiedź #41 dnia: Lutego 06, 2008, 21:16:35 »

autorenolak to nie standox czy inne markowe farby, i jest dosyc specyficzna jezeli chodzi o efekt koncowy i sposoby nadania jej blysku... ale ta farba sie bardzo dobrze trzyma i nie slyszalem zeby ktos mial z nia jakies problemy...

btw. odradzam kupowanie spray`ow sniezka itp. bo to takie gowno ze nie powiem, ale polecam motip`a (40zł) i hammerite (50zł)...
Zapisane
http://mienki1987.blogspot.com/

_________________________________________________________________

KracK

  • Gość
Odp: malowanie
« Odpowiedź #42 dnia: Lutego 06, 2008, 21:52:23 »

Mienki właśnie oglądałem twoje foty na PolskaJazda. podziwiam CZ... piękne malowanie i połysk. aż sie nie chce wieżyc ze sam robiłeś.
życz mi podobnych efektów. pozdro
Zapisane

Mienki

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2082
  • Jawa Tramp
Odp: malowanie
« Odpowiedź #43 dnia: Lutego 07, 2008, 18:23:24 »

dzieki... <cheers>, pierwotne zalozenie bylo inne mialy byc zlote szparunki a nie srebrne, i srebrne wstawki zamiast jasniejszych niebieskich....
Zapisane
http://mienki1987.blogspot.com/

_________________________________________________________________

Jawsim

  • Gość
Odp: malowanie
« Odpowiedź #44 dnia: Lutego 07, 2008, 19:49:12 »

malowanko ładne,ale to zestawienie kolorów... <blink>
ale wszystko kwestia gustu <cheers>
ja osobiście uznaję tylko jeden pojazd,który ma prawo być w niebieskim metalicu ze złotymi dodatkami- Subaru Impreza.
Zapisane

aker6

  • Gość
Odp: malowanie
« Odpowiedź #45 dnia: Lutego 14, 2008, 23:20:19 »

ja mam Jawe w autorenolaku, i powiem tak... za te pieniądze jest ok, ale malowanie nią to udręka nawet dla lakiernika, lakiernik odradzał utwardzacz do niej. Jest elastyczna, przez co nie pęka, ale łatwo się rysuje. Błyszczy ładnie i ma głęboką czerñ. Jeśli masz zamiar robić jakieś szparunki farbami metalicznymi to szczerze odradzam, trzeba matować dawać podkład, matować i dopiero metalik, inaczej się zważy.
Zapisane

KracK

  • Gość
Odp: malowanie
« Odpowiedź #46 dnia: Lutego 15, 2008, 15:50:50 »

dzięki Hankowski
 nie mam zamiaru sie bawi w żadne szparunki.
ale czy jak sie nie doda utwardzacza to nie będzie schło wieczność??  <unsure>
Zapisane

Mienki

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2082
  • Jawa Tramp
Odp: malowanie
« Odpowiedź #47 dnia: Lutego 15, 2008, 15:53:18 »

jak bedziesz trzymal w cieplym pomieszczeniu to wyschnie dosyc szybko....  autorenolak juz taki jest ni to farba olejna ni to lakier...
Zapisane
http://mienki1987.blogspot.com/

_________________________________________________________________

KracK

  • Gość
Odp: malowanie
« Odpowiedź #48 dnia: Lutego 15, 2008, 16:01:19 »

a jakbym te plastiki na 50 -70 stopni do piekarnika z tym autorenolakiem wstawił??
na pewno szybko by wyschły ale boje sie żeby sie nie stopiły/powyginały...
  <sadwalk> a wy jak myślicie?? zda to egzamin czy tylko sobie narobię kłopotu??  <sadwalk>
Zapisane

Mienki

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2082
  • Jawa Tramp
Odp: malowanie
« Odpowiedź #49 dnia: Lutego 15, 2008, 16:15:42 »

z malowaniem nie mozna sie spieszyc... jak zaczniesz tak przyspieszac schniecie to nawet jak wyjdzie oki.. to farba z czasem moze zaczac w tych miejscach tracic barwe czy pekac... wszystko powoli bez nerwacji bo spieprzysz....
Zapisane
http://mienki1987.blogspot.com/

_________________________________________________________________
 


Podobne Tematy

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
39 Odpowiedzi
16157 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Października 17, 2018, 21:00:02
wysłana przez Yabaman
4 Odpowiedzi
3372 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Kwietnia 08, 2015, 08:25:06
wysłana przez mostasz
0 Odpowiedzi
2666 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Maja 04, 2015, 22:24:12
wysłana przez Naka
7 Odpowiedzi
3898 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Lutego 21, 2016, 17:36:04
wysłana przez dodox90
4 Odpowiedzi
2916 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Listopada 30, 2018, 19:21:30
wysłana przez Reyser