Wolna Strefa Jawa - CZ

  • Maja 17, 2024, 03:41:03
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Autor Wątek: POMOCY !!!  (Przeczytany 5981 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

£opian

  • Gość
POMOCY !!!
« dnia: Sierpnia 14, 2007, 23:50:21 »

Panowie dostaje kurwicy !! Mam TS-ke. Szlif regeneracja itd. robiłem skrzynie biegów, po złożeniu silnika <zonk> niechce zapalić !!!!  :'( aku sprawny,iskra konia by zabiła kopie kopie nic. leje w gary coś łapie ale nie odpala do koñca. Pier**** się totalnie. załapie zdechnie, znowu zaleje zdechnie. popchne dzieje się to samo !!  :'( :'( :'( pomocy !!!!!!
Zapisane

luki CZ

  • Gość
Odp: POMOCY !!!
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpnia 14, 2007, 23:52:27 »

morze zaplon
Zapisane

SE630PL

  • Gość
Odp: POMOCY !!!
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpnia 15, 2007, 00:42:25 »

A dostaje paliwo? Może ga¼nik zapchany?
Zapisane

lluke

  • Gość
Odp: POMOCY !!!
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpnia 15, 2007, 10:00:37 »

Nawet jeśli ga¼nik zapchany to jak w cylindry naleje starym indiañskim sposobem <lol> to piernąć trochę dłużej musi
Zapisane

£opian

  • Gość
Odp: POMOCY !!!
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpnia 15, 2007, 10:36:36 »

Zapłon mam na 2,8  :-/ iskra jest! no jak zaleje w cylindry to łapie ze wał zrobi samodzielnie od 2 do 4 obrotów. kurwicy dostaje :-/ panowie pomóżcie  <cheers>
Zapisane

£opian

  • Gość
Odp: POMOCY !!!
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpnia 15, 2007, 10:39:43 »

aha dziwne jest tez to ze jak wleje nie raz w cylindry i pokopie to swiece sa suche   , a nieraz własnie łapie !! :-/ :-/ <crybaby> :[ <blink>

Simeringi sprawdzałem bo myslalem ze moze uszczkodzilem ten od strony sprzegła ale jednak jest ok !

POMOCY !!!!!!!
Zapisane

SE630PL

  • Gość
Odp: POMOCY !!!
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpnia 15, 2007, 11:08:09 »

Też tak kiedyś miałem (w CZ350) po czyszczeniu ga¼nika, jak wlewałem do cylindra to prawie załapywał a przy kopaniu świece były suche. U mnie jednak pchanie 2X15m pozwoliło odpalić :)
Zapisane

Tomek

  • Gość
Odp: POMOCY !!!
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpnia 15, 2007, 11:12:04 »

Przyczyn może byc kilka, sprawd¼ uszczelki pod głowicami czy dobrze się ułożyły, uszczelkę pod cylindrami, łączenie ga¼nika z cylindrami ( wszystko by wyeliminowac lewe powietrze).
Przeczyśc ga¼nik i ustaw poziom paliwa. Na pych próbowałeś odpalac? Jak łapie na pych to może byc to nieszczelnośc czoła wału... Wymieniłeś czoło? Jak nie to przypomnij sobie czy przypadkiem nie wchodziło lu¼no w kartery.
Ja obstawiam ga¼nik albo lewiznę.
Zapisane

£opian

  • Gość
Odp: POMOCY !!!
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpnia 15, 2007, 11:17:38 »

Wał na bank nie bo miałem problem ze zejsciem sie w skrzyni korbowej ciezko łozyska wchodziły i simery tak samo!! :> siagnelem sprzegło i nawet kopałem z przyłożoną ręką de simera i nie dmuchało. Dzis się przyskluchałem i słychac przy kopaniu psykanie. a jak sciagne gume z gaznika i przyloze łape to czuć jak ssie.  :) ale i tak nie działa <furious> :'( :[
Zapisane

Tomek

  • Gość
Odp: POMOCY !!!
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpnia 15, 2007, 11:29:08 »

Skoro słyszysz "psykanie" to ściągnij te głowice i sprawd¼ czy uszczelki są dobrze ułożone. Jest trochę zabawy żeby dobrze założyc głowice, trzeba się upewnic że uszczelki "zaskoczyły" przed dokręcaniem. (w zasadzie to powinno się przy każdym montażu głowic dawac nowe uszczelki)
Zapisane

jacu

  • Starszy Jawer
  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 365
  • jawa
Odp: POMOCY !!!
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpnia 15, 2007, 11:35:55 »

A tłoki w dobrą stronę założyłeś?
Powinny byc strzałką do przodu.
Inaczej otwory nie będą zgrywały się z kanałami i mieszanka nie będzie dochodzic do cylindra.

Sprawd¼ jescze sworznie tłokowe.
Otworami powinny byc na zewnątrz.

Powodzenia,
Zapisane

£opian

  • Gość
Odp: POMOCY !!!
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpnia 15, 2007, 14:00:07 »

Dzięki panowie !! dzis wieczorem lub jutro pogrzebie i dam wam znać co i jak  :) mam nadzieje ze rozwiąrze te problemy :) trzymajcie kciuki :) pozdrawiam :) JAWA FOREVER ;) :D <worship>
Zapisane

£opian

  • Gość
Odp: POMOCY !!!
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpnia 17, 2007, 11:37:09 »

Panowie sprawdziłem wszystko co napisaliście i jest ok !! ale dalej kurestwo nie chce zapalić  <furious> <crybaby> wyrypała wkłady i cała benzyna leci w tłumiki :/ jak zalaje do cylindra i pare razy kopne :/ wkurwia mnie juz to :(
Zapisane

£opian

  • Gość
Odp: POMOCY !!!
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpnia 17, 2007, 16:24:25 »

a moze to być wina przekładki na wale ?? bo cos mi nie pasila !!  odpiszcie i pomocy !! bo sie wkurwiam i jeszcze troche to sie jej pozbede !! :[
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 17, 2007, 16:29:05 wysłana przez £opian »
Zapisane

Tomek

  • Gość
Odp: POMOCY !!!
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpnia 17, 2007, 17:00:49 »

Jeśli pisząc przekładka na wale masz na myśli czoło wału to tak jak pisałem wcześniej jego nieszczelnośc może byc przyczyną Twoich problemów (po prostu przedmuchuje mieszankę pomiędzy skrzyniami korbowymi).

PS: wyluzuj troche... do Jawy trzeba z cierpliwością i uczuciem  ;]
Zapisane

£opian

  • Gość
Odp: POMOCY !!!
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpnia 18, 2007, 13:19:04 »

Dzięki tomek :) spokojnie już nie potrafie :( siedze nad nią półtora roku !! po remoncie przejezdzilem 500 km. i padla skrzynia i teraz problemy :( a z uczuciem nie mam problemu ;)
Zapisane

ziomek433

  • Gość
Odp: POMOCY !!!
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpnia 18, 2007, 13:28:03 »

mozesz spróbowac ścignac gaznik i wlac pod tłoki i troszke na tłoki wtedy zobaczysz czy zacznie ssac (tylko ostrzegam reka na wyłaczniku bo jak zalapie to ma nie ziemskie obroty sam tak kiedys próbowałem  :D)
Zapisane

WhitePower

  • Gość
Odp: POMOCY !!!
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpnia 18, 2007, 14:30:04 »

a po co takie cyrki? dłuzszy wezyk od kranika, sciaga gume laczaca gaznik z airboxem, wklada wezyk pod przepustnice, odkreca paliwa tak aby nalecialo odpowiednio duzo, wyciagasz wezyk i palisz :)

ja jak kupowalem ta druga jawe to tez nie palila i musialem wlasnie lac tak paliwo , odgiolem blaszke na plywakach i w sumie za duzo to nie dalo bo na zimnym nie dalo sie i tak odpalic i musialem zawsze wezyk wkladac pod przepustnice, po jakims czasie jakos juz normalnie silnik palil na ssaniu zimny a na cieplym od kopa :) wydaje mi sie ze ten silnik byl nie odpalany po jakiejs naprawie podobnie jak u Ciebie
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 24, 2007, 00:02:27 wysłana przez WhitePower - £ukasz »
Zapisane

£opian

  • Gość
Odp: POMOCY !!!
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpnia 19, 2007, 10:18:11 »

No White mozesz miec racje !! ten silnik co Ci mowilem przyszedl ale zakatowany wał stał itd. ale kartery i skrzynia ( to co mnie interesowało ) to jak nwe to przelozylem ze swojego wał ( regeneracja ) i tłoki (3 szlif ). jak to nie pomoze to wyciągam go na stół i sprawdzam czoło.
Zapisane
 


Podobne Tematy

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
2 Odpowiedzi
2677 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Grudnia 14, 2012, 01:45:22
wysłana przez szkaps
14 Odpowiedzi
3494 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Grudnia 31, 2014, 16:37:49
wysłana przez second
12 Odpowiedzi
4157 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Października 19, 2016, 13:40:36
wysłana przez muczos
6 Odpowiedzi
2771 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Grudnia 21, 2016, 15:14:12
wysłana przez mayonez
12 Odpowiedzi
3230 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Kwietnia 30, 2017, 19:44:21
wysłana przez pitterpan