Wolna Strefa Jawa - CZ

  • Maja 18, 2024, 18:30:42
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Autor Wątek: mial ktos skracane wydechy,jak to zrobic  (Przeczytany 6139 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

saqwar

  • Gość
mial ktos skracane wydechy,jak to zrobic
« dnia: Sierpnia 24, 2007, 19:55:38 »

 :) Kolega mial w swojej jawie skrocone tlumiki.Wygladalo to tak jakby zostaly obciete w okolicy tylnej piasty-wygladalo to swietnie bo mial inne koncowki i jak dodawal gazu to z kazdej dziorki wylatywala szpryca spalin.Były czarne i półkoliste.Widzialem tez kiedys na allegro jawe z takim tlumikiem i chcialbym miec to w swojej bo mam zrobiona na enduro i takie " laski" szpecą mi motocykl.robil to ktos-moze niech zamiesci jakies fotki.Mnie chodzi glownie o to czy zostawiac w srodku jakąś część wkladów,jak to zamocowac itp.Jakby ktos nie wiedzial o jakie tlumiki mi dokladnie chodzi to postaram sie dodac foto do galerii ale ona jakos kuleje.
 :D
Zapisane

dawidtysler209

  • Gość
Odp: mial ktos skracane wydechy,jak to zrobic
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpnia 24, 2007, 20:13:04 »

Witamt nowego 4umowicza  :> otóz jest to mozłiwe ale nie polecam skracania tłumików  <furious> wkłady najlepiej zostaw  ;) nie wiem jak to zamocować, musisz troche pokombinować  <punk> elo  <worship>
Zapisane

saqwar

  • Gość
Odp: mial ktos skracane wydechy,jak to zrobic
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpnia 24, 2007, 20:40:28 »

Hej  :> -kolega miał takie wydechy ale niestety nie zagladał do srodka-razem jezdzilismy na tym i bylo ok i nie za glosno o dziwo.Dlatego chce takie cos zrobic.
Postaram sie podziałać i namierzyć poprzedniego wlasciciela kumplowej Jawy i jego zapytam ale nie bedzie to latwe. <crybaby>
Zapisane

Jerry

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 604
Odp: mial ktos skracane wydechy,jak to zrobic
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpnia 24, 2007, 20:43:57 »

Moj braciak ma skrócone wydechy właśnie koñczą sie w okolicach tylej ośki (orginalne tyle że przycięte).

Z wkładu została sama koñcówka ta z dwoma przekładkami. Efekt taki że ma dobrego kopa na wysokich obrotach ale zapłon ma ustawiony ok 3,6mm przed GMP. Na fabrycznych ustawieniach nie chce jechać.
Zapisane
JAWA TS 350 89r
YAMAHA FJ 1200 89r
BMW K 1200 GT 03r

saqwar

  • Gość
Odp: mial ktos skracane wydechy,jak to zrobic
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpnia 24, 2007, 20:50:49 »

mam drugi komplet wydechow wiec bede mogł sobie kombinować z pustymi,z cietymi wkładami itp...

chciałbym zostawic oryginalne wyprzedzenie

w Jawie ma byc 2,7 mm a mial ktos 2,6-2,5-co sie stanie?
Zapisane

Jerry

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 604
Odp: mial ktos skracane wydechy,jak to zrobic
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpnia 24, 2007, 21:02:09 »

jeśli troszkę(naprawde troszkę) opó¼nisz zapłon to bedziesz miał lepszy dół obrotów. Co prawda spadnie Vmax. Ja sam śmigam na 2,6 i super jest. Jeśli opó¼nisz za duzo to Ci zacznie wal;ić w tłumiki. W ekstremalnych warunkach wkłady mogą latać  :>
Zapisane
JAWA TS 350 89r
YAMAHA FJ 1200 89r
BMW K 1200 GT 03r

saqwar

  • Gość
Odp: mial ktos skracane wydechy,jak to zrobic
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpnia 24, 2007, 21:06:32 »

najpierw zajme sie wydechami a pozniej pokombinuje z zaplonem.Moje pytanie opóznic to znaczy zejsc z 2,7 na 2,6?? :)
Zakrecilem sie i juz nie jestem pewien
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 24, 2007, 21:08:39 wysłana przez saqwar »
Zapisane

Jerry

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 604
Odp: mial ktos skracane wydechy,jak to zrobic
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpnia 24, 2007, 21:11:46 »

najpierw zajme sie wydechami a pozniej pokombinuje z zaplonem.Moje pytanie opóznic to znaczy zejsc z 2,7 na 2,6?? :)
Zakrecilem sie i juz nie jestem pewien


dobrze rozumujesz ;)

Zapisane
JAWA TS 350 89r
YAMAHA FJ 1200 89r
BMW K 1200 GT 03r

saqwar

  • Gość
Odp: mial ktos skracane wydechy,jak to zrobic
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpnia 24, 2007, 23:02:38 »

Jak ktos sie zna to niech mi powie czy jak zmienie czesc tlumiącą(za pierwsza przegrodą) to zmieni sie bardzo charakterystyka?

Docelowo chce ta czesc wywalić bo tlumiki maja byc krotkie

Jettr twoj brachol zostawil pierwsza przegrode na swoim miejscu bo to chyba wazne-moze przez to potrzebna byla az taka korekta zaplonu??
Zapisane

Jerry

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 604
Odp: mial ktos skracane wydechy,jak to zrobic
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpnia 24, 2007, 23:19:31 »

On sam tego nie robił jak kupił to już było. Ale ktoś kto to robił to wiedział co i jak bo moto fajnie je¼dzi i ma super d¼więk - coś jak nie jawa. Na pewno przez te tłumiki trzeba inaczej zapłonik regulować. Swoją drogą ma troche wyższe wolne niż moja na orginałach. No i dól gorszy - ale jak złapie ciut wyższe obroty to Demon jest. Swoją drogą to na zlociku w Piotrawinie braciak miał założony jeszcze zawirowywacz mieszanki co jeszcze daje kopa  :P
Zapisane
JAWA TS 350 89r
YAMAHA FJ 1200 89r
BMW K 1200 GT 03r

WhitePower

  • Gość
Odp: mial ktos skracane wydechy,jak to zrobic
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpnia 24, 2007, 23:25:16 »

ja sam mialem kiedys skrocone tlumiki bo z takimi kupilem jawe, wg mnie lepiej jezdzila, lepiej sie zbierała i to nie tylko na wyzszych ale i na nizszych obrotach, potem kumpel kupil jawe i miala oryginalne tlumiki i jego duzo ciszej chodzila wiec postanowilem tez oryginaly kupic i w koncu znalazlem na allegro za 30 zł 2 wydechy w dobrym stanie, kupilem wklady z agmotu no i bylo duzo ciszej ale silnik nieco inaczej chodzil, na wyzszych obrotach dopiero sie zbierał
Zapisane

saqwar

  • Gość
Odp: mial ktos skracane wydechy,jak to zrobic
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpnia 24, 2007, 23:41:04 »

no siema,a te krótkie jeszcze masz-mieszkasz blisko o ile sie nie myle
pozdro

no sprawa wydechow ruszyla,moze jutro sie zabiore za to
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 25, 2007, 00:01:41 wysłana przez saqwar »
Zapisane

Kus

  • Gość
Odp: mial ktos skracane wydechy,jak to zrobic
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpnia 26, 2007, 19:05:01 »

Witaj. jeżeli chcesz skrócić wydechy w swojej jawie bez negatywnych skutków dla charakterystyki silnika, to musisz pierwszą przegrodę (przekładke) wkładu tłumiącego patrząc od strony kolanka pozostawić dokładnie w tym samym miejscu co w orginale (nie bede opisywał dlaczego, ponieważ jest to dosyć długi temat) reszte możesz usunąć. Minimalnej długości wkład tlumiący powinien składać sie z: 1. pierwszej przekładki wraz ze skróconym prętem skręcającym wkład w całość(zwane też pokrywą przednią), 2.pierwszej rurowatej częsci wkładu,3. zakoñczenia wkładu(część w kształcie lejka), 4.chromowanej,ozdobnej pokrywy tylnej. Przedstawię ci kolejność działañ którą ja bym wybrał. Wyjmujesz cały skręcony wkład tłumiący, mierzysz dokładną jego długość, skracasz go, skręcasz spowrotem do kupy i znów mierzysz jego długość. Jeżeli odejmiesz od pierwszej długości, drugą długość(tą po skróceniu) wyjdzie ci o ile masz obciąć tłumik, bez zmiany położenia pierwszej przegrody. Powodzenia

P.S. minusem skróconych wydechów jest to, że już po przejechaniu kilkunastu kilometrów na plecach zaczną ci sie osadzać drobinki nieprzepalonego oleju z mieszanki.

Zapisane

BoNes

  • Gość
Odp: mial ktos skracane wydechy,jak to zrobic
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpnia 26, 2007, 20:09:54 »

ja tam niewiem jak sie to profesjonalnie robi ale w komarku se troche skrocilem  ;)
wywalilem jedna koncowa przegrode < czy jak sie to tam nazywa >
i obciolem kontowka jakies 20-25cm no i na koniec zostaje najgorsze < jak je zakonczyc
w jawie na koncach sa jakies nakladki czy cus ale w romku tego brak
siedzialem nad tym chyba caly dzien ale mi sie udalo  <thumbup>
wystarczyla spawarka pare elektrod i odciety kawalek  <book>
przecielem jeszcze raz ten kawalek na pol , obrucilem i przyspawalem 2 czesci
efekt jest moim zdaniem fajny  <punk>
rura konczy sie tak jakby zagienciem do gory  :) tylko ze w jawie to raczej by badziewnie wygladalo
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 26, 2007, 20:11:45 wysłana przez BoNes »
Zapisane

saqwar

  • Gość
Odp: mial ktos skracane wydechy,jak to zrobic
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpnia 30, 2007, 20:47:55 »

 <lol>Dzieki wszystkim za sugestie-jak znajde czas to sie zabieram za to.Pierwszej przegrody nie zamierzalem ruszać:)
Z wiadomych przyczyn hehe choc lubie eksperymenty.
« Ostatnia zmiana: Września 02, 2007, 15:18:14 wysłana przez saqwar »
Zapisane
 


Podobne Tematy

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
4 Odpowiedzi
4089 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Sierpnia 16, 2006, 13:47:59
wysłana przez Johnny
5 Odpowiedzi
4151 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Listopada 11, 2012, 20:45:32
wysłana przez motomaciey
12 Odpowiedzi
4790 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Grudnia 27, 2014, 15:37:56
wysłana przez ObeliX-66
24 Odpowiedzi
7405 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Sierpnia 14, 2019, 09:51:40
wysłana przez Dragon on the Blue Sky
43 Odpowiedzi
9421 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Kwietnia 08, 2018, 23:57:08
wysłana przez pitterpan